Skocz do zawartości
Madness

DFI LanParty NF4 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem DFI.I już mam problemy :sad: :sad:

1)Kupiłem dwie kości elixirów 400.

Kiedy wkładam obydwa,płyta piszczy jakby nie wykrywała pamięci.

Kiedy wkładam jedną (ale nie przypadkową) do odpowiedniego slotu,płyta normalnie wchodzi.Druga kość jednak nie działa.

A kiedy wkładam tą działającą do innego slotu,znów pisk,że płyta nie widzi pamięci.

:mur: :mur: :mur:

2)Chce zainstalować Xpeka.Już mam komunikat "naciśniecie klawisza spowoduje rozruch na dysku cd......"ale kiedy wciskam mam czarny ekran i nic sie nie dzieje.

Nie moge nawet sformatować dysku.

:mur: :mur: :mur:

 

Jakieś propozycje??? :unsure: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobierając RAM do A64 trzeba wziąć pod uwagę 2 czynniki:

 

1) współpraca z płytą

 

2) współpraca z kontrolerem RAM który mieści się w CPU

 

O ile wiem Elixir nie jest na liści RAMu oficjalnie wspieranego przez DFI NF4, ponadto sam CPU może grymasić na ten RAM.

Edytowane przez epoxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem DFI.I już mam problemy  :sad:  :sad:

1)Kupiłem dwie kości elixirów 400.

Kiedy wkładam obydwa,płyta piszczy jakby nie wykrywała pamięci.

Kiedy wkładam jedną (ale nie przypadkową) do odpowiedniego slotu,płyta normalnie wchodzi.Druga kość jednak nie działa.

A kiedy wkładam tą działającą do innego slotu,znów pisk,że płyta nie widzi pamięci.

:mur:  :mur:  :mur:

2)Chce zainstalować Xpeka.Już mam komunikat "naciśniecie klawisza spowoduje rozruch na dysku cd......"ale kiedy wciskam mam czarny ekran i nic sie nie dzieje.

Nie moge nawet sformatować dysku.

:mur:  :mur:  :mur:

 

Jakieś propozycje??? :unsure:  :unsure:

1336486[/snapback]

Lubie takie podpisy :D Jak ktos wyda cale siano zeby miec fajny procek i plytke i siedzi na s3virge'u :D.

Wracajac do tematu to moze ta jedna kostka jest zepsuta po prostu. No a co do przekladania do innego banku tej dzialajace to jest to normalne. Gdybys znal troche angielskiego to przeczytalbys komunikat ktory wywala plyta informujac ze pamiec w trybie single powinna byc umieszczona w slocie nr 2.

Z tym xpekiem to cholera wie, moze po prostu zryta plytke Ci sie dostalo. Sprobuj pozyczyc od kogos pamieci.

 

A zasilacz masz porzadny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera no nie wiem co się dzieje ! Włączyłem dziś komputer i same zrzuty pamięci po kolei już kilka razy pod żad, najpierw myślałem że to wina ramu (bo tak było głownie na NF2 czyli zrzut pamięci = przegiąłeś z ramem) ale nie w tym przypadku, nagle komp przestał mi się uruchamiać znaczy wisiał na poście, zresetowałem biosa użyłem zworki Safe BOOT i nic dalej wisi :/ Dopiero odpięcie all napędów i HDD pomogło pójść dalej. Teraz jakoś pokombinowałem i jestem w windzie ale nie wiem na jak długo :/ Cholera wie co się dzieje :/

 

UpDate:

 

Zmieniłem SATA1 na SATA4 i jakoś działam na razie i jestem właśnie po flashu na najnowszy bios 03/10 (bez „p”) może on też coś pomoże bo podejrzewam winę dysku lub samego portu/gniazda S-ATA czyli dokładniej samego NF4 ;/ Eh ale się dziś zdenerwowałem :/ Czy to bios czy mobo czy HDD nie wiem ale jestem na 99% pewien że to przez S-ATA :/

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem cos podobnego. U mnie nie widzial dyskow SATA wogle. Nie widzial ich, nie mowiac juz o raidzie. Nie wiem co mu odbilo, ale przenioslem na inn e miejsce w domku i odpalil sie bez zarzutu. Dopowiem ze nie mam obudowy, wiec przeniesienie wiazlo sie z rozmontowaniem wsyzstkiego.

