Skocz do zawartości
kucyk

Windows XP Pro x64

Rekomendowane odpowiedzi

a mi sie plyta nie botuje...dziala normalnie bo sprawdzalem w windzie..przed formatem doszedlem do wniosku ze najpierw sprawdze czy botuje ...i [gluteus maximus]..dalem tak jak tu przeczytalem first, second i third boot na cdrom i nic..dalem tylko 1 boot na cdrom a reszta disabled i nic...dalem pierwszy na cdrom..potem dysk itp itd i caly czas nic. ..czy to moze byc wina tego ze nie sformatowalem jesce dysku..bo nawet jak daje tak ze nie powinno botowac w ogole dysku to windows normalnie mi sie uruchamia...

po poscie itpjest

BOOT FROM CD.............

...................................

i zaczyna sie normalnie ladowac winda jakby nigdy nic ;/

Jezeli sformatuje to bedzie normalnie botowac ?

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecie plyte w windzie normalnie odczytuje :P

a o nacisnieciu nic nie pisze..zreszta naciskalem i nie naciskalem i zawsze to samo...PADAKA jakas kuzwa ;/ sciagnalem z linka ktory podal mi microsoft w mailu wraz z serialem ;]

odtworzylem to iso alkoholem tak by emulowalo jako normalne cd...potem przy pomocy nero przegralem na czysta plytka;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Ile wam zajmuje obraz płytki instalacyjnej ?

 

Zaczałem ściagać przez przegladarke to pokazywało że ma ponad 500 mb, jak właczyłem ściąganie przez getright to pokazuje mi że obraz ma 420 mb. Niewiem czy tyle ma w rzeczywistości czy nie.

Napiszcie ile zajmowała płytka z której instalowaliście swojego windowsa.

 

Obraz zciągałem z tego linka http://download.microsoft.com/download/7/a...md64fre_pro.iso podanego na tym forum.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez flasher3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, nie czytałem całego tematu, ale czy system chodzi na intelu z instrukcją em64t czy nie ??Bo mam takiego, ale coś intel kręci, bo na pudle pisze coś o "specjalnych" biosach do płyty, inaczej bez tego kaput ??

 

Przesaidłem się na itela i na razie jestem kompletnie zielony, jeżeli ktoś ma takiego, lub wie co i jak trzeba zrobić, byłbym wdzięczny serdecznie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadam jedno proste pytanie: Czy aplikacje (nie licząc sterowników) 32bitowe będą działać pod systemem 64bitowym ??. Np. taki normalny gg, skype, norton anti-vir 2005, jakies gierki :) , allplayery, kodeki do filmów (czy tez trzeba do x64)

 

Po prostu iteresuje mnie to czy stawiajac system 64bitowy, nie bede mial problemow z moimi programami, grami itp. czy bede musial wszystko instalowac wylacznie przygotowanego dla systemu x64 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norton - nie wiem, nie sadze zeby nie dzialal

gg - dziala

skype - nie testowalem, powinien biegac

gierki - chodza

kodeki - dzialaja

 

mozesz uzywac aplikacji 32bit, problem jedynie w tym ze niektore nie dzialaja, sa to z reguly te, ktore maja cos do czynienia z systemem, normalne 32bit aplikacje chodza bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość "flashu" win x0 32bit na 64bit ?? Bo niedawno mialem formata, i czy jest możliwość uptdate-u systemu do 64bit.

 

Jeżeli nie...to mogę śmiało postawić tylko jeden system x64 ?? Po prostu nie chce bawić się w 2 systemy, a i jeszcze wole mieć wszystko na jednej partycji, tzn. w ogóle ich nie podzielać ;)

 

Z góry dziękuję za "możliwą" odpowiedź na moje pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest możliwość "flashu" win x0 32bit na 64bit ?? Bo niedawno mialem formata, i czy jest możliwość uptdate-u systemu do 64bit.

 

Jeżeli nie...to mogę śmiało postawić tylko jeden system x64 ?? Po prostu nie chce bawić się w 2 systemy, a i jeszcze wole mieć wszystko na jednej partycji, tzn. w ogóle ich nie podzielać ;)

 

Z góry dziękuję za "możliwą" odpowiedź na moje pytanie

1683180[/snapback]

Jeden system ci w zupełności wystarczy. Nortony w wersji 2005 nie chodzą, ale wogóle nie są ci potrzebne, bo nie ma wirusów 64 bitowych - na razie. Avast ci wystarczy. Tylko głupiec nie dzieli HDD na partycje. Nawet nie bede sie rozpisywal dlaczego..... Przemyśl lepiej sprawę z dostępem do internetu i jak zainstalujesz sobie ten internet. Tu stery 64 bitowe są absolutnie wymagane, no chyba że masz router. Tak już prywatnie ci radzę: przeczytaj ten wątek od początku a pozbędziesz się wielu innych ważnych pytań, których jeszcze nie zadałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na razie to [gluteus maximus]. Mając w moim przypadku Internet od Multimediim, przez modem Motoroli SB5100 potrzebuję tych sterowników 64bitowych ??

