Skocz do zawartości
wunat

Komputerowe zestawy 2.1 / 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłeś do samego epicentrum, hard-core dyskusji na ten temat.

Wolisz dobre komputerowe 2.0 czy badziewne 2.1, 5.1 ?

 

We Włoszech to w ogóle dziwnie z tym sprzętem. Makaroniarze to prości ludzie, chyba specjalnie się nie interesują tym biorą co leży w sklepie ?

hm, faktycznie mały jest wybór sprzętowy tutaj to trzeba przyznać. W ogóle nie ma np. zasilaczów huntkey'a, co mnie strasznie wpienia. Nie są 'prości', raczej 'kasiaści' ;)

 

To mógłby mi ktoś doradzić coś innego? może być dobre 2.0, niż jakieś x.1 słabe..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem już prawie zdecydowany....

Wybór padł na Easy-Toucha

 

2.1 ET-685 2.1 DECADE 87 zł

http://www.easytouch.pl/PL/products/comput...685_2_1_decade/

 

5.1 ET-680 5.1 DEEP 107 zł

http://www.easytouch.pl/PL/products/comput...t-680_5_1_deep/

 

Korzystał ktoś z tych głośników?

Trudno mi wybrać między nimi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle to niestety nie mam. Zresztą jeszcze musiałbym płacić za przesyłkę a te głóśniki mam z odbiorem osobistym w Krakowie. A skad ta niechec do easy toucha.

Kumpel ma ich głośniki EasyTouch ET-615 Metro i działają bardzo ładnie (przynajmniej jak na moje wymagania).

Przez 2 lata miałem Mante 1100 Thunder więc postęp w jakości itak będzie spory :D

Jeśli te dwa modele już kompletnie do niczego się nie nadają to może ktoś coś polecić do max 120 zł ?

 

Aha, i jeszcze może ktoś pleceić jakaś niedrogą kartę dżwiękową?

Bo mam dość swojej zintegrowanej z 5 letniego epoxa i chętnie bym zainwestował w jakiegoś SB.

Edytowane przez Kochin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

2.1 ET-685 2.1 DECADE 87 zł

2722271[/snapback]

Aha, i jeszcze może ktoś pleceić jakaś niedrogą kartę dżwiękową?

Bo mam dość swojej zintegrowanej z 5 letniego epoxa i chętnie bym zainwestował w jakiegoś SB.

Po co Ci dzwiękowa do tych glośników i tak nie odczujesz żadnej różnicy ... a wydasz nie potrzebnie pieniądze które mógłbys dołozyc do tych geniusów

 

 

 

Co do dźwiękowej stykanie Ci SB Live 5.1. Znajdziesz na allegro do max 70zł

//

Twój wybór ;)

Edytowane przez Tymin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Znalazłem te Geniusy nowe w Krakowie za 130 zł. Pewnie je wezmę jednak. Ale tez mam wątpliwości w kwestii takiej jak poprzednicy. raczej będę cicho muzyki słuchał, na sąsiedniej ulicy mnie nie będą słyszeć więc czy warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baols , mumin, kochin

Niepotwierdzam info zeby hf1250x bardzo zamulały przy cichszym sluchaniu ( jak je ścisze na max to nie jestem zadowolony :lol: ), jesli chodzi wam o ludzi dookola to dzwiek moze niesc sie po scianach (czysciutki), troche pomaga oddalenie od sciany. Mimo to wieczorami czasem slucham, gram i nie ma co sie czepiac - choc wtedy polecam...sluchawki. :wink:

 

Te geniusy zachowuja sie bardziej jak normalne kolumny, wiec sprawdzcie jak takowe chodza przy mniejszej mocy.

 

Duże znaczenie ma ustawienie glosnikow.. pomyslcie jak je ustawic juz teraz bo sa duze. I jeszcze raz - świetne głośniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad jakimiś głośnikami. Będą głównie wykorzystywane do słuchania muzyki, więc skłaniam się bardziej ku 2.0. Myślę, że Geniusy 1250X będą odpowiednie, ale czy ktoś może mi powiedzieć kiedy na naszym rynku pojawią się SP-HF2.0 2000X ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zastanawiam się nad jakimiś głośnikami. Będą głównie wykorzystywane do słuchania muzyki, więc skłaniam się bardziej ku 2.0. Myślę, że Geniusy 1250X będą odpowiednie, ale czy ktoś może mi powiedzieć kiedy na naszym rynku pojawią się SP-HF2.0 2000X ?

Tez sie zastanawiam nad 2000X i 1250X, ale z tego co widze to 2000X sa mniejsze i juz mogą nie zagrac tak jak chwalone 1250x, wiec nie wiem czy jest sens czekania az sie pojawią u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupna głośników w systemie 5.1.

Mam przeznaczone na ten cel do 300 zł.

Proszę o porady jaki sprzęt wybrać, trochę się naczytałem i moimi kandydatami są:

 

Logitech x530 (1 mankament nie posiada wyjscia np do podłączenia DVD bądz radia) ale zawsze to można dorobić no i brak pilota ale co za tą cene co wymagać

Modecom (posiadaja pilota oraz możliwość podłączenia tego sprzętu)

lub te

http://www.allegro.pl/item227099776_genius..._jak_nowe_.html

ale niewiem na ile prawdy w tym ze w 100% sprawne jak i w stanie wizualnym i technicznym (tylko brat pilota zapewniał mnie sprzedawca gwarancje daje 3 miesięczna od siebie)

 

Prosze o radę co kupić oczywiście piszcie swoje sugestie co w tym przedziale cenowym jest godne polecenia

 

Pozdrawiam :)

Edytowane przez DejaVuu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde gdybym wiedział, że ma wyjść następca 1250x to bym zaczekał. Wyglądają o wiele lepiej od 1250x i są od nich mocniejsze o 20W, więc jeśli jakość dźwięku była by przynajmniej taka sama to bez wahania brałbym nowszy model. U naszych południowych sąsiadów kosztuje ok 180zł więc nie wiele więcej niż u nas 1250x.