Nie wiem jak, ale dziala. Moze zyla wodna ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie widzi HDD na S-ATA to wina biosu było to już opisane w tym wątku trzeba było po prostu zmienić biosa na nowszego. A mi się wiesza na poście lub w ogóle nie włącza i nieważne na jakich ustawieniach CPU/HTT/MEM wiec dlatego to wykluczam i skupiam się na samym S-ATA Co ciekawe zaczęło się tak kaszanić dopiero dzisiaj :/ Wczoraj wszystko śmigało super i bez problemów a dziś…

 

UpDate:

 

Na razie mam HDD w SATA4 i jakoś działa… zaraz spróbuję powrócić do swojego poprzedniego O/C na co dzień i zobaczyć jak będzie, eh żem się trochę zdenerwował.

 

UpDate2:

 

Hym teraz „zgłupiałem do reszt” wróciłem wszystkim jak było i działa znowu bez problemów…. dziwne…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakupiłem DFI.I już mam problemy  :sad:  :sad:

1)Kupiłem dwie kości elixirów 400.

Kiedy wkładam obydwa,płyta piszczy jakby nie wykrywała pamięci.

Kiedy wkładam jedną (ale nie przypadkową) do odpowiedniego slotu,płyta normalnie wchodzi.Druga kość jednak nie działa.

A kiedy wkładam tą działającą do innego slotu,znów pisk,że płyta nie widzi pamięci.

:mur:  :mur:  :mur:

2)Chce zainstalować Xpeka.Już mam komunikat "naciśniecie klawisza spowoduje rozruch na dysku cd......"ale kiedy wciskam mam czarny ekran i nic sie nie dzieje.

Nie moge nawet sformatować dysku.

:mur:  :mur:  :mur:

 

Jakieś propozycje??? :unsure:  :unsure:

1336486[/snapback]

Pokombinuj z ustawieniem dysku i cd-romu w biosie - sprobuj przestawic na lba lub na large

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Ultra-D zaczyna mnie już coraz bardziej wkurzać...

 

Pierwszy problem to odczyt temperatury chipsetu. Zarówno w biosie, jak i pod windowsem wysokość temp NF4 waha się od 10* do 45*C, w kilkusekundowych odstępach.

Skutkuje to ciągłym zatrzymywaniem i rozpędzaniem coolerka.

Czy ktoś z was zaobserwował podobny problem?

 

Druga sprawa jest dość dziwna. Tuż po poście, w momencie gdy jest wyświetlana tabela z PCI Device Listing następuje freeze, dopiero po dobrych kilku sekundach pojawia się standardowe Veryfying DMI Pool Data..., Backup CMOS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Ultra-D zaczyna mnie już coraz bardziej wkurzać...

 

Pierwszy problem to odczyt temperatury chipsetu. Zarówno w biosie, jak i pod windowsem wysokość temp NF4 waha się od 10* do 45*C, w kilkusekundowych odstępach.

Skutkuje to ciągłym zatrzymywaniem i rozpędzaniem coolerka.

Czy ktoś z was zaobserwował podobny problem?

 

1337318[/snapback]

 

co do temperaury to jest w granicach 34-38st.

a od czego masz smartguardian'a..? co z tego ze jest paskudny, dziala i tak ma byc:)

 

moze winny jest bios tym skokom??

 

 

przy okazji czym polaczyc ten mostek na chipsecie od SLI? no ale tak zeby wrazie czego dalo sie to latwo usunac... w koncu plyta ma 24miechy gwary a to moze sie przydac :-P

 

ciekawe dlaczego DFI zrezygnowala z tych malych ulatwiaczy wyjecia karty PCIe z uscisku slotu... looknijcie na fotke ktora Hanu kiedys wrzucil na poczatku tego posta.... tamta plyta miala takie cosiki <_<

Edytowane przez V_i_c_t_o_r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze winny jest bios tym skokom??

1337324[/snapback]

Sprawdzałem na 10/3, teraz na 09/2 i to samo. :/

 

A SmartGuardian mnie nie urządza, 3 dni temu miałem w ręku mobo bez takich problemów i chcę takie samo dla siebie...

