Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

Mądre głowy, mam problem - nie mogę włączyć komputera.

Przy zamykaniu nie było żadnego problemu, ale wystarczył równo tydzień przerwy w jego używaniu i już wywija mi numer. Startuje normalnie, ale brak beepa z posta oraz brak obrazu na monitorze. Nauczony że jak coś mi się takiego przytrafia to oczywiścia wina leży w bateryjce w mobo. Niestety byłem w błędzie bo system dalej nie wstaje. Pomysly? Płytka to A8N - SLi SE

 

- update -

 

wyjmowałem wszystko. Od napędów kończąc na cpu. Dalej nic.

 

Czyli startuje normalnie! Aha.... :razz: Czyli płyta w ogóle nie rusza (pewnie zasilacz) czy co? Bo jak rusza i ładuje z twardego to znaczy że myszy przegryzły kabel od PC-speker'a i od monitora...

Napisz coś dokładniej o symptomach, ale patrząc na datę to już pewnie historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio płytę A8N-SLI, ale jest to wersja z biosem SIEMENS-a i nie ma opcji do podkręcania procesora.

Czy mogę wgrać jej normalny bios ASUSA?

 

EDIT

Nie mozna

Edytowane przez Jodlasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte A8N-E i wczoraj poprostu zniknął obraz. Niema nic nawet do biosu nie można wejść. Sprawdziłem monitor, kabel, grafike, przejściówkę dvi-dsub i wszystko ok. Ram jest 2x512 próbowałem jedną kość tylko zostawić i też nic to nie dało. Dodam że kondensatory są ok zarówno na płycie głównej jak i w zasilaczu :| już mi się skończyły pomysły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam płyte główna ASUS A8N-SLI i mam pytanie czy ta płyta posiada RAID i technologie Cool ‘n’ Quiet ?? Chcialbym się upewnic bo na niektorych stronach pisze ze jest a na niektorych ze nie ma :unsure:

Z gory thx za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

kupiłem niedawno na allegroszu a8n32-SLI Deluxe...

 

i teraz moja wielka i gorąca prośba....

bo płyta została przysłana bez support CD...

 

spoko początkowo to nie był problem... bo większość sterów sciągnąłem sobie z neta... ale pojawił się kolejny problem... z którym już nie mogę dać sobie rady .'/ a mianowicie chcialem sobie ustawić RAID 1... i wszystko idzie dobrze... aż do momentu gdy po zalogowaniu do WINDOWSA (już po ustawieniu wszystkiego w BIOSIE) wyskakuje mi wykryto nowy sprzęt... ale nie mogę do niego znaleźć sterowników... a co za tym idzie nie śmiga mi RAID...

i teraz moja wielka prośba...

 

mógłby ktoś z posiadaczy tej płyty zgrać mi ISO obraz Support CD...

i wysłać mi to na maila czy jakoś inaczej?!?

 

proszę proszę

Edytowane przez seagate7200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_7-hardware/acpipnpb02f313c0b0c50-standard-game-port/2b1898eb-7d63-42cd-8963-c4401d7d02f1

Nie jest to rozwiązanie a raczej znak, że masz sobie odpuścić.

 

Swoją drogą, co do prośny o iso płytki ze sterownikami, skąd na płytce z 2005 roku miałyby być sterowniki do systemu z roku 2009?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://answers.micro...63-c4401d7d02f1

Nie jest to rozwiązanie a raczej znak, że masz sobie odpuścić.

 

Swoją drogą, co do prośny o iso płytki ze sterownikami, skąd na płytce z 2005 roku miałyby być sterowniki do systemu z roku 2009?

 

nie wiem... niektóre sterowniki śmigają... to może i ten by śmignął ?!?

zreszta trzeba spróbować wszystkiego !! a nóż widelec...

 

 

 

Wgrywałeś całą paczke sterów dla nForce 4 ze strony nVidii ?

ogolnie ten ID wygląda na game port ;p

 

dzięki za podpowiedź... zaraz spróbuje w ten sposób...

a czy to game port to nie wiem.... w każdym razie póki nie uruchomię RAID 1 na swojej maszynie to będę ten temat męczyć... ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie doinstalowało mi kontrolery magazynu:

 

 

NVIDA nForce RAID Controller

NVIDA nForce Serial ATA Controller

 

ale dalej nieznane urządzenie jak było nieznane tak dalej jest nieznane...

a RAID nie działa ;/

no i do tego jeszcze znikneły mi dyski SATA z eksplorera windows i z menadżera urządzeń :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie zapomniało Ci się utworzyć partycji w macierzy? Kiedyś kumpel miał podobny problem i był ciężko zdziwiony, że takowa nie zakłada się z automatu.

 

// Wskazany przez ciebie temat opisuje instalację W7 bez SP1 w macierzy, więc chyba pudło ;]

Edytowane przez rawyolks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...