Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

hm

kurcze nie wiem co jest z moim leadtekiem. Dosyc slabo sie kreci. Wg wykrywania przez stery wyszlo mi 352/654. Jak wezme wiecej na rdzeniu np 430 to mam freeza w 3dmarku i karta sie przelacza chyba na mniejsza czestotliwosc. Macie cos podobnego? Cos da sie z tym zrobic? Stery mam 71.25. Kręce winfoxem (ktory uparcie nie chce sie updatenac co by temperature pokazywal) :)

 

Update:

Co mozna zrobic z tym odswierzaniem o mnie zaraz cos trafi. Odpalam Street Racing Sindicate i mam czarny ekran a monitor sie wylacza tylko lampa miga nierownomiernie a w glosnikach slychac ze gra dziala bo da sie slyszec odglosy poruszania sie po menu oraz muze.

 

 

 

Pomalu zaczynam zalowac ze sie przesiadlem na nvidie :(

Edytowane przez jeffik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz... jak GF2 Ti miała cenę 250 zł to na 100% nie była już "przyzwoitą" kartą.

 

wtedy 3Ti kosztowała jakieś 350-400 zł, a 4Ti - 600-1000 (i 4Ti była przyzwoita).

 

W tej chwili za 250 zł kupisz R9550, która jest tak samo przyzwoita - jak wtedy 2Ti (jak 2Ti była uznawana za bardzo dobrą kartę - to kosztowała 1000-1500 zł). Na 9550 jeszcze dłuugi czas pograsz sobie w różne gierki (co prawda nie w 1600x1200 z AA i AF - ale w 1024 na bank)

1282661[/snapback]

 

co ty opowiadasz w 1024 z full detalami na 9550 ???

 

tej karty kompletnie nei opłaca sie kopowac w dobie kart z serii 6xxx ,9550 za 3 miesiace kompletnie nei beda sie nadawac do grania ,do komfortowego grania nie do pokazu slajdow ale fakt faktem to najlepsza karta w tej cenie czyli do 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luks__pl to sie ma dobrze  może byś zaniżył soje ceny w sklepiku bo i tak już drogi do ciebie koszt przesyłki  :)

1282655[/snapback]

:D Koszt wysyłki 6zł (poczta, priorytet) :-P lub DHL - 35zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 539zł są winfasty nowe 24miesiace gwarancji i gry wiec nie tak drogo a za 520 sparkle ,ja bym brał winfsta i jesli nie wezme tego 6600gt (inno3d) to biore tego winfsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupował juz ktos jakieś sparkle w innym sklepie niż icomp bo tam niby tylko pisze że to są "limitowane" wszystkie sie tak dobrze kręca czy tylko te ich, sam brał bym winfasta ale słabo sie jakos kreci :( a szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm

kurcze nie wiem co jest z moim leadtekiem. Dosyc slabo sie kreci. Wg wykrywania przez stery wyszlo mi 352/654. Jak wezme wiecej na rdzeniu np 430 to mam freeza w 3dmarku i karta sie przelacza chyba na mniejsza czestotliwosc. Macie cos podobnego? Cos da sie z tym zrobic? Stery mam 71.25. Kręce winfoxem (ktory uparcie nie chce sie updatenac co by temperature pokazywal) :)

 

Update:

Co mozna zrobic z tym odswierzaniem o mnie zaraz cos trafi. Odpalam Street Racing Sindicate i mam czarny ekran a monitor sie wylacza tylko lampa miga nierownomiernie a w glosnikach slychac ze gra dziala bo da sie slyszec odglosy poruszania sie po menu oraz muze.

