Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

super ten screen z memtesta .. nie wiem jak tccd ... ale wszystkie bh-x itp niskotimingowe które mialem to sie wywalaly na 6 albo 7 tescie memtesta... a on dojechal do 5tego ledwo ;] ... 1 loop w memtest to malo .. a co dopiero pol testu ;]

 

zobaczymy co z tego pociagniesz :]

1646423[/snapback]

Dziwne , strasznie wolno mu to idzie, ja po 10 petlach testu5 mialem po ok 3,5 min , przy 262MHz, a on potrzebuje az 11 min przy 300MHz

tutaj dal screen z 275 MHz

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63691477

i zastrzegl że nie kazda moze tak chodzic :)

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , strasznie wolno mu to idzie, ja po 10 petlach testu5 mialem po ok 3,5 min , przy 262MHz, a on potrzebuje az 11 min przy 300MHz

tutaj dal screen z 275 MHz

 

ten akurat tyczy się BH-5 275MHz 3.2V ale coś nie chce Mi się wierzyć ale,ale.....nie nie możliwe

choć sam miałem podobną sytuacje htt 330 div100 ,a Memtest pokazywał 660DDR 2-2-2-5 :lol:

Edytowane przez Gemmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sześć

 

Mam ten sam problem co kolega @ Rafy , nie ważne czy jede na podkręconym sprzęcie czy na defualt mam co i raz blue screen-a. Dzisiaj pójde do kolego i dam mu te pamieci na testy , bo może one sa powodem tych problemów.

 

Pozdro.

1646228[/snapback]

Blue screeny mozesz miec tez od twardego dysku, ja tak mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziwne , strasznie wolno mu to idzie, ja  po 10 petlach  testu5 mialem po ok 3,5 min , przy 262MHz, a on potrzebuje az 11 min przy 300MHz

tutaj dal screen z 275 MHz

ten akurat tyczy się BH-5 275MHz 3.2V ale coś nie chce Mi się wierzyć ale,ale.....nie nie możliwe

choć sam miałem podobną sytuacje htt 330 div100 ,a Memtest pokazywał 660DDR 2-2-2-5 :lol:

1646561[/snapback]

na divach ponizej 150 memtest wlasnie tak se szaleje ;] Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może zasugerował się ustawieniami proca a nie zwrócił uwagi na dzielnik pamięci? Od kolesia kupowałem, był w porządku. Nie zakładałbym w ciemno że zrobił to z premedytacją

1646713[/snapback]

Maciek pracuje bodajże w Extreme Mem, ale po cholerę wali takie fake screeny? Muszę przyznać, że jest to jeden z lepszych "Super Sprzedawców" na allegro, ale z tym nieco przegiął. Jak dla mnie, ani jeden ani drugi screen nie jest wiarygodny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś najlepszy bios dla TCCD?? Oraz najlepsze Alhpa timingi ??

Kupiłem te pamięci 1646365[/snapback]

gość ma duze poczucie humoru....... 5 test i fote wali ,w 8 juz na poczatku były by jazdy hehhehe he

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliście taki problem że SPDIF niechciał za cholere grać? Na audio sie za bardzo nieznami teraz mam problem, bo sygnał jest ale nie chce nic grać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy spotkal sie ktos z taka sytuacja. mialem biosa z 03/10/05 i chodzil co najmniej na 245x9, bo dalej nie sprawdzalem i bylo wszystko ok. wgralem najnowszego fulla z 06/23/05 i idzie mi max na 225x9 bo dalej wisi przed winem czarny ekran. czy jest taka mozliwosc, ze na tamtym lepiej sie podkreca. jak sadzice? wogule jaki bios polecacie? czy mam powrocic do tamtego? szkoda;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej AUTO ustawienia dla ramu w nowym biosie po prostu „nie spodobały się” twoim kością ramu.

1647006[/snapback]

tak tylko nie wiem gdzie poprzestawiac w biosie timingi. tzn wiem w ktorej zakladce, ale tam jest pełno do ustawiania podobnych parametrów i nie moge rozpoznac: CL RCD RP RAS. W everescie wyswietla, ze mam ustawione 2.5-3-3-6 to chyba nie powinno byc te auto zle. nadmienie tylko ,ze mam 2x512 Geil CL25-3-3DDR 400. moze jakas podpowiedz ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie osiągnołem 281mhz na ramach z div180. Największy wpływ na stabilnośc ma parametr TREF i wynosi obecnie 2048 jutro przetestuje reszte.

