Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisz postów jeden pod drugim tylko edytuj poprzedni!

czy to przestepstwo? tak mi szybciej... ale jesli bedzie taka wola wiekszosci to sie dostosuje ;)

 

Jeśli masz odblokowany mnożnik to możesz ustawiać napięcie procesora w Clockgen'ie ale nie więcej niż pozwala rewizja Twojej płyty.

1733372[/snapback]

czyli zadna rewelacja... nic ponad to co w biosie nie wyciagnie sie :/

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zastanawiam sie nad dokupieniem jeszcze jednej kosci 512mb do komputera. Zalezy mi, by oc procka nie spadlo znaczaco (to co jest teraz ustawione, to nie jest max pamieci). Myslalem, ze moze warto dokupic druga kostke twinmosa (512mb, pc3200). Czytalem jednak o problemach z dwoma koscmi dwustronnymi (obnizenie command rate na 2T nie zawsze zalatwialo sprawe)... Jak myslicie, moze lepiej wziac do tego co mam hynixy (d43 na esc.pl, bo nigdzie indziej nie moge ich znalezc)??

Jestem w kropce, oczywiscie ze wzgledow finansowych wolalbym twinmosy. Z tego co zas czytalem command rate 1T potrafi dac w niektorych gierkach malego wydajnosciowego kopa...

Co wybrac? Pomocy?!

 

 

Pozdrawiam

 

P.S. Moj problem wrzucam do tego dzialu, bo wybor pamieci jest mocno powiazany z plyta, a mam wlasnie k8ns na s754.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_c@lina, okolice 218mhz by mnie w pelni zadowolily :]

 

Wlasnie tak mi chodza te twinmosy bez zmiany napiecia (2.5v, htt3 x300) na jakims dzielniku pamieci :] nastepny krok to juz 498 (realnie co prawda mniej, ale nawet na 2.7v nie rusza, wiec to juz za duzo dla tych twinmosow - zwykle CADT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to przestepstwo? tak mi szybciej... ale jesli bedzie taka wola wiekszosci to sie dostosuje ;)

1733386[/snapback]

Taki jest dobry obyczaj.

 

Z tego co zas czytalem command rate 1T potrafi dac w niektorych gierkach malego wydajnosciowego kopa...

1738257[/snapback]

Gdzie to wyczytałeś? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przeglądam to forum, ale jakoś ni emogę dostrzec rozwiązania mojego problemu. Złożyłem w środę mojej dziewczynie kompa na GB K8NS bios f15 256+512MB RMA Patriot CL2.5, Sempron 64 2500+ dysk WDC 160GB SATA II.

 

moje pytanie brzmi czy sobie poradziliście w koncu z wykrywaniem dyskow na tej plycie ?? na tej mojej co drugie-trzecie wlaczenie kompa to plyta nie wykrywa dysku !!!! mruga tylko dioda od HDD ale go nie znajduje. zaktualizowalem biosa do wersji f18 i dalej to samo. znalazlem w tym "dodatkowym" menu (po nacisnieciu ctrl+f1) opcje od ustawiania czasu oczekiwania na zgloszenie dysku (ustawilem 15sek), ale dalej go nie wykrywa. da sie z tym cos zrobic czy mam isc wymieniac ta plyte na cos innego ??

 

ps. moje patrioty wykrywa prawidlowo, tzn na 200MHz :) to tak dla informacji - wszystko na auto ustawione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to wyczytałeś? :huh:

Jak mogliście zobaczyć obniżenie timingów w Sempronie dało ogromny skok wydajności. Wynosił on od 3% do nawet 12%!

(...)Należy pamiętać, że Sempron zyskał tak na prawdę dzięki ustawieniu Command Rate na jeden cykl zegara.(...)

źródło: http://egielda.com.pl/?str=art&id=145-10

 

Nie wiem jak sprawa wyglada w innych grach... w pozniejszych testach obalono rzekomy mit, o wzroscie wydajnosci przy nizszym CR... dlatego pisze, ze maly, wydajnosciowy kop (przynjamniej w hl2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczenie włączonego Command Rate wywyższanego na forach internetowych jest zdecydowanie przesadzone. Owszem w wynikach pamięci odbija się ono znacząco, jednak w prawdziwych zastosowaniach różnice są na poziomie średnio 1 do 3%, co naszym zdaniem jest bardzo małą różnicą.

