Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy ventyl na chipie ma demontowalne te zaczepy czy trzeba je uszkodzic aby go zdemontowac.(skladalem ale nie pamietam a niechce mi sie badziewia bebeszyc)

Mam zamiar kupic tego revolteca R001 z niebieskim grillem bo ventyl fabryczny wykancza mnie psychicznie.

Plyta ma pare mies. a ten chodzi jak stara lodowka.

Pytanie jest czy po takiej wymianie trace gwarancje. Bo chole... powinno sie zawiesc plyte do servisu

niech daja wentyl i tak co pare miesiecy.

Apropo servisu dfi to slyszalem ze na gieldzie w podziemiach War-wie nie maja tych plyt bo sa problemy z servisem.

Kto ma zainstalowanego R001 REV. niech wyrazi swoje zdanie na temat pracy w max.stres.

Troche mnie dziwią temper.podawane tutaj.Albo to jest tak jak z syndromem wedkarza ktory mowi jaka rybe zlapal albo

ja mam wysoka tem.

tem.byla taka od razu po montazu.W pokoju jest dosc cieplo 23'C.buda duza lecz nie ma dodatkowych wentylow.

post-125854-1139265206_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu mozesz tego oryginalnego wyjca zdemontowac i zalozyc revolteca... A jak bedziesz chcial wyslac plyte na gwarancji (puk puk) to przekladasz go z powrotem i po klopocie ;)

 

A co do temp w idle to u mnie sa nastepujace

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

wczoraj kupilem pare nowych dupereli do kompa

-DFI LanParty UT nF4 Ultra-D

-A64 3200+ Venice

-2 x Geil 512 Cl 2.5

wszystko chodzi pieknie z wyjatkiem .... myszki pod PS2 (najprostsza Logitech)

nie wiem co sie dzieje ale nie dziala mi pod ps2 co najciekawsze zaczela dzialac jak podlaczylem klawiature tez pod ps2 (stary trypel) , myszka pod usb dziala bez problemu

Dzisiaj u siebie updatowałem bios i stwierdziłem to samo tzn. mysz pod ps2 przy klawiaturze usb nie działa. Wygląda na to że problem dotyczy wszystkich dfi lp nf4 a może to po prostu wina nowych biosów bo u mnie na "fabrycznym" mysz działa ok, dopiero przy 06-05 i 11-05 nie działa, mimo że wykrywa ją w windowsie.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie do forumowiczow ktorzy maja karte ati w dolnym slocie pcie.

Moj problem wyglada tak, ze po przelozeniu zworek w pozycje sli i wsadzedziu grafy w dolny slot po odpaleniu plyta krzyczy ze nie widzi grafy. Dokladnie jest tak ze po przelozeniu zworek to w zadnym slocie nie dziala, gdy zworki sa na normal to dziala tylko w gornym. Mam juz zakupionego zalmanka niebieskiego (nawet byl juz zalozony) a tu :mur:

 

Teraz tez nie jest zle bo po odskrobaniu zoltego czegos z wyjca i nalozeniu AS mam 49 st przy 2000 obrotow (cisza musiala byc :) )

 

Plyta dokladnie to Ultra -D - niemodowana (glowne moje podejrzenie co do przyczyny nie dzialania, ale skoro Xpress Graphics to chyba powinno smigac)

Karta Sapphire X800GTO ultimate

 

Myslalem na poczatku ze to wina karty( ATI a nie nVidia) ale widze ze ludziska maja w dolnym slocie ATI wiec nie mam pomyslu co moze byc :/ Mial ktos z tym jakies problemy??

 

Dzieki z gory za odpowiedz.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do chłodzenia mam niebieskiego zalmana i 40*C iddle

 

Mam pytanko..czasem (ostatnio dość często) mam taki myk ..że do paska z ładowaniem windows mysz mi normalnie dziala (RAZER DIAMONDBACK na USB)...po zniknięciu paska mysz sie wyłącza..wygląda na to że to wina USB...dopiero po wyciągnieciu wtyczki i ponownym włożeniu wszystko wraca do normy ...WTF ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełóż mysz do innego gniazda, najlepiej piewszego w kolejnosci :) ja mam A4tech'a na USB i działa od zawsze bezproblemowo, jedynie mysz potrafiła znikać jak przekreciłem CPU za mocno ;) wtedy zreszta odmawiała i posłuszeństwa klawiatura chwilami :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że ten temat jest najpopularniejszy:

 

Czy jest możliwa z NF4 taka sztuczka. Mam w kompie grafę na PCI-E. Nie wyjmując tej pierwszej chciałbym przetestować drugą, zupełnie inną (choć też ATI). Co powinienem zrobić? Jak "poinformować" system, że grafikę ma wyświetlać z karty w dolnym slocie i nieaktywną zostawić tę ze slotu górnego?

