Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

teraz jest ustawione na 3, tak profilaktycznie. to co wiedzialem to jest napisane na 2 ostatnich stronach.

 

rozwiazaniem na 99% bylo ustawienie LDT na sztywno na 4 a pozniej na 3. take durne cos a nie mogli o tym wspomniec w manualu, przyklejonym temacie czy nawet na takiej luznej kartce jak wrzucili w karton, ktora dotyczyla czegos tam. nawet tech support o tym nei wiedzial.

ja bym teraz przykleił tą informacje tu - na pierwszej stronie i wysłał maila do tech supportu

 

ale jeśli tylko to było rozwiązaniem to powinien na innych biosach też śmigać, a on tylko na tym jednym dobrze działa ? Chyba ze sie myle ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sp2004 skonczone ;) jutro po pracy bede walczyl dalej:

 

Skąd taka rozbieżność pomiędzy zrzutami z SP2k4 (207x13) a CPUZ gdzie masz 300x9?

Wynik czy to pierwszy czy drugi jest zbliżony - jednak....

 

 

Korzystając z okazji:

ADA3200DAA4BW LBBWE 0533BPGW, ADA3200DAA4BW LBBWE 0529BPGW

Czy te serie dadzą się wogóle coś podkręcić? Są to BOXy

 

Pytam, poniewaz jeszcze nigdy nie amiłem platformy A64 - do tej pory Athlony uzywałem - więc czas na zmianę ;)

Edytowane przez fakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako prawie przyszły użytkownik platformy A64, zwracam się do jej "wyjadaczy"z zapytaniem czy takie typy pamięci będa mi śmigac na LP UT Ultra-D

http://allegro.pl/show_item.php?item=76795562

 

Obsadzenie w bankach to "poćwiczę" - ale chodzi mi o to jaki BIOS zaaplikować płycie?

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php/topic/31/91.html - z tego wyniakałoby że z "rozszerzeniem" 3 - ponieważ te Patriot`y to przecież TCCD. Jednak wolę zapytać doświadczonych użytkowników, ponieważ tutaj http://www.techpowerup.com/articles/other/114 podano zupełnie inne zalecenia - że rozszerzenie 1 jest dla TCCD!!!

Komu wierzyć?

 

Tutaj tez znalazłem fajny sajcik z BIOSami i opisami:

http://www.rhcf.com/sis-bin/ultimatebb.cgi...t=0;DaysPrune=0

Może komuś się przyda.

Edytowane przez fakus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obsadzenie w bankach to "poćwiczę" - ale chodzi mi o to jaki BIOS zaaplikować płycie?

http://www.rhcf.com/sisubb/ultimatebb.php/topic/31/91.html - z tego wyniakałoby że z "rozszerzeniem" 3 - ponieważ te Patriot`y to przecież TCCD. Jednak wolę zapytać doświadczonych użytkowników, ponieważ tutaj http://www.techpowerup.com/articles/other/114 podano zupełnie inne zalecenia - że rozszerzenie 1 jest dla TCCD!!!

Komu wierzyć?

Przyłączam się do pytania. Biosy dla TCCD to wkoncu te z 1 czy z 3 ??? bo w różnych miejscach róznie pisze :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbe - czy jesteście w stanie podać mi wymiary NB? Potrzebuję do bloczka wodnego i chcem go dopasować idealnie (nie chodzi o wymiar samego rdzenia tylko calej kostki :D). Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to dla mnie pomierzyl. Nie mam dostępu do swojego kompa aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kszonek IMO niekoniecznie, jakie masz pamięci??

 

Sprubój tak, paru osobom już pomogło:

1. Odłącz zasilanie od mobo (wiązka lub listwa lub pstryczek na zasiłce)

2. Przestaw zworkę buzera tak aby był włączony.

3. Wyjmij baterię.

4. Przestawić zworkę w pozycję czyszczenia.

5. Nacisnij "power"

6. Zostawić tak płytę, przez pewien okres czasu, 15sec do nawet 8h (w zależności czy clear zadziałał)

7. Klawiatura musi być podpięta pod ps2

8. Włóz 1 kość pamięci w najbardziej odsunięty od procesora pomarańczowy slot (oznaczony DIMM2)

9. Przestaw zworkę 'czysczenia' w normalną pozycję.

10. Włóż baterię.

11. Podłącz mobo (odwrotność pkt. 1 )

14. Wciśnij insert, trzymaj go cały czas wcisniety i włącz przyciskiem płytę

15. Gdy usłyszysz pisk, puszczasz insert i naciskasz delete.

16. W biosie ustawiasz datę i 'Load optimized Defaults'

17. Save&Exit

 

