Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@zayonnc

Tez mialem tak jak piszesz na moim starym procku. Poprostu kontroler padaka i koniec.

 

No niestety, cieszy mnie jedynie to, że za jakieś 9 miesięcy będzie wymiana proca na jkakiegoś X2 (mam nadzieję, że jeszcze je będą robić na s939) i może się trafi jakaś lepsza sztuka...Chociaż znając życie to teraz są najlepsze sztuki a za rok to będzie lipa totalna, chyba, że jakiś nowy rdzeń jeszcze zdecydują się wydać.

Pozdr

Edytowane przez zayonnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57 stopni temepratura alarmowa? :blink:

 

Kurde,przesarowałem dobrze,ale temepratury nadal są takie jak na tym żóltym syfie od DFI,tzn dochodzą do takich...

mam dwa wentyle w kompie ,Pent 120 cu+owiewa wszytsko obok,i nadal mam takie temepratury,moze to przez Tagana?Podnosi temp.No nie wiem co z tym zrobić,w kazdym razie mieliscie takie problemy przy 57 stopniach>

 

hmm ja u siebie w idle mam 44 C w stesie max 48-49 - mam zasilacz neotec 440 maximus (jade na tym zoltym gownie od dfi, ale mam zamiar kupic jakas paste i wymienic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich bojów z pamięciami na socketA (na a64 nie mialem jescze zadnych atypowych zachowań, ale to dopiero miesiąc... ;)) wyniakło, że jak pamięci walą błędy w dwóch zawsze tych samych miejscach to jest raczej uszkodzenie pamięci (może bardziej słaby punkt) np. miałem bh-6 które chodziły stabilnie na 245@3,0V@2-2-2-11, po podniesieniu napięca o 0,1 przestawały byc stabilne na tej częstotliwości i waliły ok. 4 błędów na pass memtest 5 i 8, z innymi pamięciami nie było tego problemu :)

to jest tylko moja teria, ale próbowałeś na innych pamięciach sprawdzić??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam dostępu do innych pamięci, a poza tym w Memteście jest stabilnie, tylko GM pokazuję błędy, które pokonałem zresztą walcząc z timingami, niestety to odbiło się na wydajności...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Przy ninjy masz takie wypas temp na PWMIC ?? Mi si eostatnio komp powiesil jak wiatrak z PWMIC przesunol sie nieco (dlaniezorientowanych polecam zdjecie mojego sig`u z topicu o X2). 80x80 wieje non-stop w to miejsce, a mimo to mam ~50*C. Powodemmoze byc naturalnie procek - bierze wicej pradu jakby nie bylo...

ja w tej chwili mam tak ,proc 2800mhz 1.42v temp. w stresie 8h sp2004 to 44C , PWM to 45C i CHIPSET to 47C , wiec temperatury chyba w normie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w tej chwili mam tak ,proc 2800mhz 1.42v temp. w stresie 8h sp2004 to 44C , PWM to 45C i CHIPSET to 47C , wiec temperatury chyba w normie :)

Ja mam prawie ze identycznie. Roznica tylko taka ze mam proca na 2700mhz i 1.67v. Wiekszosc zwas nie potrzebuje tyle napiecia szkoda ze ja nie mam takiego szczescia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde,to czemu ja mam takie kosmiczne temepratury ,teraz sobie gram chyba ze 20a minut w Call of duty dwa i juz 55 na chipscecie,a wszytskie wentyle na maxa,no co to ma byc :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kurde,to czemu ja mam takie kosmiczne temepratury ,teraz sobie gram chyba ze 20a minut w Call of duty dwa i juz 55 na chipscecie,a wszytskie wentyle na maxa,no co to ma byc :|

pewnie masz slabo wentylowana bude, zapodaj tam 3arctici za 8 zl jedna sztuka i temperatura nie bedzie przekraczala 50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Mógłbyś podać jakie masz ustawione timingi poboczne? O ile je ruszałeś...

Ma ktoś jeszcze twisterki pc4300? Nie mam pojęcia za co sie wziąć na początku przy zabawie z alphami...

Wie ktoś może na jakich kościach są takie twisterki jak ja mam? Szukałem, ale jakos mało o nich można znaleźć. Mam na nich naklejke, 2,8V... ciekaw jestem czy to tak sobie ktoś nakleił czy to zalecane dla nich... Bo boje sie ich testowac powyżej 3,2V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blue,ja mam bude dobrze wentylowaną,mam dwa arctici po 25 zeta :-) a nie 8,jeden z boku,drógi pod zasilką,pent 120 cu+ owiewa ramy,grafe,po czesci chipset,moze to za spprawą htt 316.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy HTT 302 po 4h sp2004 na blend temperatura na chpsecie nie przekracza 51 stopni, komp jakies 50cm od kaloryfera. buda zamknieta, i dale chipset chlodzi ten shit od DFI :mur: Taka sama sytuacja na HTT 320 wiec to chyba nie bedzie sprawa wysokiego htt , no chyba ze napicie na chipsecie podnosisc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja swoich wentyli w ogole nie slysze! komp chodzi cichutko:) powiem tak, ze w tej chwili proc umnie biega na 2800 na 1.39-1.4v sp2004 stable 2h i temp. maks. 42C, PWM 41C ,Chipset (4900obr.) 46C ,wentyl na procu 1400obr.

htt to moge dac jeszcze wysze oczywiscie, tyle ze po co? umnie pamieci ida teraz z czestotliwosci 257 bodajze ,mam twistery 2*512 i 2*512 kingstony pc3200 ktore blokuja troche bo gdy dam napiecie wieksze niz 2.9 na pamiec to juz bledy sa w memtescie.

