Skocz do zawartości
Demonik

Playstation 3

Rekomendowane odpowiedzi

Do jednych podaje do drugich nie.

 

Tak dla przykładu zdanie "Za sprawą serwisu gamerandy.com światło dzienne ujrzała kolejna plotka dotycząca sprzedaży konsoli PS3." nie jest źródłem informacji, jesli tak uwazasz proponuje sie wybrac na kurs czytania ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Tak sie zastanawiam jakie kroki podejmnie microsoft podczas startu ps3, jedna z takich mozliwosci moze byc walka cenowa ,czyli np.miesiac wczesniej obnizyc ceny xboxa np.o 100 euro wtedy odpowiednio konsole kosztowalyby po 300 i 200 euro zaleznie od wersji, Sony mogloby miec spory orzech do zgryzienia bo jesliby cena ps3 oscylowala w granicach powiedzmy 500 euro to po obnizce cen xboxa roznica w cenie pomiedzy obydwiema platformami bylaby juz bardzo duza ,bo o 200 i 300 euro!! , no i oczywiscie juz wczesniej padaly sugestie ze strony microsoftu ze dziwnym zbiegem okolicznosci w czasie startu ps3 moze ukazac sie Halo3.Oczywiscie do tego dojada tez takie czyniki jak spora czesc gier xboxa juz wydanych do czasu startu ps3.Sony moze miec trudniej niz przypuszcza ,no ale oczywiscie jesli fani ps3 nie zawioda to Sony moze spac spokojnie

 

ps.oczywiscie podana teoretycznie sytuacja moglaby ulec zmianie jesliby potwierdzily sie plotki o sprzedazy ps3 w 2 wersjach

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac

zobaczymy co przygotuje microsoft na premiere ps3. niekoniecznie bedzie to wypuszczenie halo3. moga to byc inne gry ktore beda rzadzily :)

a co do ceny ps3, nalezy pamietac, ze beda to wersje bez dysku twarde czy tez karty pamieci. wiec do ceny ostatecznej trzeba jeszcze troche doliczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac

zobaczymy co przygotuje microsoft na premiere ps3. niekoniecznie bedzie to wypuszczenie halo3. moga to byc inne gry ktore beda rzadzily :)

a co do ceny ps3, nalezy pamietac, ze beda to wersje bez dysku twarde czy tez karty pamieci. wiec do ceny ostatecznej trzeba jeszcze troche doliczyc

Sprawa z dyskiem akurat mnie cieszy .

PS3 ma miec miejsce na dowolny dysck 2.5 cala , nie zadne firmowane produkty z specjalnym znacznikiem cyfrowym jak w przypadku X360.To pozwoli wielu osoba na uzycie tanich dyskow dostepnych na rynku.Nawet bedzie mozna uzyc starego dysku ze swojego PC.

Duzy dysk twardy bedzie potrzebny przy zastosowaniach DVR/media center.Np wielkosc dysku w wersji core x360 jest zdecydowanie za mala i narazie niestety nie mozna dostac wiekszego ;/.

Co do kart pamieci PS3 ma miec porty usb wiec nie powinno byc problemu z uzywaniem pendrive jako karty pamieci ,a te tanieja coraz bardziej.

Calkiem prawdopodobne jest ze M$ i developerzy tworzacy na x360 wypuszcza kilka dosyc mocnych tytułów na x360 w dzien premiery PS3 , czysta wolnorynkowa gospodarka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak zawsze ;). Niby kupujesz całość a i tak trzeba dorzucić do tego memorkę bo bez tego ani rusz. Jak kupisz wersję Core X360 to też musisz albo memorkę albo dysk dokupić (tylko przy Premium nie ma problemu).

Z tymi dwiema wersjami to coś mi się zdaje że owszem mogliby coś takiego zrobić ale raczej na pewno nie byłoby czegoś takiego, że w jednej wersji jest a w drugiej nie ma Blu-Raya. Stawiałbym raczej na zasobność dodatkowego wyposarzenia. Ale i tak jest to plota...

Czy PS3 będzie miało taką trudną sytuację po starcie? Patrząc na to że Xbox startował sporo po PS2 i odniósł sukces (choć ludzie byli raczej sceptycznie nastawieni na "Peceta w skórze konsoli") to o PS3 bym się nie martwił. Z tym że różnie bywa. Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xaon - gry na Xboxa kosztuja tyle samo, wiec prosze nie wprowadzac zametu.

