Skocz do zawartości
miron.post

Chipset Asus A8n Sli

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem odpowiedz od Thermalrighta:

 

Hi,

 

It should not be a problem as the Accelero X1 does not come to the end of

the video card.

 

Ale patrząc na Twoje zdjęcie wydaje mi sie ze Panowie z Thermalrighta sie mylą :sad:

 

Prześle im Twoje zdjęcie i zobaczymy co powiedzą.

 

W drugim przypadku wydaje mi sie ze powinno wejsc bez większych problemów.Ale to tylko przypuszczenia :wink:

 

Co do "handmade" to napewno bym sobie darował.Pewnie wyszłoby mało estetycznie(przynajmniej w moim wykonaniu :lol2:

 

Jest jeszcze TO ale wiem ze byłyby problemy z gięciem HP.

 

P.s Konkluzje?Na dzień dzisiejszy pomysły mi sie wyczerpały :sad:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz od Thermalrighta:

 

Hi,

 

It should not be a problem as the Accelero X1 does not come to the end of

the video card.

 

Ale patrząc na Twoje zdjęcie wydaje mi sie ze Panowie z Thermalrighta sie mylą :sad:

 

Prześle im Twoje zdjęcie i zobaczymy co powiedzą.

 

W drugim przypadku wydaje mi sie ze powinno wejsc bez większych problemów.Ale to tylko przypuszczenia :wink:

 

Co do "handmade" to napewno bym sobie darował.Pewnie wyszłoby mało estetycznie(przynajmniej w moim wykonaniu :lol2:

 

Jest jeszcze TO ale wiem ze byłyby problemy z gięciem HP.

 

P.s Konkluzje?Na dzień dzisiejszy pomysły mi sie wyczerpały :sad:

trzeba dorwac gogos od lodowek klimatyzatorow ... giac i ciagnac potrafia

 

ja narazie probuje zatawic sprawe z jednym jubilerem .... sprawe rurki heatpipe oddal bym specjaliscie - klimatyzatory/lodowki

 

zobaczymy tez ile za to beda chcieli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Thermalrighta

 

Hi,

 

From your photo, it does not look promising due to the caps on the video

card near the chipset, the Accelero doesn't come near it.

 

http://img401.imageshack.us/img401/4880/pc0193bq.jpg

 

Tłumaczenie:

 

Z twojego zdjecia, nie wygląda to obiecująco biorąc pod uwage"Caps"(co to jest Caps?Kondensatorki?) na twojej karcie graficznej w pobliżu chipsetu, Accelero nie jest blisko nich.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mały problem z niebieskim zalmanem.Załorzyłem go i okazuje sie ze po lekkim w miare nacisku na jeden z boków, odrywa sie od chipsetu :sad: Wygląda to tak jakby te nóżki go niedociskały tak jak trzeba.Bolce są zatrzaśnięte więc ja nie wiem co moze byc powodem.

 

Miał ktos taki problem albo wie co moze byc powodem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te bolce słabo trzymają w płycie.

Jedyna rada to jakieś inne

 

Słabo??Ledwo co trzymaja :wink: Najwyraxniej sa zbyt krótkie.Ale czy wszyscy mają taki problem z Zalmanem?Bo ja sie nie spotkałem zeby ktos o tym mowił.

 

 

P.sBolce od oryginalnego wyjca Asusa sie nadadzą??A moze poprostu przykleic go na tasmie termoprzewodzącej?

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo??Ledwo co trzymaja :wink: Najwyraxniej sa zbyt krótkie.Ale czy wszyscy mają taki problem z Zalmanem?Bo ja sie nie spotkałem zeby ktos o tym mowił.

P.sBolce od oryginalnego wyjca Asusa sie nadadzą??

Jak nikt nie narzekał, to ja pobiadole.

Umnie się tak działo, wystarczyło go lekkod dotknąć/przekrzywić, a szczegulnie uciążliwe się to stawało gdy delikatnie zachaczyłem kabelkiem od dysku, a ten od razu spadał.