Pod płyte powinny być podpięte wszystkie 4 wtyczki do zasilania. Z doświadczenia wiem że płyta moze nie wystartować z pamięciami które potrzebują dużego napiecia (BH i inne) gdyż ustawia zbyt niskie napięcie, chyba coś ok 2,5V

do 14 punktu wszsytko dobrze przy 15 czekam na pisk i czekam i czekam i nie ma.

 

za jkis tydzien powinienm byc gotowy z płyta na serwisowanie, ale najbardziej sie boje ze mi jej nie przyjmą, bo bios nie jest oryginalny :/ wgrałem którąś bete, chyba N4D702-2, czy patrzą na to?

 

Czy widzieliscie gdzies na jakis zagranicznych stronach czy jak pada kontroler w procu to bootowanie staje na diodzie cpu czy ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem :P chodzi o to że mam 2 grafy w domu i obie działały :D... ale teraz na jednej świeci się 1 dioda czerwona co oznacza ze znaleziono karte, po chwili ona gaśnie ale monit się nie łącza. Natomiast na drugiej jest podobnie ale gaśnie ostatnia dioda i od razu włącza się monitor. Wie ktoś może o co chodzi i jak rozwiązać ten problem? Oczywiście bios czyściłem, baterie wyjmowałem itd itp...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem :P chodzi o to że mam 2 grafy w domu i obie działały :D... ale teraz na jednej świeci się 1 dioda czerwona co oznacza ze znaleziono karte, po chwili ona gaśnie ale monit się nie łącza. Natomiast na drugiej jest podobnie ale gaśnie ostatnia dioda i od razu włącza się monitor. Wie ktoś może o co chodzi i jak rozwiązać ten problem? Oczywiście bios czyściłem, baterie wyjmowałem itd itp...

hmmmm... karta padła :D a ze monit sie włacza przy drugiej to oznacza ze sie komp bootuje poprostu? Bo u mnie jest (znaczy było :? )tak ze najpierw zapalał sie monitor dopiero potem gasła dioda ostatnia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, mam problem :P chodzi o to że mam 2 grafy w domu i obie działały :D... ale teraz na jednej świeci się 1 dioda czerwona co oznacza ze znaleziono karte, po chwili ona gaśnie ale monit się nie łącza. Natomiast na drugiej jest podobnie ale gaśnie ostatnia dioda i od razu włącza się monitor. Wie ktoś może o co chodzi i jak rozwiązać ten problem? Oczywiście bios czyściłem, baterie wyjmowałem itd itp...

Proces botowania przechodzi pozytywnie, tyle ze karta nie wyswietla obrazu (uszkodzona) bez karty bedzie tak samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Mam do Was prośbe - czy jesteście w stanie podać mi wymiary NB? Potrzebuję do bloczka wodnego i chcem go dopasować idealnie (nie chodzi o wymiar samego rdzenia tylko calej kostki :D). Byłbym wdzięczny gdyby ktoś to dla mnie pomierzyl. Nie mam dostępu do swojego kompa aktualnie.

 

spytaj misia15go - on produkuje takie bloczki

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz pisał o mojej grafie- po raz kolejny firma DFI udowodniła mi, że robi bardzo problemowe płyty główne - szczególnie na nForce4. U mnie grafa na A8N-SLI Delux śmiga bez problemu, właśnie za jej pośrednictwem mam obraz - a już myślałem, że 6800U poszła się paść.

 

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matiz pisał o mojej grafie- po raz kolejny firma DFI udowodniła mi, że robi bardzo problemowe płyty główne - szczególnie na nForce4. U mnie grafa na A8N-SLI Delux śmiga bez problemu, właśnie za jej pośrednictwem mam obraz - a już myślałem, że 6800U poszła się paść.