 

Jest możliwy taki trick? Chodzi o ogólny pomysł, nie mam DFI a MSI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem:

Kompa złożyłem, ale nie chce mi zabotować. Na ekranie pojawia sie tylko logo dfli lan party i nic więciej się nie dzieje. Świeci się jedna czerwona dioda - niby coś z grafiką ale komp jest świeży więc nie wiem co może być z nią złego:/ Od wakacji zbierałem na kompa więc teraz jestem naprawde zdenewowany że on nie chce chodzić :mur:

 

mój cfg

 

Athlon 64 3000 Vienice

Lanparty UT nf 4 ultra-d

Tagan 430 U15

jakaś kość 256 mb 266 mhz (dopiero jutro dostane zamówione g.skille)

Gigabyte 6600GT wersja z wentylatorem

 

Wsadzałem w drugi slot ale to samo jest. molexy do płyty podłączyłem, do grafiki nie ma gdzie :)

Zastanawia mnie ta grafika skoro nie działa to czemu wyświetla na ekranie logo dfi.

Clear cmos też robiłem.

Innej grafy nikt ze znajomych nie ma. Większość jest w trakcie kupowania ablo wyjechali na ferie. mój sąsiad ma plombe więc u niego tez nie sprawdze ;/ sparwdzałem nawet na karcie pci ale obraz dfi jest na niej zamazany ;-)

 

Po części rozwiązłem swój problem, miałem źle podłączone taśmy(złą stroną) teraz po zresetowaniu cmosu obrazek DFI znika potem moge wejść jedynie do biosu i czego w nim nie zrobie to po resecie kompa widać tylko czarny ekran i świecą się 3 czerwone diody - tak samo jakby nie było wogóle wsadzonego ramu. możliwe ze spowodowane jest to przez tą jedną kość 266 mhz. Zamówione g.skille dostane dopiero jutro a teraz nie moge skombinować nigdzie kości które mógłbym zamienić.

 

Zastanawiałem się nad wgraniem nowszego biosu. tylko który wziąć ? wersje final ? i czy wystarczy nagrać te pliki z archiwum na płyte cd to zabotuje to ?

 

 

Rozwiązłem swój problem - tak jak myślałem chodziło o pamięci, biosu nie trzeba było nowego wgrywać.

Edytowane przez Bloody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lipa_ml

witam. mam nadale problem z wysokim fsb. powyzej 355 mhz nie chce isc, proc obnizony , ht obnizone , napiecie ltd podniesione , napieci chipsetu też i nic. nowy bios wgrany. na poczatku ze starym biosem przy bootowaniu na samym poczatku pokazywał nforce 4 ultra a teraz po wgraniu nowego biosu pokazuje nforce 4 standard. co to oznacza mam płyte nforce 4 - d . czy ma jakis sens zmiana plyty na ultra-d?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni zastanawiam sięnad kupnem tej płyty (ultra-d) i chciałem poprosić czy nie mógł by ktoś zrobić fotek tych wszystkich magicznych ustawień w biosie. To by mnie umocniło na duchu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://tsbp.netshock.pl/DSCN0509.gif

.509 510 etc.

.do 513

http://tsbp.netshock.pl/DSCN0513.gif

 

 

Mam pytanko..czasem (ostatnio dość często) mam taki myk ..że do paska z ładowaniem windows mysz mi normalnie dziala (RAZER DIAMONDBACK na USB)...po zniknięciu paska mysz sie wyłącza..wygląda na to że to wina USB...dopiero po wyciągnieciu wtyczki i ponownym włożeniu wszystko wraca do normy ...WTF ??

Mam razera diamnod backa i chodzi bardzo dobrze. Jednak nie uzywam tych najnowszych sterow tylko te oc dostalem z rok temu czy poł roku temu z płytą. One sa najlepsze, te nowe sa strasznie zakrecone, sensitiv mi sie zmienial sam, chodz zmiane w locie mialem wylaczona etc.

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam razera diamnod backa i chodzi bardzo dobrze. Jednak nie uzywam tych najnowszych sterow tylko te oc dostalem z rok temu czy poł roku temu z płytą. One sa najlepsze, te nowe sa strasznie zakrecone, sensitiv mi sie zmienial sam, chodz zmiane w locie mialem wylaczona etc.

 

ok..wgram nowe stery (czyt.stare :D) i zobacze jak to jest..problem w tym że to nie jest regułą...raz tak jest, raz nie ;]

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś zna na takie coś lekarstwo, albo wie co jest przyczyną?

Sprzęt z siga i w BIOS'ie max co mogę ustawić dla pamięci to 235 (2,5 3 6 3 , testowałem też 3 4 8 4) (przy 240 nie wchodzi do windy albo resetuje) synchro z FSB, HTx3 mnożnik proca (na x6, x7, x8 czy x9 obojętne) napięcie na ramie różne testowałem (2,7; 2,7+0,3; 2,8; 2,8+0,3), natomiast z windy ClockGen'em dojechałem dużo dalej niż 240 (przy 280 zwiecha poszła).

BIOS czy po prostu nie pojdzie i juz? Chyba, że coś innego jeszcze. Macie jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a repsOn o to Ci chodzi, no to fakt, zle przeczytalem posta, umnie na starych driverach z plytki mam taki problem, ale czesto nie wysepuje. Wystarczy że porusze myskza przy starcie kompa i tego juz nie bedzie. Cos tam ma zwalone w sobie bo w abicie NF7-S to samo miałem. Na nowych driverach to tragedia z tym :>

 

---------------------

 

Może mi ktos napisac co daje podnoszenie napiecia na czipseci i szyny LTD BUS czy cos takiego tam jest.