Pomalu zaczynam zalowac ze sie przesiadlem na nvidie :(

1282677[/snapback]

 

poradzicie cos? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeffik weź karte do jakiegos kumpla i sprawdz co i jak może to poprostu wina systemu

1282816[/snapback]

systemu raczej nie bo jest nowy postawiony. Niby karta chodzi w porzadku w 3marku03 na defaultowych ustawieniach mam 5042 pkt. ale np przy zmianie odswiezania dzieja sie dziwne rzeczy. Moze to wina monitora (5-letnia 15" Samsunga) ale na 9600Pro nie mialem takich problemow. Ewentualnie moze to wina sterow. Juz nie wiem co mam myslec :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupował juz ktos jakieś sparkle w innym sklepie niż icomp bo tam niby tylko pisze że to są "limitowane" wszystkie sie tak dobrze kręca czy tylko te ich, sam brał bym winfasta ale słabo sie jakos kreci :( a szkoda

1282741[/snapback]

 

Ja swojego Sparkla kupowalem w PcProjekcie i nie bawilem sie jeszcze w maksymalne podkrecenie ale na ustawieniach 500/650 poszedl bez problemu. Ale chwyt reklamowy niezly "limitowana seria" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyzwoitą cenę ?????

najgorsza jak do tej pory karta z 6 serii (chociaż 6200agp chyba niedługo będą w sklepach)

to badziewie 530-600zł

 

to nie jest przyzwoita cena!!!!

 

Przyzwoita cena to dałem kiedyś w sklepie 240zł za GF 2 Titanium i sość długo sobie na tym pograłem,

nawet do niedawna gierki przyzwoicie chodziły...

A teraz zamiast znów wydać 250zł na nową to muszę wywalić ok 600 - ZDZIERSTWO - i to jeszzce żadna rewelacyjan karta :/

1282259[/snapback]

Trochę wypisujesz głupoty, czy tego Ti kupiłeś w tej cenie miesiąc po premierze, wątpie. Poczekaj kilka miesięcy to i cena 6600 spadnie, narazie jest nowością, a to kosztuje.

Jest prawie najgorszą kartą z serii 6, ale pomimo to po podkręceniu jest bardzo dobrą kartą.

Też chciałbym aby kosztowała 200 PLN, ale życie to nie bajka i nie głaszcze nas po jajkach.

Jeżeli chcesz aby gierki zawsze chodziły Ci przyzwoicie, to jest wyjście, kup konsole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chwyt reklamowy niezly "limitowana seria"

ale widze że to nie ich pierwszy i pewnie nie ostatni np sprzedają radki 9600 pro z taktowaniami 400/200 i piszą że w 3dmarku 2k3 przeszło 4000 dużymi czerwonymi cyframi a gdzieś tam w ukryciu po głebszym przyjrzeniu się ich aukcji okazuje sie że to (800x600) no comments

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy juz kolejna serie Sparkle 6600, ktore podkrecaja sie GPU: 300@550 Mhz, pamieci hynix 3.6 ns.

 

Sa i zmiany wizualne - ladniejsze pudeleczko BOX, z ladna elfka.

 

http://www.icomp.pl/produkty.php?action=po...raficzne&id=103

 

Co do Winfastow 6600 - maly zawod - kreca sie jedynie ~440 na GPU. Byc moze powod jest prozaiczny - niedovoltowanie (potrzebny VMOD) lub ciut inny uklad (podobnie jak w 6200), gorszy technologicznie.

 

Co do pytania czy inne sparkle sie tez kreca - nie umiem na nie odpowiedziec, nasze sa pewne i sprawdzane, z winfastami potrafily sie trafic egzemplarze GPU @500Mhz, ale 90% to max 440 Mhz.

 

Jezeli ktos nie podkreca - polecam winfasta, ciut tanszy, 2 oryginalne gry w zestawie.

Edytowane przez solo/ng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sie tak zapytam pana od icompu gdzie pisze na pudle laminacie że to jest "limitowana seria" najlepsze jest to że chyba sama firma Sparkle nie wie nic o tej waszej wersji :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego sparkla kupiłem od nich http://www.allegro.pl/show_item.php?item=42492876 kreci sie jak głupia w twj chwili pracuje 550MHz rdzen i 680MHz pamieci,rdzen podkrecałem na maxa na 560MHz przeszła testy bez problemu i zadnych zwiech, wynik w 3dMarku03 7200pkt,jestem bardzo zadowolony z tej karty!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego sparkla kupiłem od nich 1283157[/snapback]

kisiel02, dobra wiadomość dla mnie, bo ten sklep skąd kupiłeś tą kartę jest w Szczecinie, gdzie mieszkam.

