Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

@Radek:

 

Zacznij testowac stabilnosc memek Goldem, bo SuperPi to nie najlepszy pomysl.  :wink:

1515431[/snapback]

Witam PITer !

 

Chciełem zapytać czy klub Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team to na serio bo byłbym zaiteresowany.

Uważam ,że pomysł jest bardzo dobry (zesztą przy kazdym ustawieniu procka staram się dobierać jak najnizsze napiecie stable) nie zawsze maksymalna wydajnośc jest potrzebna ,a mozna zaoszczedzić troche watów ( i tych cieplnych także).

Możnaby wprowadić wskaznik PITer'a W=U rzecz / U dev cpu którym to wskaźnikiem można by przemnożyc wynik np SPi 16M.(oczywiście nazwę wskaźnika pozostawiam autorowi).

W tym klubie można by stosowac powyższy challenge SPi16M x W.

 

Chyba przesadziłem?? :D :D

 

Pozdrawiam.

PS.Sry ,że w tym topicu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

Zacznij testowac stabilnosc memek Goldem, bo SuperPi to nie najlepszy pomysl.  :wink:

1515431[/snapback]

Chyba zaczyna kogoś boleć, że mam lepsze/używane/gorsze teoretycznie/kuupione za małe pieniądze kostki od niego. :D

 

BTW. 16M @ ~260 MHz 3.4v [Pi_16M_11:47] z najostrzejszymi alphami. ^_^

 

EDIT:

Mardok ten twój czas @ 2.86 GHz i 283 na RAM ... to z jakimi alphami był wykonany? Podejrzewam, że dodatkowe 20 MHz u mnie na procku i 3 MHz na pamięciach = mniej/tyle samo niż 11:43 ;)

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek mozesz podac najlepsze ustawienia dla tych kostek i bios jakiego uzywasz , sloty w jakich je masz itp

a kostki jak na 512 bardzo ladnie chodza - ale z tego co czytalem miales z nimi troche zabawy zanim osiagneles to co masz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaczyna kogoś boleć, że mam  lepsze/używane/gorsze teoretycznie/kuupione za małe pieniądze kostki od niego. :D

 

BTW. 16M @ ~260 MHz 3.4v [1515824[/snapback]

Widze ze po ostatnim szafowaniu glowa sie rozbestwiles/rozszalales/nabrales pewnosci siebie.

Co jest zlego w testowaniu 32M ??? Ja mialem 3h GM czyste a 32M nie przechodzilo wiec robie jedno i drugie i 24H pracy z primem w tle na zmiane.

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam PITer !

 

Chciełem zapytać czy klub Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team to na serio bo byłbym zaiteresowany.

Uważam ,że pomysł jest bardzo dobry (zesztą przy kazdym ustawieniu procka staram się dobierać jak najnizsze napiecie stable) nie zawsze maksymalna wydajnośc jest potrzebna ,a mozna zaoszczedzić troche watów ( i tych cieplnych także).

Możnaby wprowadić wskaznik PITer'a  W=U rzecz / U dev cpu którym to wskaźnikiem można by przemnożyc wynik np SPi 16M.(oczywiście nazwę wskaźnika pozostawiam autorowi).

W tym klubie można by stosowac powyższy challenge SPi16M x W.

 

Chyba przesadziłem?? :D  :D

 

Pozdrawiam.

PS.Sry ,że w tym topicu.

1515675[/snapback]

 

Radek byl pomyslodawca tego Teamu wszystko do niego sie sprowadza:)

 

 

 

Chyba zaczyna kogoś boleć, że mam  lepsze/używane/gorsze teoretycznie/kuupione za małe pieniądze kostki od niego. :D

 

BTW. 16M @ ~260 MHz 3.4v [1515824[/snapback]

Ja kupilem jeszcze taniej od CIebie i z Gwarancja 2 letnia.

Po czym to wnioskujesz ze zaczyna mnie bolec ? zwisa mi juz Pi i inne benchamrki, ustawilem procka na 2.7 1.3v mem 245Mhz i nic juz wiecej z kompem nie robie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek mozesz podac najlepsze ustawienia dla tych kostek i bios jakiego uzywasz , sloty w jakich je masz itp

a kostki jak na 512 bardzo ladnie chodza - ale z tego co czytalem miales z nimi troche zabawy zanim osiagneles to co masz

1515853[/snapback]

Timingi:

BH-6 Timings: E-1.5-5-2-7-12-2-2-1-1-4708-1-E-DS-0-L7-L2-08.0-05.0-16-E-16-7-D

 

Obecny BIOS to N4D510-XCEL2-LL... jest najwydajniejszy.

