Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam problem. Mam zalozonego pentagrama QVC 100Cu i wadzi mi o pamiatki (2xGeIL 512 cl 2 z tymi radiatorami), producent zaleca wpinanie pamieci pod dual channel do bankow 2 i 4 lecz tak jak juz powiedzialm jedna kosc wadzi mi o wentyl :mur:, wiec wlozylem je do slotow 1 i 3. Teraz mam takie pytanie jest jakas istotna roznica pomiedzy bankiem 1 i 3, a 2 i 4 ? I jeszcze jedna rzecz, przy starcie systemu wyskakuje komunikat w ktorym pisze ze nalezy przelozyc pamieci do slotow 2 i 4 :mur: wystarczy nacisnac F1, da sie to jakos wylaczyc, aby nie pojawial sie ten komunikat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OT:

 

Jako że to "najludniejszy" topic o A64: dołączyłem do grona poskramiaczy A64 (od dzisiaj od godzin południowych - jescze wszystko w częściach jest) :D

 

Co prawda MSI K8N a nie DFI ale część informacji i doświadczeń z tego topika na pewno się przyda ;)

 

Na razie tylko default, reszta jak zmienię zasiłkę i założę WC na wszystko ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Busko:

Zaleca znaczy się że nie powinno być w tych bankach problemów, nie jesteś pierwszą osobą co „musiała” dać kości do 1/3 jak nic się nie haczy/wiesza to powinno być OK. Co do komunikatu to chyba nie da się go pozbyć…

 

@AndyN:

Cześć może, raczej nie duża bo opisywane tu problemy to głownie „przypadłości” DFI ale nikt ci nie broni czytać a nóż coś się przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic, ale czy ktoś wie czy i gdzie we Wrocławiu można kupić to cacko jakim jest DFI Ultra D NF4, dodam że potrzebuję fakturę i żadne zakupy z "drugiej ręki" nie wchodzą w grę :D :D

Edytowane przez Assarhadon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za offtopic, ale czy ktoś wie czy i gdzie we Wrocławiu można kupić to cacko jakim jest DFI Ultra D NF4, dodam że potrzebuję  fakturę i żadne zakupy z "drugiej ręki" nie wchodzą w grę :D  :D

1341235[/snapback]

Napewno są u Wampira w sklepie:

www.pcprojekt.pl

 

Możesz tam sobie zamówić wysyłkowo, a fakturka nie będzie już problemem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się udało go zamontować???  :blink:

Ja właśnie szykuję się do odesłania tego

cuda, bo nijak nie mogę zamonotwać!  :mur:

1341226[/snapback]

Normalnie :D A przypadkiem ty nie probujesz go zamontowac na ta zolta podstawke, ktora jest dolaczona do plyty ? Jesli tak to nawet nie probuj, odkrec ja i zaloz to mocowanie, ktore bylo dolaczone do pentagrama B) A tak przy okazji, to czytales instrukcje obslugi ? <_< :-P Tam wszystko jest narysowane nawet :D

 

btw: Nawet nie wiedzialem ze to mobo ma takie ciekawe opcje w biosie :) Fajny patent z wylanczaniem sie wentylatora jesli procesor nie osiagnie danej temperatury :)

 

A co do tego komunikatu to napewno nie da sie z tym nic zrobic ? :mur: :blink: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie  :D A przypadkiem ty nie probujesz go zamontowac na ta zolta podstawke, ktora jest dolaczona do plyty ? Jesli tak to nawet nie probuj, odkrec ja i zaloz to mocowanie, ktore bylo dolaczone do pentagrama  B) A tak przy okazji, to czytales instrukcje obslugi ?  <_<  :-P Tam wszystko jest narysowane nawet  :D

Właśnie próbowałem do tego i do tego. Zauważ, że to źółte wzmocnienie ma inne wycięcie niż blacha od pentagrama. Po prostu to mobo ma pod procesorem rozmieszczone inaczej elementy SMD. Blacha pentagrama zachodzi na nie w przeciwieństwie do tego żółtego. Jakoś nie specjalnie mam ochotę gnieść układy metalową płytką z kawałkiem tekturki. Dlatego właśnie przymierzałem się do żółtego wzmocnienia, ale nijak śruby nie pasują.

