Skocz do zawartości
nitz

Geforce 6600 / Gt

Rekomendowane odpowiedzi

a tak wogóle to nfsU2 ma shitowaty engine i jest dużo lepiej przystosowany do radków bo GF seri 6 jeszcze nie było, zobaczymy nowe gierki które już bedą bardziej opcjonalne do tych kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak wogóle to nfsU2 ma shitowaty engine i jest dużo lepiej przystosowany do radków bo GF seri 6 jeszcze nie było, zobaczymy nowe gierki które już bedą bardziej opcjonalne do tych kart

1286956[/snapback]

Mam dokładnie takie samo zdanie... zwłaszcza, że NFS: U2 chodził mi bardzo podobnie jak teraz na podkręconym R9550 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia  brzmi kiedy  pojawia  sie vmody na leadteca ..  przynajmniej w moim  wypadku hehe :]

1287176[/snapback]

powiedz mi jak osoagnales u siebie 450 na rdzeniu? U mnie przy przekroczeniu 415 sterownik sie pluje ze to za duza wartosc i maxymalnie co moge ustawic to wlasnie 415 a poszlo by wiecej mi sie wydaje bo nie ma zadnych artow w grach i 3dmarkach. Help me :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak osoagnales u siebie 450 na rdzeniu? U mnie przy przekroczeniu 415 sterownik sie pluje ze to za duza wartosc i maxymalnie co moge ustawic to wlasnie 415 a poszlo by wiecej mi sie wydaje bo nie ma zadnych artow w grach i 3dmarkach. Help me :D

1287194[/snapback]

mam dokladnie to samo ... 0 artow 0 zwiech ale rdzen nie chce isc wiecej niz 415 i pamieci na 695 moglo by isc spokojnie o 10-20 wiecej ale przy podkrecaniu w sterach nie chce przejsc testu i sie pluje zeby zmniejszyc taktowania ... :-(

to samo w rivie i w cool bitsie ... sprobouje w winFoxie

 

btw: u mnie w winfoxie pokazuje 30-35 stopni C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory chłopcy , http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=113 bo tej recenzi musieli byście wine zgonić na nfsu2, colina5,splinter cell i kilka innych :lol: prosze pamiętac ze to porównanie nie podkręconego radka9800pro z gf6600gt i wyżej ,a 6600 NIE GT jest słabszy :-P ... koniec lini oporu ... czas sie przyznać ze w cenie do 600zł nadal najlepszym zakupem jest radek 9800 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudumaster -> gdzie ty widziałeś nowego Radka 9800Pro 256bit (bo takie są w tych testach) w cenie do 600zł ? LOL

Poza tym na 99% stron sprzętowych to 6600GT jest szybsze od 9800Pro, dlatego testy z e-giełdy nie są dla mnie wiele warte. Bo nie uwierzę w teorie spiskowe, że wszyscy się zmówili przeciw Radkowi. :)

Edytowane przez Zebius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory chłopcy , 1287428[/snapback]

Hej, zaraz - nie rozpedzaj sie!

Wiec tak:

1. Testuja tam Radka 9800 PRO, ktory ma podobna cene do GF6600GT - czyli jakies 700 - 800 zl.

2. Tego GF6600 podkrecisz tak, ze Radek (tez podkrecony) zostanie daleko w tyle.

3. Poczekaj na testy nowszych gier, to sie przekonasz kto wygra - patrzy sie przyszlosciowo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory chłopcy , 1287428[/snapback]

sam byłem zainteresowany tymi medionami ale jak poczytałem troszke na ten temat to dałem sobie na wstrzymanie te karty padaja po 2-3 miesiacach nie mowiac o kreceniue na gieldzie w katowicach sprzedaje je po 520- zł poserwisowy złom zreszta to swiadczy o solidnosci tych kart a jak mam wydaj te 600czy 700 to wole miec pewnosc ze nie padnie mi po miesiecu czy 2 bo mam gwarancje a co do wydajnosci to kazda nowa gra bedzie na kozysc nvidi i seri "6" nowsze rozwiazania technologiczne nowsza karta shadery w wersji 3 ta przepasc pomiedzy 6600gt a radkami bedzie sie zwiekszac z czsaem jak beda nowe gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dokladnie to samo ... 0 artow 0 zwiech ale rdzen nie chce isc wiecej niz 415 i pamieci na 695 moglo by isc spokojnie o 10-20 wiecej ale przy podkrecaniu w sterach nie chce przejsc testu i sie pluje zeby zmniejszyc taktowania ... :-(

