Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

ok dzieki za szybką odpowiedź, jeszcze takie małe pytanko: czy jeżeli jest wiecej dostepnych biosów to można wybrac sobie wersje jaką się chce np. mi odpowiadała by 1003 (z testów na benchmark.pl był bezproblemowy) czy on sam aktual. do najnowszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, właśnie kupiłem ta płyte za 2 dni będe miał cały komp i czy jest konieczna aktualizacja biosu do nowszego żeby wszystko działało poprawnie, i czy ktoś mi może napisać jak sie aktualizuje bios na płycie AN8-E, czy z poziomu Windows jest jakiś programik Asus'a czy trzeba się bawić samemu z dyskietkami itd.

 

PS. nigdy jeszcze nie akt. biosu

1449961[/snapback]

Tak jak napisal Tasslehoff, mozna zrobic z pozoimu windowsa programem Asus Update dolaczonym na plytce, jednak zaleca sie aktualizacje z poziomu dosu. Osobiscie radzilbym zaktualizowanie do ostatniej wersji finalnej, zapoznanie sie z nia a potem ewentualne bawienie sie z betami.

Bios sam sie niezaktualizuje :)

 

I apropo bety A8N SLI DELUXE 100-001:

w obsłuzde pamięci dodano:

Row cycle time - zakres => od 7t do 21t

Row refresh cyc time - zakres => od 9t do 24t

Read to Write time - próba zmiany => zwis biosu

Write Recovery Time - próba zmiany => zwis biosu

 

oraz opcja w SLI

 

SLI Broadcast Aperature - Enabled albo Disabled

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest dolaczony programik Asus Update stosunkowo prosty w obsludze, u mnie aktualizacja biosku przeszla pomyslnie, jeden resecik i wszystko gra :)

1449973[/snapback]

Asus update spoko jest. Bezbolesna aktualizacja biosu. Ale ja mam inne pytanie do ciebie: masz jakies wiesci odnosnie punkbustera?? ;) Jestem caly czas w nimi w kontakcie i zapewniaja mnie ze juz "soon" :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

I apropo bety A8N SLI DELUXE 100-001:

w obsłuzde pamięci dodano:

Row cycle time - zakres => od 7t do 21t

Row refresh cyc time - zakres => od 9t do 24t

Read to Write time - próba zmiany => zwis biosu

Write Recovery Time - próba zmiany => zwis biosu

 

oraz opcja w SLI

 

SLI Broadcast Aperature - Enabled albo Disabled

 

Pozdrawiam

1450017[/snapback]

Czyli przywrócili opcje które skasowali (przynajmniej w a8n-sli) :D Szkoda że nie podają żadnych informacji o zmianach wprowadzonych w betach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, mam problem z instalacja PC Probe, system XP SP2, instalka idzie do pewnego momentu a pozniej sie wylacza i guzik :/.

Jakas alternatywa ? MBM5 ?? chodzi glownie o przykrecenie obrotow wentyle na chipsecie,docelowo i tak poleci tam WC ale juz nie wyrabiam z tym halasem.

 

PS. swoja droga nie wiem co tam k*** zrobili i dlaczego ten chipset sie tak cholenie grzeje, z NF3Ultra nie bylo takich problemow,nie mowiac juz o VIA gdzie chipset jest zimny.

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, mam problem z instalacja PC Probe, system XP SP2, instalka idzie do pewnego momentu a pozniej sie wylacza i guzik :/.

Jakas alternatywa ? MBM5 ?? chodzi glownie o przykrecenie obrotow wentyle na chipsecie,docelowo i tak poleci tam WC ale juz nie wyrabiam z tym halasem.

 

PS. swoja droga nie wiem co tam k*** zrobili i dlaczego ten chipset sie tak cholenie grzeje, z NF3Ultra nie bylo takich problemow,nie mowiac juz o VIA gdzie chipset jest zimny.

 

Hmm... Mam ta sama plyte co ty. Ufajac PC Probe to na chipie mam... 25 stopni. A sam program ( PC Probe ) instalowal sie bez zadnych problemow i to na XP SP@ jak i teraz na XP 64-bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie biosy? Pytam sie gdyż od biosu 1008-02 beta byly problemy z probem i pomimo przywrocenia stabilnego 1007 nie mozna bylo zainstalowac probea....

A co do regulacji to ja kozystam z RightMark'a i SpeedFana do monitoringu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie biosy? Pytam sie gdyż od biosu 1008-02 beta byly problemy z probem i pomimo przywrocenia stabilnego 1007 nie mozna bylo zainstalowac probea....

