Skocz do zawartości
lead

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bachus81

zgadzam się z Domelem

 

jesli komentować obecny stan zbrojeń pomiędzy NV a ATI, zdecydowanie wygrywa NV.

 

Nie wiem jak w innych krajach ,ale sprzedaż grafik ATI znacznie spadała.

 

NV bije ją na głowe.

 

Co do wydajność to x800XT PE to faktycznie najszybsza k. graficzna dostępna na rynku.

 

Trzeba jednak dodać, żę jest to k. graficzna oparta o przestarzalą już architekturę , maksumalnie podkręcona.Nic się już z niej nie da wycisnąć.

 

NV wygrywa nie tylko z ATI lepszym marketingiem i szerszą współpracą z producentami oprogramowania, ale takżę tym, żę ostatnio wypuścila bardzo dobre karty graficzne 6xxx, które są nowocześniejsze i co jest najważniejsze sporo tańsze.

 

Co z tego, żę x800xt PE jest najszybszy skoro jego dostępność jest bardzo ograniczona, cena kosmiczna, a wydajność w porównaniu z 6800 Ultra nie jest znacznie większa.Różnica kilku %.

 

Co do przyszlości to nie ma karty graficznej prawdziwie przyszlościowej.

 

Dziś wydasz 2500 zł na grafę, a za 2-3 miechy wyjdzie kolejny model , który będzie 30-40% wydajniejszy, a często bywa, że tańszy, o nowoczesności nie wspomnę.

 

Reasumując:

 

jeśli ktoś ma trochę rozumu i nie szasta pieniędzmi to nie powinien kupować grafy droższej niż 1600 zł, a w tym przedziale cenowym 6800 GT nie ma godnego konkurenta. B)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widac, ze mówi wielbiciel nv... karty ati sa dobre, ale co z tego ze nv ma ps3, jak w ps2+ sie dławi? swiadczy to o nei dopracowaniu, ale które bedzie wyeliminowane w nv48.... poczekamy na x800xl itp i zobaczymy kto bedzie zadzic,

p.s

mam jakby co ma gf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, żę x800xt PE jest najszybszy skoro jego dostępność jest bardzo ograniczona, cena kosmiczna, a wydajność w porównaniu z 6800 Ultra nie jest znacznie większa.Różnica kilku %.

Cena kosmiczna? To jaka jest cena 6800U? Przecież 6800U jest droższą kartą.

Dostępność ograniczona? Żartujesz? Spróbuj kupić X800XT na PCI-E i spróbuj kupić 6800GT lub 6800U wtedy zobaczysz co ciężej kupić. Z dostępnością to NV sobie jaja robi, przykład? 6800GT PCI-E ponad pół roku od premiery a karty dalej nie widać w sklepach. Kiedyś była taka sytuacja z P3 1GHz :D

Co do przyszlości to nie ma karty graficznej prawdziwie przyszlościowej.

 

Dziś wydasz 2500 zł na grafę, a za 2-3 miechy wyjdzie kolejny model , który będzie 30-40% wydajniejszy, a często bywa, że tańszy, o nowoczesności nie wspomnę.

Z tym się zgadzam, ale ty sam sobie przeczysz... Poza tym przesadzasz, swoją kartę kupiłem w wakacje za 2000zł, zobacz ile kosztuje teraz(1700zł) i czy pojawiły się szybsze karty, po prostu trzeba wiedzieć kiedy kupować. Teraz bym już nie kupował takiej karty

jeśli ktoś ma trochę rozumu i nie szasta pieniędzmi to nie powinien kupować grafy droższej niż 1600 zł, a w tym przedziale cenowym 6800 GT nie ma godnego konkurenta. B)

 

Pozdrawiam.

