Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj bawilem sie troche Asusem A8V kolegi i na razie tak sobie. Ma do tego 3000+ BOX 0451 i Hynixy d43 512MB ,ale na razie tylko 1szt ,bo kaski mu zabraklo. Zreszta ma jeszcze leciwego GF3ti200 ,wiec z duala i tak bardzo nie skorzysta. Wiec wzialem sie za podkrecanie tego cacka i pierwsza dziwna rzecza jaka napotkalem to brak zmiany dzielnika dla HT w jakis normalny sposob. Jezeli powiedzmy damy fsb250 i ht na 800 tzn ,ze ht w realu bedzie 1000 ,ale dopiero po eksperymentach do tego doszedlem. Z pamieciami na razie tez nic nie zawojowalem ,bo ustawien multum i nie wiedzialem jeszcze co i jak ,wiec na razie zostawilem na auto. Jak powoli przyzwyczailem sie biosu ,ustawilem HTx4 FSB250 (pamieci wczesniej na 333 czyli real po podniesieniu FSB 204) napiecie 1.45-1.50 mnoznik 9x i chodzi ladnie. Z wyjatkiem Prime ktory sie po 1s najzwyczajniej wywala. 3d mark lecial w petli 4 razy i zadnego zwisa nie bylo ,wiec wydalo mi sie dziwne ,ze Prime leci juz po 1s :blink: Zwiekszylem napiecie do 1.5 ale nic to nie dalo. Pamieci pracowaly na auto i cl2.5, 2.7v i 2.8v. Na razie zastanawiam sie co moge robic zle. Wgralem biosik 1010.2 i nadal to samo. Moze dac wieksze napiecie?? :-|

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj bawilem sie troche Asusem A8V kolegi i na razie tak sobie. Ma do tego 3000+ BOX 0451 i Hynixy d43 512MB ,ale na razie tylko 1szt ,bo kaski mu zabraklo. Zreszta ma jeszcze leciwego GF3ti200 ,wiec z duala i tak bardzo nie skorzysta. Wiec wzialem sie za podkrecanie tego cacka i pierwsza dziwna rzecza jaka napotkalem to brak zmiany dzielnika dla HT w jakis normalny sposob. Jezeli powiedzmy damy fsb250 i ht na 800 tzn ,ze ht w realu bedzie 1000 ,ale dopiero po eksperymentach do tego doszedlem. Z pamieciami na razie tez nic nie zawojowalem ,bo ustawien multum i nie wiedzialem jeszcze co i jak ,wiec na razie zostawilem na auto. Jak powoli przyzwyczailem sie biosu ,ustawilem HTx4 FSB250 (pamieci wczesniej na 333 czyli real po podniesieniu FSB 204) napiecie 1.45-1.50 mnoznik 9x i chodzi ladnie. Z wyjatkiem Prime ktory sie po 1s najzwyczajniej wywala. 3d mark lecial w petli 4 razy i zadnego zwisa nie bylo ,wiec wydalo mi sie dziwne ,ze Prime leci juz po 1s  :blink: Zwiekszylem napiecie do 1.5 ale nic to nie dalo. Pamieci pracowaly na auto i cl2.5, 2.7v i 2.8v. Na razie zastanawiam sie co moge robic zle. Wgralem biosik 1010.2 i nadal to samo. Moze dac wieksze napiecie?? :-|

1236394[/snapback]

Ta płyta nie jest taka zła, zanim ją poznałem to upłynął miesiac. W każym bądz razie, na tym co w podpisie udało sie osiągnąc:

bios 1009

HTT 1000, Pamieci ustawione na 2:1 - DDR 400(2.5,4,3,7 -2T) FSB 240 x 9 = 2160MHz

HTT 200, Pamieci ustawione na 2:1 - DDR 400(2.5,4,3,7 - 1T) FSB 250 x 8.5 =2125MHz, testowane na Prime 95 i SUPER Pi, jak daje wyższy mnożnik to łapie BLUE SCREAN.

HTT 400, Pamieci ustawione na 3:1-DDR 300(2.5-3-3-6 - 2T) FSB 280 x 9 =2519MHz, ok wszystkie testy przechądzą pięknie -SUPER PI itd, lecz Prime 95 mi sie wywala przy tym mnożniku, komp mimo to jest stabilny 7dni chodził w sieci i w grach bez restartu z niczym nie było problemów.

HTT 400, Pamieci ustawione na 5:3 - DDR 333(2.5,4,3,7-1T) FSB 280 X 9 = 2519MHz, taka sytuacja jak powyzej, tak smigam. Z tego co testowalem to plyta wytrzymuje najwyzsze FSB na ustawieniach :

HTT 400, Pamieci ustawione na 1:1 - DDR200(3-2-2-5, nie podkrecalem pamieci) FSB 295 x 6.5 = 1917MHz, Prime 95, Super PI stable.