 

Należy pamiętać, że jeśli pamięci ustawimy na 2T to najczęściej będą mogły one pracować nawet o 10 MHz wyżej, co przy analogicznym wzroście częstotliwości procesora da nam wyższą wydajność.

Źródło

 

Tak to jest z polskimi serwisami IT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ema!

wiem ze powinienem to wiedziec ale czy jak podkrecam pod windowsem programem CG-NVNF3 to czy podnosi mi sie pci bo wg tego programu tak jest.

w biosie nic nie ustawialem dziwnego (:

moim skromnym zdaniem to nie prawda bo nf3 ma bloakde na pci/agp

plyta to oczywiscie K8NS

a wlasnie, zna ktos jakis konkretny download do sterownikow dzwiekowych dla K8NS v2.0, te z nf3 nie sa najlepszej jakosci (:

pozdrawiam

Dołączona grafika

Edytowane przez meeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zostal poruszony temat clockgena, to chcialbym zadac pytanie, jaka jest minimalna, bezpieczna wartosc HTT? 200? czasami nie potrzebuje 2,4ghz a nie chce mi sie wchodzic do biosu (np. przez 3h przegladam strony, chce zagrac mecz w pesie/partyjke w strzelanke itd. a potem powrot do nie obciazajacej pracy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro zostal poruszony temat clockgena, to chcialbym zadac pytanie, jaka jest minimalna, bezpieczna wartosc HTT? 200? czasami nie potrzebuje 2,4ghz a nie chce mi sie wchodzic do biosu (np. przez 3h przegladam strony, chce zagrac mecz w pesie/partyjke w strzelanke itd. a potem powrot do nie obciazajacej pracy...)

1739268[/snapback]

 

ja swojego na ok 1.2 ghz czasem skrecałem i chodziło ok. Mmniej nie prubowałem :wink:

 

 

 

@meeron

 

też tak miałem i też nie wierzyłem ale mi sieciówka na pci klekała przy o/c..

Powód jest prozaiczny-jęli nie podkręcisz nawet o 1 mhz w biosie i w windzie zaczynasz kręcić to blokady szyn nie trzymają i rci idzie razemz szyną proca a czasem też agp...

Podkęć nawet niewiele w biosie i potem baw sie spod windy...

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki 99tomcat za odpowiedz, faktycznie tak jest (dosc dziwne to)

 

 

ponizej moje spostrzezenia po paru dniach uzytkowania k8ns'a

 

plyta jest faktycznie kaprysna co do pamieci ram

 

zaobserwowalem jedna dziwna rzecz, otoz gdy zainstaluje zonealarma i przechodz do jedo konfiguracji nasepuje reset (wersja zonego to 4.xx)

wydaje mi sie ze jest to spowodowane gryzieniem sie z nforsowym fw

ktos ma podobnie czy to ja jestem wyjatkowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 3*ddr 1*dwustronną , 2*jednostronne zero problemów oc min gorsze (tzn proc potrzebował 0.05v więcej) kość dwustronna musi być w pierwszym slocie inaczej wali błedami , resetami w windzie , ale gold memory nie było błędów , ustaw 2T ,ale to dużo zależy od procka jak masz dupiastego procka to nie poleci na 400mhz pamięć bedziesz musiał zmienić na 333mhz

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony PROSZE o pomoc co moge podkrecic chocby optymalnie

mam 3 kosci pamieci Kingmaxa 2x512 i 1x 1024 obustronne

 

HT Freqency ratio 4x

CPU Clock 200

Current DDR speed 300

 

Timing mode manual

CPU/DDR clock ratio 2/1.5

DDR speed 300

CAS# latency 2,5

Min RAS 5T

RAS to CAS 2T

Row precharge 2T

Row to Row 2T

Row cycle 7T

Row refresh cyc 9T

Read to write 3T

Write recowery 2 bus

Write to read 1 bus

Refresh rate 200MHz , 3.9us

Read Preamble 9ns

Async Latency 7ns

 

