Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Chwyciłem A-Daty za ryja i znalazłem stabilne 300 na BIOSie 414-1:

 

Vddr 2,7V

 

2,5-4-3-7-12-14-3-3-2-4-4078-1

E-A-8-2-8-5-16-E-16-7-D

 

Jakby ktoś potrzebował to ma gotowca.....

 

W nocy potestuję 414-3 i zobaczymy czy jest lepszy...

1401085[/snapback]

Pomógł coś link ode mnie ;) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam BOX starczy mam 270*9 i temperatura w stresie 40* nie przekracza :) No ale to zasluga 120mm wentylatora z tylu tez (buda antec super lanboy)

 

 

 

>> Nareszczie widze jakis konkretny bloczek na chipset do DFI ale cena 45 euro to troche duzo, z tego co widzialem to paczka jest niekompletna (sam blok)

Edytowane przez binek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak troche of topic jakie chłodzenie polecacie do a64. Kupic jakigos pentagrama cu czy arctic cooling 64 co by było lepsze ? <_<

1401123[/snapback]

AC Freezer 64 - nic lepszego nie znajdziesz, a juz na pewno nie za taka cene. Ja mam i jestem bardzo zadowolony. Ja teraz mam procka na 2320MHz na 1,4V i max temp w stresie to 40*C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomógł coś link ode mnie ;) :?:

1401094[/snapback]

Raczej marginalnie. To były ustawienia pod Gskille, a A-Daty jednak potrzebują innych parametrów. Co nie zmienia faktu, że Kakaratoo zrobił kawał dobrej roboty.

 

BTW - na jakim BIOSie robiłeś swoje SuperPI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy. Przyszła płyta, na początek bez zastanawiania dałem bios 310, podłączyłem wszystkie "napięcia" - 4 szt., na NB mam pasiw + cooler 92mm. Temp. w biosie CPU 37`C, NB 39`C. Odpalam system i ciągle max dł. pracy to 10-20min. Po tym czasie mignie mi niebieski ekran (lub wyskoczy na dobre) i następuje restarcik systemu! Szybko wskakuje do biosu spr. temp. a one nadal max po 40 `C. Ponownie odpala się system, a tu oczywiście raport w stylu, cyt.: "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie" Sic! O co tu może chodzić?

Dodam że w biosie nic jeszcze sie nie bawiłem i od razu załadowałem ustawienia optymalne, może w tym problem... a może walnięta mobo?

HELP!

 

P.S.

Całość jak w podpisie...

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy pomoge ci ale moj sie tez restartowal ale jak odpiolem molexa od plyty to pomoglo nie robi restartow i temp chipsetu spadla o 4st.... dziwne ale jednak...

1401981[/snapback]

...a zasilanie "dyskietkowe" masz wpięte? Jaki masz bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedlugo bede kupowal DFI Lan Party nF4 UT Ultra-D

Na zagranicznych stronkach widzialem ze plytka ta ma w wyposazeniu okragle kable (2szt) do hdd i kabel do fdd, zolte. Mam nadzieje, ze w naszym kochanym kraju rowniez sa one na stanie?;]

Mam wazne pytanie odnosnie ich. Jakiej sa dlugosci? Mam chiefteca big tower i obecnie kable akasa 60cm. Niedlugo sprzedaje swoja mobo i chcialbym z nia sprzedac te kable.

Dlatego potrzebuje info czy kabelki z DFI sa wystarczajacej dlugosci zeby podpiac je w big tower;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedlugo bede kupowal DFI Lan Party nF4 UT Ultra-D

Na zagranicznych stronkach widzialem ze plytka ta ma w wyposazeniu okragle kable (2szt) do hdd i kabel do fdd, zolte. Mam nadzieje, ze w naszym kochanym kraju rowniez sa one na stanie?;]

Mam wazne pytanie odnosnie ich. Jakiej sa dlugosci? Mam chiefteca big tower i obecnie kable akasa 60cm. Niedlugo sprzedaje swoja mobo i chcialbym z nia sprzedac te kable.

