Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra przestawiłem wszystkie zworki z pozycji 1-2 na 2-3 (???) i teraz w drugim slocie monitor się nie włącza.

Zaraz przestawie jeszcze raz i zresetuje biosa i zobacze może dlatego.

 

Przestawiłem, zresetowałem i dalej nic karta nie daje obrazu (monitor się nie włącza) ale system się ładuje???

Jakieś pomysły???

ja tak miałem jak padł mi slot pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tak miałem jak padł mi slot pci-e.

Tylko że jak mam zworki zwyczajnie to wsio działa tylko wydajność jest mniejsza (minimalnie).

Po przestawieniu w tryb 2x PCI-E 8x na pierwszym slocie jest to samo co było a na drugim komp się uruchamia normalnie tylko monitor jest w trybie "standby"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak mam zworki zwyczajnie to wsio działa tylko wydajność jest mniejsza (minimalnie).

Po przestawieniu w tryb 2x PCI-E 8x na pierwszym slocie jest to samo co było a na drugim komp się uruchamia normalnie tylko monitor jest w trybie "standby"

 

Dobra podbijaj do mnie z tym GTO 2 :) i Sierpecki rekord pobije w markach :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z tym używaniem dodatkowego zasialnia do DFI, chodzi mi o tego moleksa i flopa. Czy ma ono jakiś dodatkowy wpływ na OC procesora i grafiki? Czy przy jednej karcie g. i jednym wentylu wyciągającym dodatkowe zasilanie też jest wymagane do stabilnej pracy mobo? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia na tym polu i bawił się w OC "z" i "bez" dodatkowego zasilania?

Pytam, bo mam zamiar odpiąć te dodatkowe wtyczki ze względu na psucie estetyki wnętrza - szyba.

 

Informacyjnie przypominam, że teoretycznie moleks ma poprawiać stabilność przy mocniejszych konfiguracjach SLI, a flop coolerom.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam wszystko podpiąłem. nawet wszystkie złącza na wentyle wypełniłem! a co?? lubie jak mi delikatnie bryza w twarz wieje, jak nad Bałtykiem... po co mam wpinać w 220V jak mam wolne konektory na płycie?>?? :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mam ich wpietych a mialem rozne grafy, nawet 7800gt. niestabilnosci nie zaobserwowalem.

A ja u siebie niemialem podpietego molexa i fdd i dzialy sie cuda winda mi wyrzucala blad i sie resetowala

ZDJECIE PROBLEMU 1

ZDJECIE PROBLEMU 2

 

a taka mam konfiguracje :

AMD Athlon 64 X2 3800

DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

PDP Patriot LLK 2 x 1GB DDR 400MHz CL2-5-3-2

Samsung SpinPoint 250 GB (8MB cache, Serial ATA II)

Sound Blaste Live 5.1

Point of View GeForce 7800GT 256DDR3 256bit PCI-E 2xDVI/VIVO

obudowa

chiftec big tower zasilka w niej orginalna chifteka 420W

 

Po podlaczeniu wszystko chodzi cacy niemam juz tego problemu , ale za to inny problem powstal za slaba zasilka :/ chyba , jak podlaczam dodatkowo stary dysk maxtora 120gb lub ten sam dysk +dvd to mi problem wraca :( a ladowalem juz wszystkie mozliwe biosy do plyty i najnowsze stery do wszystkich mozliwych urzadzen .I kwestie programowa raczej wykluczam dzis ma kumpel z miernikiem wpasc i sprawdzi w czym tkwi problem. Ale rokuje iz na 80-90% chyba zasilka niewyrabia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz poprostu za slaba zasilke - kumplowi na sempie i x550 koms nie chcial ruszyc z tym chieftekiem

po zmianie na niby slabszego neoteca odrazu wszystko ok

 

 

a teraz w "mojej sprawie" - padl mi dzwiek

gralem sobie wczoraj i bylo wszystko ok, pozniej obejzalem film...

poszedlem spac, komp off

dzisiaj rano wstaje na dziendobry zwis - po chwili komp sie restertnol i... brak dzwieku

kombinowalem juz z przywracaniem windy z obrazu w ghoscie i nic

pokazuje mi sie ciagle tylko komunikat :

http://img59.imageshack.us/img59/4678/dzwiek6eg.jpg

 

komunikat pojawia sie za kazdym razem gdy proboje wlaczyc winampa, vpayera itp itd

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz w "mojej sprawie" - padl mi dzwiek

gralem sobie wczoraj i bylo wszystko ok, pozniej obejzalem film...

poszedlem spac, komp off

dzisiaj rano wstaje na dziendobry zwis - po chwili komp sie restertnol i... brak dzwieku

kombinowalem juz z przywracaniem windy z obrazu w ghoscie i nic

pokazuje mi sie ciagle tylko komunikat :

http://img59.imageshack.us/img59/4678/dzwiek6eg.jpg

 

komunikat pojawia sie za kazdym razem gdy proboje wlaczyc winampa, vpayera itp itd

a w panelu strowania-> dwiek i urzadzenia audio masz wsio poustawiane, ze to realtek itp? moze win cos przestawia. wyjminj i wlaz takre jeszcze raz. (bo chyba masz tak jak ja na abicie na oddzielnej plytce nie?)