 

Sloty:

- ŻÓŁTE !!!

 

Ano nieco miałem z nimi troszeczkę problemów. Ale wszystko wyszło w praniu i póki co, zbieram wszystko to, co najlepsze z tych pamięci.

 

-> PITer <-

Spoko luz.

 

-> wampir <-

Walnąłem się w głowę bardzo mocno, ale pewnie już niedługo przestanie i nie będę się tu produkował.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek byl pomyslodawca tego Teamu wszystko do niego sie sprowadza:)

 

@Radek

 

Sry :blink: nie sledziłem dokładnie genezy pomysłu na Tweak.pl Low Voltage, Silent & High Performance Team ,czy mógłbyś skomentować mój post nr 3515 ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek:

 

"Mardok ten twój czas @ 2.86 GHz i 283 na RAM ... to z jakimi alphami był wykonany?"

 

286MHz jak już…

 

E-2-5-2-7-15-2-2-2-2-4128-1-E-DS-0-L7-L2-07.0-05.5-16-E-16-7-D

1516082[/snapback]

Sorry. To i tak bardzo ładne timingi. Cały czas bardzo ostro. :P

 

-> Ricci

Pomysł OK, ale za bardzo czasochłonny. Nie bawimy się w żadne współczynniki i inne [ciach!]ły, a zależy nam na niskim vcore, vdimm, ogólniej im pecet chłodniejszy, mniej prądożerny tym lepiej. ;) Jak ochłonę z zajawki na testing BH6 to wróce na 2.7 1.36v. Może uda mi się jakoś ustabilizować pamięci @ 270 MHz :lol: w co z całego serca wątpię. Choć z dnia na dzień działają coraz lepiej.

 

EDIT

Weekend z Winbondami - kontynuacja. Teraz leci sobie SuperPi 32M 260 MHz i timingi z podpisu. Procek @ 2.6 GHz 289 MHz HT + 180 dzielnik dla MEM.

 

No nic... wywaliło się. Chyba czas na zmianę Async Lvl..

 

EDIT2.

A jednak: [BH-6 @ 260 MHz SuperPi 32M]

Okazuje się, że 166 dla MEM jest najstabilniejsze. Musiałem włączyć wentyle CPU i PWMIC na Full... ponieważ temperatura otoczenia nie sprzyja procesorowi... ;/

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dzieciaki w piaskownicy normalnie :lol: Co wy 13 lat macie? ja rozumiem, ze my tu fajnie bawimy w wyniczki, ale odnoszę wrażenie, ze te upały coś zły wpływ na testerów mają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E jak coś to 13 i pół ;) Poza tym nudno jest być tak cały topik śmiertelnie poważnym, czasem można sobie głupoty pogadać o ile nikomu nie szkodzą… tak myślę ;) Co do kwestii upałów… hym coś w tym jest!

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim jednak ją przestawimy należy się upewnić że napięcie dla procesora jest wybrane inne niż AUTO tak zaleca producent i należy się tego trzymać, po upewnieniu się że napięcie dla procesora jest na innym ustawieniu niż AUTO zmieniamy napięcie ramu na 3,2v i wyłączamy komputer.

Mam takie banalne pytanie :oops:, czy po zmianie napiecia na auto i pamieci na 3,2 trzeba zapisac zmiany w biosie(save,exit) czy bez zmian wylaczamy kompa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :-P

 

Wy tu sobie gadu-gadu a stronki lecą - musiałem się przekopać prze dobre kilka stron by się odnaleźć w temacie ...

 

Widzę, że spory wysyp biosów w czewcu mielismy ... chyba dziś przetestuje te nowe i zobacze co "2ki" są warte na TCCD skoro u niektórych najlepiej chodzą.

 

Pisaliście coś, że grafy wam skwierczą/piszczą ... hehe - przy tych upałach to nie dziwne :wink: ... mój 6600GT Ex tez ostatnio skwierczy w GTA: SA B) (nie wiem jak w innych grach bo tylko w to gram ostatnio).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście coś, że grafy wam skwierczą/piszczą ... hehe - przy tych upałach to nie dziwne  :wink: ... mój 6600GT Ex tez ostatnio skwierczy w GTA: SA  B) (nie wiem jak w innych grach bo tylko w to gram ostatnio).