 

Po części jest to też moja wina gdyż założyłem mocniejsze sprężynki dla lepszego docisku, ale poradziłem sobie z tym innymi kołkami, nie tyle dłuższymi bo zakładanie mcniejszych sprężyn mijałoby się z celem, ale takimi co ich główki odpowiedzialne za trzymanie (te po drugiej stronie płyty), miały trochę inną budowę, tzn ich łebki bardziej się rozszerzały, ale nie wiem skąd one są, najprawdopodobniej z jakiejś grafiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nikt nie narzekał, to ja pobiadole.

Umnie się tak działo, wystarczyło go lekkod dotknąć/przekrzywić, a szczegulnie uciążliwe się to stawało gdy delikatnie zachaczyłem kabelkiem od dysku, a ten od razu spadał.

 

Po części jest to też moja wina gdyż założyłem mocniejsze sprężynki dla lepszego docisku, ale poradziłem sobie z tym innymi kołkami, nie tyle dłuższymi bo zakładanie mcniejszych sprężyn mijałoby się z celem, ale takimi co ich główki odpowiedzialne za trzymanie (te po drugiej stronie płyty), miały trochę inną budowę, tzn ich łebki bardziej się rozszerzały, ale nie wiem skąd one są, najprawdopodobniej z jakiejś grafiki

 

To u Ciebie wypadał razem z bolcami?

Właśnie że te zalmanowskie bolce sa zbyt krótkie.Ja sprawdze może te bolce od oryginalnego wyjca.Jak sie nie uda to potraktuje Zalmana tasma termo.

 

Edit:Wpadłem na pewien pomysł.

Z drugiej strony MoBo tam gdzie wystaja te bolce-nałoże na nie plastikowe podkładki które wymusza większy docisk.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo??Ledwo co trzymaja :wink: Najwyraxniej sa zbyt krótkie.Ale czy wszyscy mają taki problem z Zalmanem?Bo ja sie nie spotkałem zeby ktos o tym mowił.

P.sBolce od oryginalnego wyjca Asusa sie nadadzą??A moze poprostu przykleic go na tasmie termoprzewodzącej?

Ja mam co prawda Cooler Mastera PAC-P01, ale rozmiary i mocowanie są praktycznie takie same. U siebie (na A8N-E) użyłem kołków z wentylatora Asusa. Bolce ze sprężynkami były w takiej tulejce / kołnierzyku - zdjąłem tulejkę i całość siedzi jak trzeba, nie chwieje się. Inna kwestia, że jak dla mnie bez nawiewu średnio się nadaje, a przy 2,5GHz @ 1,3V nawet z wentylem 92mm jest bardzo gorący.

 

Na taśmie raczej nie zamocujesz, rdzeń ma zbyt małą powierzchnię i radiator mógłby go ukruszyć (poruszysz palcem i będzie kupa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam czujnik temp wetkniety w NF4 i mam pięknie pokazana temp w panelu obudowy :)

wieje troszke na niego moj evc - jest tera ~55*C - jak grafa w stresie to wzrasta do ~59*C

wyłączony tentyl na grafie - 67*C B) czyli jeszcze 23* zapasu :)

HTT idzie na 290Mhz (HTx3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item106742157__zalma...6000_alcu_.html

 

Zamontowałby to jakos na Nb przy uzyciu tej zapinki?

 

http://www.allegro.pl/item106555355_zapink...30_dni_zc4.html

 

Problemy:

 

1.Czy te łopatki odginaja sie łatwo w dól?Bo accelero bedzie wadzić

2.O cos jeszcze moze wadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item106742157__zalma...6000_alcu_.html

 

Zamontowałby to jakos na Nb przy uzyciu tej zapinki?

 

http://www.allegro.pl/item106555355_zapink...30_dni_zc4.html

 

Problemy:

 

1.Czy te łopatki odginaja sie łatwo w dól?Bo accelero bedzie wadzić

2.O cos jeszcze moze wadzić?

Ale już nie będzie taki ładny jak odegniesz!

