Skocz do zawartości
Koper

Asus A8n-....- Wszystko O Tej Serii Płyt, Faq W 1 Poście

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie odczyty obrotow wiatrakow sa normalne/prawidlowe.

Sam bios mam super potencje na o/c i rozwiazano te problemy, ktore tak mnie dreczyly. Jak dla mnie bomba. 10h SP2004 305x8 napiecie 1,40 nominalne. Zobaczymy z kilka dni ile naprawde uda sie wycisnac z proca (ech te testy tak dlugo trwaja), ale i tak juz jestem bardzo zadowolony w koncu lata jak nalezy. Nowy bios jest bdb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ponawiam pytania, ale nie mam siły czytać 30 stron...

 

1. Czy wpinać dodatkowe zasilanie (zwie się to chyba EZ PLUG) jeśli posiadam tylko jedną kartę. Czy to w czymś pomoże/zaszkodzi?

 

2. Czym chłodzicie płytę? Posiadacze A8N-E prawdopodobnie zalmanami NB47J, ale w wersji SLI będzie przeszkadzać drugiej karcie... Co polecacie (chodzi mi raczej o cisze, a nie wydajne chłodzenie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jako,że jestem laikiem w sprawach o/c mam pytanie. ( już przeczytałem poradkin jak podkrecać, ale wydaje mi się,ze za duzo zachodu podkrecajac tym sposobem )

 

Czy mozna podkrecać tak ,że na poczatku odrazu ustawie HT 3x i dzielnika pamieci na 166Mhz i znaczne odrazu podkrecac FSB np. co 5Mhz? Po czym bede sprawdzać stabilnosc w superIp.. jak dojde do FSB250MHz to przestawie HT na 4x a pamieci na 133...

 

Czy taki sposób tez jest dobry?

Moj sprzet to

AMD 64 3000+

Asus A8N- E

2x 512 Geil PC400

zasilacz 410W

Edytowane przez Ptasior86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij odrazu od gory.

HTT 300 HTx3 MEM na 166

i potem spadaj o 5Hz w dol.

Nie podnos napiecia.

 

Test przeprowadzaj Stress Prime 2004. Kazdy test to 12h. Oczywiscie jesli nie masz szczescia to bledy zaczna pojawiac sie po paru sekundach lub min.

Jak juz znajdziesz czestotliwosc max przy nominalnym napieciu, podnosisz napiecie i sprawdzasz w gore co 5Hz. W ostatecznym rachunku co 1.

Troche czasu minie zanim znajdziesz total stable max HTT i parametry pracy ram. Potym jak znajdziesz HTT zacznie zabawa z RAM :) a tu nie tylko czestotliwosc, a jeszcze timingi. Przy dobrym ukladzie za 2 miesiace bedziesz znal max mozliwosci swego sprzetu :) Wersja optymistyczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak HTT to FSB.

Moj sprzet ma cos 1,5 miesiaca codziennie ostro go cwicze :)

O, ile juz sie udalo rozwiazac wiekszosc problemow z o/c i znalezc max HTT proca, to jeszcze bede walczyl z pamieciami w tej chwili ida na ~230 przy timingach z sygnaturki. Ale sprobuje pojsc 1:1 przy T2.

 

Co ciekawego zauwazylem, wydawaloby sie, ze wieksza magistrala przy nizszym mnozniku i tak da lepsze rezultaty niz nizsza magistrala, przy wiekszym mnoznik.

Narazie udalo sie ustalic takie magistralki u mnie.

312x8

298x8,5

280x9

Jak latwo obliczyc kazda daje w przyblizeniu te same megaherce (~2500).. Na pierwsza mysl najbardziej wydajny system powinien byc od ustawien wypisanych od gory. niestety, przeprowadzilem narazie pobieznie dwa testy i okazuje sie, ze jest odwrotnie. Najbardziej wydajne jest 280x9, najmniej 312x8. Z tego mozna wnioskowac, ze przy A64 mnoznik ma duze znaczenie , czym wyzszy tym wieksza wydajnosc. Zreszta gdzies o tym bylo pisalo, ale w stosunku do starych platform, wygladalo to malo wiarygodnie.