Dlatego potrzebuje info czy kabelki z DFI sa wystarczajacej dlugosci zeby podpiac je w big tower;)

1402039[/snapback]

Kable oczywiście dostaniesz w zestawie <_< będą to 2HDD na oko 50cm i 1 FDD tez 50cm :)

Ale powie, że te kable są paskudne zostaw sobie akasy, a daj kolesiowi te od DFI :)

i będziesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy. Przyszła płyta, na początek bez zastanawiania dałem bios 310, podłączyłem wszystkie "napięcia" - 4 szt., na NB mam pasiw + cooler 92mm. Temp. w biosie CPU 37`C, NB 39`C. Odpalam system i ciągle max dł. pracy to 10-20min. Po tym czasie mignie mi niebieski ekran (lub wyskoczy na dobre) i następuje restarcik systemu! Szybko wskakuje do biosu spr. temp. a one nadal max po 40 `C. Ponownie odpala się system, a tu oczywiście raport w stylu, cyt.: "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie" Sic! O co tu może chodzić?

Dodam że w biosie nic jeszcze sie nie bawiłem i od razu załadowałem ustawienia optymalne, może w tym problem... a może walnięta mobo?

HELP!

 

P.S.

Całość jak w podpisie...

1401907[/snapback]

Ktorej wersji sterownikow uzywasz? zainstalowales NAM-a (Netowrk Access Manager)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable oczywiście dostaniesz w zestawie <_<  będą to 2HDD na oko 50cm i 1 FDD tez 50cm :)

Ale powie, że te kable są paskudne zostaw sobie akasy, a daj kolesiowi te od DFI :)

i będziesz :D

1402086[/snapback]

Nie dam od DFI bo raz ze zapewne oddajac na gwarancje trzeba oddac kompletny zestaw, a dwa ze obecna mobo sprzedaje w ciagu 2tyg, a DFI kupie za jakies 2-3ms (czekam na venice :> ) Na razie tymczasowo na duronie starym sobie posiedze;]

 

Ale powiedz czemu paskudne? Mowisz wizualnie, czy od strony technicznej slaba jakosc (jakies bledy transferu, czy cus?) :-P

 

BTW - akasy mam czerwone, a te zolte fajnie by sie komponowaly z mobo i z niebieskim chiefem:) No i przy UV swieca?:>

Edytowane przez BiBeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A propo problemów z przegrzewaniem , problemami .Tak mnie naszlo co powiecie o tym co pisze ten człowiek na swojej aukcji ? Allegro

Cytuję:

"Masz pewność nie dość, że legalności ale i gwarancji, gdyby coś sie stało - radzę unikać na Allegro kupna innych modeli DFI NF4 po okazyjnych cenach , chodzi mi o SLI-DW, ponieważ w większości są to odrzuty produkcyjne, bez gwarancji, które się przegrzewają, a w najgorszym przypadku palą - poczytaj różne fora w Internecie na ten temat!!!"

Myślicie że to prawda ? Sam miałem zamiar kupić płytkę na allegro ale teraz nie wiem :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pare pytanek, a wiec:

 

1. Chce przelozyc grafike do dolnego slotu pcie, na pierwszej stronie tego topicu pisze, aby przelozyc zworki z polozenia 1-2 na 2-3 oraz przestawic z trybu x16 na x8 i teraz pojawia sie pytanie, ktora opcja w biosie odpowiada za to ? Sprawdzajac w biosie znalazlem opcje 'LDT Bus Transfer Width', to o to chodzi ? Jesli tak, to na co mam przestawic ? \/8 i /\8 czy \/8 i /\16 ?

 

2. Teraz tak, mam pytanko za co odpowiadaja te wartosci:

- LDT/FSB Frequency Ratio - (mnoznik HTT ?)

- CPU/FSB Frequency Ratio - (to wiem, mnoznik proca)

 

3. I jeszcze pytanko w sprawie napiecia proca, mianowicie za co dokladnie odpowiadaja te wartosci:

- CPU VID StartUp Value

- CPU VID Control

 

Z gory thx za pomoc :)

 

P.s Tylko nie krzyczcie na mnie, wiem, ze dla rasowych o/c te pytanka to banal, ale ja dopiero zaczynam sie w to bawic :-P

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej marginalnie. To były ustawienia pod Gskille, a A-Daty jednak potrzebują innych parametrów. Co nie zmienia faktu, że Kakaratoo zrobił kawał dobrej roboty.