to samo w rivie i w cool bitsie ... sprobouje w winFoxie

 

btw: u mnie w winfoxie pokazuje 30-35 stopni C

1287405[/snapback]

mozesz mi powiedziec jak ci sie udalo "wlaczyc" monitoring temperatury w tym winfoxie? U mnie ta opcja jest nieaktywna. Update winfoxa nie dziala. Instalowales z plyty od karty czy sciagales ze strony leadteka? Moze to wina sterow ale probowalem na 71.25 i 71.81 i nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no sory chłopcy , 1287428[/snapback]

własnie ogladam ten tet co podałes i widze ze w wiekoszsci testow 6660gt jest szybszy od 9800pro wiec nei rozumiem po co to podałes...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie spokojnie , porpostu interesowałem sie tym tematem bo szukałem grafy , cena gf6600 i radek9800 z allegro r9800 na allegro są podobne , nie wiedziałem co wybrać , wybrałem radka bo jest mocniejszy i polecam go jako relatywny wybór w tym przedziale cenowym...

a "ludzie" którzy doradzają wybrać gf 6600 za miast choćby podanego przezmnie w linku radeona9800 , mówiąc przy tym ze gf 6600 jest mocniejszy .... poprostu nachapali sie kitu o gf6600 ,jak pelikany ciepłych klusek... :lol:

 

...a co do tych testów to proste jak drut !! gf 6600gt jest mocniejszy od 9800pro ale nie znacznie , zatem wnionskuje ze radek 9800pro jest mocniejszy od gf6600 - który to nie ma polotu do swojej mocniejszej wersji gt...

 

 

i jeszcze jedno ... kręcicie swojego gf6600 do granic mozliwości, zapodajecie swoje wyniki i porównujecie je do delikatnie , lub wcale nie podkręconcyh radeonów 9800 , gdzie tu sens gdzie logika??

 

radeon 9800 jest mocniejszy od gf6600 , i to nie podlega żadnej dyskusji ... a tak nawiasem to wybaczcie ze wam sie wtrącam w temat o gf6600 :gitarzysta2: wybaczcie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko ładnie pięknie, tylko dlaczego wspomniany radek 9800 jest porównywany wydajnościowo w aplikacjach z działu "przeżytek"

 

Popatrz na wydajność 6600 (bez GT) w nowych aplikacjach wykorzystujących nowe technologie :P

Dopiero 3dmark5 pokazuej namiastke tych możliwości i radek od razu dostaje w du***

A jak sie pokażą aplikacje wykorzystujące w pełni te możliwości to dopiero będzie porównanie :)

 

Jak to powiedział @MoRoN "patrzy sie przyszłościowo"

Edytowane przez ghost_mode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi powiedziec jak ci sie udalo "wlaczyc" monitoring temperatury w tym winfoxie? U mnie ta opcja jest nieaktywna. Update winfoxa nie dziala. Instalowales z plyty od karty czy sciagales ze strony leadteka? Moze to wina sterow ale probowalem na 71.25 i 71.81 i nie ma.

1287622[/snapback]

teraz dokladnie nie pamietam ale instaluje sie WinFoxa dajer sie na live update ... czeka sie az sie winfox zupdetuje i potem dochodzi zakladka (obok zegarka w windzie prawy i opcje) cos tam cos tam clock czy tez temp i tam masz podane ... sorry ze ci nie odpowiem dokladnie ale nie chce tego instalowac bo mam siwezy system i jak mam to zainstalowane to odnosze wrazenie ze mam balagan na dysku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tak napisał to ... cóż uszłoby ci to płazem

 

Co jest dowodem na to, że uczciwość się baaardzo opłaca  B)

1278781[/snapback]

nawet jesliby tak napisal, ale na kilka sek przed koncem to i tak by to nic nie zmienilo - bo zgloszeniu faktu, allegro udziela ostrzezenia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dudumaster -> gdzie ty widziałeś nowego Radka 9800Pro 256bit (bo takie są w tych testach) w cenie do 600zł ? LOL

