Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Pierdzielicie farmazony.

 

3 kosci wogóle sie nei odpali, jedna,dwie albo cztery.

1510216[/snapback]

 

sorki wielkie palnolem glupote ;)

 

peace and love <_<

Edytowane przez Nierealny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka Winbondów i wsadzenie ich w żółte sloty zawsze równało się tragedia a nie O/C, zresztą już kilka razy ktoś podawał że niby żółte sloty mają lepiej sobie radzić z wyższymi Voltami lecz w praktyce no przynajmniej u mnie było tylko gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jest coś takiego w DFI jak AGP Aperture tylko że do pcie ??

1511301[/snapback]

Nie.

 

Nowe biosy 623-1/2/3

 

 

Biosy na bazie 510. Dedykowane dla tych, którm lepiej spisywał sie sprzet na 510, niż na 618.

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne akcje z bootem po wsadzeniu kontrolera LPT na karcie PCI. Otoz boot trwa sporo dluzej. Zanim pojawi sie screen "powitalny" mija dobre 5 sek. Przedtem bylo pewnie cos ok sekundy. Co to moze oznaczac :?:

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post 1

WItam po dddluuuugiej przerwieeee :mur: :mur: :mur: Ja mam pytanko bo w Fuckq nic nie znalzem o tym a chodiz oto bo kolo cipsetu jest molex na wejscie 12v do czego on daje bapiencie ?? i jeszcze ten molex taki kwadratowy z 4 pinami kolo glownego sieciowego do czego on jest ?? i czy podlanczac tam napiencie ??/

 

post 2

a i jeszcze cos warto kupic XP-120 i szybko 120 ... BEDZIE SIE VENICE KRECIC DOBZRE NA TYM ??

 

 

Edited by Sikor

Edytowane przez gelok9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następujący

 

Venice 3000+ DFI LP NF4 2x256 BH5 i BH6 3,2V

 

ustawione wszystko 9x305 div 166 alpha w oparciu o doświadczenia Mardoka, StressPrime biega bez problemu natomiast mam problemy bo SuperPi wywala sie zawsze po pierwszym loopie, Memtest z biosa nie wykazuje żadnych błędów w czym lezy problem ?

 

Druga sprawa, jak to sie w rzeczywistości ma zasilanie pamieci z 5V przy zasiłce 20pin ew z przejsciówką na 24 pin, mam Enerka 480W 20pin z oryginalną przejsciówką, czytałem wątek na bierząco ale nie zauważyłem żeby ktoś coś wspomniał o tym ze do zasilania pamięci z 5V musi być zasiłka 24pin, DFI takie info podaje a jak jest w rzeczywistosci ? czy płyty gfaktycznie padają jak muchy czy to po prostu chwyt zeby postraszyć userów przed podłączaniem byle czego do mobo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze cos warto kupic XP-120 i szybko 120 ... BENDZIE SIE VENICE KRENCIC DOBZRE NA TYM ??

1511969[/snapback]

 

Brat bratem ale za to ze mnie nie slucha na gg i robi nie tylko tutaj takie bledy ort ze zal czytac i odpisywac, zglaszam moderkom. Pewnie przerwe w pisaniu dostaniesz braciak, WSTYD :oops: :razz:

 

Frezere bierz ;) zeby nie bylo ze OT.

 

@ Mardok ile mhz na pamieciach dalo Ci samo przejscie nf2 na nf4 przy tym samym napieciu?

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... BENDZIE SIE VENICE KRENCIC DOBZRE NA TYM ??

1511969[/snapback]

OMG :icon_exclaim: Takie błędy są nie do zniesienia. gelok9, zastanawiałeś się kiedyś nad użyciem Word'a :?: Poza tym warto byłoby żebyś spojrzał w regulamin i poczytał sobie jego część traktującą o edycji postów.

 

EDIT:

I wywal do cholery błąd ortograficzny w podpisie. Zbyt dobrze to on o Tobie nie świadczy. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hipo:

 

Na początek SPI jest 10x bardziej wrażliwe na błędy ramu niż Prime, tak mi przynajmniej wyszło w moich testach. Dla pewności używaj GoldMemory jeden przebieg w zupełności wystarczy (jak przejdzie bez błędów) a trwa zaledwie ~15min. Więc w tym momencie stawiam że to jednak ram coś „szwankuje”.

 

DFI jakiś czas temu powiedziało że nie będzie uznawać gwarancji jeżeli mobo padnie i będzie zasilane 20pinowym zasilaczem, i zaznaczyło że przejściówki i tak nic nie dają tyle w teorii, a w praktyce wiele osób ma już bardzo długo zasilacze 20pin na tej mobo i o wiele słabsze np. Szef360W i nic się nie dzieje.

