Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

imho oni wiedza co robia...

1584840[/snapback]

Nie chce kwestionować mocy PS3 ale co do tego to sie nie raz zastanawiam. Udowodnili to ze nie bardzo wiedza co robia juz przy PS2. Zamiast wykorzystac dostepne komponenty z rynku PC tak jak X, sony postawilo na wlasna technologie, ktora okazala sie trudniejsza w programowaniu i z perspektywy czasu mniej wydajna. Ja co prawda zostane wierny SONY, bo to jest firma z tradycjami, pozatym bardzo lubie gry z japonskim klimatem, rozne rpg, pilki nozne od japoncow i duzo innych gier tworzonych przez nich. W ogole wg mnie gry tworzone przez japonczykow sa IMO najlepsze. X, jak X360 jest sceptycznie przyjmowany w japonii co za tym idzie bedzie takowych gier mniej. Jednakze X'a 360 tez kupie, gdyz nie chce przepuscic zadnego exlusiva. Pozostaje mi pytanie, na co sie najpierw zdecydowac. Raczej stawiam na opcje, najpierw X360 za 300$ i potem PS3 jak cena spadnie.

 

W ogole zauwazylem taka tendencje. Jesli ktos gral zawsze na PC, ogolnie nie akceptowal konsol, z ktorych synonimem praktycznie ostatnio stalo sie PS2, to Ci ludzie nadal przez swoje jakies takie fanbojowe pozstałości nawet gdyby PS3 czy X 360 bylyby po rownej cenie to i tak wezma X'a bo wg nich blizej mu do PC.

 

Nie chce tu sugerować ze ktos tak podchodzi stąd do tej kwesti - NIE! Zeby nie bylo zaraz atakow na mnie, ale na roznych forach da sie to zaobserować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogole zauwazylem taka tendencje. Jesli ktos gral zawsze na PC, ogolnie nie akceptowal konsol, z ktorych synonimem praktycznie ostatnio stalo sie PS2, to Ci ludzie nadal przez swoje jakies takie fanbojowe pozstałości nawet gdyby PS3 czy X 360 bylyby po rownej cenie to i tak wezma X'a bo wg nich blizej mu do PC.

 

Nie chce tu sugerować ze ktos tak podchodzi stąd do tej kwesti - NIE! Zeby nie bylo zaraz atakow na mnie, ale na roznych forach da sie to zaobserować.

1585338[/snapback]

Chyba mylisz pojęcia. Przecież jesli ktoś fanboyuje PCtowi to nie kupi konsoli. Wg. mnie to właśnie fanboye PS2 są ślepo zapatrzeni w PS3 (zauważcie że na jakichś forach o Xsie ZAZWYCZAJ użytkownicy rozsądnie podchodzą do możliwości obu konsol, a na forach o PS3 z góry zakładają że PS3 rozwali Xa w przedbiegach). A co to wyboru fakt, większość pewnie wybierze Xboxa, ale nie ma to związku z tym że jest podobny do kompa tylko 1. kosztuje o 200$ mniej 2. wychodzi o 4 miesiące szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulaco a powiedz co w ps3 tak ciebie "porywa", a nie dostrzegasz tego w x360

zastosowanie najnowszych rozwiazan, wybiegajacych "troche" w przyszlosc, np. Cell, BD-ROM. PS3 do mnie przemawia jako jednak bardziej nowoczesna konstrukcja.

 

bo wg mnie te konsolki mają porównywalną moc tylko cena się różni

na dzien dzisiejszy argument ceny nie jest zadnym argumentem i tak pozostanie do czasu premiery obu produktow...z moca moze byc podobnie, ale i tak watpie, aby na starcie obie konsole pokazaly 100% swoich mozliwosci.

