Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam tylko małe pytanko

 

Czym różni się wersja

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=47494741...35f50524f5f3735

 

od wersji

 

http://proline.pl/shop.php?prodid=47494741...84e535f53373534

 

 

to że ceną to juz wiem ale co jeszcze...

 

 

pozdrawiam,

Soker

 

Edit:

 

Zauwazyłem jeszcze ze droższa obsługuje:

 

Obsługa Raid Tak (GigaRAID ATA 133 RAID oraz Silicon Image sil3512)

 

a jak u nich z oc? różnią sie? ta lepsza czy ta?

 

PS. Prosze zeby kogos kto kupil te mobo w proline czy dostał ta normalna wersje czy ta rzekomo obcieta tj. mniejsza ilosc mosów i brak trójfazowego zasilania...

Edytowane przez Soker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak trudno porównać oba screeny?

 

ja zauważyłem w pro 4 a nie d kanały ata i sata, lepszą sieciówke, fire wire

 

oraz raid(ale z tego co jest w instrukcji i na innych stronach to k8ns też ma raid.)

 

 

 

A ja u nich kupiłem mam 3 fazy i miejsce na laminacie na 4 :P

O/c dobre 0 problemów. I raida wedle instrukcji też mam.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde płyta już i tak jest oszczędnościowa a i tak coś jeszcze wycinają...

 

Co za żydy :lol:

 

 

Ale fajnie zawsze mozan przy jej sprzedaży za roczek czy półtora pisać,że to stara dobra wersja przez modyfikacjami ubniżającymi koszty.

A tak przy okazji to ile na takim ruchu zaoszczędzili 1 czy 2zl na płycie? Wiem,ze to sie troche zbierze przy duzej produkcji,ale w końcu firma raczej nie pretenduje do segmentu ecs, asrock czy pc chips :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt w Proline jest taniej ale po doliczeniu wysylki... ;>

 

Komputronik znany jest z drozyzny ale akurat ta plyte mial najtaniej w Wawie

 

Procek ma byc dzisiaj dostarczony 2600+ BOX 250zl - mialem brac oem'a z pcprojekt po 220zl ale jednak cooler przyda sie w sytuacjach awaryjnych ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt w Proline jest taniej ale po doliczeniu wysylki... ;>

 

Komputronik znany jest z drozyzny ale akurat ta plyte mial najtaniej w Wawie

 

Procek ma byc dzisiaj dostarczony 2600+ BOX 250zl - mialem brac oem'a z pcprojekt po 220zl ale jednak cooler przyda sie w sytuacjach awaryjnych ;}

1613012[/snapback]

wiesz mi na moich 2.44 spokojnie starcza, aż żal mi będzie wodeować go bo ni ma po co :)

 

A proc 64 bit? Będzie to załaduj zmień biosa i do kręcenia ..życze co najmniej 2.6 ghz :D

 

 

Z doświadczenia wiem,ze najlepiej dociagnąć do np 2.2 ghz w biosie, a potem do testów powoli lecieć clocgenem z odpalać spi 4m. W tle mozę być et4 bo ma mozliwość podnoszenia napiecia na proca spod windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cholera nie bedzie dzisiaj procka :/

 

uwaga na firme Komsad, mialbyc dzisiaj kurier z prockiem ale przyjechal bez bo oni i dystrybutor sie costam pomylil

 

pozostaje mi czekac albo dorzucic 35zeta do 2800+ BOX

 

2500+ oczywiscie odpada bo o/c do 2300mhz mnie nie zadowala ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jaja ze swoją płytą :( Radeon 9800 SE@PRO co jakiś czasprzy włączaniu się nie załącza ( pokazuje, że nie ma kabla podłączopnego). nigdy takich jaj nie było na Asrocku :? To chyba wina zasilacza chociaż na poprzedniej platformie było ok :?

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slayer - może luźniejszą wtyczke wetknąłeś w gniazdo i nie zawsze łączy, albo zasilacz jest bardziej obciążony i przestaje wyrabiać.

 

Jakie napięcie macie na procku ?? Mam 3000+ Venice a płyta ustawia mu domyślnie 1,4V - nie powinno być 1,35V?? Przed chwilą przestawiłem i zobacze czy jakoś wpłybnie to na stabilność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie boje,ze on barziej pujdzie 2.4 niż 2.6 ale nie chce wykrakać..mozę trafisz super i tak pod 2.8 podejdzie.. a na fc to hoho  zamkniesz licznik gb tak na ok 350 htt :)

1613158[/snapback]

Kur..cze.. Moze bys sobie darowal takie komentarze?

BO WYKRAKALES :D (joke ofc )

Szlag mnei juz trafia - nie wiem juz czy to plyta czy przesladuje mnie pechozol i nie moge trafic na dobrego proca :/

Plytka - wiadomo K8NS Procki - najpierw semp 2600+ oem - ledwo udalo mi sie go postawic na htt 250 a i to nie do konca stabilnie :/

No ale nic - nie poddajac sie opchnalem gnojka i kupilem sempa 3000+ box 64bit.. i co? i g.. no :/ Ledwo niecale 2,5ghz :/ 9 x 274 dokladnie :( Probowalem jeszcze 8x300 - wstaje, dziala ale nie przechodzi SuperPI . DOradzcie cos bo mnie zalamka bierze :(((

Nie wiem.. moze ja za duzo chce? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale nic - nie poddajac sie opchnalem gnojka i kupilem sempa 3000+ box 64bit.. i co? i g.. no :/ Ledwo niecale 2,5ghz :/ 9 x 274 dokladnie :(  Probowalem jeszcze 8x300 - wstaje, dziala ale nie przechodzi SuperPI . DOradzcie cos bo mnie zalamka bierze :(((

