Skocz do zawartości
kaczorfan

GIGABYTE GA-K8NS

Rekomendowane odpowiedzi

max mojego gb rev 1.1 to niestety(semp 2600) bios f12

 

http://img297.imageshack.us/my.php?image=piiii1ww.jpg mam taką opcję , że od htt 328 płyta zaczyna mi się botować na def tak więc to uznałem za bezpieczne ustawienie, ta płyta tak ma jak się przekroczy max htt? Leborg dowiedziałeś się czegoś na ten temat pisałeś , że ty tak masz przy htt 330 ze ci na def wraca? Chciałem zmienić pastę pod radiatorem gb , ale ten radiator chyba przyklejony jest?ciągnełem i nie chciał się odleić a kołeczki wyjąłem mieliście tak? pzdr a co do płyty jak dla mnie jest super, bardzo fajnie sie na niej podkręca jak sie przesadzi startuje z bezpiecznymi ustawieniami zero clermosów, napięcia procesora stoi jak skała ogólnie wypas. Szkoda że odczyt temp to jakas bzuda bo 36 stopni w stresie na boxie to niemozliwe, ogólnie to płyta wypasiona , ja mam zero problemów i fajnie się na niej kręci.

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg dowiedziałeś się czegoś na ten temat pisałeś , że ty tak masz przy htt 330 ze ci na def wraca?.

1629776[/snapback]

nie. nic nie wymysliłem i narazie zabieram sie do podniesienia vcora.... [;

 

 

 

ludzie, czy mial ktos problem ze komp nieraz zawieszal/restartował sie bez powodu nieraz sypnął BSOD ?? mam to samo na odkreconym procku i zaczynam podejrzewac ze jest to wina kombinacji moich ramow, czyli dwa moduły jednostronne i jeden dwustronny...sprawdzalem na cl2 2.5 i 3 i jest to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zmienić pastę pod radiatorem gb , ale ten radiator chyba przyklejony jest?ciągnełem i nie chciał się odleić a kołeczki wyjąłem mieliście tak?

JA u siebie zmienilem na Zlotego zalmana (ZM-NB32K) a to co jest na radiatorze GB to jest taśma nie do zdarcia próbowałem zedrzec to z niego w gorącej wodzie i nic ;P ... (wystarczy poruszac albo lekko podwarzyc śrubokrętem) Tylko ostroznie ! <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten radiator chyba przyklejony jest?ciągnełem i nie chciał się odleić a kołeczki wyjąłem mieliście tak

Guma, syf nieprzeciętny. ALE jak rozgrzejesz np. suszarką to robi się miękkie i wtedy można kręcąc (lewo-prawo) to świństwo oderwać.

Ja zmieniłem na żółtego Zalmana, musiałem w zalmanie przyciąć 3 żeberka żeby radek 9800pro wszedł (nie chciałem, żeby kondensator z radka dotykał do radiatora).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam niebieskiego zamontowanego tak aby wciecie w radiatorze było wzdłuż agp i wsio jest ok o nic nie zawadza itp.

 

Z tym plastrem to najlepiej delikatnie kręcić na boki- niby praie sie nie rusza ale po 2-3 min takich wystarczyło lekko pociągnąźć z jednej strony do góruy i odleciało- taśma ma slady przylagania tylko na bokach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie. nic nie wymysliłem i narazie zabieram sie do podniesienia vcora.... [;

ludzie, czy mial ktos problem ze komp nieraz zawieszal/restartował sie bez powodu nieraz sypnął BSOD ?? mam to samo na odkreconym procku i zaczynam podejrzewac ze jest to wina kombinacji moich ramow, czyli dwa moduły jednostronne i jeden dwustronny...sprawdzalem na cl2 2.5 i 3 i jest to samo...

