Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Porównując parametry:

* Subwoofer 45W

* Satelity przednie 2x15W

* Satelity tylnie 2x15W

* Głośnik centralny 15W

 

Wypada on gorzej niż oba podane przeze mnie...ale te ładne drewniane obudowy :D Super wyglądają...

 

Chociaż ten zestaw też ma drewniane obudowy i to nieźle wykonane...ale to jest Manta ;/ ...A Genius chyba każdemu kojarzy się z lepszą jakością niż Manta ?! :> :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pamiętaj, że moc głośnika nie zawsze idzie w parze z jakością dzwięku... Wracając do samych głośników, to gdzieś widziałem opis tych głośników Manty i z tego co pamiętam, to raczej nie zebrały pozytywnych opinii, natomiast tej drugiej firmy nie znam... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga to aktualne Belstary //Zazwyczaj sprawdawane w komplecie z DVD / całym kinem domowym /

 

Ale co do tego Geniusa...bardzo mi się spodobałby te odudowy :D ..szuakłem ich na allegro i znalazłem 2 oferty (459,00 zł za sztukę + 45zł koszta wysyłki)

 

...Cały zestaw waży 23kg :D

 

I na tym zestawie chyba przystanę ;] W poniedziałek je zamówię, ale do tego niezbędna będzie jeszcze jakaś k. dźwiękowa, bo moje AC 97' (5.1) niby je obsłuży, ale tutaj potrzebne jest chyba coś lepszego ...Audigy ?! czy jakiś SB Live! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie polecal tych glosnikow ( mowa o Genius HT - looknij to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=190698 )

Pozatym sam kiedys stalem przed takim wyborem porozmawialem z kilkoma uzytkownikami i doszedlem do wniosku ze ten zestaw to lipa

To wyglada jak jakies samoroby takie lupy beda Ci staly kolo kompa ?

( to jest moje skromne zdanie - ok wiem ze wybrzydzam - teraz sam stoje przed wyborem co kupic 5.1 czy 2.1 a jesli juz 5.1 to jakie? a czy nie lepiej 2.1 np: Logitech z-2300 sluchalem ich i powiem ze niezle daja no ale skoleji potrzeba komus dzwieku 5.1 to czy nie lepiej dozbierac kasy i logi z-5400)

To TY musisz zdecydowac - ja tylko wyrazam swoje zdanie )

Pozatym pilot sie do nieczego nie nadaje glosniki na maxa pierdza

Nie wiem jak z pozycjnonowaniem ..

Ogolnie ja bym sie bal w ciemno brac tych glosnikow

hmm tylko w co tym przedziale cenowym dobrego znalesc .. o to jest pytanie ://

Co do kart to wez audigy 2 zs moze cos z nich wyciagnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AiMaR

Coś słabo szukałeś ;) Tutaj masz za 444zł plus 21zł koszty przesyłki click ;) Ja osobiście kupiłem od tego sprzedającego click i jestem jak najbardziej zadowolony :)

 

Co do karty dzwiękowej to porównałem je jak grają na mojej karcie i Audigy 2 ZS no i okazało się, że na Audigy grały znacznie lepiej (przynajmniej moje ucho tak słyszało ;) ).

 

@GURU500

To wyglada jak jakies samoroby takie lupy beda Ci staly kolo kompa ?

Jak na samoróby to są bardzo dobrze wykonane... Powiem nawet, że tak samo dobrze jak Logitechy... ;)

 

Pozatym pilot sie do nieczego nie nadaje

Jakoś znalazłem dla niego zastosowanie i to całkiem przydatne... ;)

 

glosniki na maxa pierdza

Każde głośniki można "zmęczyć"... ;)

 

Nie wiem jak z pozycjnonowaniem ..

Jak dla mnie wszystko jest w pożądku...

 

Ogolnie ja bym sie bal w ciemno brac tych glosnikow

Ja tak zrobiłem i jestem jak najbardziej zadowolony B) Edytowane przez Disruptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MINUSY:

- zupełnie nie nadaje się to do muzyki.

- zbyt ostre średnie tony. Męczący zakres 2-4 kHz.

- subwoofer lipny. Siedzi tam jakiś głośnik 16cm wart najwyżej 15 zł.

- wykonanie pilota makabryczne, działa z lekkim opóźnieniem.

- głośnik centralny bardzo daje o sobie znać. Dźwięk pudełkowaty.