 

10 lat ps3 buchehcehhechcehhehcheh

imho tu nie chodzi o to, ze powstanie PS3 i przez 10 lat tylko to bedzie, tylko o cala linie produktow na nim opartych...a to imho jest mozliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mylisz pojęcia. Przecież jesli ktoś fanboyuje PCtowi to nie kupi konsoli. Wg. mnie to właśnie fanboye PS2 są ślepo zapatrzeni w PS3 (zauważcie że na jakichś forach o Xsie ZAZWYCZAJ użytkownicy rozsądnie podchodzą do możliwości obu konsol, a na forach o PS3 z góry zakładają że PS3 rozwali Xa w przedbiegach). A co to wyboru fakt, większość pewnie wybierze Xboxa, ale nie ma to związku z tym że jest podobny do kompa tylko 1. kosztuje o 200$ mniej 2. wychodzi o 4 miesiące szybciej.

1585387[/snapback]

Oj niepowiedzialbym. Wiem ze wielu ludzi co maja PS2 zamierzaja kupic X-boxa 360, a swoja teorie opieram np na tekscie kolesia z innego duzego forum o PC cos w stylu "I tak nie kupie konsoli bo to syf, ale jakbym mial wybierac to bym bral X'a bo to PC w obudowie od konsoli i w ogole microsoft to robi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastosowanie najnowszych rozwiazan, wybiegajacych "troche" w przyszlosc, np. Cell, BD-ROM. PS3 do mnie przemawia jako jednak bardziej nowoczesna konstrukcja.

a powiedz mi co takiego cell ci da <_< (są to tylko przechwałki sony, podobnie było z ps2, a co mamy teraz :lol: )

 

na dzien dzisiejszy argument ceny nie jest zadnym argumentem i tak pozostanie do czasu premiery obu produktow...z moca moze byc podobnie, ale i tak watpie, aby na starcie obie konsole pokazaly 100% swoich mozliwosci.

nowe konsolki jak wejdą do gry będą oferowały dla gier gdzieś z 25% mocy więc trochę im zostanie, ludzie nie wiadomo czego oczekują od pierwszych gier na next g i dlatego większość się sparzy

 

imho tu nie chodzi o to, ze powstanie PS3 i przez 10 lat tylko to bedzie, tylko o cala linie produktow na nim opartych...a to imho jest mozliwe...

jak powiedziałem nie ma szans aby ps3 cieszyło się sukcesem przez 10 lat (powiem więcej po 5 latach od daty premiery ta konsola się "spali" i będziemy czekali na next geny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co takiego cell ci da <_< (są to tylko przechwałki sony, podobnie było z ps2, a co mamy teraz :lol: )

nowe konsolki jak wejdą do gry będą oferowały dla gier gdzieś z 25% mocy więc trochę im zostanie, ludzie nie wiadomo czego oczekują od pierwszych gier na next g i dlatego większość się sparzy

jak powiedziałem nie ma szans aby ps3 cieszyło się sukcesem przez 10 lat (powiem więcej po 5 latach od daty premiery ta konsola się "spali" i będziemy czekali na next geny)

1585605[/snapback]

A X-Box sie nie spali? Pozostaje pytanie ktora konsola wytrzyma probe czasu. Dla przykladu wezmy sam nośnik. Pamietam jak bylo z DC. Sega nie wprowadzila odtwarzacza DVD w momencie gdy SONY tak, i momentalnie, gdy gry zaczely zajmowac wiecej miejsca, przestano robic gry na DC a konsola padła. 5 lat temu nikt w ogole nie myslal o grach na PC na DVD a na konsoli byly to tylko pojedyncze tytuly. Co mamy teraz? Bez DVD nie pogramy w wiekszosc tytulow. Na konsoli juz praktycznie w zadne. 5 lat to szmat czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a powiedz mi co takiego cell ci da <_< (są to tylko przechwałki sony, podobnie było z ps2, a co mamy teraz :lol: )

podalem jeden przyklad. drugi to "Londyn", tez bardzo dobry przyklad. i nie chodzi tutaj o przechwalki sony, to sa materialy IBM'a...