Da się wszystko zrobić, trzeba trochę pogłówkować i poprzymierzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również juz denerwuje ten wiatraczek i chce go wymienić, jaki kupić żeby był pasował na te miejsce, był cichy i dobrze chłodził (8 stron tematu to już chyba ktos znalazł idealne rozwiązanie). Mam A8N-E i dużo miejsca tam

Mam również pytanie jak się wyciąga ten wiatrak z płyty? nie chce nic zniszczyć, widziałem że są tam w srodku śrubki (pod łopatkami wiatraka) i czy trzeba wyciągać całą plyte żeby założyc nowy?

Edytowane przez marcin.mb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie również juz denerwuje ten wiatraczek i chce go wymienić, jaki kupić żeby był pasował na te miejsce, był cichy i dobrze chłodził (8 stron tematu to już chyba ktos znalazł idealne rozwiązanie). Mam A8N-E i dużo miejsca tam

Mam również pytanie jak się wyciąga ten wiatrak z płyty? nie chce nic zniszczyć, widziałem że są tam w srodku śrubki (pod łopatkami wiatraka) i czy trzeba wyciągać całą plyte żeby założyc nowy?

 

8 stron tematu których zapewne nie przeczytałeś :? Omawianych było wiele rozwiązań z ktorych żadne nie jest niestety idealne:

 

Zalman NB47J

SilentiumPC NB Booster

Akasa Chipset Cooler Blue LED

 

Co nie wezmiesz,bedzie dobrze.Ja od siebie propouje albo Zalmana albo Silentium.

 

Co do zabiegu sciagania warczka to jest to naprawde proste.

1.wyciagasz MoBo z kompa

2.Szczypcami przyciskacz i wysówasz kołki z tyłu MoBo które przytrzymuja warczka

3.Odklejasz warczka

4.Sciagasz czarną folie zabezpieczajaca okolice chipsetu(jeśli w twoim przypadku nachodzi ona na chipset to przycinasz ją aby nie nachodziła

5.Czyscisz chipset(straznie mozolna praca) z pozostałości pasty

6.Nakładasz paste na chipset

7.Zakładasz folie

8. Zakładasz nowe chłodzenie

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeJoX zamiast odginac ten patent mozna kupic taki specjalny na NB

http://www.quietpc.com/gb-en-gbp/products/...rthbridge/zm-nb

jutro bede to zakladal (tyle ze na DFI i podziele sie zdjeciami i temperaturami)

 

 

 

Prosze oto moj post w temacie o Alternatywne chlodzenie DFi

http://forum.purepc.pl/index.php?s=&showto...dpost&p=2181350

Mam nadzieje ze sie przyda

Edytowane przez Sssaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem Akasa Chipset Cooler Blue LED i zamontowałem na samoprzylepną taśme, od początku troche sie obawiałem tego 'samo' mocowania. Komputer pochodził 1 dzień i niestety się odkleiło podczas gry - komp sie zawiesił i o mały włos by sie spalił chipset :/

Wymysłiłem nowy sposób mocowania: rozkręciłęm stary wentylator na częsci i wykorzystałem dolną cześć która przylegała do chipsetu i miała boczne mocowania. Do tego na góre do środka przykleiłem kupiony wentylator, aby jeszcze wzmocnić samoprzylepne mocowanie zagiołem do środka boczne blaszki i teraz fajnie wygląda i napewno się nie odklei

Jak ktoś chce moge później zrobić fotke jak to wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zrobilem "ekonomicznie"

uzylem do tego celu starego radiatora z durona 1 ghz + 2 opasek do kabli :D

w Otwory po kolkach swadzilem opaske przeciagnolem przez radiator iz z drugiej strony zalozylem druga, docisnolem, spiolem opaski i tak juz chodzi 3 tygodnie :) chlodzone pasywnie - nawiewa na niego wiatrak systemowy :)

BTW wam tez tak cholernie grzeje sie chipset ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały czas tylko zalman i zalman.

Dlaczgo nie zakładacie Pentagram Freezone NP-40 Cu ?

Ja zalozylem na ASUS A8N SLI Deluxe, moze to i niezle rozwiazanie jak nie uzywasz karty graficznej:) U mnie nie zdalo to egzaminu... Mam narazie GF 7300GT od Gigabyte - wersja turboforce z pasywnym chlodzeniem i niestety nie ma szans na zalozenie tej karty, a jeszcze gorzej przy zabawie w SLI - bo zadna nie wchodzi. Pentagram jest za wysoki i szeroki i nie ma opcji zeby karte wsadzic, przynajmniej w ta plyte bo chyba w temacie wlasnie o tym byla mowa. Na mojej IS7 spisuje sie bez zazutu.