Napięcie 2,9V odczyt w Gm 3402mb Sloty żółte. Memtest idelanie czysty GM 2 errory. Niejestem pewien czy errorów niepowoduje Cpu gdyz pracuje na 2817mhz i 1,6V a on w tedy w prime jest sstabilny całe 3 sekundy moze mniej :lol2:

http://img84.imageshack.us/my.php?image=2810jm.jpg

Dołączona grafika

Jakie sloty najlepsze i bios dla TCCD narazie mam w zółtych i najnowsz bios. ktoś z posiadaczy TCCD moze przesłąć mi swoje alphy :]

 

 

 

 

Update:

Niestety ramy w zółtych slotach mimo że niebyło błędów wyłaczały mi azora :/ i zawieszały kompa nawet jak zmniejszyłem do 270mhz(na tylu moje bh6 bez problemu miesiac pracowały) teraz moje TCCd przełozyłem do pomarańczowych i jak narazie działa.

Edytowane przez Pure

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś najlepszy bios dla TCCD?? Oraz najlepsze Alhpa timingi ??

Kupiłem te pamięci 1646365[/snapback]

 

Wlasnie mialem polecic BIOS pt 7040BigToe ludziom z pamiatkami na tccd no ale jak jest twoje pytanie do uznajmy to za odpowiedz:) U mnie udalo sie zrobic takie tajmingi: 5-4-3-2,5 na 600Mhz i z niezlymi alphami (tutaj bede jeszcze wyostrzal). Takze sciagnij sobie ten BIOS (acha - btw: ludzie z OCZ tez go polecaja)

 

 

@zaba: Powiedz jak wyglada czestotliwosc pamieci przy 8,5 mnozniku, ale dzielinku 233? W ogole to jak to sie liczy - jaki jest wzor? Ten progz ktorego uzywasz (a64 memfreq) daje mozliwosc ustawienia tylko do div200 :/

Edytowane przez acd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba: Powiedz jak wyglada czestotliwosc pamieci przy 8,5 mnozniku, ale dzielinku 233? W ogole to jak to sie liczy - jaki jest wzor? Ten progz ktorego uzywasz (a64 memfreq) daje mozliwosc ustawienia tylko do div200 :/

1647856[/snapback]

Poczytaj sobie tutaj o dzielnikach: http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba: hehehe nic z tego nie czaje:D Dla kogo to jest piasane w ogole ?? Boshee! Dobrze :) Chodzi mi o to jaka bedzie czestotliwosc pamieci przy mnozniku X8,5 i dzielniku 233 przy htt 300 Mhz? Z tego jak ja to zrozumialem to to bedzie 313 tak? Nie ma jakiegos cpuida ktory potrafi to dobrze pokazac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba: hehehe nic z tego nie czaje:D Dla kogo to jest piasane w ogole ?? Boshee! Dobrze :) Chodzi mi o to jaka bedzie czestotliwosc pamieci przy mnozniku X8,5 i dzielniku 233 przy htt 300 Mhz? Z tego jak ja to zrozumialem to to bedzie 313 tak? Nie ma jakiegos cpuida ktory potrafi to dobrze pokazac?

1647967[/snapback]

everest powinien pokazac dobrze .. ale głowy nie dam

 

co do tych nowych dzielników 233 i 250 to dodano je calkiem niedawno i nie wiadomo jakie wartosc sa do nich przypisane..

wzoru na to nie ma bo wszystkie ustawienia dzielników są rozne w zaleznosci od mnoznika proca. W linku któym ci podal zaba masz tabele mnozników i dzielników od 100 do 200

 

na podstawie jej mozna by wnioskowac ze

8,5x300 /233 bedzie albo 318 albo 364 ;] ... nie jestem w stanie powiedziec które .. ale obstawiam na 318 (wejdzie dzielnik 8 albo 7)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue screeny mozesz miec tez od twardego dysku, ja tak mialem.

1646586[/snapback]

No cóż...i to sprawdzone. Dysk przepięty na drugie złącze, przechodzi memtest, super pi, benchmarki. Chodził nawet 5 godzin bez zwiechy!

I jak już się wydawało że jest ok to podczas próby włączenia filmu w divx - zonk!

BLUESCREEN i reset! #!@*!

Dodam że teraz już cały czas jest na default żeby wyeliminować dodatkowe niestabilności.

 

Podsumowując: najszybciej wykłada się podczas próby włączenia dema w 3D Marku i podczas próby włączenia filmu.