 

@OLES07

te pamieci ,bo mamy takie same, tez mam na nich naklejke 2.8v ,pamietam ze najlepiej to one dzialaly mi z napieciem 3.3v ,najlepiej podkrecaly sie ,spokojnie uzyskalem na nich czestotliwosc 285 i pracowaly stabilnie, pamietaj zeby dac jakis nawiew lekki na prawa gorna strone poniewaz przy napieciu powyzej 3.2 na ramy radiator ten gorny bardzo sie nagrzewa i to wtedy moze powodowac problemy z OC.

w tej chwili alpha timingi mam ustawione na auto, pamietam,tylko niektore mam ustawione recznie , te dolne mam recznie a w gornych to tylko te podstawowe i tam jeden w ktorym liczba jest 4672 czy jakos tak (najwydajniejsze ustawienie). komputer w pelni teraz stabilny.

 

Jesli chce proca puscic na 2906 to musze juz napiecie dosc mocno zwiekszyc, ponad 1.5v wiec daruje to sobie, roznica pomiedzy 2800 a 2900 jest prawie zadna, no ale wiadomo zawsze lepiej miec wiecej:) ale gdyby te 2900 bylo by na napieciu do 1.5v to napewno bym jechal na 2900 ale tak to imho nie warto....

 

 

pozdRo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blue

Daj na PW jak możesz dokładne ustawienie tych pamięci... Z góry dzięx. :D

 

Ja ze swojego procka więcej niż 2600 nie wycisne, bo do tej wartości leci na 1,475- po 8 godzinach w prime się wywala :mur: , a na 1,5 24 godzinki bez błędu równolegle ze smarkiem01 w pętli... Teraz musze powalczyć tylko z ustawieniem tych pamięci na jak najwydajniejsze ustawienia z alphami. Powyżej 260 mi nie potrzebne.

Chociaż wolałbym się pomęczyć z ustawieniami ich przy 300MHz... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbyt wysokie Vdimm przy default'owym lub mało podbitym Vcore, może uszkodzić kontroler pamięci w procku :?:

Użytkownicy przyzwyczajeni do Winbondów BH5 i 6 mogą mieć problem.

 

Z tego co piszą na razie tylko E są zagrożone czyli m.in. Venice, San Diego, Menchester itd.

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porobiły mi się zaległości w tym temacie, cza nadrobić

teraz pytanko: mam ATI x700pro, czemu nie chce ono działać w dolnym slocie pcie??? robiłem tak, że przekładałem zwory jakby w tryb sli i wkładałem karte w dolny slot ->efekt: płyta piszczy że nie ma grafy...

płyta to nie modowana ultra-d

wcześniej na tej płycie gf6600 działał w tym dolnym slocie przy tym ustawieniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mam wielkie i wazne pytania, bo mam wielki problem <_<

No wiec tak, zostawilem kompa na noc ( " a niech sobie posciaga " ). Rano wstaje , dysk niepracuje , wlaczam monitor a okazuje sie ze nie moze sie polaczyc. Wiec wylaczam Torrenta i proboje wejsc na neta - nic :/ . Ide to routera bo mysle sobie ze sie zawiesil ( router dzieli neta na 3 kompy ), sprawdzam dziala. Pozamienialem wtyki i dalej to samo czyli innym wlacza sie lampka "100Mb" a mi MRUGA dioda 10Mb a w windzie mruga kabel podlaczony/odlaczony :/ Kiedy cos sie ustabilizowalo okazalo sie ze nie dostaje adresu IP z puli tylko adres prywatny bez wyjscia na siec :/ Kabel na 100% sprawny bo sprawdzany miernikiem. Router tez bo na tym gniezdzie dziala wszystko poza tym teraz tez siedze na tym gniezdzie tylko na sieciowce Marvella. Czy ta druga sieciowka padla i plyta jest do naprawy ? ( a mam ja dopiero miesiac :cry: ). Plyta to DFI LP Ultra-D tak jak w podpisie :/ Nie wiem co zrobic :/ Druga sieciowka nie dostaje adresow, nie wiem co sie stalo :/ POMOCY :/ To nie jest super pilne bo mam druga sieciowke ( Marvell ) ale chcialbym wiedziec WTF ? :/ Moze ktos mial podobny przypadek i sobie poradzil... Nie wiem... pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zbyt wysokie Vdimm przy default'owym lub mało podbitym Vcore, może uszkodzić kontroler pamięci w procku :?:

Użytkownicy przyzwyczajeni do Winbondów BH5 i 6 mogą mieć problem.