Poza tym na 99% stron sprzętowych to 6600GT jest szybsze od 9800Pro, dlatego testy z e-giełdy nie są dla mnie wiele warte. Bo nie uwierzę w teorie spiskowe, że wszyscy się zmówili przeciw Radkowi. :)

1287451[/snapback]

heheheheeeeeee

Udowodnij i pokaż choc jedną grę która wypada u mnie inaczej niż gdziekolwiek indziej. Nie sztuka jest porównać dwa testy:

 

1 test (nie mój) - same smarki, aquamarki, doom oraz far cry

2 test - gierki, gierki i jeszcze raz gierki no i smark na końcu

 

Umiesz czytac w ogóle testy kart graficznych?

 

Normalnie następna osoba, która porównuje testy smarków do gier - masakra

Aha i nie moja wina, że na sieci 80% testó kart graficznych to tak:

3D Mark 2001 - różne rozdzielczości i ustawienia

3D Mark 2003 - różne rozdzielczości i ustawienia

3D Mark 2005 - różne rozdzielczości i ustawienia

Aquamark 3 - różne rozdzielczości i ustawienia

Doom 3 - różne rozdzielczości i ustawienia

Far Cry - różne rozdzielczości i ustawienia

Half Life 2 - różne rozdzielczości i ustawienia

I KONIEC ..........

 

Muszę chyba zacząć takie testy robić, bo jak widać 80% osób gra w 3D Marki i aquamarki :blink:

 

Aha GF 6600 i 9800 PRO będą w testach, któe ukaża się lada dzień - teraz już naprawdę, i będzie tego grubo :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a co do tych testów to proste jak drut !! gf 6600gt jest mocniejszy od 9800pro ale nie znacznie , zatem wnionskuje ze radek 9800pro jest mocniejszy od gf6600 - który to nie ma polotu do swojej mocniejszej wersji gt...

i jeszcze jedno ... kręcicie swojego gf6600 do granic mozliwości, zapodajecie swoje wyniki i porównujecie je do delikatnie , lub wcale nie podkręconcyh radeonów 9800 , gdzie tu sens gdzie logika??

1287743[/snapback]

1. Czytaj ze zrozumieniem. Jeszcze raz: radek 9800 PRO jest mocniejszy od gf6600, ale drozszy od niego o 150 - 200zl!

2. Podkrec maksymalnie na standardowym chlodzeniu radka 9800 i to samo zrob z gf6600. W tym momencie radeon zostaje w tyle. I poczekaj tylko,az sie pojawia vmody do Leadteka :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpisalem na PW i wkleje jeszcze tu :

 

instalujesz program winfox 2.0 dostarczony do karty graficznej (na CD ze sterami)

 

po instalacji klikasz prawym na ikone Leadtek (obok zegarka w prawym dolnym rogu) i z opcji wybierasz:

 

Preference Setings>Living Update>WinFox i klikasz Living update po updacie program ci sie zresetuje i zeby sprawdzic temp musisz :

 

klikasz prawym na ikone Leadtek (obok zegarka w prawym dolnym rogu) i z opcji wybierasz:

Advenced Tools i wyswietli ci sie menu z paroma ekranami klikasz na :

Display hardware monitor (1szy od lewej w dolnym rzędzie) i masz temperaturke GPU

u mnie jest :

 

31sC a przy 110 mi bedzie alarmowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czytaj ze zrozumieniem. Jeszcze raz: radek 9800 PRO jest mocniejszy od gf6600, ale drozszy od niego o 150 - 200zl!

2. Podkrec maksymalnie na standardowym chlodzeniu radka 9800 i to samo zrob z gf6600. W tym momencie radeon zostaje w tyle. I poczekaj tylko,az sie pojawia vmody do Leadteka :P

1288076[/snapback]

nie no człowieku jak byk na allegro cena radona waha sie od 500zł do 600zł (a nikt ci nie każe kupować nowej karty!!), lub jesli ktos ma ochote nadpłacić to dostaje radeona 9800pro np saphire , w sumie i tak jeden pies bo kazdy sie kręci podobnie , a jak sie nie kręci to ma sie poprostu pecha ....zegary xt idą na 90% kart!!! i co do modów gf !!!co ty myślisz ze z radka nie da sie wycisnąc siódmych potów??