Nie wiem.. moze ja za duzo chce? :D

1614163[/snapback]

Na jakim napięciu te 8x300??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam głupi problem przy 8x300 i sempronie 2800+ 64 wszystko jest stabilne wypas prime przechodzi ale jak włączę kompa to nie chce sie zbootwac,nie mozna ani wejsc w bios i nie chce rozpocząć wykrywania dysków ech co jest ??bios f16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie podłączenie dodatkowe do płyty głownej obciąża też używany do tej pory kabelek, bo zmiana na 2 doprowadziła wszystko do normy :) Zabawę w OC pzostawiam sobie na następny tydzień, bo wyjeżdżam. Mój Sempron 2800 64 bit dostanie baty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sobie kupilem główną bohaterke tego topicu i spermona 2600 64bit... narazie nie mialem czasu na glebsze oc gdyz cały dzien meczylem sie z plyta która po prostu nie chciala wstac kiedy zainstlowany był na niej pentagram a80 Oo mecze sie wiec narazie na bocie i dla draki pracuje na htt 250x4 ...czyli mam te 2ghz i 1ghz htt... jutro ciąg dalszy... btw co ustawic w biosie zebym nie mial tych zlych % przy okreslaniu V na procku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? jakie procenty? ja ma płynną na f15. F16 podobno niewiele sie różni.

 

A co do wiatraka to naprawde pecha widze masz-tylko co ma wiatrak do mobo?No ale komputerki tak mją ,ze są czasem nieprzewidywalne.

 

A boxy wbrew pozorom niew śa dla tych proców takie złe- ja mam ok 36stopni w stresie na 1.55v i procu 2.44ghz. Moze jak by poleciał te 2.55-2.6 to by sie przydało coś lepszego lale na razie zawiesiłem budowe WC bo ni ma po co przy takich temperaturach na boxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kręceniem są problemy :| Może to wina pamięci, więc czy dobrze robię, że przechodzę na "manual" na sztywno ustawiając np. 200 MHz? Puki co odpaliłem system na 240 MHz x 4, będzie więcej, bo czasu nie mam.

 

A mordowałem się z płytą wczoraj do prawie 3 w nocy i dzisiaj przez cały dzień, ale chyba warto było. QVC-120 Cu zadziwia mnie swoją dużo większą wydajnościa niż na Bartonie. Dawno nie widziałem temperatury poniżej 40 stopni ( zasługa pasywnego Radeona :P) Inna sprawa, że mój wyciszony Tracer chyba dostaje cięgi od tej platformy, bo były już problemy z kabelkiem, proc też jakoś nie chce odrazu szaleć :? radeon te nie dostaje nawiewu na radiator, który musiałem odwrócić ( przedtem był "na plecach")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kur..cze.. Moze bys sobie darowal takie komentarze?

BO WYKRAKALES :D  (joke ofc )

Szlag mnei juz trafia - nie wiem juz czy to plyta czy przesladuje mnie pechozol i nie moge trafic na dobrego proca :/

Plytka - wiadomo K8NS Procki - najpierw semp 2600+ oem - ledwo udalo mi sie go postawic na htt 250 a i to nie do konca stabilnie :/

No ale nic - nie poddajac sie opchnalem gnojka i kupilem sempa 3000+ box 64bit.. i co? i g.. no :/ Ledwo niecale 2,5ghz :/ 9 x 274 dokladnie :(  Probowalem jeszcze 8x300 - wstaje, dziala ale nie przechodzi SuperPI . DOradzcie cos bo mnie zalamka bierze :(((

Nie wiem.. moze ja za duzo chce? :D

1614163[/snapback]

Kur... dosc :/ Plytka idzie na allegro... Najpier leci lajtowo na 9x291 osiagajac ponad 2,6 ghz , przechodzi prime raz... po czym sie nie bootuje wrrrr

A po ponownym podkreceniu superpi wywala sie niemal od razu :/

Kaprysna jakas :/ Trace do niej juz sily :(

no nic... pora chyba na epoxa ... moze tam da sie chociaz te 8x300 :/

 

TO---->>>> Piaskoon - 8x300 przy 1,63v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czemu maxie problemy? :blink:

Ja mam kiepawego proca ale bez perovlemu mi sie bootuje przy 8X300.

Moze stare biosy mcie czy cus?

 

 

A prime albo sp2004 to sobie musi pochodzić z 8-10h aby stwierdzić ,czy jest stabilnie.

Mozer za duzo od proca wymagasz?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

??? jakie procenty?  ja ma płynną na f15. F16 podobno niewiele sie różni.

 

A co do wiatraka to naprawde pecha widze masz-tylko co ma wiatrak do mobo?No ale komputerki tak mją ,ze są czasem nieprzewidywalne.

 

A boxy wbrew pozorom niew śa dla tych proców takie złe- ja mam ok 36stopni w stresie na 1.55v i procu 2.44ghz.  Moze jak by poleciał te 2.55-2.6 to by sie przydało coś lepszego lale na razie zawiesiłem budowe WC bo ni ma po co przy takich temperaturach na boxie.

1614496[/snapback]

dobry dzien ;]

 

no wiec ja mam w biosie f16 regulacje procentową a nie płynną ;]

a pentagram jak nie działał tak nie działa...domyslałem sie ze przyczyną jest "element usztywniający" czyli taka blaszka z tyłu ,ale po zaizolowaniu jej jest to samo...trudno , pchnie sie pentagrama i kupi freezera... co do boxa to powiem ze moze i jest wydajny ale brzydki :lol: i za głośny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...