 

 

Pozdro.

uff dobrze ze działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak to jest z tym DFi - expert??:)

Godna polecenia płyta?? czy nie warto na nia kasy wydawac??:)

Chce sie przesiasc na jakas pozadna płyte na 939 :) :P ...

warto jeśli będziesz robił na prawdę ekstremalne o/c

jak chcesz porządną to bierz SLI-DR lub inną z serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jest problem z kartą sieciowa u mnie

 

chodzi mi o karte Marvell Youkon

 

mam z nią dziwny problem a polega on na tym, że jak założe serwer do gry (NFS MW, AoE 3) to nikt nie może się ze mną połączyć, ale ja za to moge z innymi, objawu tego nie ma jak podłącze sieć pod drugą sieciówke na nForce, a potrzebuje obu, bo chce pograć z bratem, który jest własnie podpięty pod tego Marvell.

 

Dodam, że mam zainstalowany Outpost Firewall Pro 3.0(systemowy XP jest wyłączony), który jest skonfigurowany prawidłowo, bo znam go nie od dziś, nawet jak go wyłącze nadal komp brata nie widzi serwera.

Podejrzewam, ze sprzętowy firewall właśnie monitoruje tego Marvella, ale powinien się chyba wyłanczać jak w systemie jest inny :////.

 

Może ktoś wie jak wyłaczyć blokade tego Marvell-a ?????. chyba, że zostaje mi instalacja sprzetowego firewalla i modlenie się, aby mi śmieci nie przepuszczał :[[[[[

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Mam pewien problem :(

Mam płytkę DFI Lanparty Ultra-D a do niej dwie kości 512 mB bh5 (Geile ultraX). Problem pojawia się gdy zmienię napięcie na pamięciach powyżej 3,2 V.

Samą zmianę robię zgodnie z instrukcją z forum, tzn ustawiam napięcie na procku ręcznie, 3,2 na ramie, wylaczam kompa, odłączam kabel przestawiam zworke no i wtedy pojawia sie problem. Komp się włącza ale w momencie gdy powinno nastąpić "piknięcie" ze system jest ok, gaśnie dioda obok slotów z pamięciami i komp się wyłącza. Co dziwne nie dzieje się tak za kazdym razem. Czasami gdy bios wlączy sie w trybie safe i komp troche pochodzi "na sucho" to po resecie komp uruchamia się z ustawieniami pamieci powyzej 3,2 V i dziala bez problemu.

Probowalem wielu rzeczy. Zmienialem biosy, zamieniałem pamięci w slotach, odłączałem różne urządzenia żeby odciążyć zasiłke. Podłączałem i odłączałem dodatkowe zasilanie na płycie głównej. Niestety bez efektu.

Gdy ustawie zworki na płycie na linie 3,3 V wszystko wraca do normy. Nie wiem czy to może być wina płyty głównej ??

Zasiłka to ThermalTake 680 W. Konfiguracja to Opteron 146, X850 XT, 2 dyski, 2 cdromy i 7 wiatraków. Odłączanie poszczególnych elementów nie zmienia sytuacji. Niestety w serwisie powiedziano mi ze nie maja pojecia co to moze byc a ze Pan serwisant nigdy nie uzywal napiecia powyzej 3,2 (bo po co ;)) wiec nie moze mi pomóc. Nie wiem czy oddać płytę na gwarancji (ma niecały miesiąc) czy po prostu ten typ tak ma. Szukałem info na forum i w googlach ale niestety nic podobnego nie znalazłem.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam Tomek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec

Ciesze sie ze rozwiazales juz problem nie dzialania swojego sempa na DFI. Przyznaje ze bylo to niepokojace...

Wydaje mi sie, ze jako zaawansowanu user powinienes nieco predzej zwrocic uwage na tak wysokie HTT.

Moze warto dopisac do FAQ coby ludki liczyli sobie ile maja HTT przy OC i nie mieli problemow niewiadomo z czym pozniej...