1238960[/snapback]

Ale czemu piszesz tylko o AGP? Teraz większosć nowych komputerów ma PCI-E. Poza tym specjanie wybrałeś taki przedział gdzie NV jest najlepsza. Za 1700zł mozna kupić X800pro VIVO, 1600można wydać a 1700 już nie? Zauważyłem że większość użytkowników sympatyzje jedną bądź drugą firme nie patrząc na fakty. Przykładem jest właśnie ten sztuczny przedział do 1600zł. Nie twierdzę że 6800GT, jest to bardzo dobra karta za swoją cene ale nie można powiedzieć że ATI nie ma alternatywy i nie mówie tu o śmiesznym niemodowalnym X800pro. Patrzac na rynek PCI-E tam sytuacja ATI wydaje sie nawet lepsza od NV. 6800GT ma znacznie tańszego konkurenta a tylko troszkę wolniejszego w postaci X800XL.(wiem że jeszcze niedostępny ale czy 6800GT jest dostępny?) A gdyby ktoś miał kupować teraz to tylko 6800U albo niskobudżetowa karta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

x800 Pro jest zdecydowanie gorszą kartą graficzną od 6800 GT

 

w mojej wypowiedzi pisalem o AGP bo większość posiadaczy kompów, i to przygniatająca ma tą platformę

 

pisałem o x800xt PE a nie o twoim XT.

 

co do oplacalności to policz sobie ile ciebie łącznie wyniesie ta super droga karta , a ile zyskałeś nia

 

 

moim zdaniem zyskaleś niewiele, no może szpan, on duuużo kosztuje

 

 

Ps.

gry chodza tak samo dobrze (plynnie na bardo wysokich trybach graficznych) zarówn na 6800 jak i x800XT

 

a że masz trochę klatek więcej i punkcików w markach to mnie nie podnieca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak nie czytałem tego wątku, ale widać trochę szkoda.

 

Wykręcony ostro GF 6800 256 MB (12 & 5) jest nieco słabszy, choć często przegania Radka X800. Ciężko będzie roztrzygnąć, która karta (6800 GT czy X800 PRO) będzie lepsza.

 

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=122

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800 Pro jest zdecydowanie gorszą kartą graficzną od 6800 GT

Przecież sie zgodziłem, ale za 100zł więcej od GT można dostać X800pro VIVO. Po zmodowaniu na X800XT/XT PE uzyskujemy szybszą kartę.

w mojej wypowiedzi pisalem o AGP bo większość posiadaczy kompów, i to przygniatająca ma tą platformę

 

pisałem o x800xt PE a nie o twoim XT.

można po polsku?

co do oplacalności to policz sobie ile ciebie łącznie wyniesie ta super droga karta , a ile zyskałeś nia

moim zdaniem zyskaleś niewiele, no może szpan, on duuużo kosztuje

Ps.

gry chodza tak samo dobrze (plynnie na bardo wysokich trybach graficznych) zarówn na 6800 jak i x800XT

a że masz trochę klatek więcej i punkcików w markach to mnie nie podnieca

1239327[/snapback]

Wcale nie chodza. 6800 ma tylko 128Mb, po włączeniu FSAA I AF w rozdzielczności 1248x1024 i więcej mamy "slideshow".

Tak nie czytałem tego wątku, ale widać trochę szkoda.

 

Wykręcony ostro GF 6800 256 MB (12 & 5) jest nieco słabszy, choć często przegania Radka X800. Ciężko będzie roztrzygnąć, która karta (6800 GT czy X800 PRO) będzie lepsza.

Wcale nietrudno, X800pro jest bezdyskusyjnie słabszy od 6800GT. Ale co ma do tego 6800 i X800? Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nietrudno, X800pro jest bezdyskusyjnie słabszy od 6800GT. Ale co ma do tego 6800 i X800?

1239405[/snapback]

Mówiąc X800 miałem na myśli wersję PRO - sorry za brak sprecyzowania. A GF 6800 wykrecony na takich zegarach jakie ja miałem jest już niewiele słabszy niż GF 6800 GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ediee-tak samo widac kto jest wielbicielem ATI...

I o co Ci chodzi???NV dławi się na SM2.0?????????No bez jaj...(chyba że chodzi Ci o tryb w grze Kroniki Riddika...-ale tutaj to Radki tez się dławią)...I nie mów że wziąłbyś Rx800pro kosztem GF6800GT czy Rx700pro kosztem GF6600GT- jeśli tak to nie mam pytań....

 

Majdan-piszesz o PCI-E a ja np. pisze o AGp dlatego bo na bank ten port bedzie jeszcze w użyciu przez conajmniej rok....A to że nadal jest on większym zródłem dochodów to swiadczy fakt że NV i po niej ATI zdecydowało się podjąc prace nad mostkiem PCI-E->AGP...