A co do regulacji to ja kozystam z RightMark'a i SpeedFana do monitoringu.

1451568[/snapback]

Wiem, że jestem "niezrzeszony" ale co mi tam ;)

 

Na próbę miałem zainstalowany i uruchomiony jednocześnie SpeedFan i CoreCenter (jakiś firmowy soft MSI) i +12V na zasiłce z podpisu w SpeedFanie było (AFAIR) 12,8V a w MSI 12,06V. Oddzielnie uruchomione pokazywały to samo .... Minus MSI to minimalny interwał pomiarów 3 sek. i odpustowy wygląd :?

 

Szkoda, że MBM nie jest kontynuowany ..... :?

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wiecie czym moze byc spowodowane echo (rozmowca slyszy sam siebie) u osoby z ktora rozmawiam glosowo przez internet? Dodam ze u tej samej osoby podczas rozmowy z innym uzytkownikiem podobny efekt nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Echo powstaje gdy używa się głośników a nie słuchawek. Gdy jedna osoba je ma to efekt jest słaby ale gdy obie używają głośników jest już źle.....

1454300[/snapback]

Obydwie osoby uzywaja słuchawek, wiec jednak nie to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na tym ASUSIE AN8 SLI/SLI DELUXE mozna ustawic pamieci astnchronicznie?

:oops: Jak tak to w ktorym miejscu w BIOSIE? :oops:

1454426[/snapback]

Szczerze wątpię by istniała płyta pod A64 w której nie da się tego zrobić :mur:

Odpowiedź brzmi: TAK !!!

W biosie w ustawieniach pamięci. Masz do wyboru różne taktowanie pamięci. Wartości mniejsze od 400 zmniejszają taktowanie względem fsb a wartości powyżej 400 zwiększają. Jak łatwo się domyślić ustawienie 400 to 1:1 czyli synchro.

 

Tom.O :arrow: Skoro tak to mam już tylko jeden pomysł. Ustawienie w karcie dźwiękowej. Jest takie co powoduje że to co się mówi do mikrofonu słychać w głośnikach/słuchawkach.

Edytowane przez Outlander

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze poprostu masz ustawione w sterownikach na mikrofonie Boost(+20dB) wtedy sa takie efekty ze mikrofon jest tak czuly ze slychac w nim stukanie klawiszy klawiatury, u mnie tak bylo na innej plycie. Chyba ze nie masz wlaczonego boosta to wtedy moze byc co innego.

 

Na A8N-E nie mam wlaczonego boosta i nie mam takich efektow jakie opisujesz wyzej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dorzucę parę informacji nt współpracy ostatnich biosów do A8N-SLI Deluxe i moich pamięci, a więc do rzeczy :) , jakiś czas temu przesiadłem się z 1006 na betę 1008-001, po resecie wszedłęm do biosu poustawiałem go tak jak był na 1006 czyli magistrala na 250 i mnożnik x9 a pamięci narazie zostawiłem na auto. Opaliłem windę i wszedłem do everestu......, a tam niespodzianka :D pamięci chodzą na ustawieniach 2-3-3-7@410MHz 2T (oryginalne do 400 to 2,5-3-3- 8 ). Pomyślałem że to jakaś ściema bo w biosie szybkość pamięci jest ustawiona na ddr333 a w/w timingi są zaszyte w elektronice pamięci do tej właśnie prędkości i coś się pewnie popie..... everestowi. Zrobiłem parę testów i okazało się że rzeczywiście chodzą o jakieś 5-6% szybciej ( na 1006 miałem je ustawione na 2,5-3-3-8 2T). Zmieniłem jeszcze ustawienie 2T na 1T i wydajność wzrosła o kolejne 4% czyli razem jakieś 10%. Tak było do dzisiaj, ponieważ postanowiłem przetestować wersję final biosu 1008. Poustawiałem bios jak poprzednio (odrazu ustawiając pamięci), a tu odrazu zonk przed odpaleniem się biosu silocona reset okazało się że bios nie trawi ustawienia CL2 i musi być CL2,5 :?. Trochę mnie to zeźliło i odrazu zmieniłęm bios na betę 1009-002, a tu jeszcze większy zonk bo ten bios nie trawi ani cl2,5 ani 1T przy częstotliwości pamięci około 410 :angry:, ale naszczęście wszystko wróciło do normy (czyli 2-3-3- 1T) po wgraniu najnowszej bety 1010-001. Reasumując ASUS coś schrzanił w obsłudze pamięci w biosach 1008 Final i 1009-002 beta.

