Skocz do zawartości
Gość

Siec BT - piractwo - moja opinia

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam swoje przemyslenia po przeczytaniu topicku o policji i piratach (sic napisalem tam post i mi nie przepuscila cenzura .. ciekawe).

Bylem na policji zeznawac kiedys w sprawie kradziezy w moim sklepie.. i widzialem ich wyposarzenie.. maszyny do pisania starsze niz ja - nawet kompa nie mieli ... Biurka pamietające jeszcze czasy gdy na nich stały portrety stalina lub innych takich "przyjaciół z rosji"

Jak ta policja ma wogole kogokolwiek złapac.. to co robią przy takich niskich nakładach to i tak cud... Ciekawe ile by lamali klucz 128 bit... standard na swiecie to 8 godzin... u nas pewnie by sprawe odroczyli na 2 lata... :/

Przeciz to jest wina polskiego rządu ze tak jest.

Kto ustala juz od podstawówki ramy nauczania? Kuratorium!!! a co ono wyznacza.. ? jak to co naukę na PRODUKTACH FIRMY MICROSOFT - tak sie dzieci juz od dziecinstaw UZALEZNIA OD DANYCH PRODUKTÓW.. potem zeczywiscie linux i apple sa "think difrient" (jakkolwiek to sie pisze) ... potem jest tak ze od linuxa specjalistów brak - bo albo samouki, albo co? Ile jest uczelni ktopre stawiają rzeczywiscie na linuxa? 2-5? reszta to same kursy ktre kosztują tyle ze wam w piety pojdzie...

Do tago platnik i inne ustrojstwa na produkty M$... nie wiem czy to jakas afera znowu - ale na to mi wyglada.. gdy szwajcaria proboje wprowadzic WOLNORYNKOWE ustawy o oprogramowaniau - POLSI RZĄD roi takie blokady skarbowe - ze wlasciwie ludziom odechciewa sie uzywac programó freeweare.. FV z KIOSKU.. ?! raz probowalem to mnie klienci co stali obok wysmiali...

 

To rząd bawi sie w ZMUSZANIE NAS do M$ ... prawdopodobnie stoi za tym gruba kasa... jak zawsze w polsce...

 

Prawda jest taka ze nie mamy zadnej alternatywy... Jakby byl popyt to producenci oprogramowania by przeszli na uniwersalną platformę..

TO my wspieramy M$ ... przestancie kupowac sprzęt za znaczkiem "zaprojektowane dla microsoft XP" - za takie loga producenci płacą kupę kasy M$ - a gdy przestaną byc postrzegani jako POWAZNA firma WOLNORYNKOWA a sługus MONOPOLISTY - zostawią M$ samemu sobie - jak biedną wykorzystaną dziw.*** w burd*** ....

Taki powinien byc koniec KAZDEGO MONOLPOLISTY - takze tego ktory sprzedaje swoje uslugi internetowe na modemach łączonych przez USB ;)

 

Dodam jeszcze wma ze M$ sponsoruje szkoly urzedy itd.. myslicie ze to robią za darmo? - ta cała nagonka na 45 SŁOWNIE CZTERDZIESTU PIĘCIU PIRATÓW - byla spowodowana naciskami MSW na organy scigania by sie wykazac przed BSA... i wcale to nie mialo miejsca wtedy gdy Bill przyjechal do polski..

Afere rozdmuchano do 500 osob aresztowanych - by BSa było szczesliwe i chappy.. a przedstawiciel M$ wciskał kit ze Microsoft wcel nie jest zadowolone z takich akcji polcji, bo sie zle kojazy ich produkt klientom..

Mając dostęp do podsumowan sprzedzay jedenj z 8 firm najblizej wspolpracujących z M$ - mówię wam .. TA NAGONAK SIE IM OPŁACAŁA..

na sląsku to robili ludzie podobno komitety osiedlowe do sprowadzania wiecej windowsów !!! (moze to tylko plotki - ale liczby sprzedanych egzemplazy nie kłamią)

 

Polskie prawo nie ma jeszcze zadnych zabespieczen dot piractwa na poziomie europejskim. BSA i inne firmy naciskają na rząd by to prawo zrobic tak ze w polsce bedzie film za 80 zł obejzec 2 razy i wywalic :/ albo jeszcze cos wymyslą..

My mamy teraz najwiekszy wskaznik zapotrzebowania na art IT z UE (jak nie 1 to ktores z 3 miejsc)... i myslicie ze te firmy o tym nie wiedzą..

Nagle sie M$ przypomniało.. wlasnie teraz..

szkoda ze nie wiecie jak wygladała pierwsza placówka M$ - paru zapalenców naprawdę wspaniałych ludzi pracowało na pozyczonych krzesłach i fotelach... a teraz nagle wielka firma porzypomniała sobie o polsce...