Chodzi mi o ten pogrubiony pkt...on jest zogdny z prawdą ?! :>

Bo czytam opnie użytkowników i głośniki zapowiadają się bardzo dobrze, ale jak to jest z tym wooferem !?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oczywiście problem z basem, ale tylko w małym pomieszczeniu

No to lipa :D Ja mam ~10m(2) ...ale kupię je...zobaczę jak będą się sprawowały...

 

//Do tego zamówię CREATIVE SOUND BLASTER AUDIGY 7.1 EAX SE, albo Sound Blaster Audigy 2 GOLD :)

 

Chyba będzie ok ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki już zamówiłem //wczoraj// i dzisiaj/jutro powinny dojść...

 

A co do karty dźwiękowej to na Audigy 2 ZS się spóźniłem na aukcji, a teraz są same drogie sztuki na kup teraz ;]

 

Ale znalazłem takie coś:

Creative Sound Blaster Audigy2 NX

 

Zewnętrzny system dźwiękowy Sound Blaster® Audigy™ 2 NX udostępnia wielokanałowy cyfrowy dźwięk dookólny 7.1 i umożliwia odtwarzanie płyt DVD-Audio na stacjonarnych i przenośnych komputerach PC. Wyposażony w złącze USB 2.0 system, o niewielkich wymiarach, pozwala użytkownikom notebooków skorzystać z jakości dźwięku kart Sound Blaster Audigy 2, zapewniając jednocześnie wygodę podłączania.

 

 

Sound Blaster® Audigy® 2 NX jest również propozycją dla użytkowników stacjonarnych komputerów, którzy poszukują doskonałej jakości dźwięku bez konieczności zmiany wewnętrznej konfiguracji komputera. Sprzętowy 24-bitowy mechanizm ADVANCED HD wspiera odtwarzanie DVD-Audio w wielokanałowych formatach 2.1 i 5.1, jak również plików WMA oraz MP3. Entuzjaści gier i filmów docenią fantastyczny realizm wielokanałowego dźwięku otaczającego 7.1 z pełna obsługą standardów EAX Advanced HD i Dolby Digital EX. Sound Blaster® Audigy® 2 NX pozwala nagrywać dźwięk o parametrach 24-bit/96kHz i jest dostarczany z oprogramowaniem Creative MediaSource 2 umożliwiającym cyfrowe odtwarzanie, tworzenie bibliotek dźwiękowych i zarządzania nimi. System jest dostarczany wraz z pilotem zdalnego sterowania.

 

 

Technologia 24-bit ADVANCED HD™ zapewnia doskonały tor audio o odstępie sygnału od szumu 102 dB SNR.

Kompatybilność z USB 2.0.

Wspiera DVD-Audio w wielokanałowych formatach 2.1 oraz 5.1.

Dookólny dźwięk 7.1 ze wsparciem Dolby Digital EX plus technologia Creative CMSS® 3D miksująca sygnał stereofoniczny na realistyczny dźwięk dookólny 7.1.

EAX ADVANCED HD zapewnia niezwykle realistyczne wrażenia dźwiękowe w grach.

Udostępnia komplet połączeń, w tym optyczne cyfrowe wejście i wyjście S/PDIF, elektryczne cyfrowe wyjście S/PDIF, wejścia mikrofonowe i liniowe oraz wyjście słuchawkowe.

 

 

 

 

Specyfikacja techniczna

 

Kanał Odstęp sygnału od szumu Stosunek (dla szumu zrównoważonego A-Weighted)

Przód/Tył/Środek/Sub 102dB @ 2Vrms

Słuchawki/Poboczny 96dB @ 2Vrms

 

 

przetworniki analogowo-cyfrowe 24-bit/96kHz (ADC) dla wszystkich wejść analogowych

przetworniki cyfrowo-analogowe 24-bit/96kHz (DAC) dla wszystkich wyjściowych kanałów 7.1

jakość 24-bit/96kHz dla wejścia cyfrowego Sony/Philips Digital Interface (S/PDIF)

nagrywanie/odtwarzanie: do 24-bit/96kHz*

sampler SoundFont 2.1 dla odtwarzania MIDI

wsparcie USB 2.0 dla audio umożliwia wielokanałowe odtwarzanie 24-bit/96kHz oraz jednoczesne nagrywanie i odtwarzanie. Standard USB 2.0 jest wspierany jedynie dla Windows XP oraz wymaga uaktualnienia oprogramowania on-line ze stron internetowych Microsoftu oraz strony Soundblaster.com, gdy będzie ono dostępne.