Sorki, obiło mi się o uszy, że 250-300zł, więc faktycznie mogłem źle usłyszeć/zapamiętać, ale 240 to też nie tak ogromny odchył. Ale o to chodzi, że nieraz słyszałem (a raczej czytałem) "gry na PS3 będą droższe przez BlueRay", a jednak kosztują tyle samo co na iXa (w oby dwóch przypadkach przy premierze, oby).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, obiło mi się o uszy, że 250-300zł, więc faktycznie mogłem źle usłyszeć/zapamiętać, ale 240 to też nie tak ogromny odchył. Ale o to chodzi, że nieraz słyszałem (a raczej czytałem) "gry na PS3 będą droższe przez BlueRay", a jednak kosztują tyle samo co na iXa (w oby dwóch przypadkach przy premierze, oby).

Jednak dobrze Ci się obiło, bo rzeczywiście gry w sklepach internetowych kosztują 250-300zł, proszę: http://ultima.pl/shownfo.php?ct=321&gr=42&...c7cdd910dd2d176 Co innego jest oczywiście na allegro, co mnie bardzo cieszy, Tonego Hawk'a można wyrwać już za 140zł, a PGR3 za 150zł - w folii. Używane gry, które poszły na zlicytowanie od złotówki bez ceny minimalnej to już w ogóle można za przystępną cenę łyknąć. Więc podsumowując, jak PS3 wyjdzie to na allegro też będzie mnóstwo tego typu okazji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, obiło mi się o uszy, że 250-300zł, więc faktycznie mogłem źle usłyszeć/zapamiętać, ale 240 to też nie tak ogromny odchył. Ale o to chodzi, że nieraz słyszałem (a raczej czytałem) "gry na PS3 będą droższe przez BlueRay", a jednak kosztują tyle samo co na iXa (w oby dwóch przypadkach przy premierze, oby).

zle liczysz poprostu :) wpierw podajesz dolary a zaraz podajesz w zl. nie patrz na ceny w naszych sklepach. ci poprostu przesadzaja i to ostro. jesli chodzi o cenie w $ to jesli gry na ps3 maja tyle kosztowac to bedzie to taka sama cena jak gry na x360. tylko, ze narazie nie ma ps3 i nie wiadomo ile dokladnie beda gry kosztowac .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

nastepny news jako ciekawostka

 

Ponoc tworca DMC4 chwali sie ze minimum!! graficzne nowego DEVILA bedzie co najmniej na poziomie MGS4!!!

tak wiec fani Devila moga spac spokojnie jesli chodzi o graficzna oprawe nastepnej czesci DMC :)

 

ponizej niestety w wer.japonskiej gazetka w ktorej ukazal sie artykul z developerem

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa z dyskiem akurat mnie cieszy .

PS3 ma miec miejsce na dowolny dysck 2.5 cala , nie zadne firmowane produkty z specjalnym znacznikiem cyfrowym jak w przypadku X360.To pozwoli wielu osoba na uzycie tanich dyskow dostepnych na rynku.Nawet bedzie mozna uzyc starego dysku ze swojego PC.

Tak srednio, bo 2.5 cala to dyski laptopowe. Chyba, ze wkradla sie literowka i kolega mial na mysli 3.5" - co tym bardziej by cieszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Sony nie jest takie glupie zeby wypuszczac wersje z i bez blue-ray przeciez to jest jeden z ich asow w rekawie. Taki glupi byl M$ i juz zaczyna byc widac tego konsekwencje. Wersje z dyskiem i bez napewno beda ale jesli chodzi o elektronike, ze tak to nazwe niewymienna napewno nie.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak srednio, bo 2.5 cala to dyski laptopowe. Chyba, ze wkradla sie literowka i kolega mial na mysli 3.5" - co tym bardziej by cieszylo.

Literówka ale tego na 100% nie jestem pewien czytalem raz o dyskach 2.5" a innym razem o 3.5" w sumie nie bedzie robic to az takiej duzej róznicy.

Nawet jezeli bedzie to zły scenariusz z 2.5" to bez problemu da sie podlaczyc zewnetrzny 3.5".Jakies drobne modyfikacje w obudowie czy po prostu wyprowadzenie kabla+zasilania .

Zastanawiam sie jaki typ złacza zoastanie uzyty w PS3 , PATA czy SATA.

SATA stajesie coraz bardziej popularym standardem ale np uzycie PATA dało by mozliwosc podlaczenia starych dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie jaki typ złacza zoastanie uzyty w PS3 , PATA czy SATA.