Jesli my USERZY !!!!!! nie bedziemy wywierac praesji na rzad - to zrobi to za nas BSA... a tego nie chcemy - bo tu nie chodzi o praworządność... tutaj chodzi o kasę..

 

Najwieksze dzieła człowieka ja ogladam za cenę biletu na Luwr.. ile to jest na polskie 20zł? 50? i nie płace za ogladanie a za utrzymanie stanu technicznego obrazu.... a za cos co jest mierne, psuje sie, ma dziury i wcale nie cieszy mam płacic 290zł? 400? ile oni bedą chcieli? 1000?

ja zarabiam 1000zł, samochód kosztuje mnie 300zł, jedzenie czynsz , gdzie jeszcze... kase dac... kupe mi zostaje...

I nie chodzi tutaj ze kradne "bo jestem biedny" .. tutaj chodzi o to ze ja - by miec prace musze znac nowe wersje a nie windowsa 3.11 ..

i musze znac je dobrze !!!

Polski rząd nie mysli o tym.. pakuja sie w KOSZTY w M$ zamiast uczyc ludzi softu GNU...

to tak jak z tymi f16 bez softu ... po co komu bron - ktorej najwazniejszą funkcję blokuje inny kraj? a moze kiedys bedzie wojna poski z USA.. kto wie.. i jak wtedy zachowają swoją suwerennosc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja Wam podrzucę coś do myślenia:

 

Wczoraj do kumpli w Aleksandrowie Łódzkim wpadła Policja z Wydziału przestepczosci gospodarczej. Co się okazało jeden z nich chciał kupić na Allegro program serwisowy do Audi. Program ten kosztuje ok. 200 ojro i jest dostępny wyłącznie dla dealerów. Oczywiście program wystawiony był nielegalnie i zainteresowali się nim "niebiescy". Ale zmierzam do czego innego - przetrzepali kumplowi kompa totalnie z uzyciem "ichniego" oprogramowania skanującego. Koleś miał oczywiście lewą Windę, Photoshopa i Office. Ale oni szukali tylko tego programu. Mało tego - jeden z policyjnych Informatyków zauważył - "O, używa Pan tego samego klucza rejestracyjnego Windowsa co my w wydziale" 8-O A klucz rejestracyjny był oczywiście "z tych innych". Zupełnie nie przejmowali się Office i Photoshop. Programu Audi nie znaleźli, a w protokole przeszukania napisali, ze komputer pracował pod systemem Suse Linux, bo jak zauważyli - "po co mamy Panu robić problemy z licencjami". Kufa, to się kupy nie trzyma :mur: Niezła Policja.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co wolalbys, zeby wsadzili mu kare? Tu nie Szwecja, ja sam nie pracuje, ale cena takiego MS Windows XP Professional PL OEM to 1/3 pensji mojej matki, ktora jest kierowniczka w domu kultury. No chlopaki cos tu jest nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"O, używa Pan tego samego klucza rejestracyjnego Windowsa co my w wydziale" 8-O A klucz rejestracyjny był oczywiście "z tych innych".

prosze nie rozsmieszaj mnie, jak w to uwierzyles koledze to jestes moim bogiem :lol:

 

 

@Galago De Codi: tlumaczysz sie ? Jak chcesz miec prace to wydaj na oryginal. Szkoda ci kasy? - Masz pecha. Z tym 128 bitowym kluczem to chyba przesadizles bo czas lamania jest zdaje sie o wiele dluzszy. Nie wprowadza sie do SP Linuksa bo to by mijalo sie z celem, pokazywac 8/9 letniemu dziecku jak montuje sie CD-ROM ? O_o bez sensu, ono i tak bedzie gier szukalo. W LO sa zajecia z linuksa, nawet na nowej maturze mozesz sobie wybrac Linux jako system na ktorym bedziesz zdawal. Na studiach wszedzie masz zajecia z Linuksa - nawet mam taki przedmiot "Systemy Operacyjne" (Wszedzie==nie znam ludzi studiujacych kierunek zwiazany z informatyka, ktorzy nie mieli stycznosci z Linuksem na zajeciach). MAC OS - on jest tylko pod Macintoshe, widzialem takie pracownie w niektorych szkolach, ale to jest o wiele wiekszy wydatek niz PC. To nie jest zadna propaganda rzadu, ale po prostu wygoda uzytkownikow systemu, ktorzy nie lubia sie meczyc z konfiguracja.... Kursy/Wyklady ? Sa darmowe.. np. organizowane przez PLUG. Wiec to co wybierzesz zalezy od ciebie a nie od rzadu, mozliwosci wyboru masz spore....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze nie rozsmieszaj mnie, jak w to uwierzyles koledze to jestes moim bogiem  :lol:

