Skocz do zawartości
pmp

Platforma A64 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co myślicie o tej seri procka ?

 

 

ADA3200DIK4BI CBBID 0450GPMW 1168667 L40396

 

 

Z góry dzięki za odpowiedz... Nie mam zamiaru czasu, żeby przeszukiwać wszystkie strony zawarte w tym temacie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze moze kompa za ciebie zlozyc...?

 

Czlowieku, poczytaj choc troche ten temat, tematy z 1sze strony "Platformy AMD"... masz tam odp na swoje pytanie.

 

Choc troche wkladu wlasnego, do cholery :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anomandarist abita sobie daruj , asus dobry , epox to jakies bajki , u spidermana epox dziala wysmienicie nie ma zadnego problemu z usb , twoj kolega to jakis lolek z kazda mobo moze byc wiecej lub mniej problemow , mialem 5 epoxow juz i kazdy byl dla mnie swietny , bierz 9nda3+ i nawet sie nie zastanawiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Anomandarist abita sobie daruj , asus dobry , epox to jakies bajki , u spidermana epox dziala wysmienicie nie ma zadnego problemu z usb ,  twoj kolega to jakis lolek z kazda mobo moze byc wiecej lub mniej problemow , mialem 5 epoxow juz i kazdy byl dla mnie swietny , bierz 9nda3+ i nawet sie nie zastanawiaj

1272804[/snapback]

bo ja wiem.... no ale czemu nie

 

Solid Snake- DFI NF4 ULtra-D, Asus A8N SLI, MSI Neo4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeśli powie że nie i basta to jaką płyte brać?

1272950[/snapback]

to wtedy weź ciach!a chodnikową...

nie no gościu, rozwalasz mnie po raz kolejny swoim postem dziś :mur:

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no niestety u mnie tak jest bo kumpel sprzedaje mi wszystko na ruskie raty:) płace mu za częsci wtedy kiedy mam kasy i ile mam:) np teraz za płyte i procka dałem mu 400zł i mojego Asrocka kt600upgrade, jak mi jakaś kasa wpadnie to mu znowu zaniose. I tak to wygląda:) dlatego musze ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> u niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak co to ja mam AV8 3rd Eye na sprzedaż. Niedrogo. Płyta cacy. Odczyt dobry, 3rdEye fajna rzecz, trzyma fsb i idzie do 300. Nie ma żadnych problemów z nią. Poprostu zero. Sprzedaje dlatego ze chce sie przerzucić na PCI-Ex.

 

@majkel84

Dzieki za re: A jak myslisz, która naj? Bo sie nad tym DFI zastanawiam, ale NEO też dobra?

 

@draak

wez perdz wroty :wink: . Sam widzisz ze czesto off-topy sa na tym forum. Jak chce sie cos znaleźć to trzeba pół dnia przewalać. A tak szybkie pytanie, szybka odp i nie ma problemów. Majkel to zrozumiał a ty nabiłeś se posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Jak co to ja mam AV8 3rd Eye na sprzedaż. Niedrogo. Płyta cacy. Odczyt dobry, 3rdEye fajna rzecz, trzyma fsb i idzie do 300. Nie ma żadnych problemów z nią. Poprostu zero. Sprzedaje dlatego ze chce sie przerzucić na PCI-Ex.

 

@majkel84

Dzieki za re: A jak myslisz, która naj? Bo sie nad tym DFI zastanawiam, ale NEO też dobra?

1273877[/snapback]

DFI :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pare dni temu zauwazylem ze u kumpla AIDA pokazuje 70C na procku, wersja BOXowa kreci sie 3000obr/min, bios podobne wartosci pokazue. Jak to zobaczylem to normalnie SZOK.

zaproponowalem otowrzenie obudowy jednak temperatura nieznacznie tylko spadla. Posprawdzalem czy nie jest podniesione napiecie i oczywiscie nie bylo, wszystko standard. Resetnalem bios i nadal widzimy 70C.

Przystawiam reke do boxa i nie czuje znacznego ciepla. Ani grafika ani pamiec ani NB nic nie jest nawet powiedzialbym cieple. Czy mozliwe ze plyta ma poprostu zwalone czujki?

 

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x + AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu sie ujawia problem z gigabyte, maiłem w domu 3 plytyu gigabyte i kazda podwyszala temp, o conajmniej 10-20stopni :blink: , jesli radiator nie jest goacy z proca, to temp przkłamana, albo pasta zamiast przewodzic, zatrzymuje cieplo :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witam, pare dni temu zauwazylem ze u kumpla AIDA pokazuje 70C na procku, wersja BOXowa kreci sie 3000obr/min, bios podobne wartosci pokazue. Jak to zobaczylem to normalnie SZOK.

zaproponowalem otowrzenie obudowy jednak temperatura nieznacznie tylko spadla. Posprawdzalem czy nie jest podniesione napiecie i oczywiscie nie bylo, wszystko standard. Resetnalem bios i nadal widzimy 70C.

Przystawiam reke do boxa i nie czuje znacznego ciepla. Ani grafika ani pamiec ani NB nic nie jest nawet powiedzialbym cieple. Czy mozliwe ze plyta ma poprostu zwalone czujki?

 

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x + AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939)

1274182[/snapback]

Nom- to raczej ci gwarantuje, że przy 70* nie miałbyś żadnej stabilności w systemie...

BTW: a może za dużo pasty na procu ?? Zmień na As5 to temp spadnei o pare stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pare dni temu zauwazylem ze u kumpla AIDA pokazuje 70C na procku, wersja BOXowa kreci sie 3000obr/min, bios podobne wartosci pokazue. Jak to zobaczylem to normalnie SZOK.