 

nowe konsolki jak wejdą do gry będą oferowały dla gier gdzieś z 25% mocy więc

zalezy. na starcie sporo "pary pojdzie w gwizdek" szczegolnie w przypadku x360 - maja malo czasu, oczywiscie ps3 tez to czeka, no ale jednak tego czasu maja troche wiecej, z drugiej jednak strony nowe technologie wymagaja tez wiecej czasu na ich "przyswojenie"...

 

jak powiedziałem nie ma szans aby ps3 cieszyło się sukcesem przez 10 lat (powiem więcej po 5 latach od daty premiery ta konsola się "spali" i będziemy czekali na next geny)

pogadamy za 5 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze PS3 w/g zapowiedzi Sony premiera PS3 bedzie w 2007r. a do tej pory ceny PS2 spadna do $99 a XKloc ma byc jeszcze w tym roku dlatego XKloc360 juz na starcie ma duzy plus i szanse na stanie sie super konsola. Jesli MS to wykorzysta to Sony moze miec klopoty. Sony planuje za to obnizenie ceny PS2 do $99 aby troche dokopac MS. To moze sie udac bo patrzac wstecz to Dreamcast tez wyszedl wczesniej od PS2 i niestety nie dal rady PSX'owi. Mozliwe ze tym razem bedzie podobnie ale watpie aby MS tak latwo sie poddal ;).

Przynajmniej ceny PS2 spadna a ja juz powoli zbieram kase na XKloca360 a jak wyjdzie PS3 to pewnie kupie ja :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę tu faworyzował żadnej z konsol jednak coś napiszę ;).

SONY chce żeby PS3 było "centrum elektronicznej rozrywki". Oczywiście nie chodzi im tylko o gry ale i o internet oraz filmy. Wprawdzie rozwiązania sieciowe SONY z lekka "kuleją" przy XBOX Live! ale za to BD-ROM już jest czymś co może przemawiać za. Znacznie większa pojemność niż DVD-9 to nie tylko "ulga" dla programistów ale też możliwość że filmy wreszcie zaczną pojawiać się w standardzie HD. U nas w Polsce (ale i w Europie) HDTV to coś jeszcze mało popularnego ale w USA czy Japoni to już prawie standard. Pojawienie się filmów w nowym standardzie może spowodować że popyt na odbiorniki HDTV wzrośnie. Już samo to że gry będą obsługiwać HDTV ma do tego doprowadzić ale patrząc w przeszłość to sukces PS2 był też po części spowodowany właśnie obsługą nowszego standardu. Dreamcast ze swoim GD-ROM nie pozwalał na oglądanie filmów na DVD a PS2 tak. Teraz może być podobnie. PS3 będzie droższe ale na dłuższą metę może okazać się lepszym zakupem (jak ktoś już ma telewizor HD i gra w gry w tym formacie to oglądanie filmów "tylko" w standardzie DVD może być nieco...nie wiem jak to nazwać...niewystarczające? ). Jednak aby tak się stało najpierw muszą pojawić się filmy na BD-ROMach ale myślę że z tym nie będzie kłopotów.

Pewne rzeczy w PS3 mi się jednak ne podobają. Brak HDD np....co oni myślą? Daliby chociaż 20GB w standardzie a tu lipa :( . Nie ładnie, nie ładnie...

 

Mam jeszcze pytanie do kogoś kto się na tym zna. W czym PS3 będzie trudniej programowalne? Tzn. mówi się że PS3 trudniej się programuje ale dlaczego? Co to powoduje? Cell? Przecież bądź co bądź to dalej procek "made by IBM", tyle że na sterydach. Niby trzy rdzenie X360 będzie łatwiej programować? Nie kumam tego. Jakoś dla mnie to dziecinna wymówka (jak ktoś nie umie programowac to nie umie i tyle...nie wyjdzie im to zwalą na architekturę). Pomyślałem też że może takie podejście powoduje nazywanie przez SONY swoich podzespołów. Cell, RSX...w X360 nic się specjalnie nie nazwywa i jest cacy, w PS3 jest Cell i już gadki o trudnym programowaniu. Może coś w tym jest ;). Ale ja tam się nie znam. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.:Solid_Snake:. a czy ja pisze że x360 się nie spali, przecież to jest logiczne że konsolka w przeciągu 5 lat się skończy i będzie czekała na swojego następcę