 

BTW - na jakim BIOSie robiłeś swoje SuperPI?

1401218[/snapback]

3.10 bez "P" (jak Psiku*as bez "s" ;) )

Tych nowych jeszcze nie próbowałem, może dziś wieczorem, bo ma być zimno :lol:

Edytowane przez Cro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem wlasnie SLI-DR, oby przyszla jak najszybciej. Mam jeszcze pytanie, ktory bios uwazacie za najlepszy? Gdzie znajde jakies logi w ktorym co sie zmienilo? Sprzet jak w sygnaturze, powinienem uzyc najnowszego czy jakiegos innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktorej wersji sterownikow uzywasz? zainstalowales NAM-a (Netowrk Access Manager)?

1402131[/snapback]

Postawiłem XP SP2 i na to:

- DirectX 9.0c;

- nForce 6.53 /bez AUDIO; bez NAM/;

- Marvel LAN Drivers /CD DFI/;

- SIL3114 RAID5 Driver and Utility /CD DFI/.

Trzeba czegoś jeszcze, już nie wiem o co chodzi... a co Ty instalowałeś i w jakich wersjach?

...może robię coś nie tak? :blink:

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje waszej pomocy. Przyszła płyta, na początek bez zastanawiania dałem bios 310, podłączyłem wszystkie "napięcia" - 4 szt., na NB mam pasiw + cooler 92mm. Temp. w biosie CPU 37`C, NB 39`C. Odpalam system i ciągle max dł. pracy to 10-20min. Po tym czasie mignie mi niebieski ekran (lub wyskoczy na dobre) i następuje restarcik systemu! Szybko wskakuje do biosu spr. temp. a one nadal max po 40 `C. Ponownie odpala się system, a tu oczywiście raport w stylu, cyt.: "System odzyskał sprawność działania po poważnym błędzie" Sic! O co tu może chodzić?

Dodam że w biosie nic jeszcze sie nie bawiłem i od razu załadowałem ustawienia optymalne, może w tym problem... a może walnięta mobo?

HELP!

 

P.S.

Całość jak w podpisie...

1401907[/snapback]

Jeszcze dziś miałem coś podobnego , a konkretnie to przegrzewanie , niebieskie ekrany i resety po kilku lub kilkunastu sekundach/minutach użytkowania .

Po opisaniu mych przygód otrzymałem lakoniczną podpowiedż od @AndyN , abym poczytał o płycie , czyli zrób to sam .

Zrobiłem więc tak :

1. Usunąłem firmową pastę spod radiatora na chipsecie i nałożyłem swojej na bazie srebra .

2. Wymieniłem bios z 310 na 414-1

Teraz temperatura na chipsecie , i to przy zamkniętej obudowie jest o ok. 5-7 stopni niższa .

Skończyły się zwisy , ekrany i resety , a przynajmniej na początek ich nie ma , a komp działa już kilka godzin . Najlepszy dowód to ten , że właśnie piszę tego posta . Prawdopodobna przyczyna , to pamięci Hynix D43 i bios 310 . Dopóki używałem Twinmosów Twisterów , nie było takich przygód . Widać ten bios nie do końca radzi sobie z tymi pamięciami , a z opisu widzę , że masz te same kości i ten sam bios . Jeśli nie ten bios , którego ja użyłem to wybierz inny . Jest jedna niedoogodność z tym biosem , a mianowicie , musisz w nim ręcznie wpisać adres MAC karty sieciowej . Jest to tym ważniejsze , jeżeli "działasz" w jakiejś sieci osiedlowej i admin blokuje poprzez MAC karty sieciowej . Nie będziesz miał dostępu do internetu .

Pozdrawiam .