 

 

1517410[/snapback]

Widać, że bardzo ogólnie przegladnąłeś te strony... W zimie też byly upały przez które trzeszczało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że bardzo ogólnie przegladnąłeś te strony... W zimie też byly upały przez które trzeszczało?

1517419[/snapback]

Obecnego compa mam od marca ... wcześniej z trzeszczeniem się nie spotkałem u siebie :razz:

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmnienilem plyte na nf4 i mam pytanie odnosnie tej zworki ktora zmienia zasilanie mem na 5v . procedura jest taka - ustaw napiecie + procentowo wartosc byle nie auto , save bios . zmiana zworki i jazda . jak to wyglada w przypadku clrcmos - zworka jest na 5v a przeciez napiecie wtedy daje wartosc auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem… jak coś w biosie zmienisz to musisz zapisać… wiec w czym problem ?

1517293[/snapback]

Juz wszystko gra, pomylilo mi sie z 5v, myslalem ze dawanie napiecia 3,2 z linii +3,3v moze spowodowac uszkodzenie plyty. Z linii +5v nie mozna dawac napiecia ponizej 3,2.A jeszcze jedna rzecz, gdzies wyczytalem, jak flasciach!emy biosa to przed zmiana biosu nalezy zworke przestawic na linie +3,3v(2,5-3,2)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Panowie jaki jest oficjalny najnowszy bios pod nasze mobo, bo na oficjalnej stronie nadal najnowszy jest z datą 10/03/2005, a TU najnowszy finalny widnieje z datą 15/06/2005?

 

2.) Jaki polecacie bios - z tych nowych - pod Winbond BH-5? I czy warto się przesiadać z 414-2 (14/04/2005)?

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) Panowie jaki jest oficjalny najnowszy bios pod nasze mobo, bo na oficjalnej stronie nadal najnowszy jest z datą 10/03/2005, a 1517744[/snapback]

Oficjalny 615 został wycofany, gdyż zawierał bug związany z brakiem obslugi klawiatury USB. Zastąpil go nieoficjalny 618.

 

 

__________________________________________________

 

No to się przed chwilą strachu najadłem. Chciałem sprawdzić, na jakim najniższym napięciu pójdzie mi proc przy zegarze 1600MHz. Dawałem w biosie coraz niżej, aż dojechałem do 0.900v > F10 > Yes ...Kaplica. Wiatraki się kręcą na maksa a ekran czarny. No, więc sięgam jak zawsze po czerwoną zworkę CCMOS, uruchamiam ponownie kompa i to samo. Trochę się zdziwiłem (zaniepokoiłem). Znów CCMOS i znów to samo... I tak chyba z 5 razy. No to załamka pomyślałem, ale nagle przypomniało mi się, że na tej płytce jest jeszcze taka zworka Safe boot. Bez większej wiary w powodzenie przestawiłem zworkę i kamień spadł mi z serca :) Machina odpaliła.

A już miałem czarny scenariusz przed oczami. Dobrze, że człowiek czyta instrukcje obsługi i ogląda szczegółowo sprzęt.

Sorry za intymne opowieści, ale może komuś się kiedyś przyda zabawa zworka Safe Boot .

Edytowane przez dem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaba26:

 

"A jeszcze jedna rzecz, gdzies wyczytalem, jak flasciach!emy biosa to przed zmiana biosu nalezy zworke przestawic na linie +3,3v(2,5-3,2)??"

 

Nigdy tak nie robiłem, praktycznie od lutego mam na +5v i w ogóle jej z +5v nie ruszam, a biosa flashowałem już nie raz.

 

@Boxster:

 

Dla BH-5 jak dla mnie to najlepiej mi się sprawował 414-2 i N4D510-XCEL2-LL, większych różnić w max O/C miedzy nimi nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej pewnie było, ale powiedzcie mi jak ja mam odblokowac opcje o/c na ultra-d. Peniw było juz 1000x ale wpisywałem juz wszystko w szukajce i nietylko na tym topicu, ale na całym fotum, to wyskakuje mi wszystko tylko nie to...... mam nadzieje ze bana nie dostane :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...