 

sucker przeczytałeś jakąś plotę z tym że ps3 wyjdzie w 2007r(też ją czytałem), ale ja nie jestem aż tak naiwny aby w to wierzyć ;)

 

i jeszcze jedno, kto chciał mieć ps2 to już ma :), sony teraz chce uderzyć w trochę mniej zamożnych klientów co pewni im się uda :), ale nie będzie miało to "dużego" znaczenia dla sprzedaży x360

 

ps. dremcast nie należał do tak wielkiej firmy jaką jest microsoft ;) i dlatego miał wielkie problemy z przebiciem :(, a szkoda

 

sulaco odezwę się 5 lat po premierze ps3 i jak będę się mylił to przyznam ci rację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal: z tego co czytalem, problemy z programowaniem CELLa wynikaja nie z jego dwurdzeniowosci, ale z bardzo nietypowego zarzadzania pamiecia. Nic wiecej jednak nie wiem.

 

Co do PS3: boje sie, ze Sony bedzie na sile forsowac wspolpace PS3 z akcesoriami i elektronika "Sony only". Badz co badz, DNAS (system sprawdzania oryginalnosci oprogramowania stosowany obecnie w grach sieciowych na PS2) ma byc rozszerzony rowniez na sprzet. W takiej sytuacji wszystkie akcesoria beda musialy byc zatwierdzone przez Sony, a jak im sie nie spodobaja, to producent nie dostanie autoryzacji DNAS i kropka.

Taki "monopol" nigdy konsumentom na zdrowie nie wyszedl...

 

EDIT: nie zapominajmy, ze X360 bedzie mial docelowo dyski HD-DVD, o pojemnosci rzedu 20 paru GiB.

 

Nie bede sie wypowiadal, ktory standard sposrod tych dwoch jest lepszy (choc osobiscie bardziej podoba mi sie blu-ray), zalezy to tak naprawde od wsparcia udzielone obu rozwiazaniom przez poszczegolnych producentow. Oby tylko Sony nie chcialo zagarnac calego rynku blu-ray dla siebie, bo wtedy zostaniemy z HD-DVD...

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowe modele beda mialy naped DVD9. Pozniejsze wersje - HD-DVD. Bylo to wiadome od poczatku, zreszta jest to jeden z glownych mankamentow X360, zniechecajacy do zakupu tuz po premierze.

 

Przynajmniej taka wersje spotkalem w paru miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JESSSSSSSSSSSSSOOOOOOOOOOO to co wam pokaze... (wiem ze to sa rendery) ale i tak mi szczena opadla <: (mozliwe ze to widzieliscie <: )

 

RESIDENT EVIL 5 (little trailer)

http://www.gametrailers.com/download.php?id=6904&type=wmv&f=

image:

http://media.ps3.ign.com/media/734/734381/img_2932651.htmlhttp://media.ps3.ign.com/media/734/734381/img_2932652.htmlhttp://media.ps3.ign.com/media/734/734381/img_2932653.html

MOTORSTORM

http://xfersf02.ign.com/%5E925014727/movies/streamingmovies.ign.com/docroot/ps3/article/614/614855/sonycon_games_15_motorstorm_wmvlow.wmv?position=front

 

P.S. Robia wrazenie te filmiki a juz ale najbardziej intrygujacy jest RE5:

po 1: w dzien all

po 2: te zombiaki smigajace jak burza <:

WYPAS tylko czekac :)

 

PEACE

Edytowane przez selekta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczatkowe modele beda mialy naped DVD9. Pozniejsze wersje - HD-DVD. Bylo to wiadome od poczatku, zreszta jest to jeden z glownych mankamentow X360, zniechecajacy do zakupu tuz po premierze.

 

Przynajmniej taka wersje spotkalem w paru miejscach.

