Skocz do zawartości
Darcon

Ranking *stabilnego* Maksymalnego Fsb@sandra Score

Rekomendowane odpowiedzi

Dla niezorientowanych, topic ten powstał bo niestety po zmianach na forum stary ranking posypał się, bedzie instniał puki nie przeniose wszystkich informacji

 

Socket A Single Chanel

 

1. Taipan | 277x9

DFI Infinity NFII Ultra - 256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-4-4-3,

Memory Bandwidth 3873.5 MB/s (4100 Int/3647 Float)| screen1|Orb1|Orb2

 

2. RIKER | 279x8

DFI Infinity NFII Ultra - 256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-4-4-3,

Memory Bandwidth 3825,5 MB/s (4084 Int/3567 Float)| screen1|screen2|screen3|Orb1

 

3. Darcon | 270x8

DFI Infinity NFII Ultra - 512MB A-DATA Vitesta DDR 600 (TCCD) 11-3-3-2,5,

Memory Bandwidth 3648 MB/s (3868 Int/3428 Float)| screen1|screen1|Orb1

 

4. Mardok =:) | 250x10

DFI Lan Party Ultra B - 2x 256MB OCZ PC3500 (BH-5) 11-2-2-2,

Memory Bandwidth 3597 MB/s (3748 Int/3446 Float)| screen1|screen2|Orb1

 

5. Chaos | 246x10,5

Abit NF7 - 256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-3-4-2,5,

Memory Bandwidth 3463,5 MB/s (3651 Int/3275 Float)| screen1|screen2|Orb1| Orb2

 

6. Hipo | 245x9,5

Abit NF7 - 1x256MB Kingston HyperX PC2700 (Winbond BH-6) 11-2-2-2,

Memory Bandwidth 3404,5 MB/s (3547 Int/3262 Float)| screen1|screen2|screen3|Orb1|Orb2

 

7. ...........

 

 

 

 

Socket A Dual Chanel

 

1. bachus_anonymous | 263x10

DFI Infinity NFII Ultra - 2x256MB Kingston HyperX PC3200 (Winbond BH-5) 11-2-2-2,

Memory Bandwidth 3917 MB/s (4050 Int/3785 Float)| screen1| Orb1| Orb2

 

2. culmen | 256x10.5

DFI Infinity NFII Ultra - 2x256MB Infineon / Kingston PC2700 (Winbond BH-6) 11-2-2-2,

Memory Bandwidth 3868.5Mb/s (3986 Int / 3751 Float)| screen1| Orb1| Orb2

 

3. RIKER | 260x9

DFI LanParty Ultra B - 2x256 Mushkin Level II (BH5 chips) 11-2-2-2 ,

Memory Bandwidth 3867 MB/s (4025 Int/3709 Float)| screen1| screen2| Orb1

 

4. rapra | 257x9

DFI Infinity NFII Ultra - 2x256MB Kingston PC2700 (Winbond BH-6) 11-2-2-2,

Memory Bandwidth 3831.5 MB/s (3988 Int/3675 Float)| screen1| Orb1| Orb2

 

5. RuDi | 260x9

DFi Lan Party - 2x512MB Geil 4200 2x512 6-3-3-2,5,

Memory Bandwidth 3785.5 MB/s (3965 Int/3606 Float)| screen1|screen2| Orb1| Orb2

 

6. Świder | 246x9.5

Abit NF7 v2.0 - 2x256MB Infeon 333MHz (winbond bh6) 11-2-2-2 ,

Memory Bandwidth 3657 MB/s (3789 Int/3525 Float)| screen1|screen2|screen3| Orb1| Orb2

 

7. Darcon | 260x9

DFI Infinity NFII Ultra - 2x256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-4-4-3,

Memory Bandwidth 3589 MB/s (3758 Int/3420 Float)| screen1|screen2|Orb1|Orb2

 

8. Chaos | 235x11

Abit NF7 v2.0 - 2x256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-4-3-2.5,

Memory Bandwidth 3443,5 MB/s (3558 Int/3329 Float)| screen1|screen2|Orb1|Orb2

 

9. boss | 225x10.5

ABIT NF7-S - 2x256MB TwinMos Twister PC3500 11-2-3-2,

Memory Bandwidth 3306 MB/s (3418 Int/3190 Float)| screen1|

 

10. mavers | 220x9

Abit NF7-S v2.0 - 1x512MB TwinMos, 2x256MB Twister DDR400 11-2-3-2,

Memory Bandwidth 3258 MB/s (3397 Int/3119 Float) | screen1|screen2|Orb1|Orb2

 

11. vodoo | 260x6.5

DFI Lan Party Ultra B - 2x256MB Hyundai PC3200 (Hynix D43) 11-4-4-3,

Memory Bandwidth 3115 MB/s (3320 Int/2910 Float)| screen1|screen2|screen3|Orb1Orb2

 

12. ...........

