Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

wITAM PO DLUGIEJ PRZERWIE,, MIALEM SESJE POPRAWKOWA .ZOSTALEM ZBANOWANY PRZEZ ADMINA.... PONIEWARZ NIEKTORZY MANIACY TEGO FORUM SA JAK JUDASZE I DOPIERO KIEDY ZOBACZA UWIERZA...

 

A PRZECHODZAC DO TEMATU TO NA STRONCE WWW.OVERCLOCKERS.RU W DZIALE BAZA PROCKOW WIDZIALEM JAK SEMPA 2800+ PODKRECILI NA 2800MHZ NA NAPIECIU 1,4 ... A NATEMAT K8NS TEZ MOZNA SI TROSZKE DOWIDZIEC BO Z TEGO CO PAMIETAM TO KOLES WYCISNAL PONAD 350hhT POLCAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wreszcie nabylem proca i mobo:)

 

szukalem GB K8NS w rewizji 1.1 ale po sklepach juz tego nie ma, wiec musialem wziazc 2.0.

troche szkoda, ze max napiecie na proca tylko ok 1.5v, ale nic to.

 

do tego wzialem Sempa 3000+ 64bitowego w boxie i troche zaskoczyly mnie rozmiary chlodzidla... takie malenstwo niepozorne, jak radiator tak i wiatrak:)

 

i tu pytanko, jakie temperaturki maxie na sempach (bez oc)?

bo u mnie wskazuje przy otwartej budzie ok 26 stC, troche nie wierze. dotykalem radiatora, ale ten w sumie zimny..

 

inna sprawa, to czy moge wierzyc napieciom podawanym przez meirni9ki na tej plycie, bo cos m isie wydaje ze nie.

wczesniej, tzn. na poprzedniej plycie, napiecia (np. 12v) mialem 12.3 stabilne jak skala. sprawdzalem miernikiem i bylo ok. teraz jest to 11.7-11.8... czyli kiepskie te napiecia, a miernika pdo reka nie mam

 

te sempy to tak maja czy co?

 

druga sprawa, po zainstalowaniu sterownikow z cd od mobo, komp uruchomil siep o czym winda wyplula niebieski ekran. odinstalowalem soft do C'n'Q i juz ok...

Edytowane przez Mazzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napieica na k8ns mozna sobie darować ja mam 11.600- 11.660 :]

A C'n'Q  to na tej płycie podobno nie bardzo działa. w sumie grzeją sie tak mało,ze nie wiem czy jest sens włączać tę funkce...

1706379[/snapback]

dzizas, toz ten procek jest zimny... ciagle 25stC pokazuje miernik... zlota sfinia dla tego co znajdzie celka lub p4 tak zimnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temu pomiarowi temp do końca nie wierze. Mam zewnętrzny termometr którego dokładność pare razy już sprawdzałem i nie myli sie więcej jak o 1,5 stopnia (przy granicznych dla niego temp.). Któregoś pięknego dnia w obudowie miałem 32 stopnie mierzone tym termometrem a mobo stwierdzało że procek ma 28 stopni. Jeśli to byłaby prawda to procek mógłby robić za klimatyzator :) .

Dodam, że obudowe mam zamkniętą wyłożoną wewnątrz matą korkową, żadnych tuneli powietrznych do procka, z przodu 2 wentyle 80 @ 1300obr z tyłu 1 wentyl 92 @ 1800obr. Zasilacz to Tagan.

Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam obudowe z USB na przednim panelu i przy instalacji wiatraczkow odlaczylem kabelki od tegoz USB od mobo i zapomnialem zapisac jak byly podlaczone :/ z instrukcji obudowy a instrukcji mobo duzo nie wynika. moglby ktos podrzucic zdjecie jak ma podlaczone kabelki chodzi glownie o to jakie kolory do ktorych pinow sa podlaczone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde zamienilem k8ns na k8ne i to chyba byla najgorsza zamiana w moim zyciu ;(....to tak jak przyslowiowy stryjek zamienilem siekierke na kijek. na starej plytce wszystko chulalo jak sie nalezy...zero problemow(no byly male zanim wyszedl porzadny biosik)proc liczyl pi na ponad 2700 a teraz....a wstyd sie chwalic...plytka botuje na magistrali 216 i grama wiecej nie chce, ale za to w windowsie mozna krecic calkiem niezle...ale komu sie chce za kazdym razem wlazic do clokugena i podnoscic MHz co 100 (bo inaczej sie wiesza)przeciez to jest katorga......