 

Gigabyte GA-K8NF-9 nVidia nForce4 4x + AMD Athlon 64 3000+ BOX (Socket 939)

1274182[/snapback]

nie sugeruj się - zle odczyty. Zainstaluj SpeedFan'ai zobacz Temp2 (tak mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka chłopaki. Może ktoś zna odpowiedż na pytanie: dlaczego nie moge przekroczyc 240Mhz-480DDR~Fsb dla pamieci, mimo że powinny spoko chodzić na 275? Probowałem juz róznych sztuczek, nawet zawyżyłem timingi do 3-6-6-12, takie sugerował mi ewerest przy 275MHz, ale to nie pomogło. Gdzie leży wina, płyta czy procek i czy jest jakiś sposób na obejscie tego?Wszystko co robie z podkręcaniem blokuje sie na pamięciach- granica 240MHz~.

Pozdrawiam

Edytowane przez Worms14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Witka chłopaki. Może ktoś zna odpowiedż na pytanie: dlaczego nie moge przekroczyc 240Mhz-480DDR~Fsb dla pamieci, mimo że powinny spoko chodzić na 275? Probowałem juz róznych sztuczek, nawet zawyżyłem timingi do 3-6-6-12, takie sugerował mi ewerest przy 275MHz, ale to nie pomogło. Gdzie leży wina, płyta czy procek i czy jest jakiś sposób na obejscie tego?Wszystko co robie z podkręcaniem blokuje sie na pamięciach- granica 240MHz~.

Pozdrawiam

1274536[/snapback]

sprawdź czy to na pewno RAM- np. memtestem, primem95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie może być wytłumaczenie inne skoro w synchronicznym podkrecaniu dochodze do 240HTT1000 i jest wszystko git , powyżej błędy w aplikacjach 3DM2001, lub restarty kompa, ewentualne blue sreany. Natomiast co do asynchronicznych ustawień: Fsb 300 na luzaczku , byle żeby rzeczywiste taktowanie pamieci nie przekraczało wyżej wymienionej granicy, bo są te same objawy. Może cos nie wyrabia na plycie i trzeba schłodzić, sam już nie wiem. W każdym bądż razie jestem zly bo chcialem w pełni wykożystać moc pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest wkońcu z tym Cool'n Quiet? podobno nie można stosować go gdy sie bawi w o/c, tak twierdzi DFI...

1271688[/snapback]

Tak to wlasnie z nim jest- wylacza sie C'nQ podczas krecenia dla zapewnienia max. stabilnosci.

1271697[/snapback]

wyłączyc można c'n'q - ale mozecie zrobić własne programem np. CrystalCPUID lub zmieniać za pomocą Clockgena i gotowych wpisów w lini poleceń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj się - zle odczyty. Zainstaluj SpeedFan'ai zobacz Temp2 (tak mi sie wydaje)

1274330[/snapback]

 

zonk, zassalem najnowszego speedfana i tak samo na abicie an7 jak i na tym gigabajcie nie odczytuje temperatury poza dyskami ;/

uzywam wiec aidy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taka prosbe-propozycje: w poradniku a64 (przyklejonym) pisze ze to topic do komentowania i pytan... a tymczasem rozrosl sie on i chyba nadal bedzie... czy niemoznaby bylo zmnienic nazwy tegoz oto tematu z

Prośba Do Wyjadaczy A64 na :arrow: Kompendium wiedzy - A64 ? B)

Edytowane przez R.i.P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  Kompendium wiedzy - A64 ?  B)

1276757[/snapback]

jestem za!!!

 

mam takie pytanko wczoraj sciagnalem sobie taki fajny programik Central Brain Identifier dla procesorow AMD

i on mi pokazuje ze mam napiecie dla procesora 1,275volta :blink: ogolnie to mam problem z tym napieciem

ta plyta epoxa co mam strasznie miesza tym wskaznikiem, ale to wiecie. Czy wgranie nowego biosu pomaga??

i czy ten sam epox ale na sokecie 939 tez ma ta wade z pokazywaniem napiecia.

U mnie generalnie mam tak ze mam ustawione napiecie w biosie na 1,6v a np programik usdm dodawany do plyty pokazuje ze mam 1,745v a ten central brain pokazuje 1,275, i teraz sam nie wiem ile mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie cbi pokazuje 1.45 a jest 1.45*1.083 czyli 1.54V - po prostu CBI szczytuje ustawienie VID z biosu a nie podaje realnego vcore - na DFI SLI-D mogłbyś ustawić VID na 1.000V do tego podbić go w biosie do 136% czyli realnie miałbyś 1.36V a CBI podawałby ci 1.000V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem DFI Lanparty UT nf3 250GB. Teraz musze skolowac procka. Bedzie to Athlon 3000 (czyli mnoznik 10). Teraz prosze rade. Mam do wyboru NewCastle i ClawHammer. Ktorego brac?

Prosze o szybka odpowiedz, gdyz od jutra rana nie bede mial juz kompa.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

To clawhammery jeszcze produkują na niskie modele? Który tydzień produkcji? Jak powyżej 0440 to brałbym klamkę...

1280556[/snapback]

hmmmm, nie było nawet Clawhammerów 3000+, chyba, że takich z zablokowaną połową cache'u, czyli już lepiej Newcastle. Claw zaczynały się od 3200+, a nie wiem jak teraz trafić takiego... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...