 

Ludzie! Jak jest z innymi coolerami?

 

Pzdr.

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Pennta 120+ wiec duzo wiekszego egzemplarza....

Zreszta byly fotki z 92 tez u mnie. Zadnego probemu nie widze i nie wiem wogle o czym wy piszecie....Ale to ja sam mam ok, a reszta be, wiec chyba ja jestem dziwny.

O coolerach juz bylo, rposze sie cofnac wstecz.

Na rzyczenie moge postnac fotki z 120+ jesli ktos nie wierzy ze to dziala i nie wadzi i wszsytko jest ok i wogle fajnie itp.

Mam geli 2x512 UltrX z wielkimi radiatorami, zeby nie bylo ze mam jakies dziwne male pamieci co nie wadza.

 

2/4 dzialalo u mnie o okolo 10fsb na pamieci wiecej niz 1/3.

Moze to byc odosobniony przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc po kolei.

1. Płytka od pentagrama mi nie pasuje - boje się o układy z drugiej strony - patrz wyżej.

2.Dół żółty + kołki pentragrama -> nie działa,bo kołki mają za krótki dół i nie łapią żółtego wzmocnienia pod spodem.

3. Żółty dół + góra - nie można zamontować coolera, śruby za krótkie (montowane defautlowo na płycie). Nie sięga mocowania na pentagramie trzymając jednocześnie żółty dół.

4.Żadnych kołków z dfi nie dostałem.

 

Proszę o uwagi....

Fotki 120+ bardzo chętnie! Setka i tak zaczepiała by mi o czubek radiatora pamięci w slotach 2/4.

 

Pozdro,

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA nie wiem jak trzeba mowic....

Student kombinatoryki jestes ?? W kazdym razie Adam Slodowy bylby dumny z ciebie. Wez polacz zielone z czerwonym i wybuchnij :mur: :mur: :mur: :mur:

 

Przeczytaj instrukcje z pentagrama i znajdz mi na obrazku to zolte z DFI. Nie ma ?? To zerknij na pudlo po DFI i znajdz napis "Pentaggram freezone READY!! - 2 "kolki" gratis". Nie ma ?? To ja sie poddaje. Ale ma pomysl, wez drucik i przywiaz jakos.... :wink:

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzyc tej plytki, inaczej mozesz sie pozegnac z QVC 100 B) Nia masz sie o co bac, skoro u mnie wszystko dziala poprawnie, u Zulusman takze i innych uzytkownikow tego mobo + pentagram

 

@Zulusman

Tez bardzo bym prosil o fotki 120+

Kurde mi na te GeIL'e nie che wejsc :mur: zobacze na fotce jak to wyglada u Ciebie

 

EDIT Wielkie sory, nie chodzilo mi o ta zolta plytke tylko o to mocowanie od pentagrama, przepraszam za pomylke !!!! :oops: :cry:

Edytowane przez Tomek_Busko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman

Napisałeś tyle literek, żeby nic nie powiedzieć? Po co?

Chyba prosto opisałem wszystko.

 

@Tomek_Busko

Powiedzmi JAK mam jej użyć - jak dla idioty :? .

Górnej, czy dolnej części. I co gdzie wkręcić? Słupki z pentragrama nie łapią żółtego dołu.

 

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Panowie- jest sprawa!

Zamierzam skonstruować bloczek wodny na NB dla serii DFI NF4 - oczywiście taki nie kolidujący z kartą w PEGu. Bloczek będzie wydajny i tani, ale żeby spełnic te dwa wymogi muszę podeprzeć jego konstrukcję jakimiś danymi.

W związku z tym prosiłbym Szanownych użytkowników owej mobo o podanie mi rozmiaru standartowego wentylka NB (rozstaw dziur, wysokość). Oczywiście przydałyby się też komentarze użytkowników większych kart graficznych (6800, X800 itp) z dużymi systemami chłodzenia na temat zakrywania tego wentylka (najchętniej zdjęcia).