 

 

 

 

 

Socket 754

 

 

 

Socket 939 Single Chanel

 

 

 

Socket 939 Dual Chanel

 

 

 

 

Aby zostać zakwalifikowanym, potrzeba przeprowadzic szereg testów pokazujacych stabilność systemu przy danym FSB. Wszystkie te benczmarki muszą być przeprowadzone w trybie sync, na tym samym FSB, timingach oraz mnozniku:

 

a) 3dmark2001 lub 3dmark 03 z zalaczonym linkiem do ORB'a,

B) pcmark04 z zalaczonym linkiem do ORB'a lub ewentualnie PCMark02

c) sandra 2003 lub nowsza "Memory Bandwidth"

d) SuperPi 16M

 

zasady testowania i zrzucania ekranow:

 

Każdy wynik powinien zostać potwierdzony dwoma zrzutami calego ekranu (najlepiej 1600x1200). Proszę o dokladne dostosowanie się do wygladu, rozmieszczenia i wielkości okien w celu zmieszczenia ich na ekranie.

Nawet jesli już kiedyś testowano system przy danych ustawieniach, testy i linki powinny byc przeprowadzone oraz umieszczone na nowo.

 

(1) Pierwszy ekran powinien zawierac wynik sandry 2003 lub nowszej - "Memory Bandwidth", SuperPi 16M, 2 okna CPU-Z --->. MOJ PRZYKLAD - 270FSB ---> ftp://83.16.244.242/8x270%20screen1.JPG

(2) Drugi ekran zawierac winien wynik pcmark`a 04 lub 02, 3D marka 2001 lub 03, 2 okna CPU-Z (swiezo otwarte). MOJ PRZYKLAD - 270FSB ---> ftp://83.16.244.242/8x270%20screen2.JPG

(3) Zrzuty mogą być maksymalnie zmiejszone do 75% i zredukowane do 256 kolorow (dla przejrzystości).

 

Zasady zglaszania wynikow:

 

Zgloszenia powinny zawierać: model plyty glownej, czestotliwosc FSB, timingi, Single lub Dual.

 

Zasady oceny:

 

Głównym kryterium będzie nie absolutne FSB, ale wynik Sandry.... zatem możliwe będzie, że osoba z 240FSB 11-3-3 cas2.5 przegra z 235FSB 11-2-2 cas2, mimo wyższego FSB... chodzi tutaj raczej o maksymalna wydajność pamięci a nie jedynie FSB.

 

uwaga dla korzystajacycc z clockgen lub nf7svcore

ORB pokazuje FSB ustawione w BIOS`ie (zazwyczaj zaniżone o ok. 1Mhz). dlatego też w celu zakwalifikowania wyniku, system musi odpalic sie z tym maksymalnym FSB... innymi slowy, jeżeli ktoś używa na codzien tych programów, muszą być one całkowicie odinstalowane przed przeprowadzeniem testow... opis jak to zrobić w przypadku nf7svcore znajdziesz tutaj, pod paragrafem Help and Tips.

 

 

 

                                                                                by: bachus_anonymous

                                                                                edited by: Darcon

 

 

Prosze o podawanie jedynie linkow, a nie wklejanie zrzutow... wielu ludzi ma Dial-Up :-)

Zapraszam do dyskusji nt. tego Rankingu ---> o tutaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9x277

 

Sandra 3873.5 [4100/3647]

 

DFI Infinity + 256 hynix-d43 3-4-4-11 single

 

http://img20.exs.cx/img20/3898/taipan2772wa.jpg

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=8343491

 

http://service.futuremark.com/compare?pcm04=2742464

 

Do czasu otrzymania nowej pamieci nie bedzie wiecej :wink:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto , to zaproponuj cokolwiek zeby miało sens, A64 wrzuciłem wiedząc ze jest to toroszke mijające sie z celem, a najlepiej załóż topic o dyskusji na A64 i tam ustalcie bo w a64 to nie jestem az tak zaznajomiony.

