Skocz do zawartości
marcin_groen

--msi K8n Neo2 - Nforce3 Ultra--

Rekomendowane odpowiedzi

1.Zasilacz nie najgorszy, aczkolwiek nie najlepszy

2. 0450, 0444,0441 ogólnie wszystkie z 2004,ale to jest loteria możesz mieć niby dobrą serie a bedzie się kiepsko kręcić :-( , pogadaj z Raptorem może ma selekcjonowane :-) , albo interpoler też selekcjonował

3.Płytka jest naprawdę super, jedna z najlepszych na NF3 , wiadmo jeden bedzie miała jakies bugi inny nie( ja mam cool) jak coś to mogę sprzedać :-)

4.pamiątki na 166 i możesz kręcić, nie są to demonki ale zawsze coś

5 . Kup lepszy zasilacz :-) Taganek albo coś z szefa ale lepszego z aktywnym PFC

pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem swoja MSI K8N Neo2 Platinum wlasnie w apollo.pl ... czekalem na nia ponad tydzien od zamowienia. Przy plytce byla ikonka ze jest aktualnie dostepna od reki ... zamowilem i przez kilka dni zadnego maila od nich nie dostale (zero odp) a wyslalem 3. Potem pojawilo sie ze czekaja na dostawe. Po jakis 12 dniach plytka byla juz w domku a maila ze zostala wyslana dostalem dzien po tym jak ja otrzymalem :wink: przesylka bardzo dobrze zapakowana z plytki jestem zadowolony narazie nie odnotowalem zadnych problemow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w komputroniku płyta przyjechała po 3 dniach, też nie mam z nią problemów.

Co do procka to tutaj jest prawdziwa loteria jak napisała poprzedniczka, mój jest z niesławnej serii CBBID 0451 ale 2550MHz na 1,55V stabilnie.

A zasilacz poszukaj sobie trochę lepszy (będę sprzedawał mojego Tagana jak by co to wal śmiało na PW).

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymienilem to dziadostwo (zobacz ile masz np. pasty termicznej pod tym coolerem: praktycznie zero! to nie ma prawa chlodzic) na pasywnego coolermastera z serii premium. Dodatkowo wieje na niego 120mm z Heater Core'a i temp jeszcze nigdy nie przekroczyla mi 35-36C (sprawdzane czujka zewnetrzna0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zdejme to zlote 'cos' i lukne ... najwyzej naloze Arctic Silver 5. Niewiem czy by mi takie cos co ty masz tam weszlo ... jest tam strasznie malo miejsca bo mam na grafice Zalmana VF700-CU <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień pastę pod coolerem ja nałożyłem Arctic Silver Ceramique i temperaturka od razu spadła o ok. 7-8 stopni możesz się pokusić o małą polerkę spodu też powinno dodatkowo pomóc. A tak wogóle to nie ma zabardzo co wsadzić zastępczego na mostek ze względu na jego umiejscowienie.

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie- da sie z gory obciac te kolki i zdjac oryg radiator.

 

Przy okazji- czy my piszemy o tej samej plycie? Ja mam x800xt, ktora krotka karta nie jest, a miejsca by zalozyc jakies NORMALNE chlodzenie na chipset mobo jest duzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam radka 9700 i gdy bylo boxowe chlodzenie bylo duzo miejsca ale teraz jest zalman VF700-Cu i za duzo tam nie ma ... to co ty masz zamast tego zlotego coolera moze wejdzie (na styk). Co bedzie wydajniejsze jakis radiator coolermaster albo Zalman ZM NB32J bez zadnych dodatkowych wiatrakow czy to co jest teraz na plytce (zloty cooler) ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji- czy my piszemy o tej samej plycie? Ja mam x800xt, ktora krotka karta nie jest, a miejsca by zalozyc jakies NORMALNE chlodzenie na chipset mobo jest duzo...

1307501[/snapback]

Mój błąd, ja mam na karcie Tt Giant III i u mnie już nic nie wejdzie. Trochę się zapędziłem z tą oceną.

 

Ale może by pasował taki Revoltec http://www.4max.com.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=262 trochę zwolnić wiatrak i chyba by było cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy (a wlasciwie moj kumpel bo on nie ma teraz dopstepu do netu). Kumpe sklada kompa A64 2800, Msi K8N, 512 MB Twinmos, zasilacza 350W Mode Com. Jak próbuje wlaczyc kompa to slyszy 3 piski (po ok sekundzie kazdy) pozniej przerwa z 5 sek i dalej to samo. Co to moze byc? Pamiec, grafika, procek?

Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje szybkiej pomocy (a wlasciwie moj kumpel bo on nie ma teraz dopstepu do netu). Kumpe sklada kompa A64 2800, Msi K8N, 512 MB Twinmos, zasilacza 350W Mode Com. Jak próbuje wlaczyc kompa to slyszy 3 piski (po ok sekundzie kazdy) pozniej przerwa z 5 sek i dalej to samo.  Co to moze byc? Pamiec, grafika, procek?

Z góry dzięki za pomoc.

1308800[/snapback]

Do msi dodawany jest calkiem fajny sledz z usb i 4 diadami po podlaczeniu sygnalizuja one co z kompem w danej chwili sie dzieje , test cpu, mem itp.

Ale sadze ze to problem z pamieciami, na tej plycie ma znaczenie w ktory slot (kolor) wlozysz pamiec ( single side, duble side) i czy 333 czy 400 ddr, poczytaj instrukcje i bedzie git :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm o tym urzadzanku to kumpel mi cos mowil przez fon, to podobno cos pisalo o wczesnej fazie inicjacji chipsetu. Dalem znac kumplowi zeby ze slotami pamieci pokombinowal. Pamiec ma tam Twinmos 512 pc3200

 

--update---

po sprawdzeniu pamieci w innym kompie okazaly sie ze to one sa wadliwe. Dzieki za pomoc

Edytowane przez tomboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich na tym forum

 

stalem sie wlasnie szczesliwym (narazie) posiadaczem athlona 64 3200 i ma dwa pytania

1. sandra czy cpu-z pokazuje mi napiecie w granicach 1.35-1.36v, a ustawione mam teoretycznie 1.5

2. nie moge przekroczyc magicznej bariery 2500mhz przy tym lub wyzej nie przechodzi mi ani super pi ani prime95, mimo podwyzszania napiecia. pamiecia zanizylem i taktowanie i timingi wiec to nie ich wina, chociaz to elixiry wiec cholera je wie

 

moj konfig to a64 3200, msi k8n neo2, 2X256 elixir 400, radeon9500,zasilacz deer 350lub400 nie chce mi sie wlazic pod biurko zeby sprawdzic. cooler boxowy. jak jutro lub w pon go bede zmienial to zobacze z ktorego tygodnia ten procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy wachają się zdjąc wiatraka z nb i przesmarować pastą, zdjęcie:

NB na K8N Neo2 - a ludzie na abita za pastę na nf7 psioczyli :)

 

przed przesmarowaniem miałem 325mhz stabilne, po mam 340 stabilne. ciekawe ile bedzie jak blok założe... na razie muszę top zrobieć, bo top z abandona nie wchodzi pod radiatory ma grafice i zasłania tą zapinkę przy agp...:(

Edytowane przez Iwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem jeszcze mniej tej pasty niz ty jakas 1/3 tego <_< przesmarowalem mostek pasta arctic silver 5 i jest duzo lepiej :wink: temperatura miezona dioda zewnetrzna -----> przed okolo 48C (zdazalo sie ze przekraczalo nawet 50C !!) ... teraz okolo 39C (jeszcze nie widzialem zeby 40C przekroczylo :D zobaczymy po jakims tygodniu ... powinno byc jeszcze lepiej :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej odbilo albo ja zepsulem;) wczoraj 8x320 1.5v i pamieci na 166 a dzisiaj nie chce wstac na 240 i pamieci synchro chociaz jak testowalem predzej to wszystko smigalo 1:1 nawet przy 9x290 ...

edit: moje hynixy na kt400 - 220 i bezblednie w memtescie a na k8n sie sypia przy 210? lol:D

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, którzy wachają się zdjąc wiatraka z nb i przesmarować pastą, zdjęcie:

NB na K8N Neo2 - a ludzie na abita za pastę na nf7 psioczyli :)

wow :) heh to mam wielka ochote zmienic ten wentylatorek ale jest jeden problem, mam VGA Silencera Rev.3 a z takim chlodzeniem

to ja ledwo wkladam i zapinam karte na AGP, a szkoda... bo zalman nie wejdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje hynixy ...... na k8n sie sypia przy 210? lol:D

1315636[/snapback]

no teraz to mnie wystraszyles ... :mur: mam nadzieje ze az tak zle nie bedzie licze co najmniej na 230 przy cl.2.5 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mojej odbilo albo ja zepsulem;) wczoraj 8x320 1.5v i pamieci na 166 a dzisiaj nie chce wstac na 240 i pamieci synchro chociaz jak testowalem predzej to wszystko smigalo 1:1 nawet przy 9x290 ...

edit: moje hynixy na kt400 - 220 i bezblednie w memtescie a na k8n sie sypia przy 210? lol:D

1315636[/snapback]

to raczej zepsułeś, bo na mojej hynixy latają ładnie na 270mhz 3-4-4-8 2.8v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...