 

Złącza i potencjometry kontrolne

 

Złącze USB

Wejście liniowe

Wejście mikrofonowe

Optyczne wejście cyfrowe S/PDIF

Liniowe wyjścia (Przód/Tył/Środek/SUB)

Wyjście liniowo-słuchawkowe (poboczne)

Cyfrowe wyjście optyczne S/PDIF

Potencjometry:

regulacja głośności wyjścia słuchawkowego

regulacja sygnału dla wejścia mikrofonowego

Diody informacyjne:

dioda zasilania (Power LED) & aktywności systemu Dolby

Co o tym myślicie ?! porównywalne z Audigy 2 ZS ? gorsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie polecal tych glosnikow ( mowa o Genius HT - looknij to: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=190698 )

Pozatym sam kiedys stalem przed takim wyborem porozmawialem z kilkoma uzytkownikami i doszedlem do wniosku ze ten zestaw to lipa

To wyglada jak jakies samoroby takie lupy beda Ci staly kolo kompa ?

Wiesz na 1000 gosci zawsze znajdzie sie jakis pajac ktory wypisze cos tam a nawet nie ma pojecia o czym tak naprawde pisze.

 

Ja kupilem te glosniki w ciemna. i jestem w 100% zadowolony. A mialem najpierw i creativy 5900 i logichtechy ale sory jak Ty mowisz o glosnikach wykonanych w calosci z drewna z dbaloscia o kazdy najmniejszy szczegol ze sa samoroby to te plastikowe pierdziawki ktore polecasz to co sa? Niedokonczone samoroby.

 

Najpierw cos potestuj dotknij a potem sie wypowiadaj.

 

Dla zainteresowanych ,moge wstawic zdjecia zestawu lub czego tam chcecie zwiazanego z Geniusami by was przekonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bede zamawial te glosniki i powiem jedno slyszalem rozne zestawy 5.1 do kompa sam obecnie mam tak chwalonego Logitecha X-530 ale gdy uslyszalem jak gra Genius to stwierdzilem ze moje glosniczki to zabawki dla dzieci. Zupelnie inna jakosc dzwieku. W logitechach dzwiek jest wyraznie splaczony, zlany w jedna calosc. W geniusach wszystkie tony brzmia rewelacyjnie. Ciekaw jestem tylko jak beda sie sprawowaly w moim pokoju 10m^2. AiMaR napisz jak u ciebie grają bo widze ze masz taka sama powierzchnie pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu wpadł mi pomysł zmiany obecnych kolumienek(para.._ na zestaw 2.1. Zdecydowałem się na kupno Logitech Z-3e lecz nie mogłem ich zdobyc w moim miescie.. całe szczescie nadarzyła sie okazja kupna z netu po lepszej cenie, wiec ciesze sie zteraz takim zestawikiem. Graja bardzo przyzwoicie.. :)

 

Polecam wiec Logitech Z-3e !! :) Miałem okazje odsłuchiwac muzyki na jakims nienajgorszym zestawie creative'a 5.1 .. wole Z3e :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiMaR napisz jak u ciebie grają bo widze ze masz taka sama powierzchnie pokoju.

Właśnie przed chwilą kurier je dowiózł i wszystko podpiąłem i rozmieściłem...

 

Mimo, że nie mam jeszcze tego Audigy //czekam na przesyłkę// i wszystko leci na zintegrowanym AC 97' z VIA to grają super :)

 

Bardzoo podoba mi się ten bass i jakość wykonania...po prostu super :)

 

Szczególnie wpadł mi w oko bajerek z pilotem, który zdalnie 'kręci' tym pokrętłem od głośności :]

 

Polecam te głośniki wszystkim ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na 1000 gosci zawsze znajdzie sie jakis pajac ktory wypisze cos tam a nawet nie ma pojecia o czym tak naprawde pisze.

 

Ja kupilem te glosniki w ciemna. i jestem w 100% zadowolony. A mialem najpierw i creativy 5900 i logichtechy ale sory jak Ty mowisz o glosnikach wykonanych w calosci z drewna z dbaloscia o kazdy najmniejszy szczegol ze sa samoroby to te plastikowe pierdziawki ktore polecasz to co sa? Niedokonczone samoroby.

 

Najpierw cos potestuj dotknij a potem sie wypowiadaj.

 

Dla zainteresowanych ,moge wstawic zdjecia zestawu lub czego tam chcecie zwiazanego z Geniusami by was przekonac.