1587207[/snapback]

Też o tym słyszałem ale to chyba tylko plotka. Bo z tego wynika że to Microsoft nie myśli....No i zrobi się z tego taki mały PC...DVD nie starcza to wymień na HD-DVD...głupota. Albo walną HD-DVD na starcie (a wtedy zapomnijcie o cenie 300$) albo sami sobie dołek kopią zaraz obok SONY ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, co w tym takiego glupiego? Pierwsze gry na pewno sie zmieszcza na DVD9, a potem najwyzej beda ludziom napedy wymieniac. Biorac pod uwage latwosc wymiany napedu w Xboxie, nie powinno to byc problemem.

 

A czas ich goni, bo (przynajmniej na papierze) PS3 jest duzo bardziej zaawansowanym sprzetem...

 

PS. A Xbox to nie jest taki maly PC? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, co w tym takiego glupiego? Pierwsze gry na pewno sie zmieszcza na DVD9, a potem najwyzej beda ludziom napedy wymieniac. Biorac pod uwage latwosc wymiany napedu w Xboxie, nie powinno to byc problemem.

 

A czas ich goni, bo (przynajmniej na papierze) PS3 jest duzo bardziej zaawansowanym sprzetem...

 

PS. A Xbox to nie jest taki maly PC? ;)

1587661[/snapback]

Wszystko pięknie i ładnie ale... Konsola to konsola, jej konstrukcja jest z góry zamierzona a więc wymiana napędu już jest przegięciem. Na bank na początek starczy zwykłe DVD ale to i tak odwlekanie nieuniknionego (NEO ty żyjesz ;) :P ). W końcu pojawią się gry na HD-DVD i tylko na nie, bo jakoś nie widzę opcji dzielenia gry na kilka DVD i mieszanie w płytkach (ale gdyby np. wszystkie gry odpalało się z HDD który w X360 jest/będzie standartem to można wrzucić kilka DVD, zgrać na dysk i z niego grać...tylko że to już maksymalnie mi kompa przypomina :(...zainstaluj to pograsz). Także co z tego że cena X360 to ~300$ jak za jakiś czas trzeba będzie dokupić nowy naped za kolejne $ ,nie wiem za ile ale na pewno nie będzie kosztował mało, czemu? 1: To też nowy system jak BD-ROM więc wdrożenie też musi kosztować... 2: O ile wiem i BD i HD wykorzystuję niebieski laser ale nieco inaczej więc czemu HD miałby być tańszy od BD? 3: Monopol - ktoś już kupił X360 i wydał te 300$, nagle pojawia się konieczność dokupienia HD-DVD żeby grać w nowe gry, zakładając że na PS3 są te same gry (wiele tytułów będzie multiplatformowych jak teraz) to lepiej opłaci się wydać mniej kasy za napęd HD-DVD niż płacić 500$ za nową konsolę (PS3) a wtedy MS może podnieść jeszcze cenę bo będzie wiedział że klient i tak zostanie "z nim" i że bardziej opłaci mu sie zmiana napędu niż konsoli.

Ja więc tego jakoś różowo nie widzę. Ale żeby nie było niedomówień, nie jestem przeciwko X360, nie chcę stawiać żadnego sprzętu wyżej od innego. Przedstawiłem tylko moje własne przemyślenia i poparłem je raczej rozsądnymi argumentami. Może MS coś wykombinuje, coś co pogodzi wszystkich (jak ten patent z HDD i zgrywaniem płyt). Na tę chwilę widzę to tak i tyle. Także no offence at all.

