Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

I sie nie dziwię. W tym topicu jest wystarczająco dużo postów traktujacych o problemach z tymi pamiątkami...

true

 

Dalej DFI i Hynix - y .

Wczoraj wrzucałem kolejno różne biosy i niestety totalna klapa . Stanąłem ponownie na ...

Jest też i morał : największy wpływ mają w tym konkretnym przypadku biosy płyt głównych .

Pozdrawiam .

1413382[/snapback]

z tego co opisujesz to u ciebie prawdziwa tragedia,u mnie wstaja bez problemow, tylko od czasu do czasu jakas zwiecha, teraz naprawde rzadko

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh było już nie raz pisane że „DFI oficjalnie nie obsługuje Hynixów” a co za tym idzie trzeba mieć wiele szczęścia by nie było z nimi problemów na naszej mobo…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeglądałem to ostatnio (jakiś czas temu) to tego jeszcze nie było, zresztą sam napis  nie zmienia faktu że jak ludzie mieli problemy z Hynixami tak i mają dalej…

1414458[/snapback]

moze problem nie lezy w pamieciach tylko sofcie ... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ustawienie pamięci dla moich TCCD@300MHz

 

2,5-3-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

Wyzsza stabilnosc, wieksza przepustowosc (+100MB/s w Sandrze) i napiecie juz 2,7, a nie 2,8V :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dałeś DQS Skew na 255, masz może gdzieś opis tego tymingu, albo sam doszedłeś do jakiś wniosków ? To jedyny tyming jakiego jeszcze nie „rozpracowałem” i ciekawi mnie jego wpływ na stabilność/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ustawienie pamięci dla moich TCCD@300MHz

 

2,5-3-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

Wyzsza stabilnosc, wieksza przepustowosc (+100MB/s w Sandrze) i napiecie juz 2,7, a nie 2,8V :D

1415042[/snapback]

Widzę Lancer, że pośmigałeś po www.xtremesystems.org/forums B)

 

Na ile masz puszczonego proca?

 

I jeszcze pytanie: jak ustawić pamięci asynchronicznie? Przy FSB 300 nie osiągnę górnej granicy dla mojego proca (tak myślę) 2600MHz. Najwyżej mogę się zbliżyć uzyskując przy FSB 300MHz 2550MHz na mnożniku 8.5. Słyszałem, że połówki mnożnika nie sprzyjają stabilności.

 

Czy lepiej zejść z MHz'ów na procku i dowalić wysokie FSB czy na odwrót? Jest jeszcze możliwość zejścia z timingów i wyłuskania troszkę więcej MHz na FSB, ale to nic pewnego i poza tym wiadomo, że lepsze niskie timingi niż wysokie FSB. Chyba, że się mylę? Może to jest jakiś sposób by utrzymać taktowanie CPU i synchro na pamięciach.

Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na A64 to już MHz na CPU dają więcej niż na ramie. Oczywiście najlepiej tu i tu „wykręcić na max” ale jak przychodzi do wyboru to już lepiej zyskać kilka MHz na CPU niż na ramie. To w końcu już nie SocketA i FSB nie daję już takiego „kopa” jak kiedyś…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe ustawienie pamięci dla moich TCCD@300MHz

 

2,5-3-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

Wyzsza stabilnosc, wieksza przepustowosc (+100MB/s w Sandrze) i napiecie juz 2,7, a nie 2,8V :D

1415042[/snapback]

Polecam te timingi, mam bardzo podobne:

 

2,5-4-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

2.7V na procku 1.45V 290x9

Edytowane przez ezrael80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliscie moze kiedyś okazje wsadzić zwalonego proca do DFI ?? jak reagowała ?? A czy moze ktos próbował właczyć płytę bez proca?? co sie wtedy działo??

 

Cos mi sie zwlaiło w kompie ni nie wiem co i jak , z mobo miałem problemy od zawsze by była to jedna z iewszych w polsce, kupiona od amasoftu jeszcze zanim Dszywala zaczął je sprzedawać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam te timingi, mam bardzo podobne:

 

2,5-4-7-3-12-14-2-2-2-2-3072-e-255-7-4-8-5-a-e-16-7-d.

 

2.7V na procku 1.45V 290x9

1415158[/snapback]

Dzisiaj mam zamiar powalczyć z 290MHz przy mnozniku 9.0. Jako, że mój proc siada powyżej 2600MHz są to chyba jedyne rozsądne ustawienia, przy których mogę wyciągnąć wysokie FSB nie tracąć MHz na procku. Jedyna rzecz jakiej żałuję, to kupna A64 3500+. Mogłem walnąć 3000+ (selekcja) i mieć bez problemów 2700MHz zachowując kilka stówek w kieszeni.