 

@Aurora001:

 

Mój ram średnio sobie radził na DFI NF2, zakładam że przez brak możliwości zmiany tymingów jakie mogę zmienić na DFI NF4 aby dobić powyżej 265MHz. Tak czy siak max stabilny na NF2 to tylko 250MHz na 3,1v i zwiększenie napięcia nawet na 3,3v niczego nie dawało.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@gelok9:

 

Molex jest to dodatkowe napięcie dla kart w SLI a ten FDD (mały kwadratowy) jest to dodatkowe napięcie dla wiatraczków na mobo. Wszystko jest w FAQ… Masz swoją odpowiedź i proszę Cię nie pisz nic więcej póki nie dowiesz się co to jest word !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następujący

 

Venice 3000+ DFI LP NF4  2x256 BH5 i BH6 3,2V

ustawione wszystko 9x305 div 166 alpha w oparciu o doświadczenia Mardoka, StressPrime biega bez problemu natomiast mam problemy bo SuperPi wywala sie zawsze po pierwszym loopie, Memtest z biosa nie wykazuje żadnych błędów w czym lezy problem ?

[ciach!] wie. Osobno każda z moich kostek 512 MB BH-6 robi 270 MHz z super ostrymi Alphami, a w Dualu 255 MHz to jest absolutny maks pamięci (przy alphach jak w podpisie), gold stable, memtest ok, SuperPi się wywala. Nie wiedzieć dlaczego. ;)

Po za tym, raz gold sypie błędami przy 3.4v, z kolei przy 3.30v błędów nie uświadczę, tak samo przy 3.2v... + napięcie z lini +3.3v... Wogóle zwiększanie vdimm moim memkom nie pomaga..., a wręcz działa na ich niekorzyść typu: błędy w goldzie mniejsza podatność na OC etc. Dziwne, zwłaszcza, że są super chłodzone.

 

Druga sprawa, jak to sie w rzeczywistości ma zasilanie pamieci z 5V przy zasiłce 20pin ew z przejsciówką na 24 pin, mam Enerka 480W 20pin z oryginalną przejsciówką, czytałem wątek na bierząco ale nie zauważyłem żeby ktoś coś wspomniał o tym ze do zasilania pamięci z 5V musi być zasiłka 24pin, DFI takie info podaje a jak jest w rzeczywistosci ? czy płyty gfaktycznie padają jak muchy czy to po prostu chwyt zeby postraszyć userów przed podłączaniem byle czego do mobo ?

1511986[/snapback]

Sprawa jest taka, że łatwiej udupić pamięci na 20 pinowej zasiłce. Amplitudy skoków napięcia są o wiele wyższe, aniżeli na 24pin. 20 pinowy Chieftec 420W prawdpobnie udupił jednego z moich Twinmosków Speed Premium. :/

Co jednak ciekawe, owy wynik w 3DMarku zrobiłem na właśnie szefie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie podaruje sobie chyba doświadczenia z 20pin i Vdimm in 5V :) szkoda mi zniszczyć odrazu sprzęt na któy tyle czekałem.

 

Między czasie dałem sobie dzielnik pamieci na 150 i teraz SuperPi idzie czyli ewidentnie pamieci sie wysypywały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używaj GoldMemory jeden przebieg w zupełności wystarczy (jak przejdzie bez błędów) a trwa zaledwie ~15min. Więc w tym momencie stawiam że to jednak ram coś „szwankuje”.

15 min czystego testu czy też z tymi "upiększaczami" shareware'owymi?

 

 

haha sory za te bledy ortograficzne ale jestem "dyzlectyks" .... 

90% osób co tak mówi to raczej lenie co nie przykładają wagi do tego jak pieszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post 1

WItam po dddluuuugiej przerwieeee  :mur:  :mur:  :mur:  Ja mam pytanko bo w Fuckq nic nie znalzem o tym a chodiz oto  bo kolo cipsetu jest molex na wejscie 12v do czego on daje bapiencie ?? i jeszcze ten molex taki kwadratowy z 4 pinami kolo glownego sieciowego do czego on jest ?? i czy podlanczac tam napiencie ??/

Molex sluzy do podlaczenia zasialania dla kart w SLI. Bez nich nie ma co go podlaczac bo praktycznie nic daje (rail 12V moze byc minimalnie lepszy) Drugi, kwadratowy jest podlaczeniem dodatkowego raila 12V. On daje duzo, wiec jesli go nie podlaczyles to lepiej to zrob.

post 2

a i jeszcze cos warto kupic XP-120 i szybko 120 ... BEDZIE SIE VENICE KRECIC DOBZRE NA TYM ??

 

Mam XP-120 i powiem Ci, ze temp NIGDY nie przekroczyla 48stp na 2,8Ghz i 1,7V. Wicher puszczony na siakies 2kilo rpmow. Generalnie polecam bardzo!!

Edited by Sikor

1511956[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wogóle jakieś dziwne jazdy mam z tą MoBo... Proc 2.9 Prime stable, a dziś przy 2.88 zrobił pięknego Blue Screena. ;) Pamieci wczoraj robią SuperPi > 255 MHz 3.4v, dziś nie chcą przebić się przez 250 MHz 3.6v... Aż byłem u kolegi z AN8 Fatal1ty i u niego robią spokojnie 260 MHz 3.45v. :( Mam tego po trochu po dziurki w nosie. Takiej niestabilności nie widziałem jeszcze nigdy w swej, krótkiej historii overclockera. :/ Chyba sprzedam DFI i kupię sobie zwykłe MSI Neo4 SLI czy jakoś tak ;P ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...