 

PS. Co do tego czy Xbox jest jak komp. Kiedyś sam tak myślałem ale szybko się przekonałem że to jest KONSOLA pełną gębą. Owszem wymiana HDD to coś co wtedy było bardzo "PeCetowe" ale na dzień dzisiejszy już nie. Majsterkowicze mogę nawet wymienić procek w Xboxie ale sam MS nigdy nie zrobił czegoś takiego jak nowsze części do swojej maszynki. PieCowe komponenty też od razu nasuwały skojażenia z PC ale to właśnie MS z X pudłem pokazał, że można wziąć PeCetowe komponenty, wsadzić je do pudełka i podłączyć z padem aby otrzymać naprawdę dobrą konsolę. Ba, myślę nawet że gdyby nie oni, to teraz SONY dalej tworzyło by swoje cuda na kiju a tak dostali wiadrem wody w twarz i nieco się ockneli obierając taktykę budowy konsol jak MS...choć dalej nieco udziwnioną.

Zobaczymy co nam przyniesie los....Pozdrowionka dla wysztkich!

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie do kogoś kto się na tym zna. W czym PS3 będzie trudniej programowalne? Tzn. mówi się że PS3 trudniej się programuje ale dlaczego? Co to powoduje? Cell? Przecież bądź co bądź to dalej procek "made by IBM", tyle że na sterydach. Niby trzy rdzenie X360 będzie łatwiej programować? Nie kumam tego. Jakoś dla mnie to dziecinna wymówka (jak ktoś nie umie programowac to nie umie i tyle...nie wyjdzie im to zwalą na architekturę). Pomyślałem też że może takie podejście powoduje nazywanie przez SONY swoich podzespołów. Cell, RSX...w X360 nic się specjalnie nie nazwywa i jest cacy, w PS3 jest Cell i już gadki o trudnym programowaniu. Może coś w tym jest . Ale ja tam się nie znam. Pozdro.

mówi się że Cell będzie trudniejszy w programowaniu przez to że nie jest SMP, czyli symetryczny. Bo mamy jeden PPC(Power Prcessing Unit) i 7 SPE(Synergistic Processing Unit). Problem miałoby być rozdzielanie zadań pomiędzy wszsytkie 7 SPE tak, żeby kazdy miał co robić. Ale AFAIK już sie z tym uporano. Z tego co wiem, PPE ma kontrolować SPE i monitorować ich użycie. Z tego co wiem opracowano juz odpowiednie narzędzia ułatwiające programowanie Cella i niewelujące problemy z NSMP. Ponadto oprogramowanie na PS3 ma być budowane w oparciu o otwarte standardy jak:

* Cg

* Collada

* OpenGL ES

* Open Max

* Open VG

i trochę zamkniętych technologii:

* PhysX SDK od Ageia Tech.

* Unreal Engine 3

* Havok

IMO prace nad wdrożeniem tego i ujarzmianiem idą pełną parą. Co zresztą było widać na pokazie na E3.

 

Ba, myślę nawet że gdyby nie oni, to teraz SONY dalej tworzyło by swoje cuda na kiju a tak dostali wiadrem wody w twarz i nieco się ockneli obierając taktykę budowy konsol jak MS...choć dalej nieco udziwnioną.

IMO raczej jest w drugą stronę, bo X-box był robiony na szybko, dopiero X360 wygląda jak normalna konsola, a nie jak pospawany PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kwestionować mocy PS3 ale co do tego to sie nie raz zastanawiam. Udowodnili to ze nie bardzo wiedza co robia juz przy PS2. Zamiast wykorzystac dostepne komponenty z rynku PC tak jak X, sony postawilo na wlasna technologie, ktora okazala sie trudniejsza w programowaniu i z perspektywy czasu mniej wydajna.