HTT 400, Pamieci ustawione na 1:1 - DDR 200(3-2-2-5) FSB 300 x 6.5 = 1950 = 1950MHz, Prime 95 tutaj mi sie wywalal po 7 minutach, mogło być małe napiecie na procku.

Zamierzałem ją wymienić na MSI Neo2 Platinum , ale miałbym problem z wsadzeniem grafiki przy aktualnym chłodzeniu na procku, dlatego poczekam na DFI pod AGP, zobaczymy co pokaże. Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja właśnie dzisiaj zabieram się za składanie sprzętu, MSI NEO2 PLATINUM ZA 240 zł :P , A64 3000 za 459 tylko nie wiem czy nie będe musiała oddać kasy bo mieli wysłać za pobraniem (dopłatą) ja odbieram paczke a tu zero do płacenia :-) "pewnie za tydzie zadzwonią ze nie zapłaciłam ,ale powiem ze to nie moja wina " , zobaczymy co z tego sprzetu wycisne, RAPTOR nie denerwuj się że będe Cę męczyć jak coś przez gg z góry sorki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja właśnie dzisiaj zabieram się za składanie sprzętu, MSI NEO2 PLATINUM ZA 240 zł  :P , A64 3000 za 459 tylko nie wiem czy nie będe musiała oddać kasy bo mieli wysłać za pobraniem (dopłatą) ja odbieram paczke a tu zero do płacenia  :-) "pewnie za tydzie zadzwonią ze nie zapłaciłam ,ale powiem ze to nie moja wina " , zobaczymy co z tego sprzetu wycisne, RAPTOR  nie denerwuj się że będe Cę męczyć jak coś przez gg z góry sorki

1236703[/snapback]

 

Z kat załatwiłaś tak taniego MSI ? : P cena w komutroniku to 467 PLN : O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic kompa:

 

Athlon 64 3000+ S.939 BOX

Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4-4X S.939

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

WinFast PX6600 TD PCI-E 128MB 128bit TV

 

a ze starego kompa zostaje

WD 80GB 7200 8MB

Lite-on DVDRW SOHW 1653S

Lite-on LTR 48246S

WinFast TV 2000/XP Deluxe

 

co o tym sprzecie myślicie ?

miałem kupic jakiegos ABITa ale niema na pci-e jeszcze w skelpach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :mrgreen:

1237081[/snapback]

Obiecuje milczec jak grob , serio .... nikomu nie powiem :mrgreen: :wink:

 

 

Musze sie wyzalic , wiecie jaki to bol czekac az 1,5 miesiace na plyte a pozniej widziec jak lezy sobie na polce , nie mam niestety warunkow zeby ja wmontowac , Raptor pewnie wie o co chodzi i licze ze nie pusci pary z ust :wink:

 

Dodam ze 2 winchestery i 2 komplety Gskilli tez :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic kompa:

 

Athlon 64 3000+ S.939 BOX                         

Gigabyte GA-K8NF-9 NForce4-4X S.939   

TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200           

WinFast PX6600 TD PCI-E 128MB 128bit TV 

 

a ze starego kompa zostaje

WD 80GB 7200 8MB

Lite-on DVDRW  SOHW 1653S

Lite-on LTR 48246S

WinFast TV 2000/XP Deluxe

 

co o tym sprzecie myślicie ?

miałem kupic jakiegos ABITa ale niema na pci-e jeszcze w skelpach.

1237082[/snapback]

wg. mnie kup lepsze DDR jesli planujesz O/C ;) <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,ja właśnie dzisiaj zabieram się za składanie sprzętu, MSI NEO2 PLATINUM ZA 240 zł  :P , A64 3000 za 459 tylko nie wiem czy nie będe musiała oddać kasy bo mieli wysłać za pobraniem (dopłatą) ja odbieram paczke a tu zero do płacenia  :-) "pewnie za tydzie zadzwonią ze nie zapłaciłam ,ale powiem ze to nie moja wina " , zobaczymy co z tego sprzetu wycisne, RAPTOR  nie denerwuj się że będe Cę męczyć jak coś przez gg z góry sorki

1236703[/snapback]

Mozesz pomeczyc rowniez mnie :] ;) ... ja lubie być męczony .... a juz szczegonie przez niewiasty :] ... a tak ogolnie to ja polecam Abita KV8PRO :P jest the best :]. No moze poza tym, ze VDDR ma tylko 2,8V a przydaloby sie ze 3,2 :twisted: ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecuje milczec jak grob , serio .... nikomu nie powiem  :mrgreen:  :wink:

Musze sie wyzalic , wiecie jaki to bol czekac az 1,5 miesiace na plyte a pozniej widziec jak lezy sobie na polce , nie mam niestety warunkow zeby ja wmontowac , Raptor pewnie wie o co chodzi i licze ze nie pusci pary z ust  :wink:   

 

Dodam ze 2 winchestery i 2 komplety Gskilli tez  :mur:  :mur:  :mur:

1237097[/snapback]

 

Wiem z autopsji, to jest koszmar. Wszycho lezy na półce tylko MOBO nie ma. Też już czekam sporo :mur: Łączę się w bółu i cierpieniu.....