Postów nie trzeba przepisywac z tamtego rankingu. Single dokończe w niedziele po dzisiaj stódniówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yoto , to zaproponuj cokolwiek zeby miało sens, A64 wrzuciłem wiedząc ze jest to toroszke mijające sie z celem, a najlepiej załóż topic o dyskusji na A64 i tam ustalcie bo w a64 to nie jestem az tak zaznajomiony.

Postów nie trzeba przepisywac z tamtego rankingu. Single dokończe w niedziele po dzisiaj stódniówka :)

1207823[/snapback]

 

W A64 ograniczeniem najczęściej jest ... proc :D

 

NC robią max 320-360MHz HTT

CH robią max ok 450MHz, podejżewam, że FX też

Winni robi ok. 370+

 

Na S754 bezkonkurencyjne mobo do FSB to DFI ...

Na S939 już chyba też (na NF4)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Done! (chyba...) przosze sprawdzcie czy wszysc obecni, (tom-a nie wrzuciłem bo linki praktycznie nie działają, wrzuć je TU. Jeżeli tak to poprosze mederatora o wyczyszczenie topicu i dawanie tylko juz wyników...

 

Darcon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Forumowicze,

 

próbuję właśnie podłączyć zintegrowaną kartę muzyczną (ALC850 UAJ) na płycie Guigabyte K8NS-939 do jacków na przedniej stronie obudowy. Na razie próbuję podłaczyć mikrofon. Z obudowy wystają następujące kable DO MIKROFONU:

 

1. MIC IN

2. MIC BIAS

3. GROUND

 

Zaś na F_Audio na płyci głownej:

 

1. MIC

2. GND

3. MIC BIAS

4. POWER

 

Wszystko odpowiednio łaczę tj. 1-1,2-3,3-2 odpalam system i oto co się dzieje:

 

po podłączeniu mikrofonu z przodu widać, ze Sound Effect wykrył, że coś się podłacza do jacka i próbuje ustalić co zostało podłączone (Sound Effect to program Gigabyte do zarządzania wyjściami/wejściami audio. Po każdym podlaczeniu/ odłączeniu wtyczki SE sam rozpoznaje co pod jakim jackiem jest podłaczone).

 

Niestety, po owym wykrywaniu, Sound Effect pokazuje, że na różowym wyjściu stan jest "not-connected". Takiego komunikatu nigdy wcześniej (tj. przed podłaczaniem jacków z przodu) nie miałem. Przy podłaczaniu np. głośników pod mikrofon dostawałem komuniakt "no-signal", ale nie "not connected".

 

Czy ktoś z was może wie, jak to poprawnie zainstalować?

 

Pozdrawiam i dzięuję za odpowiedź,

Jakub Lambrych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Słucha drogi kolego...

Z tego co ja mam u siebie w budzie to tylko mikrofon 2X USB i raz głośniki. A z tyłu wystają ci 2 jacki i wkładasz je po kolorach do karty zintegrowaniej.

Zobacze se na www.elblaskiefatum.prv.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko założyciel tematu nie ma na kablach z obudowy jacków tylko kabeli z końcówkami coś al'a zworka (wtyczki jak przy przyciskach i ledach z obudowy). Nie wiem co Ci poradzić. Na zdrowy rozsadek zrobiłeś wszystko poprawnie. Zajrzyj do manuala i spradź czy nie trzeba czegoś w biosie przestawić (mało prawdopodobne) lub jakiejś zworki na płycie nie zdjąć (ja mam tak na AN7, że jak chciałbym podłączyć audio z front panelu to musiałbym dwie zworki zdjąć z tych pinów od audio). Może należy coś ustawić w opcjach sterowania dźwiękiem. Np. w MSI KT4V jest takie coś jak MSI Sound Menager Effect w panelu sterowania. I tam można ustawić dźwięk 5.1 z trzech gniazdek na jacki lub jak ktoś ma dodatkowy panel to z 5 gniazdek jack. Pozdrawiam.

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jeszcze czegos takiego nie mialem. Nawet nie wiem do jakiego dzialu to zamiescic.