Jak juz napisalem w tym przedziale cenowym moze i sa Ok ale to zalezy od gustu i od pomieszczenia jakie masz

Wiadomo ze glosniki o duzej mocy zastosowane w malym pomieszczenie beda sie dusic .. napisalem tez ze to jest moje zdanie :) Wiem nie testowalem ich ale poswiecilem 2 tygodnie na zbieranie opini o tych glosnikach :)

:mur: B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiMaR napisz mi jeszcze czy twój pokój to kawdrat czy prostokąt i czy wczesniej miałeś już jakiś zestaw 5.1???

Mój pokój jest ~'kwadratowy' ...a co do poprzednich zestawów to miałem Mantę MM1500 (5.1), następnie Creative P5800 (5.1), a teraz Genius SW 5.1 ;]

 

I Genius przewyższa poprzednie oba razem wzięte ;]

 

Bardzoo szczegółowo i dbale wykonane głośniki ...a o jakości już nie ma co wspominać ;] ...Kup, a gwarantuję, że się nie zawiedziesz...po prostu super, co potwierdzają również opinie innych użytkowników, na których przy zakupie oparłem się ja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kupiłem X-230 i dźwięk jest na prawdę fajny, za 150 zł chyba ciężko znaleźć coś lepszego, chcoiaż mogę sie mylić, ale nie o tym.

Mam pewien problem, mam zainstalwoane sterowniki kx, a mój problem polega na tym, że jeden z głosniczków (ten bez regulatora głośności) gra sporo ciszej, oba są ustawione w tej samej odległości ode mnie, w winampie jest na pewno balance ustawiony po połwie, ale nawet inne dźwięki odczuwam z tego jednego głosnika. teraz zmieniłem to w ustawieniach w kx, ale czy ktoś z posiadaczy tych głośników też miał podobny problem ? i czy jest coś nie tak ze sprzętem czy mam sie nie przejmowac i słuchac na zmienionych ustawieniach ?

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam głośniki ModeCom 9860 i subwoofer dziwnie gra, po prostu buczy (dudni) czy jak to nazwac, po prostu przeciaga dzieki i jest to tak nieprzejemne ze nie da sie sluczac, zalezy to oczywiscie od piosenki. Co z tym zrobic?

Edytowane przez symering

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Kupiłem X-230 i dźwięk jest na prawdę fajny, za 150 zł chyba ciężko znaleźć coś lepszego, chcoiaż mogę sie mylić, ale nie o tym.

Mam pewien problem, mam zainstalwoane sterowniki kx, a mój problem polega na tym, że jeden z głosniczków (ten bez regulatora głośności) gra sporo ciszej, oba są ustawione w tej samej odległości ode mnie, w winampie jest na pewno balance ustawiony po połwie, ale nawet inne dźwięki odczuwam z tego jednego głosnika. teraz zmieniłem to w ustawieniach w kx, ale czy ktoś z posiadaczy tych głośników też miał podobny problem ? i czy jest coś nie tak ze sprzętem czy mam sie nie przejmowac i słuchac na zmienionych ustawieniach ?

z góry dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam !

Problemjest teraz taki, że ten głośniczek w ogóle przestał grać, czy jest sposób na sprawdzenie czy jest sprawny ? czy mógł tak po prostu przestać grac mimo że ejst sprawny ? czy oddawać do serwisu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Ale może ktoś poradzi mi jak pozbyc sie dudnienia? Moze jakis equalizer? A jak by to wygladalo na normalnej karcie dzwiekowej?

Nic z tym nie zrobisz... Te głośniki to jedna wielka porażka i mając do czynienia z kilkoma modelami tej firmy mogę Ci powiedzieć, że każdy z nich tak miał, że sub cały czas od momentu włączenia głośników buczał <_< Zmiana karty dźwiękowej nic nie dawała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PSYLO: pozbyć sie? moze sie uda. Ale może ktoś poradzi mi jak pozbyc sie dudnienia? Moze jakis equalizer? A jak by to wygladalo na normalnej karcie dzwiekowej?

Może jednak coś się da choć trochę ograniczyć.

Musisz wyjąć głośnik basowy i sprawdzić jak pudło wygląda w środku. Wszystkie ścianki powinny być wyłożone matą / filcem / gąbką. Jeśli nie - wyłóż, jesli coś jest na ściankach - dołóż. W sumie nawet może być taki watopodobny materiał do ocieplania ubrań - tanie a troche pomocne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...