Edytowane przez Sneer82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i stalo sie

 

Jak na neo2 szedl mi proc na 9x312 SPI 16m to na dfi nawet 9x304 nie chce i wali bsody :mur:

co jest grane stracilem 100mhz :mur: :mur: :mur:

 

cool and... wylaczony

htt multi na auto ale sprawdzaone tez na x3 i x2.5

napieci dla NB 1,5 1,6

memki na dzielniku 166

 

 

odchodze od zmyslow , neo2 to niebo w porownaiu do tego czego

 

bios 02/09

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO i stalo sie

 

Jak na neo2 szedl mi proc na 9x312 SPI 16m to na dfi nawet 9x304 nie chce i wali bsody  :mur:

 

memki na dzielniku 166

 

1337411[/snapback]

 

166 to dość kłopotliwy dzielnik - kilka osób (m.in ja) wspominało o braku stabilności na tym dzielniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wampir:

 

Mnożnik HTT zostaw na AUTO po ręcznej zmianie „bywa różnie” , co do 166 to tak jak epoxer powiedział, spróbuj osiągnąć te same MHz na innym dzielniku bo z HTT możesz się bawić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Zmienialem bios 4 razy w przeciagu 1 gdziny wtedy. Nic nie pomagalo.... Dopiero przenosiny magicznie pomogly :)

 

@Wampir

Wspolczucia. Ja tez stracilem 150MHz. Nawet nie wiem skad i dlaczego. Stalo sie to z godziny na godzine. Raz mialem 2700, a zaraz potem juz tylko 2550....

 

Smartguardian to qpa. Niestety producent nic lepszego nie dostarczyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Mar 19 2005, 20:41-->

CYTAT(Mardok =:) @ Mar 19 2005, 20:41)
@wampir:

 

A jakie V dla CPU bo DFI dość znacznie „zaniża” ! Tak przynajmniej wychodzi po wskazaniach pod windą.

1337460[/snapback]

 

Coś w tym jest.

Przy 1.5V bios multimetr pokazuje mi 1.47V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zulusman:

Kurcze w takim wypadku nie mam nic dodania może „dziura ozonowa” lub jak wspomniałeś „żyła wodna” ?! ;)

 

@Sneer82:

No właśnie o tym mówię, że to co w biosie nie równą się temu co w „Realu” wiec trzeba lekko "podnieść" VCore.

 

Co do proca to mój tak samo na Asusie i na DFI chodzi wiec nie wiem jak to jest z MSI i DFI… Co do Smartguardian to przyznam szczerze brzydszego programu dawno nie widziałem no ale przynajmniej działa. U mnie jako jedyny podaje „w miarę” prawne napięcia bo w MBM potrafię mieć i minusowe napięcia dla linii +12v…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym jakbyscie mi odpowiedzieli, ze te cyrki to jednak na beta biosach maja miejsce...

 

Ciagle mi po glowie chodzi przesiadka na nf4/ dfi (mimo, ze msi jestem bardzo in plus zaskoczony) ale troche mnie odstraszaja strony nr 51 i 52 tego tematu ;]

 

Jeszcze Was tu troche poobserwuje i will c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@draak:

„Cyrki” (ale fajne słowo) są na każdym mobo a ja miąłem beta cały czas do dziś, wiec to nic nowego. A co do tematu to chyba rzecz jasna że nikt tu nie będzie pisał „mobo mi działa” , „o mi też działa” , „nie uwierzycie ale mi też” tylko ludzie przychodzą z problemami ;)

 

@wampir:

Jak masz czas i chęci to sprawdź to powinno odpowiedzieć ci na twoje pytanie. Ale równie dobrze to może być wina ustawień bo też przerabiałem takie „cyrki” i u mnie to był głownie problem albo z mnożnikiem HTT lub z tymingami ramu. Zresztą sam sobie posprawdzasz…

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sneer82: spróbuj zmienić ram na innej firmy. też tak miałem, jak miałem 2x 512mb goodram na kostkach nanya -5t, bardzo powolny start boisu (nieważne jaki by to nie był)

1337645[/snapback]

Mam wsadzone 2x512MB G.Skill LE, wątpie, aby to one były problemem... :/

Pozatym obecnie nie mam nic innego, co mógłbym wsadzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie DFI jest supa gut, jedyne co mi wieszało kompa odkąd ją mam to Active Armor czyli ten śmieszny sprzętowy firewall, po zainstalowaniu Network Access Manager-a wieszał kompa co jakiś czas, szczególnie przy dużym "obciążeniu" sieciówki.

 

ps. oczywiście wszystko jest ok na najnowszym biosie, na standartowym z jakim kupiłem płyte nie zawsze komp chciał wstać po wyłączeniu ;).

Edytowane przez themOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...