 

a do focus-a -> z niecierpliwością czekam na test!!! ps tylko czasem nie odpierniczaj maniany typu porównanie podkręconego gf6600 z nominalnie chodzącym radkiem , radkowi tez daj rozwinąć skrzydła choćby zegary xt!!

 

i jeszcze jedno co za róznica czy karta nowa czy nie??? radek to radek .... a co do tych róznic miedzy 9800 9800pro i 9800xt , to nie bede tu pisał bo to nie o tym temat , ale róznica beznadziejnie mała...poczytajcie sie dowiecie!! brak barier jak w przypadku 6600 i 6600gt gdzie karty róznią sie pamięciami i to drastycznie!!

Edytowane przez Dudumaster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no człowieku jak byk na allegro cena radona waha sie od 500zł do 600zł , lub jesli ktos ma ochote nadpłacić to dostaje radeona 9800pro np saphire , w sumie i tak jeden pies bo kazdy sie kręci podobnie , a jak sie nie kręci to ma sie poprostu pecha ....zegary xt idą na 90% kart!!! i co do modów gf !!!co ty myślisz ze z radka nie da sie wycisnąc siódmych potów??

 

a do focus-a -> z niecierpliwością czekam na test!!! ps tylko czasem nie odpierniczaj maniany typu porównanie podkręconego gf6600 z nominalnie chodzącym radkiem , radkowi tez daj rozwinąć skrzydła choćby zegary xt!!

1288157[/snapback]

ok ok ale juz wyjdz ...

po co robisz zamieszanie ? ok r9800PRO lepszy chcialem go kupic ale za drogo (proline,pronox,cei,gielda komputerowa komputerowa)

jakos sie boje kupowac na allegro ... twoj radek na allegro 500 zl a gf6600 po takim czasie jak teraz twoj radek bedzie szedl za 300 zl ... tylko wole nie miec klopotow z gwarancja i innymi takimi dlatego poszedlem do proline i kupilem winfasta leadtek gf 6600 128/128 agp i dostalem oryginalna prince of persie2 + splinter cell pantera tomorrow na DVD i jestem zadowolony nie nazekam gry mi chodza bardzo dobrze... mam znajomego ktory mial r9800pro sapphire i po zmianie na 6800LE jest ogromnie zaskoczony skokiem wydajnosci w grach / 3d smarkach itp itd...

 

ale ok r9800pro lepsze i juz cisza nic nie piszcie bo sie zrobi zaraz 34897538945 postow czemu gf660 jest lepszy a czemu r9800 a ten topic nie do tego sluzy ... narazie nie ma jedno znacznych testow ktora grafa jest lepsza + brak oficjalnych sterow do gf6xxx XX wiec poczekajmy ...

 

narazie jestem 1pewien ... gf6600 bije R9600XT za 600-700 zl :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nstalujesz program winfox 2.0 dostarczony do karty graficznej (na CD ze sterami)

 

po instalacji klikasz prawym na ikone Leadtek (obok zegarka w prawym dolnym rogu) i z opcji wybierasz:

 

Preference Setings>Living Update>WinFox i klikasz Living update po updacie program ci sie zresetuje i zeby sprawdzic temp musisz :

 

klikasz prawym na ikone Leadtek (obok zegarka w prawym dolnym rogu) i z opcji wybierasz:

Advenced Tools i wyswietli ci sie menu z paroma ekranami klikasz na :

Display hardware monitor (1szy od lewej w dolnym rzędzie) i masz temperaturke GPU

u mnie jest :

 

31sC a przy 110 mi bedzie alarmowac

dokladnie tak samo robilem i niestety nie dziala. Program laczy sie z serwerem i wyskakuje cos tam "no file to download" i tyle. Nie resetuje sie program i nie mam dodatkowej opcji w advanced tools.

