Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

sa jakies przeciwwskazania co do 4x 512 roznych pamieci na nf-4 ultraD? poki co mam 3x 512, ale przy 3 kostkach nie dziala ;)

 

heh jak na moje to nie zależy od płyty tylko od proca (kontroler pamięci), ja u siebie nie mogłem uruchomić 2x512 + 2x256 a timingi (i alpha i główne+2T) ustawione tak, że obie pary obsługują. Najlepsze było to, komp wstał tylko, że widział tylko 2x256 :blink:

 

Powiem Wam szczerze, że zrobiłem to tylko przy okazji z ciekawości bo i tak bym tak nie pracował (2x512 UTT BH-5 a 2x256 Kingston Value) ale generalnie już mnie od jakiegoś czasu śmieszą te jaja z AMD i pamięciami. Następnym razem jeżeli będę brał kompa to platformę oprę i proca który nie będzie miał problemów z pamięciami. Powiem więcej gdyby nie to, że gdy kupowałem graty to Intel nadal siedzieł (i zresztą ciągle siedzi) w beznadziejnej architekturze Netburst to pewnie bym teraz na dziale Intel siedział a nie AMD. Poza tym przynajmniej jak było zimno to bym sobie SP2004 zapuścił i mógłbym ogrzewanie w domu wyłączyć (to jest oczywiście wrzuta na Intelowskie grzałki).

A z drugiej strony w smue to jestem z kompa zadowolony, extremalnego OC nie wymagałem a i tak jest spoko.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzeba mi waszego doświadczenia w obcowaniu z DFI. Walcze z blue screenami i restartami. Uprzedzając pytania SP2004 stable goldmemory tez bez błędów, zmieniłem bios z 623-3 na Xcel2 ale restarty nadal nie tak często jak na 623-3 ale są. Może ktoś się już uporał z takim problemem i chce pomóc :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzeba mi waszego doświadczenia w obcowaniu z DFI. Walcze z blue screenami i restartami. Uprzedzając pytania SP2004 stable goldmemory tez bez błędów, zmieniłem bios z 623-3 na Xcel2 ale restarty nadal nie tak często jak na 623-3 ale są. Może ktoś się już uporał z takim problemem i chce pomóc :wink:

podaj wiecej szczegolow, ja mam np bluescreany przez internet :D mam D-LINKa DWL-510 i czasem ja lacze jest zapchane to mam taka niespodzianke :huh: hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem podłączony do Linksysa jak się nie mylę ale to nie to.

Jakie szczególy mam podać?

Nie napisałem że dzieje się tak tylko podczas grania

Edytowane przez centy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i kupilem jeszcze jedna kostke. Do memtesta wchodzi przy max 192 mhz ;) ale 3d marka 05 juz wywala ;p jutro bede szedl wymienic, moze lepiej trafie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz 2 jest prawidlowa, do tego semp chodzil jeszcze na biosie 623-3 i tez z ldt*3 i *4

ok, dzieki za info, a który z nich lepszy?

P.S. jak wgrać nowy bios i skąd go sciągnąć ? chce w końu tego kompa odpalić !

Pozrdawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna zrobic, aby dfi LP nf4 obslugiwala dyski sata2? trzeba cos mechanicznie zmieniac? czy taki dysk pod sata2 w ogole bedzie mozna podlaczyc, czy tez nie bedzie dzialal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna zrobic, aby dfi LP nf4 obslugiwala dyski sata2? trzeba cos mechanicznie zmieniac? czy taki dysk pod sata2 w ogole bedzie mozna podlaczyc, czy tez nie bedzie dzialal?

musiś ze sobą ścieżki połączyć czytaj FAQ w pierwszym poście :mur:

Dyski S-ATA 2 można za pomocą zworki przestawić na S-ATA 1 jeśli mówić o samych dyskach.

A płytę :)

czytaj uważnie :mur: Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam, prośbę o info po Polsku jak krowie na polu, jak mam wgrać bios (ale nie z poziomu Windowsa) no i który z tych dwóch jest lepszy (623-3 czy 7/04-2BTA), próbowałem znaleźć info w tym wątku ale ten wątek to Offtop masakryczny oprócz FAQ na początku, jestem na 30 stronie i jak na razie jestem załamany i nie wiem czy jest sens czytać to dalej, zero konkretów o DFI, ciekawe czy jak dojdę do 50tej to się czegoś dowiem a może od 100-tnej zaczną się jakieś informacje o płytach.

Ten wątek powinno się wyczyścić bo pewne z połowa albo i więcej to rozmowy o wszystkim i o niczym.

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albercikk:

 

Po pierwsze na takie pytania jest dział podstawowe zagadnienia, po drugie było tu opisywane kilka ładnych razy. Po trzecie użyj WInFlash prosty w obsłudze, szybki i nie trzeba się w dyskietki bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasniej troche i jaki bład

error przy instalowaniu sterowników sata z nvidii albo z situ dfi , oczywiście sterowniki są wybrane takie jak trzeba to jest już moja 3 płyta nforce4 bo zmieniałem i słyszałem że jest jakies narzędzie do odinstalowywania nforce .... ale więcej nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci sterowniki do Sata?

Stery z dyskietki instaluje się tylko w przypadku spinania dysku w Raid.