1629870[/snapback]

jak masz pamieci cl2.5 i cl 3 to muszą pamieci pracować na cl2.5 bo pamieci cl2.5 zazwyczaj nie lubią cl3 spróbój właczyć 2T lub zrobić inną kombinacje ramów(kolejność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta , a najlepsze jest to ze wszystkie są elixira pc3200 [; [; [; [;

 

i wyjełem 2x256 zostawiając tą kostke 512mb i wsio chula, zero resow/zwieszek..... cóż pozostaje opylic te dwie kostki i kupic jedną wiekszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałem tylko powiedzieć , że jestem cholernie szczęśliwy , że kupiłem gak8ns . Wszystkie te bujdy , że są problemy itp wynikają chyba z niewiedzy nie miałem , żadnego problemu jak na razie. Dla mnie płytka całkowicie bezproblematyczna nie mam żadnych problemów z bootowaniem itp. napięcia trzyma jak skała goodramy mi lecą na niej 2-3-3 1t 218mhz przy ostrym oc cewki nie piszczą , Strasznie mi się podoba podkręcanie na niej nie trzeba robic clear cmosów nawet jak przesadzimy z ustawieniami i się zawiesi przy poście robiąc restart + delete wchodzimy do biosu i zmieniamy po prostu super płytka tylko to napięcie na ramy :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko można tylko vmoda trzeba zapodać , płyta jest bez problemowa żadnych resetów itp , ale niedługo bede narzekał jak bedzie 6800 na pokładzie

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie boli,z nie ma do płyty modowanych biosów :)

 

a co do napięcia na ram to zawsze mozna sobie moda płyty zafundować.

 

Moje kingmaxy chodza tak amo na 2.5 jak i na 2.8v wieć mi akurat to nie przeszkadza. Za to procem jestem ptoche rozczarowany :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej płycie 2.7v to jest prawie 2.8v umnie dokładnie 2.77v przy rev.1.0

nie wiem czemu sie tak boicie robić vmodów macie gwarancje przecież , ja nie mam a już robiłem tak tylko żeby sprawdzić , ale mam takie pamieci którym już volty nie pomagają

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim pamieciom niestety V nie pomagają i jedynie dodanie 0.1 do def. pomaga przekroczyc 210mhz... może zrobie railmoda zeby zobaczyc co potrafią przy 3.3v.. no i spróbuje jeszcze i tego na podniesienie napiecia na dzeniu , ale dopiero jak bedzie cos lepszego na procku [;

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blagam o pomoc :(

Oto opis mojej sytuacji, prosze o pomoc rowniez na innych forach....

 

 

 

 

 

 

Pomocy - K8NS(s754) + Sempron 2600+ - co dalej :( , zgf1 3/09/05 18:15

Kupilem plytke Gigabyte k8ns i semprona 2600+.

Wszystko ok system Windows XP Home SP2 zainstalowal sie

bez problemow...

 

Ale nie moge zainstalowac sterownikow do plyty glownej,

po ich instalacji system sie nie podnosi tylko ciagle miga pasek

ladowania XP,nawet w trybie awaryjnym nie wchodzi...

 

Zrobilem Clear Cmos i ponownie zainstalowalem system, ponownie efekt identyczny jak poprzednio po instalacji sterow do plyty komp nie wstaje.

 

Probowalem w Bios wylaczyc niepotrzebne urzadzenia i nic to nie pomoglo.

 

 

Obecnie mam w komputerze tylko CPU, RAM, Grafike, HDD...

Wsystko inne wyrzycielm.

 

 

Co robic pomozcie :(

 

 

 

UPDATE:

Doszedlem do tego ze to powoduje nagrywarka DVD, po instalacji

sterownikow jak ja wyrzuce z kompa to jest ok, startuje...

 

Nie pomaga zmianan kabla.

Kontrolera.

Trybu pracy (master\slawe).

 

 

Co mozna z tym zrobic ?

 

 

 

Rev plyty 2.0, bios F13

wszystko reszte tak jak w podpisie, poza plyta i procem...