Z tym się nie zgodze. Sony nie brało sprzętu od PC do swojej konsoli tylko samo zaprojektowało Emotion Engine (w spółpracy z Toshibą) i Graphics Synthesizer by konsola wytrzymała jak najdłużej na rynku. Wystarczy pomyśleć jaki poziom grafiki prezentowałaby PS2 gdyby za obraz odpowiadał GF1-a taki chip graficzny dla PC był projektowany równocześnie z procesorami SONY. Poza tym Emotion E. nie ma ograniczeń procesorów PC'towych (jak Xbox i jego P3 po amputacji cache L2, 32 bity-w sumie to X'ksa ratuje tylko wielkość pamięci, Sony spieprzyło z 4MB...) i jest 128 bitowy (na PC już zaczynają pojawiać się patche do gier dodające polecenia 64 bitowe dzięki czemu gry mają więcej szczegółów-vide Far Cry, i nie jest to chwyt marketingowy, bo gdyby nie miało to znaczenia to w naszych PC dalej siedziały by procki 16 a może nawet 8 bitowe). Xbox został wypuszczony w listopadzie 2001 (jego GPU to podrasowany GF3-poźniej go jeszcze doszlifowano-jego oznaczenie nVidia NV2A i dla PC wypuszczono udany GF4 Ti). I niech teraz ktoś porówna możliwości GF1 do GF4Ti-Sony dobrze zrobiło projektując swoje procesory a nie korzystając z gotowych, dzięki temu powstały konstrukcje, które wyprzedziły swój czas i spowodowały, że gry dla PS2 są nadal miłe dla oka. Programiści przez cały czas uczyli się programowania nowych procesorów i dzięki temu wychodził coraz lepszy soft bez rozbudowy platformy. Taki sam cel przyświeca Sony przy Cell'ach-programiści będą się uczyć jak najlepiej wykorzystać 7 rdzeni dzięki czemu widoczny będzie postęp w rozwoju gier.(wystarczy spojrzeć na 1 gry z PS2 i ostatnie by się o tym przekonać) Zalet takiej symetrycznej architektury nie jesteśmy w tej chwili w stanie ocenić, bo nie ma gier na PC korzystających w pełni z SMP, ale możliwości kryją się ogromne!!! Jedyne czego się obawiam to fakt, że za grafike PS3 będzie odpowiadała NVIDIA...logicznie można rozumować, że wraz z PS3 powstanie adekwatny GPU dla PC (tak jak było to z Xboxem i GF4Ti) po pół roku dla PC powstanie szybszy GPU...PS3 zacznie odstawać od PC. A gdyby Sony wypuściło swój GPU... (na Cell'ach oparty tak jak miało to być... :wink: )

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konami potwierdziło pokaz MGS4 na tegorocznym Tokyo Game Show które odbędą się 17 i 18 września :). Pytanie czy możemy liczyć na jakieś konkrety (tzn. pełny real-time jak już nas Kojima przyzwyczaił) czy może jadnak pójdzie na łatwiznę i zrobią jakis render na stacjach graficznych....IMO jest trochę za wcześnie na jakieś rewolucyjne materiały (ja przypuszczałem początkowo że przyszłoroczne E3 będzie dopiero tym gdzie zdołają "coś" konkretnego pokazać i dlatego teraz nie wiem czy się cieszyć czy....nie płakać nie będę bo nie ma co ;) ). Raczej jednek na pewno na jaw wyjdzie kilka nowych informacji i jakiś trailerek (mógłby być choćby w takiej formie jak ten z E3 2005 - śmieszny ;) ). Ja już sobie odliczam z lekka. 3mta się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego się obawiam to fakt, że za grafike PS3 będzie odpowiadała NVIDIA...logicznie można rozumować, że wraz z PS3 powstanie adekwatny GPU dla PC (tak jak było to z Xboxem i GF4Ti) po pół roku dla PC powstanie szybszy GPU...PS3 zacznie odstawać od PC. A gdyby Sony wypuściło swój GPU... (na Cell'ach oparty tak jak miało to być...  )

Pozdrawiam!!!