Dalem temat na innym forum o monitoringu na winfascie to mi powiedzieli ze ta karta nie ma czujnika i nie da sie sprawdzic temperatury winfoxem :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo robilem i niestety nie dziala. Program laczy sie z serwerem i wyskakuje cos tam "no file to download" i tyle. Nie resetuje sie program i nie mam dodatkowej opcji w advanced tools.

Dalem temat na innym forum o monitoringu na winfascie to mi powiedzieli ze ta karta nie ma czujnika i nie da sie sprawdzic temperatury winfoxem  :blink:

1288208[/snapback]

hmm wydaje mi sie ze z czujnikiem to ma malo wspolnego ze ci nie chce robic update ... on pobiera duzo wiecej plikow niz samo "miezenie temperatury" wiec nie wiem co moze byc zle u mnie dziala .. w ciagu 3 dni reinstalowalem 3x system i za kazdym razem mi sie updatowalo :|

 

btw: nie moge juz krecic grafiki w cool bitsie bo nie przechodzi testu wiec krece w firefoxie 2.0 i fajnie sie kreci zapisuje ustawienia ale 3D mark2k1 w ogole sie nie uruchamia z komunikatem ze nie mam akceleratora 3D i zebym go zainstalowal a z 3d 2k3 wyrzuca mnie podczas CPU TEST1 z komunikatem ze costam costam lost focus ... :o odpale 3d 2k5 i obad0m troche mi juz odbija z tymi 3d markami :/ chyba sie od nich uzaleznilem ;o od tygodnia nic innego po szkole i pracy nie robie :D (Dzisiaj troche CS-a, fify2k5, popa2 i wszystkie chodza slicznie)

 

Update:

czy to jest typowy obiaw za bardzo podkreconej grafiki ?

3d2k1-blad ze nie mam akceleratora

3d2k3-wyrzuca mnie przy CPU test1

3d2k5- IDirect3DDevice9::Present failed: Device lost (D3DERR_DEVICELOST)

? :-)

na 420/695 wszystko ok po oc na 425/705 te wlasnie bledy ...

Edytowane przez JedrzeJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak samo robilem i niestety nie dziala. Program laczy sie z serwerem i wyskakuje cos tam "no file to download" i tyle. Nie resetuje sie program i nie mam dodatkowej opcji w advanced tools.

Dalem temat na innym forum o monitoringu na winfascie to mi powiedzieli ze ta karta nie ma czujnika i nie da sie sprawdzic temperatury winfoxem  :blink:

1288208[/snapback]

u mnie bylo podobnie

wylaczylem firewall'a i ładnie zassało:)

 

osobiscie swojego winfasta wykrecilem do 435/720

kolo 2500pkt w 3d05 na 71.20 (2600+ nieruszony)

Edytowane przez igor_666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno co za róznica czy karta nowa czy nie??? radek to radek .... a co do tych róznic miedzy 9800 9800pro i 9800xt , to nie bede tu pisał bo to nie o tym temat , ale róznica beznadziejnie mała...poczytajcie sie dowiecie!! brak barier jak w przypadku 6600 i 6600gt gdzie karty róznią sie pamięciami i to drastycznie!!

1288157[/snapback]

Różnica jest taka, że na GF 6600 mam 2 lata gwarancji, a na radka Medion 9800 mam 1 miesiąc.

 

Sprawa się ma tak, że dużo się nasłuchałem o Sudden Death Syndrome radków - i to tych, które miały Silencery i nie miały tego chłodzenia.

 

Z radkiem by Medion jest dokładnie tak samo jak z Codegenem. Zdecydowana większość narzeka - niektórym się palą zasiłki (np mnie), a tylko mała część jest zadowolona z użytkowania codegena. Mam nadzieję, że karta ci będzie długo służyła, jednak sam trochę nie mam ochoty do codziennej modlitwy dołączać słów: i spraw Panie by dzisiaj karta mi się nie spaliła i by 500 zł nie poszło do kosza.

 

W temacie o Radziach i Silencerze jest kilkadziesią już osób którym Radzio padł.

 

padają kręcone i niekręcone.

 

tak więc nawet gdyby Radzio 9800 był 5-10% szybszy od GF 6600 to dając 500-600 zł za kartę wolę mieć 2 lata gwarancji w sklepie, niż miesiąc u nie wiem kogo z allegro.

Edytowane przez wojwar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...