Do dzisiasiejszego ranka mialem ten sprzet co jest w podpisie, ale pozniej przyszla w koncu karta graficzna MEDION Radeon 9600TX (czyli tak naprawde 9500PRO z 8 potokami). Przez przypadek zobaczylem w 3DMArku 2005, a pozniej rowniez w programach diagnostycznych, ze za kazdym razem jak wlacze dany program poakzujje mi sie inna czestotliwosc taktowania procka. Raz jest np. 12x206Fsb (w DDR), za drugim razem 12x250Fsb (w DDR), przez zmiane Fsb wlasnie zmienia sie koncowa wartosc. Na wczesniejswszej karcie (w podpisie) nie mialem takich problemow. Do karty graficznej nie podpinalem dodatkowego zasilania, bo inni uzytkownicy oraz jest tak napisane na samej karcie, ze trzeba podpiac tylko jak plyta glowna nie daje zasilania na AGP, a moja daje. Narazie pracuje na nie podrasowanych komponentach, czyli standardowe 12*133. System pracuje jak najbardziej stabilnie, ale to chyba nie tak powinno byc jak jest tera. <_<

 

EDIT:

 

Aida,SiSoftSandra, 3Dmark2003, 2005 - pokazuja zmienne wartosci procka

CPU-Z - pokazuje caly czas prawidlowo

 

EDIT 2 :

 

Wynik w 3DMark2001 zmienia sie w zaleznosci od danego odczytu procesora. (raz jest wiecej, raz mniej puknktow)

 

Prosze o szybka rade i pozdrawiam !

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sproboj podpiac dodatkowe zasialnie do tej grafy, bo skoro ten medion to przebrany 9500pro to ta karta wymaga zasilania dodatkowego, az dziwne ze nie buntowala sie podczas startu komputera.

1298059[/snapback]

Nawet na tej wtyczce na karcie jest naklejka z napisem, zeby podpiac jedynie w przypadku braku zasilania z gniazda AGP. Z tego co wiem to na wszystkich nowszych plytach jest juz zasilanie na AGP, wiec to razej nie jest to. Nawet inni uzytkownicy mowia zeby podpinac jedynie w przypadku kiedy karta nie dziala, a umnie caly system chodzi stabilnie jak skala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz odblokowanego proca wiec moze on sam zaczyna swirowac tak bez przyczyny, odblokowywales lakierem czy olowkiem ?

1298116[/snapback]

Olowkiem.

 

Nowa wiadomosc. Po przestawieniu magistrali z 12*133 (na standardowym 1.5V), na 12*166 (na 1.6V) odczyty wszystkich programow wracaja do normy. :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jezeli masz karte z dodatkowym zasilanie to podepnij do niej dodatkowe zasilanie. Przeciez to oczywiste ze AGp Port musi dawac jakie zasilanie bo przeiez karty nie wymagajace dodatkowego by nie odpalily :blink: :lol: . I pomysl z lakierem jest niezly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Kupilem wczoraj nowa pamiec (kingstone 512MB cl3) i przystapilem do testow oc. Niestety zdarzyl sie wypadek :lol: . Dzis rano po zmianie timingow w biosie i resecie maszyna nawet nie zapostowala. Pomyslalem, normalna sprawa, wylaczylem kompa, wstepny res biosa - brak efektu, maszyna wciaz nie wstaje. OK, tak tez sie zdarzalo, wylaczylem kompa, zwora J10 na safe mode (fsb 100mhz), wlaczam - lipa, wciaz to samo. Wyjalem zwore J11, tez brak efektu :? . Kilkukrotne czyszczenie biosa - wciaz to samo. Wyjalem bateryjke, odczekalem godzinke, wciaz ZoNk - nie startuje.

Przystapilem do wstepnego diagnozowania przyczyny. Wyjalem ramy - brak zmian. Obejrzalem proca - wyglada ok, zadnych sladow przegrzan (chyba ze jestem ofiara naglej smierci, chociaz napiecie 1.825, mierzone miernikiem, nie jest az takie wysokie, chlodzenie nie najgorsze, temp w full load ok 45*), przesmarowalem na nowo i wlozylem namiejsce. Po tym zabiegu wciaz zadnych efektow. Nastepnie odlaczylem wsjo i zostala tylko grafa+proc. Niestety tez bez zadnego efetku.

Macie jakies koncepcje? Podejrzewam, ze mogl sie wykrzaczyc bios (tylko od czego?). Ewentualnie proc... lub mobo... ale spalenizny nie czulem :lol: .

 

 

Bede wdzieczny ja jakies wskazowki.