ludzie... posiadacze k8ns ...cieszcie sie ze macie swietna plytke i nie narzekajcie, bo za te pieniadze to lepszej plytki nie mozna kupic

 

pozdrawiam wszystkich gigabyte-owcow :)

p.s. a mnie pozostaje tylko czekac na jakiegos "normalnego" biosa (jest dopiero f6 wiec do k8ns-owej f17-nastki jeszcze troche brakuje:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie zailacza Tracer 450W na Levicon X-Alien 450W wyszło, że napięcia i temperatury podawane przez czujniki na płycie to o kant można rozbić, praktycznie się nie zmieniły ( poza linią 3.3V) a reszta przekłamuje np. linia 5V raz skacze na 5.8 po czym spada na 2.5 V LOL. Wogóle jakim sensownym programem można to sprawdzić, bo SpeedFan okazuje się tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dlon i mozan mierzyc wszystke inapiecia bardzo dokladnie. GB to oszust jezeli chodzi o napiecia:) Tu zanizy tu zawyzy... jak regulowalem linie 3,3V (patrz sig) to wg plyty bylo 3,7 a na mem 3,4 to po sprawdzeniu miernikiem okazlaoa sie ze napiecie jest o 0,2v wyzsze.... taki maly szzcegol:) Nie wiem jak z tem pokazyana prez plyte bo czasami to sie wiezyc nie chce ze moj proc na 2754@1,65v ma tylko 32-4 C MAX, no jesli to prawda to spox:)

Edytowane przez wisnia666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik w dlon i mozan mierzyc wszystke inapiecia bardzo dokladnie. GB to oszust jezeli chodzi o napiecia:) Tu zanizy tu zawyzy... jak regulowalem linie 3,3V (patrz sig) to wg plyty bylo 3,7 a na mem 3,4 to po sprawdzeniu miernikiem okazlaoa sie ze napiecie jest o 0,2v wyzsze.... taki maly szzcegol:) Nie wiem jak z tem pokazyana prez plyte bo czasami to sie wiezyc nie chce ze moj proc na 2754@1,65v ma tylko 32-4 C MAX, no jesli to prawda to spox:)

1709329[/snapback]

wiśnia jak idzie na rev 1.1 gb kręcenie? Wreszcie jesteś w miare zadowolony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dzidzion a jaka masz temp na chipsecie? Wiem ze nie ma czujnika ale sprawdz paluchem :D To chlodzenie chipsetu przypomina mi to [ciach!]o ktore mam u siebie :? U mnie pomoglo schlodzenie chipsetu,wiem ze inna platforma ale warto sprobowac :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają mi już gdy dalej używam tą płyte!!

 

Niewiem co jest grane... Wiem ze to lowendowa płyta jednak na standardowych wartosciach powinna być chociaz kur** stabilna...

 

Sempron 2800+ 64bit chodzi na stockowym taktowaniu, chłodzi go boxowy cooler temperatury w normie...

 

3x256MB Winbond chodza na 333MHz mają 3.3v moda

 

W obudowie jest dobra wentylacja...

 

A mimo to system jest nie stabilny i przez 2h pracy w necie/gg/winamp dwa razy sie poprostu zresetował...

 

TO SĄ STANDARTOWE TAKTOWANIA NIC PONAD NORME i jest unstable, ze nie wspomne o kreceniu...

 

Gdy zachciało mi się któregoś razu oc na tym $#*@*! to wyglądało to tak:

 

Procka puszczam na 2500MHz ramy na około 230MHz cl2 wszystko jest stabilne leci prime pare godzin, leci superpi pare razy, wyłącze kompa wlacze za jakis czas a tu nagle nie stabilne! ludzieee masakra... NIE KUPOWAĆ TEJ PŁYTY !!

 

Ona ma gorsze problemy ze stabilna praca niż 80letnia babunia z wejsciem na wieżowiec!! TO SHIT jaki mało wypuszczony na rynek tylko po to aby pokazać ludziom ze niby ten potencjał oc ma lecz jest całkowicie pozatym spartolona i nic w niej nie chodzi jak ma chodzic...

 

Chcesz kupić K8NS rev. 1.0/1.1/2.0 - NIE KUPUJ - moje zdanie

Chcesz mi pomóc z moim problemem - pomóz bo niewiem co robic a na kupno innej płyty narazie nie mam czasu...