Przewertowałem większość stron z topicu 3 razy ale nie moge tego zlokalizować, mimo, że pamiętam, że takie zagadnienie bylo poruszane- tylko nie pamiętam kiedy i gdzie.

Oczywiśćie prosiłbym też o opinie na ten temat i co najwazniejsze - czy przypadkiem ktoś byłby chętny na taki bloczek. ( przewiduje ok. 70-100zł z króćcami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman:

Nie za bardzo odosobniony u mnie 2/4 vs. 1/3 wypada korzystniej 2/4 o 5MHz UP dokładnie 4,9MHz według CPU-Z ;)

 

Ludzie wy macie tyle części (od pentagram-a i w DFI) do mocowania i poradzić sobie nie możecie :/ To kurde ja blok wodny z SocketA do DFI przyczepiłem w 5min bez problemów, trzeba pokombinować jak nie pasuje. Zdaje się że jest już kilka osób z założonym Pentagramem wiec na pewno da się go założyć.

 

@majkel84:

Tak jak Raptor mówi/pisze dodam tylko od siebie co nieco 13mm wysoki 1-3mm odstępu miedzy nim a kartą graficzną.

 

FOTO

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 22 2005, 13:28-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 22 2005, 13:28)
Ludzie wy macie tyle części (od pentagram-a i w DFI) do mocowania i poradzić sobie nie możecie :/ To kurde ja blok wodny z SocketA do DFI przyczepiłem w 5min bez problemów, trzeba pokombinować jak nie pasuje. Zdaje się że jest już kilka osób z założonym Pentagramem wiec na pewno da się go założyć.

 

Spoko, też bym założył w 5 minut, ale nie mam ochoty dociskać elemntów SMD na spodzie blachą do laminatu <_< .

Strasznie mnie interesuje spobób wykorzystania tego żółtego cósia do instalacji pentagrama (a, przypominam w wersji 100Cu bez plusa).

 

pzdr,

S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek_Busko

Powiedzmi JAK mam jej użyć - jak dla idioty  :? .

Górnej, czy dolnej części. I co gdzie wkręcić? Słupki z pentragrama nie łapią żółtego dołu.

1342238[/snapback]

A nie prościej iśc do pierwszego lepszego sklepu metalowego i kupić odpowiedniej długości śrubki?Słupki i od Pentagrama i od Zalmana mozna olac, tak samo jak blaszkę , która ładnie może zmiażdżyc elementy SMD na spodzie płyty bo nie ma wycięć jak "żółta". Generalnie cooler przykręcamy do żółtej ramki i żółtej podkładki. Śróbki od zestawu Zalmana akurat pasują , moze od Pentagrama są ciut krótsze, ale co to za problem... :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej iśc do pierwszego lepszego sklepu metalowego i kupić odpowiedniej długości śrubki? Generalnie cooler przykręcamy do żółtej ramki i żółtej podkładki. Śróbki od zestawu Zalmana akurat pasują , moze od Pentagrama są ciut krótsze, ale co to za problem... :mur:

Oczywiście, że zamontuję cooler, tak żeby chodził prędzej czy później.

A pytam się bo widziałem osoby z zainstalowanym pentagramem - ciekawi mnie czy zdecydowali się na pentagramową blachę. Jak widać niektórzy tak - ja nie jestem taki odważny ...;)

Myślałem, że może robię jakiś idiotyczny błąd, dłuższe śruby - wiadomo, że zadziałają.