SATA stajesie coraz bardziej popularym standardem ale np uzycie PATA dało by mozliwosc podlaczenia starych dyskow.

sadze ze bedza obydwa plus kieszen z "wynalazkowym" polaczeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literówka ale tego na 100% nie jestem pewien czytalem raz o dyskach 2.5" a innym razem o 3.5" w sumie nie bedzie robic to az takiej duzej róznicy.

Nawet jezeli bedzie to zły scenariusz z 2.5" to bez problemu da sie podlaczyc zewnetrzny 3.5".Jakies drobne modyfikacje w obudowie czy po prostu wyprowadzenie kabla+zasilania .

Zastanawiam sie jaki typ złacza zoastanie uzyty w PS3 , PATA czy SATA.

SATA stajesie coraz bardziej popularym standardem ale np uzycie PATA dało by mozliwosc podlaczenia starych dyskow.

musze sie przyczepic :) jeszcze nie tak dawno wiele osob przyczepilo sie do zewnetrznego czytnika hddvd w xbox 360 a ty pisze o modyfikacji obudowy by podlaczyc dysk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej Sony nie jest takie glupie zeby wypuszczac wersje z i bez blue-ray przeciez to jest jeden z ich asow w rekawie. Taki glupi byl M$ i juz zaczyna byc widac tego konsekwencje. Wersje z dyskiem i bez napewno beda ale jesli chodzi o elektronike, ze tak to nazwe niewymienna napewno nie.

Dokladnie. IMO Bzdura i to wierutna. Ostatnio moda jest na wszelkie analizy, spekulacjie itp. Jakby tak mialo byc, to sony na konferencji by sie nie pokazywało, ze PSX to era CD, PS2 to era DVD a PS3 to era BL-R

Bo jakby to miala byc era blu-r jak bedzie w konsoli dvd 0_o

 

 

UPDATE!

 

I się wyjaśniło

Internetowy sklep EBgame uruchomił pre-ordery na konsole SONY - PlayStation3. Niespodzianką jednak było to że w\w konsola ma być sprzedawana w 2 zestawach. Droższy 599$ i tańszy 299$. Zestaw uboższy będzie pozbawiony funkcji BD-VIDEO (tzn. nie będzie mógł odtwarzać filmów na płytach Blu-Ray)

Czyli poprostu nie bedzie miał obsługi odtwarzania filmow, ale same płyty czytać bedzie i gry na blu-r bedą wychodzić. Widocznie nie bedzie miał oprogramowania do odtwarzania filmow. Niezle naciaganie ze strony sony jesli to prawda, bo 300$ za samą opcje w oprogramowaniu placic ;F Chyba ze bedzie sie tez roznic i pad'ami itd, jak w przypadku X'a, ale jesli nie to na mnie tych 300$ nie zarobią, a pewnie jakis pozniejszy homebrew pozwoli filmiki ogladac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

600$ to nie tak zle , biarac pod uwage ze przewidywana cena odtwarzaczy BD ma wynosic 1000$.

Ciekawe kiedy bedzie wiadomo wiecej czym róznia sie obie wersje konsoli.

A co to tych modifikacji to tylko rozwazania w przypadku wypuszczenia PS3 z miejsecm tylko na 2.5" dysk.

Osobiscie mam nadzieje ze sony bedzie rozsadne i wypusci PS3 z miejscem na 3.5".Wtedy znika potrzeba jakichkolwiek modyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu nie bedzie miał obsługi odtwarzania filmow, ale same płyty czytać bedzie i gry na blu-r bedą wychodzić. Widocznie nie bedzie miał oprogramowania do odtwarzania filmow. Niezle naciaganie ze strony sony jesli to prawda, bo 300$ za samą opcje w oprogramowaniu placic ;F Chyba ze bedzie sie tez roznic i pad'ami itd, jak w przypadku X'a, ale jesli nie to na mnie tych 300$ nie zarobią, a pewnie jakis pozniejszy homebrew pozwoli filmiki ogladac ;)

IMHO jeśli różnica w cenie będzie wyłącznie polegać na tym, że jedna wersja czyta, a druga nie czyta filmów w blu-ray (różnica oprogramowania), to wydaje się to być jakimś "naporem" i strategią innych firm, bądź samego Sony które będzie zapewne produkować takowe domowe odtwarzacze tegoż standardu. Bo nikt wtedy nie zdecydowałby się na zwykły odtwarzacz firmy dajmy na to Samsung (która zaprezentowała go w tym roku na targach CES w Las Vegas, jego cena została ustanowiona na 1000$), jeśli może mieć za "jedyne" 299$ PS3 na którym obejrzy sobie filmy i w dodatku pogra. Choć i tak cena 599$ za wersję "pełną" wydaje się być jak dla mnie trochę przesadzona, aby różnica polegała tylko na tym która konsola odczyta filmy. To tylko takie moje domniemania, więc proszę to potraktować z dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze odtwarzanie BL-R wymaga pewnych kodekow<ktore beda posiadac oplaty licencyjne> a nawet pewnych rozwiazan sprzetowych ktorych cell nie bedzie w stanie obsluzyc.