Edytowane przez k@mcio_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siuwar:

DFI bez proca staje po prostu na detekcji CPU. Ja też mam jedną z pierwszych mobo w PL ale jakiś większych problemów z nią jak do tej pory nie miałem, i mam nadziejże mieć nie będę…

 

@k@mcio_pl:

Zawsze możesz sprzedać ten procesor i kupić sobie BOX Venice 3200+ za 880zł, przynajmniej teoretycznie powinno być znacznie lepiej zarówno w O/C CPU jak i „współpracy” z ramami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Siuwar:

DFI bez proca staje po prostu na detekcji CPU. Ja też mam jedną z pierwszych mobo w PL ale jakiś większych problemów z nią jak do tej pory nie miałem, i mam nadziejże mieć nie będę…

 

@k@mcio_pl:

Zawsze możesz sprzedać ten procesor i kupić sobie BOX Venice 3200+ za 880zł, przynajmniej teoretycznie powinno być znacznie lepiej zarówno w O/C CPU jak i „współpracy” z ramami.

1415350[/snapback]

Szukanie kupców zawsze mnie meczy. Sprzedam swojego proca za 750 zł. Ma dwa tygodnie. Jest chętny <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dałeś DQS Skew na 255, masz może gdzieś opis tego tymingu, albo sam doszedłeś do jakiś wniosków ? To jedyny tyming jakiego jeszcze nie „rozpracowałem” i ciekawi mnie jego wpływ na stabilność/wydajność.

1415111[/snapback]

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...5&highlight=DQS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem co ludzie tu pisza o hynixach i lanparty ...

Moze mi kotos wytlumaczyc , w jakich warunkach wystepuja problemy?

Ktos npaisal ze tylko przy wysokim fsb procka (3000+ na 2700) ...

Czy w przypadku nizszego prztaktowania procka nie ma tego problemu ? A czy przetaktowanie hynixow niw wplywa na niestabilnosc systemu na tej plycie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem co ludzie tu pisza o hynixach i lanparty ...

Moze mi kotos wytlumaczyc , w jakich warunkach wystepuja problemy?

Ktos npaisal ze tylko przy wysokim fsb procka (3000+ na 2700) ...

Czy w przypadku nizszego prztaktowania procka nie ma tego problemu ? A czy przetaktowanie hynixow niw wplywa na niestabilnosc systemu na tej plycie ?

1415424[/snapback]

nie wiem co wy chcecie od tych pamiątek

chodziły u mnie na 245MHz w dualu na cl2.5 2.9V wiec nie tak kiepsko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tej dfi pójdzie mia super hiendowa akrta graficna tnt 2 m64 pci :) ??

bo mnie narazie nibezie stać na pci-e

1415772[/snapback]

pójdzie testowałem Rive i S3 trio 1MB

obie smigały.

co prawda 800x600 16bit ale dało sie wytrzymać.

@Mardok i kto pierwszy napisał :? :-P :-P

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych co pytali:

U mnie proc smiga 9x300MHz@1,43V 24/7 (oczywiscie full stabilnosc-Prime, SPi i inne). Na nizszym napieciu nie sprawdzalem, choc wiem ze na 1,37V jest niestabilny ;). Ostatnio tylko Q&C wylaczylem bo czasami bylo juz wkurzajace. Pamieci zawsze sa ustawione na 270MHz, a tylko dla zabawy puszczalem je na 300MHz i wiem ze jeszcze cos potrafia :) Oczywiscie wielce pomocne okazalo sie XS, a wrecz skopiowalem to ustawienie ze znanego watku :D

 

Ale juz niedlugo... bo zamieniam sobie na Patrioty 2x1GB (DDR400 2-3-2-5-1T). Nie osiagne na nich oczywiscie cudow, ale szybkoscia pojemnosci sie nie nadrobi, a w benchmarki nie lubie grac. 250MHz 2,5-3-3-6-1T mi styka:) Moim zdaniem to wlasnie moim zdaniem glowna wada DDR1. Powyzej 512MB kostki zabawa sie konczy. DDR2 potrafi pracowac szybko przy znacznie wyzszych czestotliwosciach i dobrych wbrew mniemaniom timingach.

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...