 

Sorry za trochę przydługi post :lol:

 

Pozdro

HawkEye

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No i czeka namnie wymiana coolera (brzęczy jak g....) :cry:

Ostatno patrze na płytę i widzę REV 1.02 .

Jakie wy macie, jaka jest różnicza między 1.01.

2. Niewiem czemu ale w Biosie pokazuje CD-RW,ATA 33 i czy da śię wyłączyć Silicon Image od RAID:!:

3. Jaki polecacie dysk na sata 160-250gb

WD Caviar RE 160 GB WD1600SD 8MB cache SATA

lub Maxtor 250(jaki najlepszy) :!:

 

Pozdro

Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Niewiem jaki rev ale data produkcji 04.29.2005

2) Że nagrywarke pokazuje ata-33 ? To dobrze. Jeśli dysk to gorzej :( Raida wyłącza się w biosie..

3) Cokolwiek tylko nie WD ....Maxtor, Hitachi lub Seagate (jeśli poprawili już prace głowic).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

 

Zawiodłem się troszkę na A8N-SLI Deluxe...Parę dni temu padł mi na niej dźwięk.Tzn. system instaluje dźwiękówkę i niby wszystko jest OK, ale z głośników nie wydobywa się żaden dźwięk.A co najdziwniejsze, nie moge zainstalować karty dźwiękowej na PCI, system przy instalacji się wiesza (wyłączyłem realteka w biosie). Oddałem ją do serwisu. Ciekaw jestem czy dostanę nową.Serwis jest zaprzyjaźniony, już ją odesłali,ale przecież nie od nich wszystko zależy. I tu jest moje pytanie...Ponieważ jeśli wszystko pójdzie dobrze,to niekoniecznie będe musiał brać kolejną A8N, tylko coś innego o podobnej cenie. Czy ktoś jest mnie w stanie przekonać żebym brał co innego? Pewnie DFI Lanparty NF4, co? No a może Gigabyte?Hmm...?

 

--- A64 3000+ ; A8N-SLI Deluxe :) ; 2x512 Goodram CL2.5 ; GF6200@6600 ; Maxtor 80GB ATA133 ; Chieftec 420W ---

Edytowane przez shai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Zalman ZM-NB47J kupiony czekam na Arctic Silver5. Aby w budzie był przewiew to jeszcze musze zamówić wentylatory dwa. Kupie z boku, Y.S-Twch 92, z tyłu Papst 120a z przodu jest Past80x80x25.

2.Silicon Imane wyłączony- teraz szybciej leci w Biosie. Wdaje mi śię że nagrywarka dziwnie wolno chodzi ATA 33. Dzięki Outlander. :razz: Dłużny jestem tobie wirtualnego browara.

3. WD Caviar RE 160 GB WD1600SD został wykryty w SATA (BIOS 1007 aktualnie).

Dysk po wyłączeniu piszczy -jeden dzwięk (nie wiem jak to opisać). Teraz nie wiem czy WD tak ma bo poprzedni WD Caviar SE 120 JB tak samo miał –więc pytanie do was czy WD mato to tylko czy wszystkie.

W czasie odczytu ma drgania jak cos doczytuje (potrafi troche zdenerwować).

Jakim programem zmierzyć jego wydajność i jakie sa normy przykładowe?

Windows instalka w 15 minut. Film z partycji D na E w 30s.

 

Mam teraz mieszane uczucia co byscie z tego wzieli lub inne propozycje:

Hitachi DeskStar 7K250 (HDT722516DLA380) 160 GB SATA II NCQ- co sądzicie o nim

Samsung SpinPoint 200 GB SP2004C (7200) Serial ATA II - ma drgania, ale tak to chyba jest dobry i czy wart np. na niego zmienić tego WD RE160 na niego z dopłatą około 50zł(o ile da rade).

Maxtor MaxLine Plus III 250 GB (Serial ATA, 16MB) 7B250S0 - jeśli ten to troche drogi (czy warto dokładać).

sORKA ZATE DYSKI WIEM ZE TO NIEMIEJSCE NA TE PYTANIA ALE KILKA OSÓB TUTAJ KUPOWAŁO DO TEGO MOBO RÓŻNE DYSKI. :?