1238990[/snapback]

No w tym sęk, ze to prawda. Byłeś? Widziałeś? Nie. Gwarantuję ci, ze osoba którą to spotkało wcale nie miała ochoty na żarty przy relacji z tego przypadku. I bez loli tu proszę, bo nie zwykłem żartować z takich rzeczy. Co w tym dziwnego, że w wydziale użyli lewego klucza rejestracyjnego. Ja sam jak instaluję Windy w pracy, mimo, że mamy na wszystkie stacje licencje, używam wszędzie tego samego klucza, bo zwyczajnie w świecie nie chce mi się wyciągać licencji. I oni mogą robić to samo u siebie na miejscu. Klucz działa, to niech nawet z kosmosu będzie. Co skontroluje ktoś ludzi którzy sami kontrolują? Na budzie naklejka licencyjna, w pudełku książeczka z naklejka , faktura zakupu i co? Numer klucza zaistalowanej wersji sprawdzają? Bzdura. Tak się składa, ze miałem w firmie kontrolę BSA i wystarczyło jak sprawdzili naklejki i faktury zakupu ( nota bene, bardzo w porządku ludzie, bez upierdliwości, uprzejmi, nawet na drobne niedociągnięcia związane z używaniem WinZipa przymkneli oko i dali wskazówki co do jedgo stosowania).

 

 

Jin*, chodzi mi o sam fakt podejścia do sprawy Policji. Całe szczęście dla kumpla, ze tak się stało. Wiedzą, że to nie firma tylko zwykły szary człowieczek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś motyw "niewiernego Tomasza" nadal funkcjonujw w mentalności Polaków. Nie zobacze , nie uwierzę. Cóź, nikt nikogo nie zmusza.

 

Dla mnie to normalne, ze jak n-ty raz coś instaluję, to pamiętam przynajmniej część numeru seryjnego. Nie widzę powodu , dla którego policyjni informatycy nie mieli by pamięctać, choćby na zasadzie skojarzenia.

 

A co do WinZip'a to wiedz kolego, ze w zastosowaniach przynoszących korzyści majątkowe nie jest to już shareware i rządzi się odpowienimi prawami licencyjnymi. Może kiedyś jak będziesz odpowiadał m.in. za licencje w firmie to zaczniesz zwracać uwagę nawet na takie "głupotki" jak np. WinZip.

 

EOT i nie życzę sobie po raz kolejny lol'i, bo nie masz do tego żadnych podstaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś motyw "niewiernego Tomasza" nadal funkcjonujw w mentalności Polaków. Nie zobacze , nie uwierzę. Cóź, nikt nikogo nie zmusza.

A co do WinZip'a to wiedz kolego, ze w zastosowaniach przynoszących korzyści majątkowe nie jest to już shareware i rządzi się odpowienimi prawami licencyjnymi. Może kiedyś jak będziesz odpowiadał m.in. za licencje w firmie to zaczniesz zwracać uwagę nawet na takie "głupotki" jak np. WinZip.

jest kupe darmowych programow, wiec nie zwracaj uwagi na takie "glupotki" jak winzip

Mysle ze z licencja nie bede mial problemow bo wydrukuje sobie stad: http://www.gnu.org/licenses/licenses.html ;)

 

 

 

Dla mnie to normalne, ze jak n-ty raz coś instaluję, to pamiętam przynajmniej część numeru seryjnego. Nie widzę powodu , dla którego policyjni informatycy nie mieli by pamięctać, choćby na zasadzie skojarzenia.

jedyne co mogli skojarzyc to RHQQ2, po prostu te twoje opowiadanka sa smieszne i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, co za gość.... Wiesz , gdyby nie przyzwoitość skomentowałbym to dosadniej. Zarzucasz mi kłamstwo, a nie masz bladego pojęcia o tym zajściu.

W połowie lat 80-tych jugosławiański samolot rozpadł się na części na wysokości kilku kilometrów. I okazało się, że przeżyła jedna stewardesa, która spadła razem z fotelem na podmokły teren, jakimś cudem, bez większych obrażeń. Ktoś kto opisałby Ci taką historię też wydawałby się śmieszny? A to prawda przecież. Wiesz, jeśli ciężko w coś uwierzyć to nie komentuje się tego jak nie ma się dowodów ,że to nieprawda. Ja jestem na tym forum 3 rok, swoje lata mam i nie czuję chełpliwej potrzeby wciskania kitu, tudzież opowiadania bajeczek. Pomyliłeś adresatów swoich wypowiedzi..