Edytowane przez BIGOLSEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nałożyłem swojej na bazie srebra

długo sie meczyles z ta pasta? :lol:

mam pytanie odnosnie dfi nf4ultra, czy plyta ma jakies problemy z serial ata? jakies dogrywanie sterow, bo mam intela i zadnych problemow nie mam, a na dniach zmieniam proca/mobo wiec sie bytam bo stacji dyskietek nie posiadam. aha w jakiej cenie jest ten freezer z arctica i czy jest głosny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale hynix przy wysoki taktowaniu cpu (powyzej 2.7Ghz) srednio sie lubi z DFI. Udalo mi sie dzis wyrwac Twinmoska PC400 512MB który potrafi smigac na 250 CL 1.5-2-2-5 3.1v i problemy z niestabilnoscia powyzej 2.7Ghz zniknely.

 

_Z_

 

Ładnie stanial freezer, ja jakies 2 tygodnie temu u nich placilem 85zł, za ta cene napewno warto go kupic.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

a te pamieci to twinmosy speed premium na winbondach?

p.s

HI...HI...HI...

Ale śmieszne co ???

Pozdrawiam .

co sobei pomysąłes? chodziło mi.... czy ja długo szukałes? :lol: Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dziś miałem coś podobnego , a konkretnie to przegrzewanie , niebieskie ekrany i resety po kilku lub kilkunastu sekundach/minutach  użytkowania .

Po opisaniu mych przygód otrzymałem lakoniczną podpowiedż od @AndyN , abym poczytał o płycie , czyli zrób to sam .

Zrobiłem więc tak :

1. Usunąłem firmową pastę spod radiatora na chipsecie i nałożyłem swojej na bazie srebra .

2. Wymieniłem bios z 310 na 414-1

Teraz temperatura na chipsecie , i to przy zamkniętej obudowie jest o ok. 5-7 stopni niższa .

Skończyły się zwisy , ekrany i resety , a przynajmniej na początek ich nie ma , a komp działa już kilka godzin . Najlepszy dowód to ten , że właśnie piszę tego posta . Prawdopodobna przyczyna , to pamięci Hynix D43 i bios 310 . Dopóki używałem Twinmosów Twisterów , nie było takich przygód . Widać ten bios nie do końca radzi sobie z tymi pamięciami , a z opisu widzę , że masz te same kości i ten sam bios . Jeśli nie ten bios , którego ja użyłem to  wybierz inny . Jest jedna niedoogodność z tym biosem , a mianowicie , musisz w nim ręcznie wpisać adres MAC karty sieciowej . Jest to tym ważniejsze , jeżeli "działasz" w jakiejś sieci osiedlowej i admin blokuje poprzez MAC karty sieciowej . Nie będziesz miał dostępu do internetu .

Pozdrawiam .

1402612[/snapback]

Najdziwniejsze jest to że większość zwisów zaliczam podczas pomykania po necie... a może to tylko zbieg okoliczności? :huh:

 

Z biosem 414-1 mam podobnie + nowość: komp robi czysty zwis, czyli bez "blue"... widzę pulpit lub przeglądarke, kursor stoi i wielka du... Jutro sprawdze bios 414-2 i ew. 414-3, mam też do sprawdzenia na jutro zamówione jakieś pamiątki TwinMos-a, mam nadzieje że to coś pomoże bo jak nie to chyba DFI zrobi "adios" i pomyślę nad czymś innym... :unsure:

 

Reasumując walkę z moimi problemami stwierdzam:

- na 100% nie jest to wina zasilacza, HuntKey400W był dzisiaj testowany na 6600GT SLI u kumpla i śmigał jak złoto, więc na moim ubogim konfigu też musi;

- NB też odpada, zainstalowałem niebieskiego Zalmana i nad nim ustawiłem cooler 92mm (stres 39`C), chyba chłodniej nie trzeba...;

- proc. w stresie dobijał do 41`C - SuperPI 16M - więc też ma ładny chłodek.

 

Mam nadzieję że to wina moich Hynix-ów (co ja wypisuje...), albo starego S3Virga /jutro będzie GF6600GT/, bo powoli kończą mi się pomysły...

 

Jakieś pomysły i domysły będą mile widziane.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...