W przypadku, gdy posiadasz jeden HDD, lub wiele, ale nie pracujących w Raidzie, nie potrzebujesz instalować żadnych dodatkowych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci sterowniki do Sata?

Stery z dyskietki instaluje się tylko w przypadku spinania dysku w Raid.

W przypadku, gdy posiadasz jeden HDD, lub wiele, ale nie pracujących w Raidzie, nie potrzebujesz instalować żadnych dodatkowych sterowników.

Po co ci stery do sata? a spróbuj zainstalowac windowsa Xp bez podania sterowników do sata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja też sie pobawiłem chwilke z HTT.

ponieważ mam jutro egzamin ze staty dużo czasu na to nie poświęca! tak na szybko udało mi sie uzyskać to:

 

Dołączona grafika

 

 

 

może zaraz zrobie coś lepszego ;) zastanowie się :D

PS. Egzam ze staty to najgorsze co może być :(

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tak zainstalowanego XP.

to może ty miałes szczęście, ja spotkałem sie z róznymi dziwnymi rzeczami, od najprostszej że nie widzi dysku twardego a na innych cudawiankach kończąc. Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba namieszałem mam sata w raidzie ale omawiany problem dotyczy sekcji IDE/ATA Atapi Controllers. Przeinstalowywałem coś i ani ata i sata nie mogło się zainstalować dobrze. Ciągle próbuje instalować.... A pewnie sata jest w sekcji SCSI. FAkt faktem że problem z przeinstalowaniem IDE może być bo coś w sieci czytałem... Może ktoś ma jakieś doświadczenia... GEneralnie po włączeniu komputera komp się zwwwiesza po chwili i po restarcie już potem raczej dobrze pracuje widać że z sterownikami jest namieszane i co restart pojawiają się okienka znaleziono nowy sprzęt....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@albercikk:

Po pierwsze na takie pytania jest dział podstawowe zagadnienia

DFI to dość specyficzne płyty dlatego pytam tutaj, myślałem że w DFI może się inaczej wgrywa bios niż u całej reszty?

 

po drugie było tu opisywane kilka ładnych razy.

możliwe, ale ja chyba nie umiem szukać, użyłem opcji szukaj na tym wątku i wpisałem jako hasło BIOS, wyskoczyło 29 stron, przeczytałem wszystkie i nic nie znalazłem poza polecanym WinFlash-em(ale on jest chyba pod Windows więc ODPADA) .

 

Po trzecie użyj WInFlash prosty w obsłudze, szybki i nie trzeba się w dyskietki bawić.

Mam DFI+Semprona, ta konfiguracja nie działa jeśli się nie wgra innego biosu, więc potrzebuje porady jak wgrać BIOS bez windy.

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ci stery do sata? a spróbuj zainstalowac windowsa Xp bez podania sterowników do sata

radziłbym troche poczytać. na każdej nf4 da sie zainstalowac Win XP bez sterowników, a stery moga byc potrzebne dopiero jak masz dodatkowy kontroler SATA na płycie i przez niego odłączyłeś dysk. (jakis SIL czy coś)

 

ps czasy nf2 + dyskietka odeszły chyba razem z nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam DFI+Semprona, ta konfiguracja nie działa jeśli się nie wgra innego biosu, więc potrzebuje porady jak wgrać BIOS bez windy.

Pozdrawiam

 

dajesz clear_cmos, jak bedzie jeczal, ze ustawienia w biosie sa zle to klikasz F1, zeby kontynuowal i jedziesz do windy a tam to juz bajka.

 

nie wiem kiedy mobo kupowales, ale w mojej kupowanej w grudniu standardowo byl wgrany bios 623-3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajesz clear_cmos, jak bedzie jeczal, ze ustawienia w biosie sa zle to klikasz F1, zeby kontynuowal i jedziesz do windy a tam to juz bajka.

 

nie wiem kiedy mobo kupowales, ale w mojej kupowanej w grudniu standardowo byl wgrany bios 623-3.

kupowałem jakiś tydzień temu razem z Sempem 3000 i 6800GS w PcProjekt, a resztę komponentów stopniowo to tu to tam, wczoraj kupiłem ostatni element (Freezera 64 starą wersje) poskładałem ale że była 2:00 w nocy to odpłynąłem w krainie snów, nie wiem czy wszystko jest Ok, jakieś diody kolorowe mi sie na mobo palą, heh nie wiem o co chodzim, ostatnio kompa składałem ładnych pare lat temu, więc wypadłem z obiegu, to diagnostyka jakaś pewnie ale poszukam dziś w instrukcji, chociaż wątpię żeby tam coś było, bo generalnie to w niej nic nie ma :(

Puściłem jakiś Mem test 86 czy coś takiego na noc, myślałem że jak się obudze to skończy ale on leciał dalej( to chyba w pętli leci ?)

Jeszcze na dysku nie ma żadnej windy, bałem się że nie zainstaluje się ze względu na bios ale jak mówisz że miałeś 623-3 to ja mam nadzieje ze też mam tą wersje bo niedawno mobo kupowałem. jak sprawdzić w Biosie jego wersje ?

Czyli nawet jak bym miał inną tą wersje biosu niż semp wymaga do pracy z tą płytą i tak uda mi się winde zainstalować ?

Pozdrawiam

Edytowane przez albercikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...