 

 

ps powtorze pytanko poboczne: Czy jest jakas osoba z Warszawy ktora potestuje mi Opterona?? dzieki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakim abicie ?

 

mam dfi LP nf4 ultra d

 

panel sterowania - wszystko jest zablokowane - nieaktywne. nie d asie ruszyc glosnosci itp.

pokazuje mi "brak urzadzen audio"

w moj komputer - wlasciwosci - sprzet... wszystkie urz. audio niby sa ok i nie ma problemow

 

przeflashowalem wlasnie biosa i nadal nic

w biosie ac97 mam ustawione na auto

 

czyzby krajan umarl ?

 

 

ps. zaraz sproboje innego biosa - jakiegos oficjalnego

 

 

niestety - zmiana biosa na nowszy, starszy , oficjalny, nieoficjalny nic nie pomogla.

 

tak sie wlasnie zastanawiam,... jak w biosie wyglada opcja ac97 jak sie nie ma krajana ?

ja mam w tej chwili mozliwosc zmiany auto/disabled...

czy jak jest sprawny krajan, to pokazuje sie cos innego ? - np. enabled?

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chase1 - ja mam abita an8-ultra i dziwiek jak na DFI mam wyjęty na płytkę - Ty masz krajana ja audiomax.

 

Wydaje mi sie ze w biosie musi być enabled, ale w sumie nie sprawdzalem tylko ustawiłem enabled i działa. Może płytka sie poluzowała, cos nie dociska itp? ewentualnie krajan padł, albo slot do krajana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krajana wlasnie w miere mozliwosci poruszylem , odciagnolem i dopchnolem ile sie dalo. nadal "brak urzadzen audio"

tak sie wlasnie zastanawiam -> czy jest mozliwosc sprawdzenie czy dziala dzwiek bez uruchamienia widy ?

moze cos z dosu - byle zapiszczalo

Edytowane przez chase1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krajana wlasnie w miere mozliwosci poruszylem , odciagnolem i dopchnolem ile sie dalo. nadal "brak urzadzen audio"

tak sie wlasnie zastanawiam -> czy jest mozliwosc sprawdzenie czy dziala dzwiek bez uruchamienia widy ?

moze cos z dosu - byle zapiszczalo

mozesz użyć jakiegoś wiekszego liveCD linuksa. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z temperaturą PWM

kiedy wychodzę w aplikacji 3D, temp.PWM ma 210-230 C (mierzone programem ITE Smart Guardian, to samo wykazuje program Smart-Speed)

po 10 minutach temperatura wraca do około 30-40 stopni

komp chodzi stabilnie, bez resetów

 

w czym jest problem ? macie jakieś pomysły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

masz poprostu za slaba zasilke - kumplowi na sempie i x550 koms nie chcial ruszyc z tym chieftekiem

po zmianie na niby slabszego neoteca odrazu wszystko ok

najprawdopodobniej do tego zestawu ten chieftek jest za słaby ale bez przesady ze na sempie i na x550 chieftek nie dawał rady, ja mam chiefteka 420w df na opteronie 144@2,8 mialem przez pewien czas na testach x1800xl i nie bylo zadnych problemow, pewnie ten chieftek na sempie i na x550 byl uszkodzony. ostatnio skladałem kompa na p4 660 lga 775 i x800gto i bez problemu to chodziło na chiefteku 360w.

 

mam problem z temperaturą PWM

kiedy wychodzę w aplikacji 3D, temp.PWM ma 210-230 C (mierzone programem ITE Smart Guardian, to samo wykazuje program Smart-Speed)

po 10 minutach temperatura wraca do około 30-40 stopni

komp chodzi stabilnie, bez resetów

 

w czym jest problem ? macie jakieś pomysły

jakiś błąd odczytu, przy takiej temperaturze już by się mosfety spaliły mi czasami pokazuje w ite ze mam 12 tys obrotów wentylatora na cpu a wentylator stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak walczycie z temp. na PWMIC? Z doświadczenia wiem, że lubi ładnie fiksować i czasami dochodzi do ok 55st., co w moim przypadku doprowadza do niestabilności systemu.

Co stosujecie, dodatkowe coolery, radiatory, jak ustwaione? Jakie jest wasze optimum w walce z temp. na PWMIC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak walczycie z temp. na PWMIC? Z doświadczenia wiem, że lubi ładnie fiksować i czasami dochodzi do ok 55st., co w moim przypadku doprowadza do niestabilności systemu.