 

Znacie jakis sklep/serwis gdzie mozna przeflaszowac biosa? Ewentualnie pozostaje gielda, ale w tygodniu chyba bedzie ciezko a bez kompa to bida z nedza:/... Interesuja mnie miejsca na terenie KRAKOWA

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odpowiedzi.

wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglad na padniety cpu, bo jezeli nawet nie piszczy to znaczy ze proc padl, no albo bios sie "wymazal', ale to jest malo prawdopodobne. Jezeli masz mozliwosc to sprawdz cpu na innej mobo, i jezeli ruszy to cos nie tak z twoja plyta. Jezeli nie ruszy na innej to bedzie znaczylo ze poszedl do innej krainy :wink: .

 

Znacie jakis sklep/serwis gdzie mozna przeflaszowac biosa

znam ale w wawie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wyglad na padniety cpu[...]

Jutro podrzuce go komus do potesotwania... w sumie strata nie duza bo krecil sie wyjatkowo lipnie... ale zawsze go mozna bylo pchnac na llegro :?

 

Podtrzymuje pytanie dotyczace punktow flaszowania biosa :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak plyta rusza (w sensie wiatraki sie kreca itd) tylko nie postuje to na 99% to bios. Komp ruszy i bedzie post nawet jak proc jest zrabany. Niestety jezeli chodzi o miejsca gdzie flasciach!a to nie pomoge :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak plyta rusza (w sensie wiatraki sie kreca itd) tylko nie postuje to na 99% to bios. Komp ruszy i bedzie post nawet jak proc jest zrabany. Niestety jezeli chodzi o miejsca gdzie flasciach!a to nie pomoge :(

1301010[/snapback]

A powiedz mi kolego czy jak wyjmiesz cpu z socketu, komputer zapostuje??

Właczenie komputera ( przyciskiem z przodu obudowy ) rowna sie zwarciu 2 przewodow, i to zwarcie powoduje "wlaczenie sie " zasilacza, ktory zacznie dostarczac zasilanie na wszystkie wtyczki, w ktore jest wyposazony. Przez to zaczynaja pracowac dyski, wiatraki, fdd, cdrom i inne uzadzenia. Obojetnie co jest padniete ( bios, cpu ) i tak wlacza sie wiatraki, wiec twoja teoria jest bledna.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok, moze i bledna (aczkolwiek wydaje mi sie ze bez proca plyta ruszy choc nigdy tego nie sprawdzalem). Ale jestem prawie pewien ze w jego wypadku to bios poszedl a nie proc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myśle ze warto sprobowac sflashowac ten bios. ja flashowalem w ROMie, ale nie pamietam na jakiej to bylo ulicy, gdzies obok pcprojektu ;) rozejzyj sie. no a jezeli nie to pozostaje hotflash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ok, moze i bledna (aczkolwiek wydaje mi sie ze bez proca plyta ruszy choc nigdy tego nie sprawdzalem). Ale jestem prawie pewien ze w jego wypadku to bios poszedl a nie proc...

1301267[/snapback]

Plyta bez proca jak najbardziej ruszy (w takim se..nsie, ze zaczna sie krecic wentyle...) - dzis przetestowalem :-P .

Co do flashowania, raczej bede szukal kogos/serwisu z programatorem... bo na hotflasha to raczej nie znajde jelenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyta bez proca jak najbardziej ruszy (w takim se..nsie, ze zaczna sie krecic wentyle...) - dzis przetestowalem 

ruszy to pojecie wzgledne, ty tylko zwarles kabelki, dzieki czemu zasilacz zaczol dostarczac energie do urzadzen ( wiatraki i takie tam) a to o niczym nie swiadczy. Zanim ruszysz do serwisu, z prosba aby ci wgrali nowy bios ( taka przyjemnosc kosztuje okolo 20zl- tzn ja tyle placilem ), sprawdz procesor u kolegi, jezeli ruszy to masz cos z mobo ( czytaj bios maybe ) a jezeli nie ruszy to musisz szukac nowego cpu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim ruszysz do serwisu, z prosba aby ci wgrali nowy bios ( taka przyjemnosc kosztuje okolo 20zl- tzn ja tyle placilem )

Dycha na allegro u Pana z Nowej Huty (moje tereny macierzyste :D )...

Bede walczyc...

Dzieki za odpowiedzi!

Pozdrawiam!

wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...