Skocz do zawartości
Pawciu

Wentylator 120mm

Rekomendowane odpowiedzi

www.zenfist.pl i tam zamowisz fandery. dostawa na drugi dzien.

1733215[/snapback]

znalazlem Wasza oferte na allegro. czy jest jakas roznica w zamowieniu miedzy allegro a zamowienie poprzez Wasza stronke?

poszukam jeszcze dzis w sklepach. jesli nie znajde to zamowie u Was :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fander 120mm (39zł,-)

Poziom hałasu: 15.1-28.8 dB

Prędkość obrotowa: 800 do 1700 obr/min

Przepływ powietrza: 52.6 do 114.1 m3/h

 

Thermaltake SilentCat (39.99zł,)

Poziom hałasu: 21dB

Prędkość obrotowa: 2500 +/- 10% obr/min

Przepływ powietrza: 52.24 CFM

 

Thermaltake Thunderblade 120mm LED Fan (27zł,-)

Poziom hałasu: 21dB

Prędkość obrotowa: 2000 +/- 10% obr/min

Przepływ powietrza: 78 CFM

 

REVOLTEC Dark (39.99zł,-)

Poziom hałasu: 22.5 dB

Prędkość obrotowa: 1200 obr/min

Przepływ powietrza: 49.21 CFM

 

COOLINK GreenSilent (49.99zł,-)

Poziom hałasu: 16-25dB

Prędkość obrotowa: 900-1600 obr/min

Przepływ powietrza: 48,8 - 86,7 m3/h

 

AKASA AMBER ULTRA QUIET (49zł,-)

Poziom hałasu: 18dB

Prędkość obrotowa: 1400 obr/min

Przepływ powietrza: 44.8 CFM

 

AeroCool Turbine Fan (49zł,-)

Poziom hałasu: 19.66dB

Prędkość obrotowa: 950 obr/min

Przepływ powietrza: 37.44 CFM

 

Dane producentów, ceny takie pierwsze lepsze z brzegu. Mógłby ktoś przerobić w odpowiednich miejscach CFM na m3/h. Jakoś nie mogę znaleźć wzoru, dzięki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh co za dylemat... akasa czy fander

Jutro wybieram sie na zakupy, bo glaciale na chlodnicy troche zaczely terkotac, poza tym za slabo wieja.

Juz jakis czas temu bylem zdecydowany na akase, a teraz jeszcze fander....

Przeczytalem wiekszosc waszych opini tutaj i w temacie o fanderze, ale dalej nie jestem pewny.

Mozliwe ze sie skonczy jednak na akasie bo z fanderem ciezko (tymbardziej ze chce je kupic w wawie jutro, juz wiem ze w angeli tylko jeden jest, moze w komputroniku beda mieli).

Jedyne co przemawia przeciw akasie to wibracje, ale z kolei mam podkladki silikonowe.Fander z tego co piszecie mocniej wieje przy podobnym napieciu.NIby wyglad nie ma znaczenia bo i tak beda z tylu budy, ale akaska jakos bardziej mi sie podoba.

jezu co za dylemat...

Jakby ktos napisal takie zdecydowane za i przeciw kazdego...

Edytowane przez [TiLt]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akasa poszła w ... , -został fander -resztę dopowiedz sobie sam

 

lepszy pod kazdym wzgledem

Ten Pan dobrze prawi ;]

 

Miałem już kilka 120-ek - Papściochy, Panaflo, CM, ale do nowej budy (CM Stacker) wsadziłem właśnie Fandery. Po ustawieniu na pół gwizdka (~7V) wichura i zarazem cisza jak makiem zasiał.

 

Brać i sie nie zastanawiać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybor. sam mam bialaski i nie mozna o nich zlego slowa powiedziec. mialem wiele wentyli i fandery sa rewelacyjne, cisza i wydajnosc w jednym no i cena jest atrakcyjna jak na produkt tej jakosci.

jak bedziesz je zamawial to bierz je od zrodla ;]

 

BTW. czemu wentyl 120mm kreci sie odwrotnie niz reszta wentyli?? to jest interesujace [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: tzn??