Fajnie, że będę mógł podjechać i kupić tam kartę, która się tak świetnie kręci (ostatnio w cenniku mieli ją za 579 zł)

 

Jeszcze jedno pytanko kisiel02, jak jest z głośnością??? Bo moja żona strasznie narzeka na mojego kompa, że głośny a tam po prostu tak mój Radek 8500 tak wyje!!!

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B) Oznaczenia pamięci:

hynix 421A

HY5DU281622ET - 33

KOREA

 

Więc 3,3ns :D

1283253[/snapback]

 

Luks - napisz jak się karta kręci.

 

Co z tego, że pamięci 3,3 ns - jak karta nie ma molexa (to jej źle wróży)

 

na R9550XT też były montowane 3,3 ns - i to jeszcze w dodatku BGA - i co ? padały jak muchy przy taktowaniu 300 MHz (DDR 600). Ja miałem zamontowane pamięci 2,5 NS BGA i nie mogłem przekroczyć stabilnie 330 MHz.

 

Tak więc - testy, testy, testy (dla przypomnienia 3,6 NS Sparkle osiąga na pamięciach 330-340 MHz, a Leadtek - też na 3,6 NS osiąga 350-360).

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy juz kolejna serie Sparkle 6600, ktore podkrecaja sie GPU: 300@550 Mhz, pamieci hynix 3.6 ns.

 

Sa i zmiany wizualne - ladniejsze pudeleczko BOX, z ladna elfka.

 

1283130[/snapback]

 

czy dajecie gwarancje ze wasze sparkle (wszystkie) ida na 550 na rdzeniu ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dajecie gwarancje ze wasze sparkle (wszystkie) ida na 550 na rdzeniu ????

1283322[/snapback]

gwarancji ci nikt nie da - może dać ci jedynie na 300 MHz (tyle ile daje producent)

 

doświadczenie wskazuje, że kręcą się od 500 do 550 na rdzeniu.

 

Jak będziesz miał 548 to będziesz reklamował ?

 

Daj spokój człowieku - nikt na OC nie daje gwarancji, no może poza Alienware, ale popatrz ile musisz zapłacic za tą gwarancję w tej firmie

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradzicie cos?  :unsure:

1282794[/snapback]

Sprobuj tak: sprawdz czy po podkreceniu i po przepuszczeniu pierwszych trzech testow smarka 03 czy radiator jest cieply, jezeli nie zmien paste termoprzewodzaca bo jesli nie jest cieply to znaczy ze rdzen sie przegrzewa i nie oddaje ciepla z jakiejs przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak: sprawdz czy po podkreceniu i po przepuszczeniu pierwszych trzech testow smarka 03 czy radiator jest cieply, jezeli nie zmien paste termoprzewodzaca bo jesli nie jest cieply to znaczy ze rdzen sie przegrzewa i nie oddaje ciepla z jakiejs przyczyny.

1283399[/snapback]

Niekoniecznie...

To by była prawda, gdyby druga strona karty w miejscu pod GPU była gorąca... więc niech sprawdzi organoleptycznie (suchą i odelektryzowaną!!! ręką) czy karta w tym miejscu jest gorąca - jeśli nie jest - to można sobie darować zmienianie pasty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kisiel02, dobra wiadomość dla mnie, bo ten sklep skąd kupiłeś tą kartę jest w Szczecinie, gdzie mieszkam.

Fajnie, że będę mógł podjechać i kupić tam kartę, która się tak świetnie kręci  (ostatnio w cenniku mieli ją za 579 zł)

 

Jeszcze jedno pytanko kisiel02, jak jest z głośnością??? Bo moja żona strasznie narzeka na mojego kompa, że głośny a tam po prostu tak mój Radek 8500 tak wyje!!!

1283242[/snapback]

karty praktycznie nie słychac,a swoją drogą to da rade troche sie potargowac w tym sklepie bo tez osobiscie byłem u nich ją kupic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...