Co stosujecie, dodatkowe coolery, radiatory, jak ustwaione? Jakie jest wasze optimum w walce z temp. na PWMIC?

 

Ja stosuje Zalmana 7000, i on sobie ładnie wieje też na te mosfety...I temp mam w czasie normalnej pracy poniżej 30stC, a pod obciążeniem w granicach 35stC (o ile dobrze pamiętam).

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja tez mam duuza temp PWMIC.. np teraz 50 stopni a nic w sumie nie robie.. mam otwarta bude i freezera ktory raczej nie dmucha za mocno:) Moze to dlatego poza 2.5 GHz nie moge wyjsc? nawet "luzujac" ramy i dajac htt na 260 mam wsio niestabilne - a proca puszczeam na 1.5 w biosie i 1.47 wg smartguardiana..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lipa_ml - moze i byl uszkodzony... ale faktem pozostaje, ze na dfi nf4 lp komp z nim nie ruszal, a na innym zasilaczu tak

 

co do temp PWMIC... czy to jest ta tenp okreslana przez everesta (ulitmate) jako "Mostek północny (Northbridge)" ?

jak tak, to mam tam 38'C w idle.

plyta glowna ma 31'C - stockowe chlodzenie + 120mm na boku budy na wysokosci +/- miedzy obydwoma pcie + 92mm stoi sobie na freezerku i dmucha na ram

 

 

 

@sew_server - tez padl ci dzwiek "z dnia na dzien" bez zadnego ostrzezenia ?

ja sobie z tym chwilowo poradzilem - wszadzilem do kompa starego creativa 4810 :P ale dzwiek jest mierny.

dzisiaj prawdopodobnie wyjme plyte z budy i zobacze co sie pojawi w biosie jak wyciagne krajana... (czy beda opcje auto/disabled - czy moze cos jeszcze innego)

probowalem jakiegos pingwina uruchomic z plyty (wczoraj zassalem z neta) ale nie dzialal nawet dzwiek z pci :/ pewnie nie bylo sterow

 

 

@Sewer - pytanko - jakie masz geile ?

te zwykle ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to pochwal sie jaki bios urzywasdz do nich, jak dziela zmiana div, jakie V toleruja pamieci itp itd

- w koncu to najzwyklejszy d43 wbity w radiatorki... a widze ze jakos to podkreciles - chyba wielu userom przyda sie takie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Sprzet mam taki jak w podpisie, mam problem gdyz bootowanie zatrzymuje sie na 2 diodach, czyli jakby nie wykrywa grafy, wyjalem plyte i reszte sprzetu z budy, podlaczylem pod zasilke: plyte, proca, grafe i 1 kostke ramu do pomaranczowego slotu nr 2. Komp wstaje ale znow zatrzymuje sie na 2 diodach, wiatrak na procku sie kreci, na grafie tez, zasilki tez, wszystkie dodatkowe kable zasilania sa podalczone, zasilanie do karty rowniez:\ , jakos mi sie nie chce wierzyc ze to karta padla, takie mam przeczucie ze to jednak nie karta, po za tym nie widze powodu zeby miala pasc:p, co moge jeszcze zrobic?, wyjmowalem baterie i dalej to samo.. przekladalem karte do 2 slotu pci-e i tez to samo, nie mam za bardzo nikogo blisko ze znajomych kto ma pci-e zeby sprawdzic karte, ma ktos moze jakies jeszcze pomysly?

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam pomocy!

 

W piątek doszła do mnie płyta Lan Party razem z nowym AMD Athlon 64 3200+ i pamiątkami PC400 GEIL Ultra Platinum. Podłączyłem wszystko sprawnie. Włączam nic ciemno od razu zorientowałem się po diodach, że to pamiątki są źle wsadzone. Włożyłem je tak jak trzeba i się włączyło (w tym momencie padł okrzyk radości) Myślałem, że już wszystko będzie ok. Ustawiłem w biosie CD żeby wgrać windowsa zapisałem ustawienia i padło. Świecą się wszystkie cztery czerwone diody a głośniczek ani nie myśli piknąć a przed chwileczką jełczał jak szalony. Próbowałem wszystkiego reset biosa nie pomógł zostawiłem nawet na 8 godzin bez baterii i z przełożona zworka. Nadal świecą się wszystkie cztery diody a monitor nie świeci. Nie wiem, co robić może macie, jaka sugestie to bym jeszcze spróbował, bo ja straciłem pomysły.

 

AMD Athlon 64 3200+ DFI LanParty UT NF4 Ultra-D Sapphire Radeon X800GT 256MB (2x512MB) PC400 GEIL Ultra Platinum zasilacz Mode Com FEEL 400W-ATX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...