Narazie jechalem na 312x8, ladnie to wyglada, ale niestety zmieniam na 280x9, takie ustawienie jest bardziej wydajne. Roznice sa naprawde nie wielkir, ale sa. Co jeszcze jest dziwne przy ustawieniach 312x8 pamieci sa na wyzszej czestotliwosci, co za tym idzie ogolna wydajnosc systemu powinna byc wieksza. Jednak nie, 280x9 i ram na 229 przy timingach 2,5 3-3,6 T1 jest bardziej wydajny.

 

Abym mogl okreslic jak najlepsza wydajnosc swego sprzetu potrzebuje jeszcze duzo czasu, mam nadziej, ze do gwiazdki sie wyrobie ;)

Oczywiscie jak wyjdzie nowa wersja bios, moze uda sie wycisnac cos jeszcze :) na co oczywiscie licze. Jak narazie i tak jestem zadowolony, co prawda kusi zmiana proca na takiego, ktory biega 300x9 przy 1,40V, ale dokladanie ~200zl nie ma sensu, lepiej to w ram wrzucic.

 

Wlasnie, aby nie zakladac next topic, lekko "offtopicznie" zapytam, jak ma sie sprawa dual ram przy 3 kosciach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, aby nie zakladac next topic, lekko "offtopicznie" zapytam, jak ma sie sprawa dual ram przy 3 kosciach?

1660747[/snapback]

Na innych płytach to działa, nie wiem jak na "naszej"

A możesz jakoś bliżej opisac od czego zaczynać podkręcanie ? Też nie chce mi się bawić od zera, nie mam na to czasu :)I jak wygląda sprawa z częstotliwośćcią PciE, coś tam trzeba blokować, whatever ? (103 MHz) ? ;/ :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, pierwszy post... Więc tak - przeczytałem te 30 stron o Asusie A8N SLI Premium i z tego co widze nie było tam odpowiedzi na moje pytanie. Więc pytam:

 

1. Płyta ( tak jak w temacie ) - Asus A8N Sli Premium ( bios 1007, chipset v 6.66 )

2. Proc - AMD 64 Venice 3000 + ( chłodzony Sonic Tower + Akasa 120, 12 Volt, OCZ + Ultra )

3. Grafika Gigabyte 6600GT pasywny.

4. Ram - Geil Ultra X ( 2-2-2-5 ) 2 x 512 ( Dual Channel ).

5. Dysk - Samsung 200GB SATA 2, NQC.

6. Zasilacz - Aerocool Tubine power 550W

 

Pierwsze moje pytanie - płyta nie rozpoznaje poprawnie timingów ( ustawia 6 - 2 - 3 - 2 ). Pozostaje zmiana ręczna - po zmianie komp się resetuje przy grach i 3DMarku 2003. Czego to może być wina ?? czy przy zmianie timingów powinienem zmienić coś jeszcze aby działało poprawnie ??

 

Drugie pytanie - w NVidia Ntune nie mam "zakładki" ( czyli tego kółeczka na dole do wybierania opcji ) w której można zmieniać napięcie i obroty dla wiatraka CPU. Czy to przez to że przy włączaniu NTune pojawia mi się ostrzeżenie że magistrala PCI est ustawiona zależnie od taktowania HT ?? ( na początku tego tematu jest napisane żeby zmienić sztywko na 103Mhz ale chciałem zapytać o to dokładniej bom nie był pewien ). Również speed fanem nie da się sterować wiatrakiem na CPU. zaznaczam, że Akasa ma kabel do kontroli obrotów.

 

Trzecie pytanie - ile na takim kompie powinienem osiągnąć w 3DMarku 2003 ?? bez żadnego podkręcania ?? czy wynik 8300 można uznać za satysfakcjonyjący ??

 

Czwarte pytanie - zdziwiła mnie temperatura ... 36 - 37 stopni w stresie i 29 w Idle... no ale chciałem porównać czy inni też mają taką :)

 