No i opcja AUTO zawsze jest....nie umiem, daje auto i spokoj mam - kilku gostkow tak mialo 24/7 i dobrze im sie wiedzie...

pozdro

 

P.S. Osobiscie uzywam opcji x3(HTT262x3=782) lub x4(HTT250x4=1000)

Przy Venice(mnoznik procka x9) uzywalem w zasadzie tylko x2.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z moja plyta DFI NF4 SLI-DR (tak mi sie wydaje ze to jej wina). Zmontowalem nowy komputer (DFI, A64, 1GB RAM, X800GTO, 160Gb SATA). Jak chce zainstalowac windowsa to pyta czy mam sterowniki do dyskow SATA (czy cos podobnego) i mam nacisnac F6, potem mam wlozyc dyskietke ze sterownikami i ... klops. Nie czyta wogole dyskietki, tak jakby naped FDD byl niepodlaczony...(To samo dzieje sie gdy chce bootowac z dyskietki) Wszystko sprawdzilem dwa razy, napiecie jest, tasma tez, wszystko niby w porzadku. Moje pytanie w zwiazku z tym czy mieliscie tez taki problem ze nie wykrywalo wam Flopa? Moze trzeba jakos wlaczyc w biosie albo cos? Albo mam cos padniete... FDD chodzilo na starym kompie bez problemu wiec raczej jest sprawny.

 

Macie moze pomysl jak wykryc dysk SATA bez tych sterownikow? Bo w sumie tylko po to potrzebny mi jest FDD :)

Edytowane przez m4ddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wykrywa dysku bez wgrywania tych sterow, na poprzedniej plycie bylo to samo tyle ze flop dzialal...

Moze po prostu pusciles dysk w raid'a i nie wykrywa ci go... Ja tak u siebie zrobilem i wlasnie instalator chcial dyskietke ze sterami z raid'a.

 

Teraz tak nie zrobilem i podczas instalacji nie wolal o flopa

 

Sprobuj, moze akurat to to :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Moze po prostu pusciles dysk w raid'a i nie wykrywa ci go... Ja tak u siebie zrobilem i wlasnie instalator chcial dyskietke ze sterami z raid'a.

 

Teraz tak nie zrobilem i podczas instalacji nie wolal o flopa

 

Sprobuj, moze akurat to to :P

jak dysk działa w trybie SATA to instalator sam nie wykryje

 

poszukaj w biosie- moze masz wyłączony kontroler FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Niemiec

Ciesze sie ze rozwiazales juz problem nie dzialania swojego sempa na DFI. Przyznaje ze bylo to niepokojace...

Wydaje mi sie, ze jako zaawansowanu user powinienes nieco predzej zwrocic uwage na tak wysokie HTT.

Moze warto dopisac do FAQ coby ludki liczyli sobie ile maja HTT przy OC i nie mieli problemow niewiadomo z czym pozniej...

No i opcja AUTO zawsze jest....nie umiem, daje auto i spokoj mam - kilku gostkow tak mialo 24/7 i dobrze im sie wiedzie...

pozdro

 

P.S. Osobiscie uzywam opcji x3(HTT262x3=782) lub x4(HTT250x4=1000)

Przy Venice(mnoznik procka x9) uzywalem w zasadzie tylko x2.5

wczesniej tego procka mialem na gigabyte i na asusie i tam auto dzialalo bez probelmow. nawet na sempie bez oc auto powinno dzialac :| nigdy bym na to nie wpadl sam, nawet kolo z tech supp nie wiedzial OCB.

 

do FAQ jak najbardziej trzeba to dopisac, fotki z ninja na DFI tez mozecie dorzucic (http://photobucket.com/albums/a345/Niemiecc/NINJA/). taka [ciach!]la a prawie spowodowala, ze przesiadolem sie na abita :(

 

jak dysk działa w trybie SATA to instalator sam nie wykryje

 

poszukaj w biosie- moze masz wyłączony kontroler FDD

 

zeby instalator nie mogl zainstalowac windy bez dyskietki to mobo musi byc chyba z czasow nf2 z zewnetrznym kontrolerem sata. jak sata jest natywne (w mostku) to instalator nie chce flopa. dzisiaj instalowalem xp sp2 na asusie p4c800 i nie chcial fdd do sata i nie przypominam sobie zeby jakiekolwiek mobo na nf3 czy nf4 a nawet na intelu 945 i 955 chcialo fdd ze sterami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dysk działa w trybie SATA to instalator sam nie wykryje

 

poszukaj w biosie- moze masz wyłączony kontroler FDD

 

Wczoraj po południu instalowałem na nowym konfigu WinXP - właśnie na płycie DFI UT nF4 Ultra-D - bez problemowo, bez sterowników z floopa wykrył mi Baracude SATA i instalował się bz problemu.

Na "starej" płycie głównej, ABit NF-7S (nf2) - bez sterowników nie sposób było zainstalować systemu na dysku SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...