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2000x mają po 30W na kanał, a 1250x tylko po 20W i też się obawiam, że to 40W na mój pokój to może być za mało no ale wszystko się okaże w środę ;]

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad Logitech'em X-230.. jest dużo ofert w Italii, i kosztują razem z przesyłką ~50€ czyli tyle ile chcialem wydać. Do tego, są 2.1.. co o nich myślicie?

 

//

właśnie, czy bede musial do nich kupić jakąś 'dźwiękówkę', czy wystarczy zintegrowana w abicie ab9 (lub Abit IP35-E) / P35 NEO2-FR (jeszcze sie nie zdecydowalem? ;p)

Edytowane przez Eladril

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

//

właśnie, czy bede musial do nich kupić jakąś 'dźwiękówkę', czy wystarczy zintegrowana w abicie ab9 (lub Abit IP35-E) / P35 NEO2-FR (jeszcze sie nie zdecydowalem? ;p)

Wystarczą, maja dobre dźwiękówki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Geniusy 1250x powinien mieć dzisiaj.

Dokupiłem SOUND BLASTER LIVE 5.1 DIGITAL za 32 zł z allegro bo do tej pory miałem zintegrowaną ALC 650/655 AC'97 CODEC w moim starym Epoxie.

Mam nadzieję, że różnica będzie wyraźna. W środę zdam ralację jak to wszystko brzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam zamiar kupna głośników w systemie 5.1.

Mam przeznaczone na ten cel do 300 zł.

Proszę o porady jaki sprzęt wybrać, trochę się naczytałem i moimi kandydatami są:

 

Logitech x530 (1 mankament nie posiada wyjscia np do podłączenia DVD bądz radia) ale zawsze to można dorobić no i brak pilota ale co za tą cene co wymagać

Modecom (posiadaja pilota oraz możliwość podłączenia tego sprzętu)

lub te

http://www.allegro.pl/item227099776_genius..._jak_nowe_.html

ale niewiem na ile prawdy w tym ze w 100% sprawne jak i w stanie wizualnym i technicznym (tylko brat pilota zapewniał mnie sprzedawca gwarancje daje 3 miesięczna od siebie)

 

Prosze o radę co kupić oczywiście piszcie swoje sugestie co w tym przedziale cenowym jest godne polecenia

 

Pozdrawiam :)

Witam

 

Sorki ze sam siebie cytuje ale zależy mi na czasie.

 

Prosze o pomoc głośniki do 300 zł w systemie 5.1.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mają po 30W na glosnik? Jak tak to troche slabo. Jak jest z basem w 1250x?

Bas jest czysty, nie morduje uszu i sąsiadów (no, chyba ze to lubisz, wtedy masz odpowiednie pokrętło "bass", dajesz na 3/4 w prawo i masz to samo co na jakichs porządnych 2.1). Troche nie rozumiem tych panów od "cichego sluchania muzyki" - moze lepiej zainwestowac w porządne słuchawki? Geniusy pokazują pazurki przy ~25% mocy, ponizej prawie nigdy nie slucham ;)

 

Ps, zauwazylem, ze na tych glosnikach swietnie brzmi wokal - czasem mam wrazenie, ze to ktoś zza nich do mnie gada :D (taki poziom realizmu). Niestety na mojej dzwiękowce nie odkryje wszystkich zalet tych geniusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały czas lecę na 100% basu i treble. Basy są wspaniałe, ale niestety nie mogę słuchać muzyki po obiedzie bo kończy się to nieprzyjemnościami.

 

Napisze tak, jak przykładam dłoń do głośnika niskotonowego to przychodzi mi na myśl uderzenie Chucka Norrisa w czyiś brzuch :)

 

Geniusy pokazują pazurki przy ~25% mocy, ponizej prawie nigdy nie slucham

W bunkrze mieszkasz? U mnie przy 25% słuchanie rocku skończyłoby się policją w domu. Zresztą sam nie jestem w stanie wytrzymać na 25% chyba że sam wokal szeptem >.>

 

Możliwe też że coś jest źle z mojej strony. Na pokrętle na max w lewo(0%) słychać nawet całkiem wyraźnie :/ Sam zazwyczaj słucham na ~7%.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 2h męczę Geniusy. Pierwsze wrażenia? Gdzie jest "tył", gdzie jest bass i jakie one duże :blink: Wcześniej miałem GigaWorksy G500 i ustawione klonowanie sygnału z przodu na tył więc jakoś tak dziwnie się poczułem słysząc muzykę tylko z przodu. Co do basu to na początku było zupełnie płasko (w porównaniu do G500) jednak po odpowiedniej regulacji tonów niskich w sterownikach karty (A 2ZS) jest o wiele lepiej i pewnie będzie jeszcze lepiej gdy głośniki się "rozgrzeją". Muzyka bez porównania do G500 jednak obawiam się, ze w filmach i grach będzie mi brakować 5.1.

 

A tu fotka jak to u mnie wygląda ;]

Dołączona grafika

P.S Była okazja żeby posprzątać na biurku :lol:

Edytowane przez KAX_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...