 

Z tego co piszą na razie tylko E są zagrożone czyli m.in. Venice, San Diego, Menchester itd.

Dokładnie, i jest to informacja ponoć od samego amd... kurde ja jechałem cały czas na def i wysokim vdimm, mam nadzieje ze to nie przez to płyta padła a proc ma sie w najlepsze, bo inaczej... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak, zostawilem kompa na noc ( " a niech sobie posciaga " ). Rano wstaje , dysk niepracuje , wlaczam monitor a okazuje sie ze nie moze sie polaczyc. Wiec wylaczam Torrenta i proboje wejsc na neta - nic :/ . Ide to routera bo mysle sobie ze sie zawiesil ( router dzieli neta na 3 kompy ), sprawdzam dziala. Pozamienialem wtyki i dalej to samo czyli innym wlacza sie lampka "100Mb" a mi MRUGA dioda 10Mb a w windzie mruga kabel podlaczony/odlaczony :/ Kiedy cos sie ustabilizowalo okazalo sie ze nie dostaje adresu IP z puli tylko adres prywatny bez wyjscia na siec :/

Miałem to samo i u mnie to był kabel , wymieniłem na inny i jest ok.Objawy były identyczne jak u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy to normalna temp ??? http://www.edoos.w.tkb.pl/temp0stress.JPG)

Proc jest jak w cpu z coller ninja wiatrak thermaltake 12cm. Jak wiatrak mial 12 volt podane to temp byla o 8 do 10 stopni wyzsza, a teraz go puscilem na 5 volt tak zeby byl nie slyszalny. Cos ta plyta mi chyba fixuje .... A dodam ze pomiar byl w windowsie tylko www i mp3 jakies 1 h siedzialem.

Nie mam budy na razie bo zamierzam sprowadzic sobie Anteca p180 albo G4 case z appla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrus_6

No dobra ale przez ponad rok dzialalo bez najmniejszego zarzutu i nagle ni z tego ni z owego taki wysad ? poza tym nie chce mi sie znowu przeciagac 25 m kabla przez komin , na strych i do pokoju ;) A co do kabla to sprawdzalem miernikiem i miernik wykazal ze wszystkie zyly dobre( wszystkie syglaly dobre ), poza tym jak kabel to dlaczego dziala na tym samym kablu sieciowka Marvell 1 Gb ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ed00s

Fajna temperatura. U mnie w dile mam 27 przy podobnym chlodzeniu, tyle ze pocek inaczej ustawiony i inny procek. Teoretycznie na AC niemozliwe jest uzyskanie temp nizszej niz temp otoczenia, ale nie wiem jak ta teoria ma sie do technologii Heat-Pipe.

Moim zdaneim nic nadzwyczajnego. Sprawdz w stresie lepiej :D

 

Co do tego Vmem/Vdd - niezle jaja. Ja czuje sie bezpiecznie - 1.61Vcore 0 3.7 Vmem 24/7 ;P

Jesli dobrze zrozumialem, to ilosc V na kontrolerze pamieci jest polowa Vmem - w moim przypadku 1,85. Do uszkodzenia moze dojsc gdy przerwie sie jakas dioda chroniaca rdzen przed "przebiciem" Vkontrolera na Vrdzenia. Czyli zbyt duzym Delta Vdd-Vcore.

Ponoc podniesienie nominalnego napiecia z 1.35 do 1.425 powinno rozwiazac problem, awiec wnosze, iz roznica ta powinna wynosic okolo 0,5V(na oko) - Vcore 1.35 - Vmem 3.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyrus_6

No dobra ale przez ponad rok dzialalo bez najmniejszego zarzutu i nagle ni z tego ni z owego taki wysad ? poza tym nie chce mi sie znowu przeciagac 25 m kabla przez komin , na strych i do pokoju ;) A co do kabla to sprawdzalem miernikiem i miernik wykazal ze wszystkie zyly dobre( wszystkie syglaly dobre ), poza tym jak kabel to dlaczego dziala na tym samym kablu sieciowka Marvell 1 Gb ? :|

 

To ja nie wiem , bo u mnie na tamtym kablu wariowały 2 sieciówki ,

ale objawy miałem identyczne na obydwóch nie tylko na tej nvidi.

A u ciebie to wygląda chyba na sieciówke <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest lepszym wyborem :?:

 

DFI LP UT NF4-D czy NF4 Ultra D

 

Czy warto dopłacać 70 pln za dodatkową sieciówkę i SATAII (które można odblokować). Czy w wersji D bez Ultra będę mógł korzystać z dobrodziejstw:

 

nVIDIA nVRAID

nVIDIA nTune(embedded overclocking solution)

nVIDIA ActiveArmor - na tym szczególnie mi zależy

 

po połączeniu mostków odpowiadających za SATAII :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...