 

-BIOS F17

-wersja płyty rev 1.0

-zasilator Modecom 350W Feel

- do kompa podpiety tylko jeden dysk, cd i cdrw

dodam ze zasilacz dawał rade z moim poprzenim sprzetem który równiez sporo potrzebował...

 

1700+@2400 1.725v 2x512MB r9600...

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają mi już gdy dalej używam tą płyte!!

 

Niewiem co jest grane... Wiem ze to lowendowa płyta jednak na standardowych wartosciach powinna być chociaz kur** stabilna...

 

Sempron 2800+ 64bit chodzi na stockowym taktowaniu, chłodzi go boxowy cooler temperatury w normie...

 

3x256MB Winbond chodza na 333MHz mają 3.3v moda

 

W obudowie jest dobra wentylacja...

 

A mimo to system jest nie stabilny i przez 2h pracy w necie/gg/winamp dwa razy sie poprostu zresetował...

 

TO SĄ STANDARTOWE TAKTOWANIA NIC PONAD NORME i jest unstable, ze nie wspomne o kreceniu...

 

Gdy zachciało mi się któregoś razu oc na tym $#*@*! to wyglądało to tak:

 

Procka puszczam na 2500MHz ramy na około 230MHz cl2 wszystko jest stabilne leci prime pare godzin, leci superpi pare razy, wyłącze kompa wlacze za jakis czas a tu nagle nie stabilne! ludzieee masakra... NIE KUPOWAĆ TEJ PŁYTY !!

 

Ona ma gorsze problemy ze stabilna praca niż 80letnia babunia z wejsciem na wieżowiec!! TO SHIT jaki mało wypuszczony na rynek tylko po to aby pokazać ludziom ze niby ten potencjał oc ma lecz jest całkowicie pozatym spartolona i nic w niej nie chodzi jak ma chodzic...

 

Chcesz kupić K8NS rev. 1.0/1.1/2.0 - NIE KUPUJ - moje zdanie

Chcesz mi pomóc z moim problemem - pomóz bo niewiem co robic a na kupno innej płyty narazie nie mam czasu...

 

-BIOS F17

-wersja płyty rev 1.0

-zasilator Modecom 350W Feel

- do kompa podpiety tylko jeden dysk, cd i cdrw

dodam ze zasilacz dawał rade z moim poprzenim sprzetem który równiez sporo potrzebował...

 

1700+@2400 1.725v 2x512MB r9600...

1711102[/snapback]

 

spokojnie! moze odrazu wyrzuc ja przez okno :mur:

cos Ci nie wytrzymuje, skad odrazu pewnosc ze to przez plyte?

 

wez pozycz od kogos inne ramy, wsadz zobacz, jak dalej zwisy zmien zasilke itd.

 

u mnie na feelu 350w jest ok, zreszta feel to nie takie badziewie.

a twoje ramy chodzily stabilnie na cl2? wez wsadz tylko dwie kosci, moze na trzech plyta wariuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem nie występuje od dzis a od początku..

 

Płyte mam juz około 3 tygodni przez ten czas testowane było na zasiłcze Chieftec, ramach samsung, które sprzedalem i kupiłem winbondy, próbowalem również w konfiguracji 2x256 1x256MB - to samo, odpinałem wszystkie nie potrzebne rzeczy tj. napędy, sprawdzałem miernikiem napięcia pod obciązeniem - w normie...

 

and than?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest niestabilne ale czy na pewno plyta? Weż ja sprzedaj kup sobie jaieś msi i daj sobie siana...

 

 

Większosci osób tutaj płyta śmiga tobie nie... To znaczy,ze płyta jest do bani?

Równie dobrze moglibysmy wysnuć wbnioski,ze nie umiesz kompa poskłacać. Tak wieć lepiej nie generalizujmy.

 

W twoim KONKRETNYM przypadku komputer jest niestabilny. Cóż moze masz pecha, moze cos sie gryzie itp.

 

Acha instalowałeś stery ide do płyty?