 

BTW - jak już mówiłem EOT, tym bardziej, ze odbiega od tematu wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://info.onet.pl/1044419,18,item.html

 

A propos uzalezniania ludzi od systemu a potem wymuszania zapłaty. Dobry sposób. ... myslalem ze tylko z drugami tak robią dealerzy.. :/

 

@The Stuctor... chyba troszke mało wiesz o linuksie i o wyzwaniach stawianych w pracy. Myslisz ze wystarczy miec zajęcia (na informatyce srednio 5-10% ) z PODSTAW linuxa ... przy tym samym produkty m$ mają swoje odrębne zajęcia, jakies tabelki w worda czy exela , jakies bezsensowne zajęcia z AD, choc i tak kazdy wie ze novell jest lepszejszy ;) ...

Ale spox... widzę ze zyjesz w swoim siwiecie.. zyj dalej.. Wiemy wiemy, kolega Hanu tez sie myli... :/

 

Co do klucza 128 bitowego ... poszukaj mojego posta na temat zapespieczen dysków twardych tym oto kluczem.. mi sie linków nie chce wyszukiwac...

 

Co do moje problemu z kasą.. ciekawe czy ty sie uczysz na wszystkim leglanym.. prawdopodobnie tak. (/wall) .. bo masz na uczelni legalne licencje.. tylko pamietaj kolego ze ewolucja programów nie konczy sie na windows xp czy corelu 12... w koncu skonczysz studia, tak jak ja.. a ZADNA firma nie podaruje ci licencji na program warty np. 2000 zł po to bys sie uczyl... spox masz kursy.. po 2 godz na tydzien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na codzien korzystam z linuksa, tabelki z worda excela ? == openoffice, nawet mozesz staroffice (jak mozesz odrobine kasy wylozyc), obecnie czekam na stabilna wersje 2.0, ma byc jeszcze bardziej kompatybilna z M$.

programowanie? == vim/bluefish + gcc

ewolucja programow, dobre ;] btw. jakbym byl zmuszony to pracy na windzie to bym ja kupil i nie marudzil, a jak nie mam kasy to nie kupuje i nie marudze i nie pracuje, zeby cos osiagnac trzeba zainwestowac

co do kursow ? hmmm linuks jest banalny, tlyko trzeba cos chciec i troszke pomyslec, wysztskie odpowiedzi sa w internecie,

 

a ty co wiesz o linuksie ? O_o ja moze i malo wiem, ale daje sobie rade z tym czym chce..... skoro nie wiesz czego uzywam (a dalem do zrozumienia troszke wyzej) to daj spokoj

 

 

wiec podsumowujac:

 

synek: -MAMO ja chce cukierka!

mama: - Nie mam pieniedzy

synek: - to ja ide ukrasc

mama: - a moze czekoladke

synek: - nie bo sie czekoladka obrudze

 

(M$- cukierek, gnu linux - czekoladka)

 

tak samo jest z wami.

Jesli was nie stac to nie kupujcie i nie marudzcie, jest kupe darmowego

oprogramowania, jak juz musicie miec Windows do pracy to go kupcie.... A jak dalej wam szkoda to nie kupujcie, wezcie pirata i nie wypowiadajcie sie na temat legalnosci, ze kradniesz bo cie nie stac, bo przyprawia mnie to o bol glowy ;]

Poza tym Microsoft i tak nie sciga pojedynczych userow....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiecie to popieram open source/gnu... Ale niestety lubie sobie pograc a szkoda mi miejsca na 2 system... i nie mow mi o wine bo on nie jest ze wszsytkim kompatybilny...

Ale z tym poparciem M$ przez rzad to krew zalewa - kasy nie ma, bidaj jak ch... a oni nie uzyja darmowego linuxa i wydadza relatywnie malo na wdrozenie i edukacje ludzi ktorzy beda go uzywac (przecie kazde unowoczesnienie wymaga i tak douczenia, a linux nie jest taki rozny...)

Jak wykombinuja "grywalną" wersje linuxa to M$ bye bye...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy w co grasz... jest duzo natywnych portow dla gier: np. q3, Et, polecam strone: gry.linux.pl

 

nie mowie o Wine tlyko o Cededze ;] da sie odplaic wiekszosc gier, ja gram w OepnTTD ;] i nie musze uzywac Cedegi ;] i w ET ( - port natywny ) czasem pykalem

 

poza tym rozmawialismy o systemie do pracy a do tego wystarcza Linux, chyba ze jestes programista tworzacym oprogramowanie dla windows, ale to chyba inna historia, bo trzebaby kupic jakies porzadne srodowiska ;] wiec to o wiele wiekszy wydatek od samego windows....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...