Jak pamietam to wieksze napiecie na czipsecie, to stabilniejsze HTT ?

Edytowane przez tramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sobie montuje kompa i mam maly problem... do obudowy thermaltake swing chce wepchac plyte dfi lan party ut ultra-D i problem jesttaki.... z tyłu obudowy od strony proca jest taki wzmacniacz plastikowy... z niego wychodzą 2 sruby tak na 3mm (te od podstawki na wentyl - ninja scythe) . do wentyla dostalem taka plytke metalową ktora sie montuje tam z tylu na te sruby. no i montuje... daje plyte na kolki a tu co? musialbym mic sruby chyba z 2cm zeby wlazly w kolki no i wszystkie wejscia na plyte zachaczają o wentyl z tylu do wyprowadzania powietrza... o sledzie tez... to sciagnalem i dalej wystaja sruby... juz ok... ale plyte bym musial wygiąć i to nie lekko zeby wkrecic :////

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem przy venice nowych. z ULTRA-D

 

Musiałem zejsc az z HT (LTD) na 2x !!

A zejście z HT na X2 dało coś? Na ile masz ustawiony RAM (jaki), jakie napięcie i jakie napięcie proca, i reszta ustawień? Jeszcze mam czas wymienić RAM, ale to nie tlyko o niego chodzi jak widze.

Ja miałem takie szopki (pisałem strone wcześniej o tym) że na pocczątku bez podniesienia napięcia na procu nie mogłem FSB podnieść na więcej niż 210!!!! A HT, mnożnik i pamięć pojechałem na minimum niemal... proc ledwo 1,1 czy 1,2 miał a iśćdalej nie chciał, podniosłem napięcie i poszło później (ale najpierw clockgenem ... ). Teraz bez zmiany napięcia się kręci, zaiste dziwna płyta jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BartRaz => moze te corsairy wiecej nie chca isc. pokombinuj z alfami, bo Vitesty po zabawach z alfami biegaja na 300 a bez ich ruszania wysypywaly sie na 250.

 

mialem ostatnio tez kingstony na moselach i niezaleznie od napiecia i timingow czy nawet div mialem reset zaraz przed startem windy, nawet ponizej ich defaultowych czestotliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec => Możliwe, że też ale czemu po zmianach w windzie działa? I jeszcze jedna sprawa, jak ustawiam FSB synchro z RAMem to do 235 dojeżdżam (mnożnik x 9) (HT x2;x3;x4 testowałem) proc wtedy chodzi na 2,115 GHz i jest ok, zmieniam na asynchro i przy wysokich FSB już tyle RAM nie daje rady, tak do 200-210 (asynchro zjeżdżam do 133, 120 nawet) (ciekawostka, że przy 100 to nic nie wstaje :) ). Everest pokazuje poniżej 200 a już winda potrafi nie wstać (sprawdzenie everestem, po puszczeniu niższego FSB i podniesieniu w windzie clockgenem). No pamięci nienajlepsze, chociaż po corsairach sie spodziewałem czegoś lepszego, bo te 235 to nie powala na kolana, zmiana timingów nic nie daje, po prostu 2,5 3 6 3 (nawet 2,5 3 5 2 idą do pewnego momentu) niezależnie od FSB, dojeżdżam do 235 i koniec :) (nie testowałem między 235 a 240 bo sensu nie widze). Ciekaw jestem czy Patrioty KH lepiej pójdą, a tańsze o 70 zł, 250 musi iść conajmniej, bo FSB RAMu największe przyrosty daje jak widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe nudny i powiem MAL i RP...no i oczywiście zabawa z BIOSami. Na to w każdym razie wskazują problemy z dzielnikami.

Pozdr

Pobawiłem się chwile z alphami, ale jak wcześniej, jak ustawiam w BIOS'ie mnożnik 166 na RAM, to max FSB 250 przy którym wstaje, czyli dla RAM'u poniżej 200. W windzie do 287 dojechałem (tego posta na takim ustawieniu pisze) czyli dla RAM'u 235.

 

MAL i RP ? A cóż to ? (pewnie mega lam pytanie ale cóż :) )

Nic tylko zabawa z BIOS'ami a może po prostu kontroler pamięci nie wyrabia na tym mnożniku? Jaki najlepiej teraz BIOS zapodać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartRaz:

 

Bardzo mega bo wałkowane milion razy :/

 

MAL = Max Async Letancy

RP = Read Preamble

 

Że są to timingi alpcha chyba dodawać nie musze…

 

Jak nie wiesz jaki bios na początek to zaczyna się zawsze od ostatniego oficjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@BartRaz:

 

Bardzo mega bo wałkowane milion razy :/

 

MAL = Max Async Letancy

RP = Read Preamble

 

Że są to timingi alpcha chyba dodawać nie musze…

 

Jak nie wiesz jaki bios na początek to zaczyna się zawsze od ostatniego oficjalnego.

Nie musisz :) Skrótu nie kapnąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...