 

u mnie wszystkie krecą sie jak kazde inne (zgodnie z ruchami zegara)

120mm fander kreci zgodnie z ruchem wskazuwek zegara, ale np. zalman f2, ys tech ultra silent i fander wszystkie w rozmiarze 92mm kreca sie odwrotnie do ruchu wskazowek zegara. nawet box od semprona 2500+ i delta 120*38 (ten potworek) kreca sie odwrotnie do ruchu wskazowek. o to mi chodzi [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie che zakladac nowego watku wiec tu sie zapytam :

chce zamontowac fandera 120 z zasilaczu tylko za bardzo nie wiem jak to zrobic, bylbym zobowiazany za wskazowki.

 

pz. marcin

uciac kable starego wentylatora na takiej dlugosci

zamocowac odpowiedna wtyczke 3pin (chyba meska to bedzie)

podlaczyc wentylator

lub zamiast podpinac nowa wtyczke uciac tez wtyczke 3pin przy wentylatorze i polaczyc uzywajac tasmy izolacyjnej - ale ja polecam dosztukowanie wtyczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...chce zamontowac fandera 120 z zasilaczu tylko za bardzo nie wiem jak to zrobic, bylbym zobowiazany za wskazowki...

Musisz otworzyc zasilacz i zorientowac sie w jaki sposob podlaczane jest zasilanie do wiatraka.Czy kabelki sa wlutowane w plytke, czy moze sa na jakiejs zlaczce.W drugim wypadku moga byc dwie opcje, albo jest standardowa zlaczka 3pin, wtedy po prostu podlaczasz Fandera i przykrecasz go na miejscu oryginalnego wentyla.Moze tez byc zlaczka 2pin (bez kontroli obrotow), wtedy musisz ciachnac kabelek od oryginalnego wentyla i Fandera.Sciagasz izolacje z tak ciachnietych kabelkow i laczysz czarny-czarny, czerwony-czerwony, trzeci od fandera (ten od kontroli obrotow) izolujesz i zostawiasz wolny.W wypadku gdy kable sa wlutowane, tez tniesz, laczysz i izolujesz.

 

A ja mam jeszcze jedno pytanie.Bede mial dwa takie fandery na chlodnicy, podpiete przez rozgaleziacz 3pin do jednego kanalu w aerogate2 (co by je rownolegle regulowac).Dodatkowa regulacja obrotow na fanderze pozwoli mi przesunac zakres regulacji w dol (i bardzo fajnie, te nizsze zakresy obrotow bardziej mnie interesuja).

Czy mozna by odlutowac z jednego fandera regulator i kabelki podpiac pod jeden?? Chodzi mi o to zebym nie musial regulowac dwoch oddzielnie, tylko jednym potencjometrem obydwa.Czy ten regulator co jest w fanderach wytrzyma? czy moze kupic mocniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uciac kable starego wentylatora na takiej dlugosci

zamocowac odpowiedna wtyczke 3pin (chyba meska to bedzie)

podlaczyc wentylator

lub zamiast podpinac nowa wtyczke uciac tez wtyczke 3pin przy wentylatorze i polaczyc uzywajac tasmy izolacyjnej - ale ja polecam dosztukowanie wtyczki

 

ok a co z regulatorem obrotow, rozumiem, ze wentyl ma byc ustawiony na maxa, a zasilacz bedzie ustawial obroty wedlug swoich potrzeb

Dobrze kombinuje :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...ok a co z regulatorem obrotow, rozumiem, ze wentyl ma byc ustawiony na maxa, a zasilacz bedzie ustawial obroty wedlug swoich potrzeb

Dobrze kombinuje ...

dobrze :)

ewentulanie mozesz sobie wystawic regulator przez kratke i w miare potrzeb samemu regulowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy uważacie, że potrzebny jest kolejny art zastawiający ze sobą wszystkie popularne wentyle 120 mm? jest juz troche tego w sieci. Pytam bo szukam natchnienia na nastepnego arta :P Sam mam fandera 120 mm i jestem bardzo zadowolony - wczesniej mialem takze 120, swiecaca na niebiesko terkoczącą maszynke. Jak zamontowalem fandera bylem poruszony i bardzo dumny z faktu ze zenfist i fander (w sumie na jedno wychodzi) mieszcza sie w moim rodzinnym miescie = Wrocławiu :)

 

wszystkich zainteresowanych moja tworczoscia zapraszam na www.pmc.end.pl

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...