 

Co myslicie o Thermalright HR-05-SLI Chipset cooler? Da rade go zamatowac na mojej plycie (ASUS A8N SLI Deluxe)? Na stronie http://www.thermalright.com/reviews_default.htm pisza ze jest niby kompatybilny i pokazuja jak zalozyc go na plytce DFI. Tylko ciekawy jestem jak go wsadzic na mojego asusa, bo jak zaloze go tak jak na fotce STEP 13 na stronce to chyba bede musial sloty na ram wydlubac :-D a jak tak jak na STEP 14 to znowu bede mial problem z chlodzeniem drugiej karty jak puszcze ja w SLI.

 

Chyba polatam z kompem do znajomych w sklepach z kompami i moze pozwola mi jakiegos rozpakowac i poprzymierzac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o Thermalright HR-05-SLI Chipset cooler? Da rade go zamatowac na mojej plycie (ASUS A8N SLI Deluxe)? Na stronie http://www.thermalright.com/reviews_default.htm pisza ze jest niby kompatybilny i pokazuja jak zalozyc go na plytce DFI. Tylko ciekawy jestem jak go wsadzic na mojego asusa, bo jak zaloze go tak jak na fotce STEP 13 na stronce to chyba bede musial sloty na ram wydlubac :-D a jak tak jak na STEP 14 to znowu bede mial problem z chlodzeniem drugiej karty jak puszcze ja w SLI.

 

Chyba polatam z kompem do znajomych w sklepach z kompami i moze pozwola mi jakiegos rozpakowac i poprzymierzac.

google twój przyjaciel http://www.night-modders.com/index.php?mod...&pageid=460

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Troche to rozwialo moje watpliwosci, szkoda tylko ze nie poczytalem o tym zanim kupilem to mobo, bo chyba bym sie nie zdecydowal... Juz nawet rozmieszczenie PCIE i RAM by tak bardzo nie przeszkadzalo gdyby nie te sterczace kondensatory i dlawik.

W zasadzie to planowalem docelowo wpakowac w niego 2x7900GS, tylko ze troche dlugie sa i raczej nie wejda. A chlodzenie i tak musze zmienic bo mi sie NB upiecze (stare halasuje i mimo paru zabiegow troche slabo chlodzi).

Zreszta chyba odpuszcze i albo kupie 7900GS, albo pobawie sie w SLI na 2x7600GS, bo i tak kolo wakacji planuje przesiadke na Core2 i 8800GTS :), zreszta jak zobacze jak to smiga u jonathana to moze i wczesniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol Wszystkie pasywki to jest shit wiem coś o tym! Zwłaszcza przy nforce4. Ja mam takie rozwiązanie zalman złoty na to kołki gumowe i na nich Sharkoon Supersilent 40mm. Zajebiste rozwiązanie chipset zimnitki a wiatrak ma 16dba (3,5k obrotów)- niesłyszalny. Wcześniej próbowałem zalman niebieskiego bez wiatraka i miałem około 60-75 stopni bez kręcenia płyty - dużo za dużo.

 

Podeślę fotę jakby kogoś to interesowało, całość wygląda zajebiście - jak z fabryki.

 

Aha moje rozwiązanie kosztowało 15 PLN za Zalmana + 22 za wiatrak + 3,50 kołki razem 40,50 PLN i nie ustępuje w wyadjności rozwiązaniom typu Blue ice itp. (o tych chorych pasywkach nie wspominając) które są dużo droższe w granicach 80-100 PLN. Poza tym jest ciszej, najlepsze firmowe chłodzenia mają minimum 18 dba np Microcool za 100 PLN. Oczywiście odradzam używanie tego syfnego silikonu od Zalmana. Najlepiej Arctic MX-1 albo Silver - różnica kilku stopni i nie ma wycieków.

Edytowane przez Chris1981

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...