AGP clock 66

Edytowane przez Darkbudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem zielony PROSZE o pomoc

Od czego by tu zacząć. (ale tylko ze względu na "proszę")

Może tak:

1. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=158-8

2. http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all

 

Jak przeczytasz, to będziesz miał bardziej sprecyzowane pytania.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma na tej płycie obsadzone 3 sloty pamięci dwustronnymi modułami 512MB? Nie mogę ich stabilnie ustawić w trybie DDR 400Mhz.

Ja mam Asusa K8N i 3x512 spokojnie ponad 215(430) MHz. [3-8-3-3 2T]

 

Mój aktualny Asus to płyta zastępcza za GB K8NSNXP [czyli robudowany K8NS]

 

Z tego co mi wiadomo to kontroler pamięci jest w procku to jest niby pamięci na innej płycie powinny tak samo* chodzić ?

 

Inaczej pisząc jak wróci do mnie GB to max pamięci powinien być taki sam ?

 

*zakładam że na na obydwu płytach są tak samo ustaione timingi i Vmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy BIOS dla K8NS jest F16. F18 nie jest stabilny z 3*512MB RAM (Hynix D43).

 

F18 jest zalecam dla ludzi z karta muzyczna Creative bo F18 pozwala zmiane PCI do 64 albo 128.

 

Ostatnio zaczelem proces burn-in, 130nm 2800+ poszedl z 1.5V do 1.1V @ 200*9.

Teraz moge pracowac 250*9 z 1.325V, niezle bo jest ponizej stock 1.5V.

 

K8NS jest stabilna plyta, ale wycielem radiatory aluminiowe dla Mosfet'ow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie odnośnie problemu z kontrolerem S-ATA czy u wszystkich użytkowników wystepuje problem z dyskiem sata z niewykrywaniem go za pierwszym razem ?

 

Jak można ten problem rozwiązać ?

Czy istnieje przejściówka z S-ATA do IDE ?

 

Chodzi oczywiscie o Gigabyte k8ns :)

 

Aha jeszcze drugie pytanie czy moge w tej płycie wsadzić 2x512mb dwustronne ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Sims0nek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie odnośnie problemu z kontrolerem S-ATA czy u wszystkich użytkowników wystepuje problem z dyskiem sata z niewykrywaniem go za pierwszym razem ?

Ja powiem tak, mam wersję S939 tej płyty i też miałem ten problem... ale od jakiegoś czasu (od którejś wersji biosu? Nie pamiętam...) ten problem ustąpił.

 

Czy istnieje przejściówka z S-ATA do IDE ?

Tak, sam miałem w kompie 2 szt. takich. Działało Ok, chociaż w testach wychodziły pewne różnice "na minus" w porównaniu do dysku podłączonego bezpośrednio kabelkiem PATA. Było to może 3-4 MB/s, czyli niewiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem z moja K8ns rev 1.0. Otóż nie działą mi dioda od hdd podczas transferu prez SATA, natomiast miga podczas transferu prez PATA. Nie jest to jaks straszna ujma dla płyty, ale fajnie by było gdyby jednak migała niezaleznie od tego czy transfer jest prze SATA czy PATA. Jeżeli kktoś wie jak to obejśc to czekam na pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na plyte mozesz wsadzic, nie ma problemu! tylko pytanie czy procek pociagnie z pelną prędkościa 2x512. Najlpeij miec na rdzeniu venice, wtedy nie ma sie co martwic. Moj bez problemu ciagnal 2x512 geil value BH-5utt do 245Mhz na 2-2-2-5-1T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge w tej płycie wsadzić 2x512mb dwustronne ?

O popatrz, na to ci nie odpisałem, co nagle to po diable :mur: . W wersji S939 bez problemów śmiga zestaw 2x256 MB jednostronne + 2 x 512 MB dwustronne, może to będzie jakaś wskazówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...