 

Z mojej strony EOT,

 

Dzięki,

S

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

dzieki mardok i raptor

a co do foty to może ma ktoś fotę z 6800Ultra na DFI albo fote z kartą z innej strony niż od frontu :)

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pentagrama 120 to ja zdecydowałem założyć orginalną blaszkę od niego ale z wyczuciem dokręcając kołki - chodzi już tak sobie od miesiąca i nic złego się nie dzieje - foto w podpisie

 

@majkel84 - jeśli mogę coś zaproponować w sprawie bloku na chip nf4 to najlepszym wyjściem byłoby gdyby miał jeden króciec od frontu grafy a drugi nad jej plecami - coś jak tu:

Dołączona grafika

na zielono jest chłodzenie grafy w stylu silencer nv5, może być problem z mocowaniem bloku gdyż zwykłe nakrętki lub motylki mogą po prostu zachaczać przy dokręcaniu o grafę lub jej elementy/chłodzenie - wyjście: nawiercić i nagwintować od spodu bloku i mocować śrubami od dołu płyty głównej,

trzeba trochę pokombinować, ale dla chcącego nic trudnego. ja swój bloczek już prawie skończyłem :) efekty niedługo pokażę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@soobaroo:

Ja mam grafę z AS4 i ni cholery nie wejdzie w pierwszy slot na tej podstawie podejrzewam że i z AS5 (mowa o wersji dla ATI) mogą być problemy. Chodzi o to że wiatrak na AS4 a w zasadzie dolna cześć jego obudowy jest nieco niżej niż laminat karty, przez co zahacza właśnie o NF4 a dokładniej jego chłodzenie ;/ A wiec grafika musi być w 2 slocie, natomiast w rozwiązaniu jakie proponujesz OUT jest idealnie w miejscu końca karty graficznej… Nie licząc już że AS4 ma z tyłu karty jeszcze blachę (ładnie nazywaną radiatorem do chłodzenia pamięci) która też znając życie będzie o coś zahaczać :/

 

*AS4 = Arctic Silencer 4 ATI

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalej to samo , otwarte okno bsody , przymkniete prawie calkowicie to idzie i najwyzej padnie gdzies pod koniec . moze memki nie lubia zimna albo jakies inne uklady na mobo

 

fucken dfu ultra-d :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

co do pentagrama 120 to ja zdecydowałem założyć orginalną blaszkę od niego ale z wyczuciem dokręcając kołki - chodzi już tak sobie od miesiąca i nic złego się nie dzieje - foto w podpisie

 

@majkel84 - jeśli mogę coś zaproponować w sprawie bloku na chip nf4 to najlepszym wyjściem byłoby gdyby miał jeden króciec od frontu grafy a drugi nad jej plecami - coś jak tu:

na zielono jest chłodzenie grafy w stylu silencer nv5, może być problem z mocowaniem bloku gdyż zwykłe nakrętki lub motylki mogą po prostu zachaczać przy dokręcaniu o grafę lub jej elementy/chłodzenie - wyjście: nawiercić i nagwintować od spodu bloku i mocować śrubami od dołu płyty głównej,

trzeba trochę pokombinować, ale dla chcącego nic trudnego. ja swój bloczek już prawie skończyłem :) efekty niedługo pokażę

1343636[/snapback]

włąśnie o czymś takim myslałem- tylko nie wiem czy ten króciec wylotowy da się tam tak wtrynić, żeby nie zahaczal o drugą grafę :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 22 2005, 22:49-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 22 2005, 22:49)
@soobaroo:

Ja mam grafe z AS4 i ni cholery nie wejdzie w pierwszy slot na tej podstawie podejrzewam ze i z AS5 (mowa o wersji dla ATI) moga byc problemy. Chodzi o to ze wiatrak na AS4 a w zasadzie dolna czesc jego obudowy jest nieco nizej niz laminat karty, przez co zahacza wlasnie o NF4 a dokladniej jego chlodzenie ;/ A wiec grafika musi byc w 2 slocie, natomiast w rozwiazaniu jakie proponujesz OUT jest idealnie w miejscu konca karty graficznej... Nie liczac juz ze AS4 ma z tylu karty jeszcze blache (ladnie nazywana radiatorem do chlodzenia pamieci) ktora tez znajac zycie bedzie o cos zahaczac :/

 

*AS4 = Arctic Silencer 4 ATI

1343730[/snapback]

ja mam x800xl z AS5 i siedzi w pierwszym slocie, zrobie jakies zdjatka pozniej to wrzuce.

 

Update:

No więc tak to wygląda u mnie:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...