 

No to może ten SoundBlaster? Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czestotliwosc pamieci liczy sie przeciez prosciutko... bierzesz z nazwy dzielnika liczbe np div180 to 180. liczbe dzielisz przez 200 czyli 180/200 i mnozysz razy HTT i masz czestotliwosc pamieci.

 

przyklad:

 

9X300 div150... 150/200*300=225 Mhz

8X350 div180... 180/200*350=315 Mhz

 

nie zalezy to od mnoznika procesora.. tak mi sie wydaje O_o

 

jezeli sie myle prosze mnie poprawic ale juz to testowalem i liczylem i raczej dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czestotliwosc pamieci liczy sie przeciez prosciutko... bierzesz z nazwy dzielnika liczbe np div180 to 180.  liczbe dzielisz przez 200 czyli 180/200 i mnozysz razy HTT i masz czestotliwosc pamieci.

 

przyklad:

 

9X300 div150... 150/200*300=225 Mhz

8X350 div180... 180/200*350=315 Mhz

 

nie zalezy to od mnoznika procesora.. tak mi sie wydaje O_o

 

jezeli sie myle prosze mnie poprawic ale juz to testowalem i liczylem i raczej dziala.

1648256[/snapback]

 

to zle liczysz

 

9x300 /166 166/200*300=249 .. real 245 .. pierwszy przyklad z brzegu ;]

nie jest zalezne od mnoznika powiadasz?

7x300 /166 166/200*300= ??? :) 249 ... real 233

 

 

to jest tak w zaogrągleniu ok ale tylko przy mnozniku 9 10 .. ogolnie nazwy 100 133 itp sa umowne ..

dzielnikiem jest tak naprawde liczba calkowita przez ktora dzieli sie czestotliwosc proca

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mialem polecic BIOS pt 7040BigToe ludziom z pamiatkami na tccd no ale jak jest twoje pytanie do uznajmy to za odpowiedz:) U mnie udalo sie zrobic takie tajmingi: 5-4-3-2,5 na 600Mhz i z niezlymi alphami (tutaj bede jeszcze wyostrzal). Takze sciagnij sobie ten BIOS (acha - btw: ludzie z OCZ tez go polecaja)

@zaba: Powiedz jak wyglada czestotliwosc pamieci przy 8,5 mnozniku, ale dzielinku 233? W ogole to jak to sie liczy - jaki jest wzor? Ten progz ktorego uzywasz (a64 memfreq) daje mozliwosc ustawienia tylko do div200 :/

1647856[/snapback]

Chciałbym sciągnąc ten bios ale niemoge go znaleźć na gogle:/

podaj mi link

 

Dzieje sie dziwna rzecz otóż jak wkładam te ramy:

Jak windows sie już zabotował i jestem na głównym ekranie to klikam na mój komputer i na łaczenie sie z netem i komputer zamiera:/ nic sie neidzieje przez 3 sekundy i potem nalge rusza:/ ale po dłuzszej chcwili sie wiesza :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sciągnąc ten bios ale niemoge go znaleźć na gogle:/

podaj mi link

 

Dzieje sie dziwna rzecz otóż jak wkładam te ramy:

Jak windows sie już zabotował i jestem na głównym ekranie to klikam na mój komputer i na łaczenie sie z netem  i komputer zamiera:/ nic sie neidzieje przez 3 sekundy i potem nalge rusza:/ ale po dłuzszej chcwili sie wiesza :/

1648398[/snapback]

oto link: http://ryderocz.sytes.net/dfi_bios/704-2bta.zip

 

powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acd wiesz moze czym sie rozni ten BT co ja dalem od BTa? :)

edit:

Wlasnie wrzucilem ten BTa, na 2.8 nie weszlo do windy (na 510-2 xcell wchodzilo) na 2.9 weszly i chyba jest ok. Zobacze jak div180 bo na tym mi zalezy w sumie najbardziej =)

edit2:

9X310 div200 leci 2,5-4-3-8 wydaje mi sie ze ten bios jest lepszy niz Xcel! Na tamtym nie dzialaly takie ustawienia. Napiecie 2,8 oczywiscie. Sp1m przeszlo zaraz sprawdze Sp16.

edit3:

9X310 na 2,8 blad w sp16m na 5 loopie, dalem 2,8+0,03 i przeszlo czas 12:01 slaby ale to div200 pozatym bez priorytetu i duzo procesow =)

Edit4:

9X315 blad w 2 loopie.. podniose nap na 2,9 pozatym moze CPU tez juz nie daje rady..

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...