Wystarczy spojrzeć jak rozchodzą sie GF6600GT a ilu ludzi czeka na GF6600 i GF6200 na AGP....Nikt nie ma zamiaru zmieniac całej platformy żeby np kupic sobie X800xl tym bardziej że jak narazie port PCI-E nie wnosi wiele w stosunku do AGP(moze wersja 2.0 coś zmieni ale to dopiero w 2007roku)..

 

Piszez też że za 1700zł można kupic modowalnego x800pro-spoko można tylko wez pod uwage to że większośc ludzi nie bawi sie w modowanie a conajwyżej podkrecanie...A do tego wiele modeli nie osiąga częstotliwości xt nie mówiąc już o x800xt pe....GF6800GT natomiast chocby z Leadteka czy Gigabyte lub ASUS mozna zakręcić na Ultre beż zadnego moddingu....

 

Co do cen to zarówno GF6800U(Leadteka można dostać za nieco ponad 2000zł)jak i Rx800xt pe czy xt to są one podobne....

 

Co do dostepności to ciekawe skąd się wziął przydomek Rx800xt PE na ``Phantom Edition``.......

 

Focus-co???Nie gadaj tylko ze Rx800pro jest równorzędną kartą do GF6800GT-bez takich...Powszechnie wiadomo nie od dziś że GF6800GT jest szybszy i ogólnie lepszy od rx800pro(nie mam na myśli żadnego moddingu!!)...

 

Jeszcze coś jeśli chodzi o wielbienie jednej czy drugiej firmy-nie trzeba być wielbicielem żeby kupić GF6800GT GF6800 czy GF6600GT kosztem rx800pro r9800pro czy x700pro(Rx800xt pe jest tutaj jednak dośc wyraznie szybszy od GF6800U-tak że w tym przypadku jednak Radekx800xt pe)...Wielbicielem to się jest jak sięz podanych wyżej przykładów wybierze karte ATI....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem wielbicelem ati, biore nv bo ma NARAZIE lepsza oferta cenowa, ale to sie zmieni gdy wejdzie x800xl, ciekawe jak bedzie wygladała ssytuajca 6800 wtedy, bo cenowo konkurencyjne bedą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus-co???Nie gadaj tylko ze Rx800pro jest równorzędną kartą do GF6800GT-bez takich...Powszechnie wiadomo nie od dziś że GF6800GT jest szybszy i ogólnie lepszy od rx800pro(nie mam na myśli żadnego moddingu!!)...

1239462[/snapback]

Coo???? Gdzie ja tak napisałem? Nie testowałem, więc się bezpośrednio na ten temat nie wypowiadam. :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieee-napisałes że CIĘZKO bedzie rozstrzygnąc która z nich bedzie lepsza....O to mi chodziło....a to która jest szybsz to bylo widac już po premierze obydwu układów....

Tak jak Rx800xt pe jest lepszy od GF6800U tak GF6800GT jest lepszy od Rx800pro-które w tej cenie w porównaniu do GF6800GT to nieporozumienie....

 

Co do x800xl to zobaczymy jak bedzie z cenami bo sam w takiej cenie(1200zł)byłbym zainteresowany :-P ...Z drugiej jednak strony mam nadzieje że NV obniży ceny GF6800GT do poziomu x800xl.... :)

Choć jeszcze ciekawiej przedstawia się x800-ale oby te karty szybko były dostepne na AGP-choć myśle że nie będzie to wczesniej niż w okolicach marca/kwietnia -niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówiąc X800 miałem na myśli wersję PRO - sorry za brak sprecyzowania. A GF 6800 wykrecony na takich zegarach jakie ja miałem jest już niewiele słabszy niż GF 6800 GT

1239452[/snapback]

Dopiero teraz przeczytałem ten twój artykuł, bardzo ładnie sie kręci ten 6800. Przy rdzeniu taktowanym zegarem 460 fillrate ma praktycznie taki sam jak 6800GT. Przepustowość pamięci też tylko marginalnie niższą. Natomiast wydajność geometryczna powinien mieć troszkę wyższą. W teorii powinien mieć bardzo podobną wydajność, miejscami nawet wyższą.

ps. 6600GT ma 8potoków a nie 4! Na testach zachowuje sie jak 4x2 ze względu na 128bit szyne danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geforce 6600gt - Slabszy Niz Oczekiwalismy ?, Uzytkownicy X700pro tez niech lookaja

 

zdaje sie ze taki był temat... a nie " co jest lepsze ATI czy nVidia" ehh :blink: <_<

Edytowane przez dvie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do optymalizacji w grach to HL2 był ``robiony`` pod ATI a jakoś GF-y 6xxx radzą sobie niewiele gorzej niż Radki....