 

p.s. Do 1. Jak założe Zalman ZM-NB47J to pewno strace gwarancje od płyty.Zadzwonie do sklepu i ciekawe co powiedzą he :blink:

Edytowane przez piotr7891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Zachowaj orginalny wiatraczek. Wrazie problemów zakładasz go spowrotem i nikt nic niewie ;)

3) WD tak mają ... Nigdy więcej nie wezmę tego szajsu ...

4) Ten Hitachi jest niezły. Samsungi chodzą różnie (zazwyczaj na początku dobrze ale potem siadają - jakieś pół roku temu było wiele zachwytów nad nimi a teraz zaczynają się narzekania ;)), pozatym nie sądze żeby ci wymienili za dopłatą .... Maxtor jest drogi bo jest duży i ma 16MB pamięci podręcznej ale o ile to niema być dysk do serwera to IMO nie warto, nie poczujesz różnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A jak ściągną tego Zalmana i zobaczą inną pastę :?

 

3.To muj drugi WD i niewiedziałem.Jakim programem zmierzyć czy niejest walnięty(coś napoczątku wolno chodził coś mi śię zdaje).

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=18169 poleczsz tendysk , a ma on może drgania , jakie ma wady i zalety, czy miałeś z nim do czynienia.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.A jak ściągną tego Zalmana i zobaczą inną pastę  :?

Ale stare chlodzenie zostawiasz po to by w razie problemów je założyć. Ja już oddawałem jednego Asusa do serwisu i nikt nie zaglądał pod chłodzenie mostka.

 

Zauważyłem że masz taką samą grafikę jak ja. Czy temperatura jaka u Ciebie jest pokazywana przez sterowniki jest prawidłowa ? U mnie pokazuje temperaturę rdzenia 245 stopni, natomiast jak zainstaluje WinFoxa do tego 6600 gt to pokazuje prawidlowo 40 stopni w iddle. Czy musze cos dodatkowo zrobic by sterownik pokazywał prawidłowo. Co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Pierwsze: na pewno nie będą ściągać. Drugie: masz prawo przesmarować

3) Mój też. Pierwszy padł tak po prostu - ale to było dawno temu. Drugi właśnie piszczy (łożyska) i stuka (głowica) i jest dziwnie wolny, niestety nie chce paść :/ bo poszedłby na gwarancje.

 

Hitachi ma wszelkie zadatki na producenta naprawdę bardzo dobrych dysków. Przejął przecież fabryki IBM który robił znakomite dyski - do momentu gdy pojawiły się problemy z jedną z fabryk, dyski które z niej wyszły padały. Hitachi zamknęła feralną fabrykę i produkuje w tych dobrych :) Nie słyszałem zbyt wielu udokumentowanych złych opinii o tych dyskach, jeśli już coś się słyszy to najczęściej jest to związane z problemami IBM’a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale stare chlodzenie zostawiasz po to by w razie problemów je założyć. Ja już oddawałem jednego Asusa do serwisu i nikt nie zaglądał pod chłodzenie mostka.

 

Zauważyłem że masz taką samą grafikę jak ja. Czy temperatura jaka u Ciebie jest pokazywana przez sterowniki jest prawidłowa ? U mnie pokazuje temperaturę rdzenia 245 stopni, natomiast jak zainstaluje WinFoxa do tego 6600 gt to pokazuje prawidlowo 40 stopni w iddle. Czy musze cos dodatkowo zrobic by sterownik pokazywał prawidłowo. Co może być przyczyną ?

1466313[/snapback]

Jamam średnio 40 (jak włącze ,wczoraj patrzyłem i np 3DMark05 było 65 lub 55 -niejestem pewny , a wokól karty(drugą temp.) 43 najwyszą widziałem .Jakie masz wyniki w 3Dmarkach

 

 

Outlander

włącz gg.

Wymieniał ktoś cos w komputroniku :? zaraz po kupnie 2-3 dni ( gdzieś czytałem na forum ,że w niektóruch hurtowniach możne zwrócić zakupiony sprzęt , ja bym zamienił Hitachi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i z lekkim opoznieniem (dniowym :D ) przedstawiam kolejne biosy:

A8N SLI 1009-01 beta

A8N SLI Premium 1005-01 beta

 

Linki oczywiscie w pierwszym poscie.

 

A teraz cos nowego!!

:D !! ASUS PROBE II !! :D

 

Pozdrawiam i zycze milej dalszej czesci dlugiego weekendu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...