 

 

 

qb , ja mogę poddać się "bezpośredniemu męczeniu" kassiuni, bo oboje jesteśmy z Łodzi..... :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawilem sie dzisiaj jeszcze troche tym Asusem A8V Dlx i po obnizeniu mnoznika do 8x FSB250 chodzi jak marzenie. Def napiecie i jest super wydajnie i chlodno ,temp w spoczynku 31stp na boxie a w stresie jeszcze nie sprawdzalem na maxa. Biosik 1010.2 naprawil troche problemow gdzie przy FSB250 mialem 204 dla mem ,a teraz jest 200. Jeszcze pobawie sie troche FSB ,a potem zobaczymy jakie procek ma granice. Coz szkoda ,ze to nie moj komp ,bo bym go niezle dzis pokatowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..... Biosik 1010.2 naprawil troche problemow gdzie przy FSB250 mialem 204 dla mem ,a teraz jest 200. .....

1238401[/snapback]

ze co?

 

http://www.clockmehigh.com/xtreme/rapra/A6...niki%20A64.html

 

przebadaj te sine tabelki i powiedz mi jaki dzielnik CPU:mem ta plyta Ci ustawiala a jaki ustawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec z tego co pamietam to tak ustawilem FSB250 ,HTx4 a memki dalem na 5:3 (333). Nie wiem moze Sandra wariuje ,ale tak mi pokazuje. Dzisiaj jeszcze raz lukne jak to jest tam ustawione. Z tego co wywnioskowalem po tych tabelkach to jezeli dalem 250 to dzielnik pamieci jest DDR300 czyli nie taki jak "chyba" ustawilem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dzieki za programik. Bardzo pomocny. A co do taktowania pamieci to jednak dobrze pisalem ze bios 1010.2 naprawil blad.

 

Update: Ale namieszalem :P Pobawilem sie tym programikiem i dotarlo do mnie ze jak dam mnoznik x8 to taktowanie pamieci przy FSB250 jest 200 ,ale jak dam mnoznik x9 to juz 204. Hehe a myslalem ,ze bios byl skopany :D

post-869-1106820310_thumb.jpg

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na OCZ Platinum EL Dual Channel Kit 2x512MB DDR400 PC3200 CL 2-2-2-5 Revision 2 (LIFETIME WARRANTY) (OCZ4001024ELDCPER2-K) Zamierzam takie kupic wraz z Amd 64 3000+ 939 oraz Asus A8V Deluxe Via K8T800Pro Jak sadzicie ile to bedzie mozna podkrecic??Zasilacz antec 350-380W albo ten z opisu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na OCZ Platinum EL Dual Channel Kit 2x512MB DDR400 PC3200 CL 2-2-2-5 Revision 2 (LIFETIME WARRANTY) (OCZ4001024ELDCPER2-K) Zamierzam takie kupic wraz z Amd 64 3000+ 939 oraz Asus A8V Deluxe Via K8T800Pro Jak sadzicie ile to bedzie mozna podkrecic??Zasilacz antec 350-380W albo ten z opisu!!!

1238961[/snapback]

 

Jak to sie mówi : nieprzekonasz sie dopóki sam nie sprawdzisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie konfliktow windy i porcka

 

moja konf:

athlon 64 3000+ na socecie 754

gigabyte ga-k8ns

2x 256MB kingston

WD Caviar 80GB + sata

radeon 9600xt asusa

audigy player i takie tam... calosc chodzi pod winXP sp2

 

i moj problem polega na tym ze nie wszystkie aplikacje chodza tak jak powinny

jedne sie odpalaja na 50% ... czyli czesc aplikacji z pakietu dziala czesc nie... inne w ogole wywalaja jakies smieszne bledy

 

moze ktos mi w tym pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam ,ja właśnie dzisiaj zabieram się za składanie sprzętu, MSI NEO2 PLATINUM ZA 240 zł  :P , A64 3000 za 459 tylko nie wiem czy nie będe musiała oddać kasy bo mieli wysłać za pobraniem (dopłatą) ja odbieram paczke a tu zero do płacenia  :-) "pewnie za tydzie zadzwonią ze nie zapłaciłam ,ale powiem ze to nie moja wina " , zobaczymy co z tego sprzetu wycisne, RAPTOR  nie denerwuj się że będe Cę męczyć jak coś przez gg z góry sorki

1236703[/snapback]

ja sie przyłączam do pytania... gdzie za tyle dają takie mobo/ proce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...