Dziękuje bardzo za odpowiedź i Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamieci to podnies napiecie, ntune nie uzywam, PCI poprawnie nalezy ustawic na 103, w spedfanie w konfiguracja -> zaawansowane -> IT8712F... -> PWM 1 mode -> Software controlled

wynik dobry

teperatura dobra jak na takim chlodzeniu i bez oc... ja mam tyle przy konfigu w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo wielkie dzięki :D:D ylko dziwi mnie to, że pamiątkom trzeba napięcie podnosić żeby działały na 2-2-2-5 bo one są defaultowo na 2-2-2-5 ... chyba że się myle. Nom i mam jeszcze jedno pytanie - jak włączam Nvidia Ntune to pojawia się ostrzeżenie - Zegar PCI jest stawiony zależnie ( ub śledzi ) zyne HT. w biosie można ustawić zegar PCI na Auto, 33,3 Mhz i chyba manual ( ale nie jestem pewien ) - czy mam to zmieniać do podkręcania czy jak czy co ?? bo nie wiem czy to jest zegar PCI czy zegar PCI-express... dzięki za pomoc :) Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam płytę ASUS A8N-E i oprócz licznych problemów z którymi juz sobie jako tako poradziłem został na deser jeden.

Karta sieciowa się "zawiesza" gdy upload przekroczy 1MB/s. Niby błachostka ale w tym momencie korzystanie z huba osiedlowego jest niemożliwe (sieć jest na 100Mb/s i transfery po LAN-ie sięgają 10MB/s).

 

Czy jest na tą przypadłość jakieś lekarstwo, czy po prostu reklamować płytę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to pomoże, ale czy Wasze problemy z siecią nie są spowodowane tym:

- włączonym sprzętowy firewall Nvidii, albo

- zainstalowanymi sterami Nvidii 6,66 (podobno ludzie mieli kłopoty z nimi)

 

Ps.

Ja akurat nie mam problemów z siecią (lecę na Neo ;) ), więc nie pomogę za wiele w tej kwestii, ale może te wskazówki Wam pomogą.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dlaczego gdy w biosie ustalę FSB procka powyżej 300MHz to i tak system (także Everest) widzą tylko 300MHz?

 

2.Czym mogą być spowodowane nagłe restarty kompa? Zwykle mają miejsce jak gram (choćby w GTA3 :-). Oczywiście ma to miejsce dopiero przy procku 300*9 i 1.55V.

 

3.Jak mogę na bieżącą monitorować temperaturę procka? Najchętniej proszę o jakiś program, który by działał w tle i wydał jakiś dźwięk przy przekroczeniu dajmy na to 60*C. A może jest taka opcja w biosie?

 

Sprzęt jak w sygnaturce, a bios to 1009 beta.

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi również każda aplikacja P2P po jakimś czasie wywala niebieski ekran błędu

Problem rozwiązałem :lol:

ściągam wszystko na laptopa (mniej żre prądu) i potem kablem sieciowym gotowce przenosze do stacjonarnego :-P

Ale dalej nie wiem czym to jest spowodowane :? i nie ukrywam że mnie to denerwuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka

jakie ramy polecacie do 450zł

myslę nad

 

Pamięć DDR 1024 MB / 400 PQI - CL 2.5 435 (ale brak radiatora)

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=377

 

Pamięć DDR 1024 MB / 400 GEIL 2.5-6-3-3DC (Dual Channel 2x 512) 409

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=433

 

 

A te czy są dobre i czy warto dołożyć 100zyli <_<

Pamięć DDR 1024 MB / 400 CORSAIR CL2 (Dual Channel 2x512) za 515

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=3&grupa=509

 

Ostatnio zaczełem kręcić proca i idzie dość kiepsko ledwo 10 x 250 :mur: , (bariera zaczyna sie na 2500 lub z mnożnikiem 9X to samo tylko magistrala większa) czy wine za to ponosi zaśilacz(bo niewiem czy aż tag warto wydać 400zyla za tangana 480W.Ram mam ustawiony na 100 (200) , kiepskie 333 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci wejsc na komputronika i porównac obie plytki. Wszystko zależy czego potrzebujesz od karty (plyty głownej). Ja wifi i bluetotha mam na USB wiec w MSI mi nie potrzebne. Bede chcial mocniej rozbudować kompa wiec 8 sat na asusie na plus tak samo jak pasywne chlodzenie... ale to wszystko kwestia wyboru. W sprawie plyt MSI skontaktuj sie z Andy - on sie w nich specjalizuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie niedawno zmieniłem z Asusa a8n sli deluxe (więc prawie premium) na MSI K8n SLI Platinum i po kilkunastu dniach używania płyty MSI uważam że jest lepszym wyborem. Wszystko działa prawidłowo, na asusie moje pamięci nie chciały chodzić na cl2, natomiast MSI sam je wykrywa jako cl2. Ja jestem zadowolony ze zmiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...