 

1237348[/snapback]

Nie koniecznie. Ja bym powiedzial, ze D3 byl robiony pod NV, a ATI nie odstaje wiele ;)

http://techreport.com/reviews/2004q4/radeo...xt/index.x?pg=6

http://techreport.com/reviews/2004q4/radeo...xt/index.x?pg=4

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko cos link nie zadzialal ;)

 

Chyba musisz skopiowac obrazek na jakis inny serw...

1239571[/snapback]

zmienione-dalem same linki

 

87fps i 92fps, troszkę małe te różnice. Na innych testach są znacznie większe.

ps. nie kradnij  :lol:

1239577[/snapback]

ja tylko zlinkowalem :P

Oczywiscie ze mozan znalezc inne, ale widac jak NV mocno traci z AA i AF. Podalem parametry z rozdzialki 1280x1024 AA4x i AF8x, bo na tylu gram i mnie to interesi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze mozan znalezc inne, ale widac jak NV mocno traci z AA i AF. Podalem parametry z rozdzialki 1280x1024 AA4x i AF8x, bo na tylu gram i mnie to interesi.

1239632[/snapback]

Też gram na takich ustawieniach, ale na prawie wszystkich innych testach X850XT PE jest słabszy w doom3 od 6800GT.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

http://graphics.tomshardware.com/graphic/2...215/ati-11.html

Edytowane przez Majdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wiadomo, ze w doom3 ati przegrywa i to duzo, ale np wtakim nei promowanym az tak ridicku to na podobnym silniku jak doom3 ati dobrze znowu wychodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lancer-wiadomo że DOOM3 był robiony pod NV a HL2 pod ATI a jak wynika z większości testów to GF-y 6xxx radzą sobie lepiej niż Radki x8xx w DOOM3....I to nie chodzi o to że silnik DOOM3 jest bardziej wymagający....Co do Riddicka to i GF-y i Radki chodzą podobnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu wielu opini to nie wiem która grafa lepsza :sad: naprawde nie wiem po co każdy chwali swoje !!!! wojna ATI vs NV jest na forum zbędna. Ja np mam radeona 9800se w którym mam tylko 4 potoki :/ i grafe sprzedaje . I teraz mam dylemat co kupić jakiegoś radeona 9800pro może XT lub 6600GT lub coś podobnego. a na tym forum widze że prawie nikt nie daje obiektywnej opini (poza paroma wyjątkami) :D a wiec podajcie przykłady z życie i która grafa jest lepsza w tym samym przedziale cenowym !! bo z tego co ja słyszałem to ATI jest lepsze ale jak by nie było ma mniejsze taktowanie a to niestety minus.

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

pentium 4 2,66@3,2ghz northwood 20x160 MSI NEO2-S 512DDr 400mhz radeon 9800se 256mb 128bit 250/500

zasilacz 420W HDD cawiar 80GB 7200obr 8mb casche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi trzeba bo widziałem jak chodzina gf6800 i na 9800pro i na 9800pro troszke lepiej chodizł tzn mniej było ogólnie klatek ale tak nei rwało roz 1280/1024 wszystko high(maks) anti4, anizo 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przeczytaniu wielu opini to nie wiem która grafa lepsza  :sad:  naprawde nie wiem po co każdy chwali swoje !!!! wojna ATI vs NV jest na forum zbędna. Ja np mam radeona 9800se w którym mam tylko 4 potoki :/ i grafe sprzedaje . I teraz mam dylemat co kupić jakiegoś radeona 9800pro może XT lub 6600GT lub coś podobnego. a na tym forum widze że prawie nikt nie daje obiektywnej opini (poza paroma wyjątkami)  :D a wiec podajcie przykłady z życie i która grafa jest lepsza w tym samym przedziale cenowym !! bo z tego co ja słyszałem to ATI jest lepsze ale jak by nie było ma mniejsze taktowanie a to niestety minus.