Jeszcze jedno mnie zastanawia czy ta tansza wersja bedzie mogla nagrywac sygnal TV na dysk twardy?

Osobiscie i tak wezme wersje za 600$.

Jedno mnie zastanawia czy bedzie tak samo jak z premium i core x360.Czyli róznice w kontrolerach i ewentualnych dodatkach <rózne kable do wyprowadzenia video/dzwieku>.

Ale szczerze jezeli wersja za 600$ bedzie tak samo sprawna jak odtwaracz BL-R to moze miec duzy popyt .Przy startowej cenie 1000$ za odtwarzacz BD bardziej oplacalne bedzie kupienie PS3.To pod warunkiem ze te odtwarzacze BL-R nie beda mialy dyskow <ale cos mi sie wydaje ze to calkiem prawdopodobne ze beda mialy wbudowany HDD>.

Ciekawe kiedy wyjasni sie sprawa rozmiaru dysku w PS3 i typu zlacza.

Edytowane przez Orly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ze ta wersja za 600$ to bedzie cos takiego dla PS3, jak teraz dla PS2 jest PSX (ten taki kombajn ekskluzywny wraz z funkcja PS2)

 

Ja sie zastanowie. Jak sie okaze, ze to, co oferuje mi sony za dodatkowe 300$ jest mi niepotrzebne, to poprostu zostane przy tańszej wersji.

 

IMO rozwiazanie bardzo dobre. Niektorzy moga napisac, ze krytykowalismy M$ za wypuszczenie 2 wersje, a teraz gdy robi to SONY to wszystko ok. Niestety, ale jednak te dwie zagrywki na pierwszy rzut oka podobne, różnia sie i to znacząco, bo M$ wypuscił jedna wersje konsoli do gier z bajerami (hdd, bezprzedowode pady, itd), i jedną wersje konsoli okrojoną. SONY wypusci jedną wersje konsoli, a drugie co wypusci, to juz raczej bedzie nie konsola, a kombajn domowej rozrywki jak wlasnie PSX, posiadający funkcje PS3.

 

Jeśli ta plota to prawda, to sie zastanowie co wziąźć. Jak juz mowilem - bede musial przeanalizować, czy to za co dam dodatkowe 300$ bedzie mi naprawde potrzebne, bo ja jak narazie to od konsoli wymagam grania, a nie odtwarzania filmow, czy nagrywania strumienia video z TV. A dokladnie to co ja oczekuje, daje mi wersja za 300$. Ogolnie, jesli taka by była cena to juz full wypas na maxa.

Edytowane przez .:Solid_Snake:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Mimo wszystko ciekawe jak zmienia sie podejscie zwolenikow Sony ,najpierw nie jeden krytykowal Microsoft za dwuwersjowa sprzedaz konsoli a teraz po podanym przezemnie news'ie wiekszosc tutaj sie ucieszyla, i wlasciwie sie nie dziwie bo jesli ceny zostana potwierdzone to osoby nastawiajajace sie tylko na granie moga sporo zaoszczedzic a roznice przeznaczyc na soft.

 

ale nie sadze zeby roznica za mozliwosc uzywania ps3 jako playera b-r byla taka wielka ,chociaz z drugiej strony konkurencja zmusza ich do podobnych dzialan

 

i jeszcze jedna rzecz ktora mi sie przypomniala ,otoz czy wiecie ze Blue ray w konsoli Sony i nadchodzoncych playerach istnieje dzieki....Polakom!!!!, otoz kilka lat temu trwal na swiecie wyscig g kto pierwszy wymysli sposob na wytworzenie niebieskiego lasera na skale przemyslowa ,i co najwieksi sie glowili ,najlepsze labolatoria pracowaly ciezko ale ostatecznie udalo sie naszym naukowca,niestety brak mozliwosci finansowania dalszych badan i mozliwosci wdrozenia technologi zmusila naszych wynalazcow do..sprzedazy patentu i tym sposobem w ps3 tkwi polskie dzielo :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam to Polacy maja tylko udzial w tym bo tworzyli niebieski laser kooperujac w duzym stopniu z Japonczykami. No ale polski akcent jest.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ankieta z gazety Famitsu (przypominam, że to najwiekszy magazyn o grach w japoni, jeden z najsłynniejszych i opiniotwórczych)

 

Szczególnie ciekawy jest pierwszy akapit. Wg DEVELOPERÓW, czyli tych, co niedawno NIBY mowili ze X360 im sie najlepiej programuje, to dali mu ledwo 2,4%.