Edytowane przez zgf1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest tutaj nie pamietam jak instalowałem ale na via np przy instalacji sterów pyta sie co instalować-mozę udasie stery do nf zainstalować bez instalowania sterów do kontrolera dysków? Mozliwezę sie coś płyta gryzie z litkiem ale jakoś jeszcze o tym nie słyszałem. Wgraj nowszy bios-ale nie wiem czy pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios F16 wgrany i efekt identyczny :(

 

 

PS.

Ta sama plyta opisana na Elektro Gieldzie miala duzo bardziej rozbudowany

uklad zasilania, niz moja :(

Moja ma jakies male te tranzystory zasilajace i tylko 2 dlawiki..

 

W bios mam tylko mozliwisc podnoszenia napiecia w %, nawet po nacisnieciu Ctrl+F1...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak nie wgram sterow do IDE to dyski dzialaja wolno :(

Sprawdzałeś jak działają dyski bez sterów IDE nVidii, czy tylko domyślasz się że działają wolno ??

Polecam forum cdrinfo - aby poprawnie działały różne ciekawe programy a i same nagrywarki nie należy instalować sterowników ide (do nForce2/3) z pakietu nVidii !!!!

Na czystą instalkę windowsa instaluje się sterowniki nVidii (v5.10) bez instalowania sterowników IDE !!!

Testowałem różne wersje jeszcze przy nForce2 a i przy nForce3. Różnica w wydajności kontrolera na sterach nVidii a na domyślnych windowsa to +/- 2% (nie mówie o testach syntetycznych tylko użytkowaniu - kopiowanie / wyszukiwanie / defragmentowanie) za to duuuużo mniej kłopotów.

 

P.S.

mam dvdrw liteona i cdrw liteona, żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starej plycie stery do IDE dawaly dosyc duzo, np w grach podczas doczytywania byly mniejsze przyciecia GTA SA...

 

 

A na tej nie sprawdzalem jeszcze, narazie siedzie bez sterow do plyty,

bo ogladam mecz na karci DVB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na starej plycie stery do IDE dawaly dosyc duzo, np w grach podczas doczytywania byly mniejsze przyciecia GTA SA...

Możliwe, ale nie z powodu wydajności, transferu itp ale dlatego, że dzięki tym sterownikom procesor jest odrobinę mniej obciążany. U mnie był to spadek z około 23-24% do 18-19% przy odczycie.

Ale przez te sterowniki część softu do dysków i do nagrywarek nie działa poprawnie lub wcale nie działa, poza tym czasami występują właśnie tego typu utrudnienia życia. Jak Ci się będzie chcialo to zainstaluj na nowo winde i stery płyty bez IDE. Jest możliwość zmiany tych sterów bez reinstalki windy, ale to jest zabawa w podmienianie sterowników (sterowniki nVidii wywalają orginalne sterowniki windowsa więc trzeba je ręcznie przywrócić).

 

Opis działania pakietu przywracającego:

Install my nForce Reset first and then run the Driver cleaner.

1. Mwarhead's nForce Reset - making sure you click yes to installing SW IDE (its not the actuall SW ide its really the Generic).

2. Driver Cleaner - Pull down to nForce Chipset and hit clean.

3. NORMAL Reboot

4. Install nForce UDP or Remix

5. NORMAL Reboot

6. Reinstall/Uninstall +Install Video Drivers

 

*NOTE* So what is a nForce Reset? Why did you make it? Mwarhead's nForce Reset is a installer that replaces the nForce UDP or Mwarhead's Remix with the original microsoft drivers that came with 2k/xp. The idea is to Reset your nForce drivers to the way they were when you loaded windows for the first time. So effectivly its an uninstaller. The Nvidia uninstaller has many problems which the Reset should provide work arounds or fixes for.

Moge Ci ten pakiet przesłać na maila (2,1MB) lub zciągnij to sobie z sieci [Mwarhead's nForce Reset] Edytowane przez Conti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...