1239864[/snapback]

O co sie tobie chodzi? To chyba normalne ze ktos kto wybral grafe xxx ja chwali bo wedlug jego kryterii jest lepsza od yyy. Jak ma inaczej postepowac? Mowic ze jest glupkiem bo nie wybral konkurenta?

 

Porownan w sieci masz conajmniej 5milionow. Opinii uzytkownikow tez jest conajmniej 100mln. Wynika z nich ze GF6600GT jest troszke lepszym wyborem wiec nie mam pojecia kto ci wciskal ze R9800P jest szybszy-ktory jakby nie liczac jest o 1,5roku starszy od GF6600.

I nie wiem co w/g ciebie taktowanie ma do wydajnosci. Jakimi kryteriami mierzysz wydajnosc? Po ilosci MHz? Moj FX53 robi jak chce Twojego Pentiuma, a ma nizsze zegary :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej chlopaki z kad taka ostra wymiana zdan :blink:

 

co za roznica czy x800 czy 6800 jest szybsze, nie pisze juz w jakiej wersji, jak ktos ma x800 to napewno jest zadowolony, ktos inny ma 6800 i tez napewno zadowolony jest, kazda z nich ma zalety ma tez pewne minusy, nie powiedzial bym ze karta na ktorej hl2 chula po 150 klatek i wiecej ma jakies wady :lol: a dotyczy to tak jednej jak i drugiej, sam widzialem juz mnustwo testow w jednych karta ATI wygrywa, w drugiej NV prowadzi, a prawda zapewne lezy po srodku <_<

 

osoboiscie mam radeona, ale co z tego, mialem kiedys GF 2 mx 200 zaraz jak tylko wyszedl i tez bylem z niego bardzo zadowolony, gdy kumple mieli tnt 16 mb to gf2 to bylo cos, teraz na dziadku pomykaja simy u mojej niewiasty :lol: naturalnie simy jeden ;P

 

dajta pokoj przeciez i tak zaden z was nie zmieni zdania na temat ati i nv lepiej skoncentrujcie sie na o/c, choc nei mam pojecia po co podkredac x800 czy 6800 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zabawy, swoja droga podkrecanie nawet teraz sie smieszne stało,bo np niektorzy maja 6800gt i podkecaja do 400/1100 ze standardowych i ząły czas na tym jada, jaby na standardzie zle chodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie tego tlumczyc nie musisz :P Jednak ostatnio przewaga GF6800 nad X800 w D3 spadla i nie jest tak kosmiczna jak na poczatku.

1239854[/snapback]

Masz może jakiegoś linka do porównania różnych wersji Catalistów w Doom3? Bo chyba coś mi umknęło... Nie przypominam sobie żeby jakaś wersja katalizatorów dawała jakiś poważniejszy przyrost wydajności w doom3.

Może na TwojePC zrób coś takiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo ja rozumiem satysfakcje z podkreconej grafy, sam dobralem sie do zegarow swojego asusa 9550, ale podkrecac grafe za 2k i wyzej to bym sie bal :oops: zreszta ponizej tez bym sie bal

 

 

moze jeszcze taka mala uwaga.

 

do kart nv czy ati mozna sie latwo zniechecic, np kupujac sobie 5200 128bit/64 mega jak to zrobil moj cioteczny brat no i coz pograc na nim racej cieko, za to ati kontratakuje tu 9200 se lub ogolnie samym 9200, choc na jego wersji 128/128 da sie jeszcze pograc z zacisnietymi zebami w hl2 czy doom 3, ale jest to gra z ulatwieniem, gdyz mamy duzo czasu zanim gra przeskoczy do nastepnej klatki :blink: powiedzial bym ze 5200 rowniez mozna do tego podciagnac i on tez oferuje takie ulatwienie :blink: ale do rzeczy wiec gry kupimy sobie 9200 se a potem sie przesiadziemy na 5700 to naturalnie zaczynamy wychwalac nv pod niebiosa naturalnie wiem ze roznica w cenie jest zasadnicza jednak chumor bardzo sie poprawia, tak samo jest oczywiscie z przesiadka w przeciwna strone. ogolnei takiej przesiadki niewazne na co zycze kazdemu w nowym roku kogo omotal sprzedawca w sklepie zapewniajac go o wybitnych osiagach 5200 czy 9200 :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...