Posdobno często powodują niestabilność i lepiej zostać przy standardowych windowsowych. Sprawa dotyczy wiekszosci plyt na nf3

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem wziąłem pod uwagę ze coś może Sie gryźć jednak problem z oc występuje u większej ilości osób:/

 

Np. podkrecił w czwartek proca na 2.4 Sprawdzał pare godzin benchmarkiem i full stable, wyłączył kompa wieczorem rano wstaje uruchamia i ani sie komputerkowi śni żeby posta przejść - i tak tez mam:)

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...podkrecił w czwartek proca na 2.4 Sprawdzał pare godzin benchmarkiem i full stable, wyłączył kompa wieczorem rano wstaje uruchamia i ani sie komputerkowi śni żeby posta przejść - i tak tez mam:)

1711411[/snapback]

Mialem ta plyte i problem w sumie podobny u mnie za ten stan rzeczy odpowiadaly pamieci (333DDR Infineon) no i niestety musialem sie ich pozbyc aby byc zadowolony z plytki...i bylem i to bardzo :D pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy także u was płyta czasem nie staruje za 1 razem? U mnie objawia się to tym, że nie zapala się zielona lampka (Power) w obudowie, startuje CD, potem jakby znowu się resetuje- tym razem z lampką Power, startuje CD i ładuje :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podzielić sie spostrzerzeniami na temat 'cięcia' grafy na K8NS.

Po wymianie płyty - o dziwo od ręki w sklepie :rolleyes: , sprawdzeniu pozostałych podzespołow (karty, ramu, proca, dysków, taśm ... ) okazało się że wina nie tkwiłą w sprzęcie a jedynie w oprogramowaniu - nawet zasiłka Codegen 300W okazała się nieczemu nie winna

 

co pomogło ?? :

- sterowniki omega 5.8 (to sprawia że wczesniejsze wypowiedzi o problemach ze sterami 5.8 i 5.9 nie sa reguła)

- win xp z sp2

- stery do chipsetu ze strony nvidii a nie z płytki od gigabyte

 

teraz wszystko wróciło do normy uff :)

dodatkowa mam teraz włączone fast write - również nie sprawia problemów a wynik w 2003 skoczył do 4200pkt :D

 

Ostatecznie musze powiedzieć, że jestem zadowolony z posiadania K8NS rev. 2.0.

Procek sempron 2600+ poszedł u mnie max. na 8x335 przy htx3

pamięci twinmos cl2.5 ponad 460Mhz

 

oczywiście nie w tym samym czasie :D (każdy z tych testów miał na celu sprawdzenie wytrzymałości poszczegolnych komponentów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy także u was płyta czasem nie staruje za 1 razem? U mnie objawia się to tym, że nie zapala się zielona lampka (Power) w obudowie, startuje CD, potem jakby znowu się resetuje- tym razem z lampką Power, startuje CD i ładuje :|

1712010[/snapback]

Mnie sie to od jakiegos czasu pojawia, jesli sobie dobrze przypominam to pierwszy

raz pojawilo sie jak podlaczylem 2 dysk brata do kompa, przy wlaczeniu nie staartowl

a po chwili samoczynny restart i system chodzi ok.

Teraz nawet jak dysku niema to wystepuje czasami.

Nie jest to wina zasilacza, na Chieftec 360 efekt identyczny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie to od jakiegos czasu pojawia, jesli sobie dobrze przypominam to pierwszy

raz pojawilo sie jak podlaczylem 2 dysk brata do kompa, przy wlaczeniu nie staartowl

a po chwili samoczynny restart i system chodzi ok.

Teraz nawet jak dysku niema to wystepuje czasami.

Nie jest to wina zasilacza, na Chieftec 360 efekt identyczny....

1712146[/snapback]

U mnie to występuje jeśli przekrocze szyne 275 na procu :S Ale wszystko jest w windzie stabilne tylko z tym wlanczaniem jakby płyta główna nie puszczała prądu na grafike :/.... Pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to występuje jeśli przekrocze szyne 275 na procu :S Ale wszystko jest w windzie stabilne tylko z tym wlanczaniem jakby płyta główna nie puszczała prądu na grafike :/.... Pomocy.

1712205[/snapback]

a brałes pod uwage możliwosc niedomagania zasilacza?

po patrząc po sigu to nie masz zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a brałes pod uwage możliwosc niedomagania zasilacza?

po patrząc po sigu to nie masz zasilacza

1712216[/snapback]

Brałem ale jak wyzej sprawdzali na chieftecu ? i dalej to samo .... bo tez pewnie maja podkrecone kompy .... moze dlatego ze upierdzielili jedna cewke ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem ale jak wyzej sprawdzali na chieftecu ? i dalej to samo .... bo tez pewnie maja podkrecone kompy .... moze dlatego ze upierdzielili jedna cewke  ?

1712239[/snapback]

a ci "inni" sprawdzali swoje płyty czy twoją....

sprawdz na porządnym

 

 

złemu tancerzowi prącie w tańcu mrowi.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...