 

Ankieta przekopiowana z postu uzytkownika YETI z innego forum.

 

Famitsu conducted a survey with developers, dealers and consumers regarding to current and next-gen consoles.

 

Which next-generation console will you be most satisfied with in 2006?

 

Developers:

PlayStation 3 - 53.7%

Revolution - 41.4%

Xbox 360 - 2.4%

 

 

Dealers:

PlayStation 3 - 56.9%

Revolution - 43.9%

Xbox 360 - 1.7%

 

 

Consumers:

PlayStation 3 - 46.3%

Revolution - 43.9%

Xbox 360 - 7.9%

 

 

 

Which console will be No. 1 in 2006?

 

Developers:

Nintendo DS - 49.9%

PlayStation 3 - 16.7%

Revolution - 10.0%

PSP - 5.0%

Xbox 360 - 1.7%

 

 

 

Dealers:

Nintendo DS - 38.3%

PlayStation 3 - 31.5%

Revolution - 12.3%

PSP - 1.7%

Xbox 360 - 1.7%

 

 

 

Consumers:

PlayStation 3 - 40.3%

Nintendo DS - 32.6%

PlayStation 2 - 11.8%

Revolution - 11.5%

Xbox 360 - 2.5%

PSP - 0.3%

 

 

 

What is the expected retail price of PlayStation 3?

 

Developers: 40,000 yen (US$339) average

Retailers: 40,000 yen (US$339) average

Consumers: 50,000 yen (US$424) average

 

 

 

What is the expected retail price of Revolution?

 

Developers: 20,000 yen (US$170) average

Retailers: 25,000 yen (US$212) average

Consumers: 30,000 yen (US$255) average

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli poprostu nie bedzie miał obsługi odtwarzania filmow, ale same płyty czytać bedzie i gry na blu-r bedą wychodzić. Widocznie nie bedzie miał oprogramowania do odtwarzania filmow. Niezle naciaganie ze strony sony jesli to prawda, bo 300$ za samą opcje w oprogramowaniu placic ;F Chyba ze bedzie sie tez roznic i pad'ami itd, jak w przypadku X'a, ale jesli nie to na mnie tych 300$ nie zarobią, a pewnie jakis pozniejszy homebrew pozwoli filmiki ogladac

Nie sądzicie, że przyjmowanie za prawdę tego co piszą w jakimś tam sklepie na długo przed jakimikolwiek zapowiedziami ze strony koncernu Sony to głupie? No i bez jaj, 300$ za soft do obsługi Blu-Ray?Jest to kompletnie bez sensu. Gdyby Blu-Ray nie był autorstwa Sony, albo zleciliby napisanie oprogramowania komu innemu, co jest raczej nierealne biorąc pod uwagę liczbę programistów pracujących dla koncernu, to może cena byłaby wyższa. Taką różnicę w cenie moim zdaniem mógłby spowodować jedynie wyjęcie napędu z konsoli, co też jest bezsensownym posunięciem. Moim zdaniem Sony raczej pozostanie przy pomyśle jednej wersji dla każdego. Ew. wypuszczą wersję z dyskiem i bez dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy jest nacisk ze strony lobby BL-R , firm produkujacych odtwarzacze BL-R.

Pewnie nie chca oni zeby PS3 byl zbyt duza konkurencją dla ich produktow.

To mogło by tłumaczyc róznice w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwy jest nacisk ze strony lobby BL-R , firm produkujacych odtwarzacze BL-R.

Pewnie nie chca oni zeby PS3 byl zbyt duza konkurencją dla ich produktow.

To mogło by tłumaczyc róznice w cenie.

mozliwe, bo sprzedawanie cos poniezj kosztow produkcji to zagrywka monopolistyczna wzgledem konkurentow jakim jest m.in. samsung. Takie cos jest zakazane, o ile sie nie myle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...