akurat się tu nie zgodzę. RSX w PS3 ma nieco inne zadanie niż typowy chip graficzny w PC. Po pierwsze, nie tyko on będzie liczył grafikę - Cell też to może robić. W PS3 będzie zachodziła szeroka współpraca między Cell - RSX - PhysX. Między Cellem a RSX jest nawet specjalna superszybka bezpośrednia szyna komunikacyjna. PhysX nie będzie takiej potrzebował, bo będzie miał mniej deko danych do obróbki. Cell wybiega w przyszłosć i tak naprawdę jedyny problem z nim to to, że ma za dużo rdzeni i to niesymetrycznych. Ponadto jest to procek ściśle specjalizowany - i bardzo dobrze, konsola wszak jest sprzętem specjalizowanym do działania w jednej dziedzinie, w tym wypadku: rozrywka. Mamy mało szczegółów technicznych, ale jak już pisałem wyżej, może się okazać, że "nie taki diabeł straszny..."(nie sądzę żeby ludzie od UE3 aż tak bardzo się mylili) - jak to miało miejsce w przypadku PS2, o której mówiono identycznie jak teraz o PS3 - że będzie cholernie trudna w programowaniu. Różnica, między tamtymi czasami, a dziś jest zasadnicza: dziś Sony oferuje o wiele lepszą i kompletniejszą pomoc dla developerów, niż to miało miejsce w czasach PS2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam male pytanka, to ze ps3 bedzie obslugiwac rozdzialke 720p i ze bedzie za ok 500$, to na ile plotka, a na ile sprawdzone info?? Jak to przawda, to przy opcjach zbierac na PS3, lub X360 (oczywiscie jak stanieja) wybralbym Nintendo revolution. Xbox dla mnie zawsze piecem z wykastrowanymi mozliwosciamy, poczawszy od rozbudowy. Chodzi mi to po glowie, odkad tyko sie dowiedzialem, ze cos takiego powstanie (mam na mysli jedynke, uslyszalem wtedy bodajze na Hyperze plote, ze X bedzie posiadac winde, aby latwiej przenosic gry z/na pc). A ps to konsolka z krwi i kosci (swego czasu u mnie na osiedlu mowiono ze konsola do psx i tylko psx, rozne nesy i inne to nesy i inne, a konsolka to psx). A poza wojna ^tamtych konsol, mamy firme ktora przynajmniej na pewno nie klamie w sprawie swego sprzetu, pomijajac to ze nic o nim nie mowi, jedynie to ze konsolka jak i gry na nia wychodzace w wiekszasci kojarza sie z zabawka dla 5latkow. Po drugie konsole tworza wprawdzie gry, ale sprzet tak czy siak musi byc mocny, a wzorem technologicznym dla mnie zawsze bedzie japonia. Tyle moich przemyslen (cos musialem napisac po przerwie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie to jest plota o tych 500$. Co prawda Kutargi to niby powiedział, ale IMO to jest specialna kaczka dziennikarska, aby X-Box poczuł sie pewniej. Dlaczego tak mysle? Otoz szef nVidii odpowiedzialny za support PS3 puscil pare z ust, mowiac ze cena bedzie taka sama jak X-Boxa 360 (czyli sie powtorze n-ty raz, taka sama jak PSX i PS2 w dniu premiery). A jak nie? Sorry ale mogą mnie w kapsko pocalowac i ide po konsole billa. Dlatego nie rzuce sie na konsole odrazu i z decyzją ktorą kupić, poczekam az do dnia premiery PS3, albo OFICIALNYCH cen podanych przez SONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Word is PlayStation 3 will be launched on 15th March 2006 in Europe and its price will be 399EUR. There is no official announcement from Sony Computer Entertain Europe yet, but we feel this is going to happen pretty soon. As you already know, Sony announced that PS3 will be expensive. It turns out the console will retail for the same price with the premium offer of Xbox 360 from Microsoft. Stay tuned for more news!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Word is PlayStation 3 will be launched on 15th March 2006 in Europe and its price will be 399EUR. There is no official announcement from Sony Computer Entertain Europe yet, but we feel this is going to happen pretty soon. As you already know, Sony announced that PS3 will be expensive. It turns out the console will retail for the same price with the premium offer of Xbox 360 from Microsoft. Stay tuned for more news!

1609227[/snapback]

first: we are in Poland, so please speak in polish

drugie: spox, nawet wczesna data premiery (3 miechy po x'ie) i ta sama cena.

trzecie: zeby wiedziec dobrze co kupic i tak bedzie trza poczekac do zimy 2006, aby sobie na gwiazdke sprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...