Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

dobra doszedlem do tego :lol: za mocno przykrecilem podstawke pod zm7000cu, teraz sie uruchamia ALE nic dalej sie nie dzieje, musze posprawdzac czy wszystko jest dobrze powkladane

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co możecie powiedzieć o wygrzewaniu Athlonów 64. Robił to już ktoś? Daje jakieś efekty?

1255042[/snapback]

Ja narazie grzeje na 2.7GHZ, szczerze to ja w to nie wierze :P

Albo bedzie dzialac na jakichs zegarach, albo nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie piszą wszyscy spokojnie o napięciu powyżej tego 1,55v to mam rozumieć że A64 nie dotyczy ten syndrom co np. na Inletach ze powyżej jakiegoś tam napięcia może nastąpić nagły zgon czy cos w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie grzeje na 2.7GHZ, szczerze to ja w to nie wierze :P

Albo bedzie dzialac na jakichs zegarach, albo nie :P

1255274[/snapback]

Zapytałem bo już z 6 godzin leci Prime przy napięciu 1,66V (temp. 50stopni) i niewiem czy jest sens zostawiać na noc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)+Feb 3 2005, 20:57-->

CYTAT(Mardok =:) @ Feb 3 2005, 20:57)
Tak sobie piszą wszyscy spokojnie o napięciu powyżej tego 1,55v to mam rozumieć że A64 nie dotyczy ten syndrom co np. na Inletach ze powyżej jakiegoś tam napięcia może nastąpić nagły zgon czy cos w tym stylu ?

1255300[/snapback]

wczesne wersje winchesterów padały przy vcore wyższym niż 1.6V - miejmy nadzieje że w nowszych (>0438) się to nie powtórzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raptor:

 

No bo na moim byłym XP-M pakowałem tyle Voltów ile się dało byle by temp w max stresie utrzymać poniżej 50stC. A kiedyś poczytałem że A64 padają powyżej tego „magicznego” 1,55v ale skoro mówisz ze to się tyczy tych starszych (ja mam 0450) to chyba sobie V nie będę żałował ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie moze zdarzyc zawsze, na kazdym procesorze, czego przyklady juz niejednokrotnie byly na forum i nie dotycza tylko Inteli.

 

Przyczyną zjawiska naglej smierci jest powstawanie tzw. hot spots w rejonach tranzystorów, które gorzej "wyszły" w procesie produkcyjnym. Przy długotrwałym przegrzaniu tranzystory te, w wyniku migracji atomów, ulegają postępującej degradacji, aż do uszkodzenia procesora włącznie. Warto wiedzieć, że różnice temperatur w obrębie chipu mogą sięgać 80stopni, nie można więc wykluczyć występowania hot spots o temperaturze 130°C w procesorze, którego mierzona temperatura chipu wynosi zaledwie 50°C. Termisor nie obejmuje bowiem swym zasiegiem wszystkich jednostek i nie znamy dokladnej temp. w ramach poszczegolnych skladowych CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że „nagła śmierć” może nastąpić na każdym CPU to nie podlega dyskusji. Po prostu bardziej chodziło oto, że straszyli (przynajmniej wtedy) że znaczna część CPU padała, a nie „wybrane” sztuki. I oto mi właśnie chodziło, ale jak już mi Raptor powiedział miało to miejsce na starych „wersjach” procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też racja, a co za tym idzie może być ale nie musi. To czy proce zaczną padać dopiero czas może pokazać. No cóż ale z O/C zawsze się ryzyko wiązało, tak jak to było już powiedziane wiele razy nie ryzykujesz nie masz…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Anomandarist:

 

DFI NF4 Ultra-D koło 650zł

Za resztę wyrwać jakiegoś 3000+

I na pewno będziesz zadowolony.

 

(Przy założeniu że może być z PCI-E)

 

Jak nie to Epox prezentuje się całkiem nieźle.

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy czytaliście

MSI informuje o promocji rozwiązania SLI, dwóch kart graficznych PCI Express w jednym komputerze.

 

Każdy kto zakupi do 22 lutego płytę główną MSI K8N SLI Platinum wraz z kartą graficzną NX6600GT-TD128E, dostanie możliwość zakupienia kolejnej karty NX6600GT-TD128E za równowartość 30 dolarów.

 

Promocja rozpoczyna się 8 lutego, a szczegółów dotyczących tej akcji możecie szukać na stronach polskiego oddziału MSI.

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Anomandarist:

 

W zasadzie z AGP i s939 nie ma za dużego wyboru i najlepiej któraś z tych dwóch mobo:

 

EPoX 9NDA3+

Microstar K8N Neo2-Platinum/939

 

Obie są fajna ale ja osobiście skłaniał bym się ku Epoxowi.

 

EDIT

 

@kucyk:

 

Czemu głupio ! Jak dobre to trzeba chwalić a jak złe to się dopiero marudzi ;)

Edytowane przez Mardok =:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś wciąż szuka a nie może znaleźć :) Naprawdę polecam nie liczcie na to że kupione w sklepie będą lepsze!

 

2 procki 2600Mhz (4000+) na 1.45V - 599zł

2 procki 2600Mhz (4000+) na 1.5V - 549zł

1256511[/snapback]

 

Procki oczywiście pod 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Słyszeliście o tej promocji MSI ?? Jak kupisz Neo4 i 6600GT to drugą 6600GT dostajesz za 30$. Może ktoś chce kupić i mi odsprzeda tą drugą karciochę za 30$ ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po wczorajszym jak najadlem sie strachu ze cos zle zrobilem montujac nowa platforme u siebie, jestem juz szczesliwy. Okazalo sie ze plyta ktora kupilem byla walnieta i dali mi odrazu nowa. Wczoraj wszystko popodlanczalem i dziala OK. Po weekendzie zabiore sie za testy na o/c bo narazie nie mam czasu. Ciekaw jestem jak wytrzymaja moje pamiatki (na epoxie 8rda+ chodzily na fsb 225 (max plyty) przy 2.9 2,5-3-3-8 ). Wiem ze wypadaloby miec lepsze pamieci ale niestety nie spie na worku pieniedzy, a i tak juz sie troche zadluzylem na a64. Bede musial poczytac jesio dokladniej jak sie robi o/c. Tak czy siak jestem narazie happy. btw - na defaultowym fsb 200, na procu (zm7000cu) mam w stanie spoczynku siakies 27 st. :lol: dobree

 

POZDRO 4 ALL B)

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...