Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki sgj za ten słownik ponizej ale nie o to mi chodziło

1506583[/snapback]

:lol:

 

Zapodałem sobie systemik i no problem... tylko nie ma driverów do Siemensa SX1... widzieliście albo słyszeliście gdzieś? ;)

 

A żeby cokolwiek szybciej chodziło to nie zauważyłem, no może trochę... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kłopot z zainstalowaniem niektórych programów które wcześniej się instalowały. Winda w trakcie instalacji wywala błąd i żebym się skontaktował z producentem. W szczegółach widze że błąd spowodowany został przez błędne działanie msie.exe czy jakoś tak. Wnikając bardziej w szczegóły doszedłem że problem leży po stronie obsługi DEP tj. Data Execution Prewention jednak tego nie można na stałe wyłączyć a tylko skonfigurować. Nie bardzo kumam o co chodzi ale podejrzewam że temat jest szeroki i trudny. Dodam że aktualizuje system na bierząco i na początku wszystko było ok, a ostatnio coś się pochraniło. Dla przykładu spróbujcie zainstalować open office przez setup.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się. Jest to system który został napisany z myślą o procesorach wykorzystujących kod 64 bitowy. AMD i Intel ma takie procesory w swojej ofercie.

1534640[/snapback]

 

Nie mówie że tylko dla AMD 64 chodzi mi oto że dla wszystkich procesorów typu 64 :mur: :mur:

 

i jeszcze jedno pytanie czy ten windows będzie po polsku bo jak narazie to jest po angielsku , Ale to mi raczej nei robi róznicy :D :D

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bedzie, gdzies czytalem ze MS przewiduje tylko wersje ENG, ale wiadomo jak popularnosc 64bitow wzrosnie to mozliwe ze pojawi sie wersja PL. Mi osobiscie to obojetne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj też macie jakiegoś 64 bit winXP

http://download.microsoft.com/download/7/a...md64fre_pro.iso

 

 

serial:

 

M4676-2VW7F-6BCVH-9QPBF-QBRBM

 

A to się trochę wkurzyłem :( zrobiłem formata wszystko fajnie się instalowało a tu cdkey nie działa :(:(:(

 

Proszę szybko podajcie mi jakiegoś dobrego cdkeya do tej wersji !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odpaliłem Battlefield 2 i nie ma najmniejszego problemu z tą grą. Właściwie już teraz ten system zaspokaja moje potrzeby w 100 %. No naprawde nie ma do czego sie przywalić..... Zadowolony na maxa jestem. Nidgy już nie wrócę do normalnego XP-ka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie tylko mało softu typu antyvirus, firemurek, i cienko narazie z obsługą napedów virtualnych, ale gierce działają spoko, niektóre pliki istalacyjne trzeaba wyedytować, system generalnie stabilny i nie ma znim żadnych problemów, trzeba poprostu niktórych rzeczy w necie doszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o virtualne cd to polecam FantomDVD iso, bin najpopularniejsze spokojnie sie mount'uja :D Jesli problem z czyms czego fantom nie obsluguje to wystarczy UltraISO i mozna przekonwertowac na dowolny pliczek :D Także z tym nie ma problemu.

 

Mam pytanko ? Co wybrac do x64 jesli chodzi o czysczenie dysku, rejestru itp itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym potrzebowal skompletowac aplikacje:

 

Antywirus: Czy NOD32 pojdzie?

Firewall: Outpost pojdzie?

Defragmentacja: ???

Filmy: SubEdit ??? Crystal Player ??? czy standardowe kodeki dadza sie zainstalowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirus: Czy NOD32 pojdzie?

 

Jest wersja 64 bit noda. Niestety, pomimo, ze to wersja beta to update tylko dla "registered users" ;)

 

Firewall: Outpost pojdzie?

 

Ja jade na windowsowym :D

 

Defragmentacja: ???

 

O&O defrag

 

Filmy: SubEdit ??? Crystal Player ??? czy standardowe kodeki dadza sie zainstalowac ?

 

Hmm, all player w najnowszej wersji + divx 6, xvid i ac3 kodek i smiga ze hej ;)

 

1545053[/snapback]

Edytowane przez mad3ros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągnąłem 2 wersje tzn z dwoch zródeł, wypaliłem obydwie i dzieje sie to samo. Podlaczylem 1 dysk na ATA i ustawilem jako master i bootuje mi obydwie plyty

i uruchamia sie instalator. W chwili gdy na dole wyswietla sie : uruchamianie systemu windows ( sam proces instalacji jeszcze sie nei zaczął) wiesza sie co to moze byc ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o program antywirusowy to chcę powiedzieć że jest on narazie nie potrzebny. Ten system nie łapie wirusów bo ich po prostu na razie nie ma na wersję 64 bitową. Jeśli chodzi o firewalla to mam tylko standardową zaporę z Xp-eka 64bitowego. Nie mam wirusów (sprawdzam online i czasami zainstaluję avasta) i system chodzi lux stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zainstalowałem nowe sterowniki nvidia nForce4 6.66 i po ponownym uruchomieniu mój dysk Samsung 160GB SATA2 chyba nie działa jak powinien :angry:

Otóż pojawiła mi się ikona "Safely Remove Hardware" :blink:

Dysk zrobił się mobilny czy jak? ;-)

Oczywiście win x64, sprzęt jak w podpisie.

 

Proszę o poradę co z tym zrobić?!

 

Pozdrawiam,

Gyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, ale to tylko połowiczne rozwiązanie...

 

poza tym wydaje mi się, że system też ładuje mi się 2x dłużej niż przed instalacją tych sterów :angry:

 

co z tym zrobić?! chyba coś jest nie tak... :mur:

Edytowane przez Gyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata ma hot swap, czyli mozesz odlaczyc w trakcie pracy systemu. do tego wlasnie sluzy to okno. czemu windows jest taki głupi i daje też możliwość odłączenia dysku systemowego to ja nie wiem.

 

a laduje sie dluzej bo zobacz ile ci dodalo do startupu w msconfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a, i jeszcze jedno: ja to mialem jeszcze przed instalacja sterow od nvidii

 

http://www.avast.com/eng/avast_4_home.html

 

gdzie pisze:

 

Support for 64-bit Windows

 

avast! Home/Professional now fully supports the 64-bit Windows platform. ALWIL Software is anticipating massive start of this platform as Windows XP 64-Bit Edition will support up to 32 GB of RAM and 16 TB of virtual memory, enabling applications to run faster when working with large data sets. Applications can preload substantially more data into virtual memory, allowing rapid access by the 64-bit extensions of the processor. This reduces the time for loading data into virtual memory or seeking, reading, and writing to data storage devices, making applications run faster and more efficiently.

 

Regular (32-bit) antivirus applications are unable to operate correctly on the 64-bit Windows platform because they rely on 32-bit kernel-mode drivers. The new avast! uses native 64-bit drivers, delivering the same level of protection as in the 32-bit Windows environments. The installation package is the same for 32-bit and 64-bit versions - the setup program automatically detects the operating system it is running on and installs all necessary files.

Wygląda więc na to że avast jest już 64bitowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze duzo osób korzysta z WIN 64, lecz zastanawia mnie jedno ..... jak korzystacie z internetu (neostrada+) skoro nie ma sterow SAGEMA na 64bit ????? czy jakies inne stery dzialają ??

1562832[/snapback]

niekazdy musi miec sagema

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dsl-a i nie potrzeba mi sterów, swoją drogą używam systemu od początku jak się pojawiał i muszę przyznać że bardzo stabilny a trochę już w nim pogrzebałem i nadal zero niebieskich ekraników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...