 

Czyli nie ma sensu pakować się narazie w 64bity, w moim przypadku. Lubię nowe softy i oprogramowania, ale od 1 września tego roku przeszedłem do Liceum, i teraz jest już trochę więcej roboty w domu (na książkach rszecz jasna :lol:), a nie miałbym wystarczająco czasu, żeby przygotować system w 100% do pracy konfortowej. A do tego wchodzi Englisch i Deutsch Translator, one też nie działają ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecie plyte w windzie normalnie odczytuje :P

a o nacisnieciu nic nie pisze..zreszta naciskalem i nie naciskalem i zawsze to samo...PADAKA jakas kuzwa ;/ sciagnalem z linka ktory podal mi microsoft w mailu wraz z serialem ;]

odtworzylem to iso alkoholem tak by emulowalo jako normalne cd...potem przy pomocy nero przegralem na czysta plytka;]

1675679[/snapback]

Predzej cie w kaftan zakuja niz doczekasz sie na stery do Sagema.....

kup D-Linka za 85 pln i bedziesz mial problem z glowy

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oficjalnie w gronie użytkowników x64.

Jak na razie wszystko co instalowałem, działało.

W managerze urządzeń mam jeden znak zapytania (Unknown Device), ale żeby było śmiesznie za cholere nie wiem co to za urządzenie, bo wszystko działa jak należy :)

 

No i miła wiadomosc od razu na starcie. W moim Logitechu MX510 bez instalacji jakichkolwiek sterowników działają wszystkie przyciski oprócz jednego, służącego do skakania pomiedzy aplikacjami, którego i tak nigdy nie używałem. Nie wiem jak to będzie w grach ale w windzie mycha sprawuje sięna razie prawie dokładnie tak, jak na Mousewarach :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak na razie to [gluteus maximus]. Mając w moim przypadku Internet od Multimediim, przez modem Motoroli SB5100 potrzebuję tych sterowników 64bitowych ??

sory , ale po co ci sterowniki do modemu skoro mozna go podłaczyc przez karte sieciową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam oficjalnie w gronie użytkowników x64.

Jak na razie wszystko co instalowałem, działało.

W managerze urządzeń mam jeden znak zapytania (Unknown Device), ale żeby było śmiesznie za cholere nie wiem co to za urządzenie, bo wszystko działa jak należy :)

1684679[/snapback]

Przekonałem się że czasami warto nacisnąć prawy przycisk na urządzenie i wcisnąć "Aktualizuj sterownik" Wyszukiwanie przez internet w tej wersji windy jest perfekcyjne.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory , ale po co ci sterowniki do modemu skoro mozna go podłaczyc  przez karte sieciową?

1684689[/snapback]

:oops: ale zwała, bez kitu, zapomniałem że mam zjarane USB :D A teraz to już chodzi u mnie wszystko z sieciówki. Dzięki Leborg.

 

PS....można już bez problemu mieć jedną winde na kompie......x64 lub Viste beta2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś z Was udało się zainstaować RAID 0 na płycie z NForce4 i Windowsem XP x64bit to proszę o opis i info na temat sterów użytych do tej operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejzyj caly topic bo juz o tym pisalem duzo wczesniej jak to zrobic  :mur:

1691962[/snapback]

Wiesz. Przez moment myślałem że coś opuściłem. Ale oto znalazłem twoje wypociny:

 

"Jesli chodzi o RAID/SATA to nie mialem najmniejszego problemu a robi sie to tak.

1. Wchodzimy na strone np. NVIDI a sciagamy NForce driver pod x64

2. Rozpakowyjemy pliczek

3. Wchodzimy w rozpakowany pliczek i szukamy katalogu raid lub sata lub ide lub jak to sie tam nazywa :D

4. Bierzemy dyskietke i zrzucamy na nia pliki: disk1, idecoi.dll, nvata.cat, nvatabus.inf, NvAtaBus.sys, nvcoi.dll, nvide.nvu, nvraid.cat, nvraid.inf, nvraid.sys, nvraidco.dll, nvuide.exe, txtsetup.oem i to wlasnie jest dyskietka do raid/sata.

 

P.S. pliki z rozszerzeniem *.cut wzialem ze sterownikow raid/sata z Nforce pod Xp Pro.

 

Mam dwa Seagate 160GB NCQ SATA postawione na RAID 0 i chodzi wszystko w 100% :D"

 

Widze że nigdy nie instalowałeś RAIDU na NForce4. Bo twój opis jest idealny do NForce3. Ja Raida na NForce3 robiłem jesienią 2004 roku i gwarantuję Ci że nic się nie sprawdziło, ponieważ po zrzuceniu Raidu na dyskietkę okazuje się że połowa potrzebnych plików nie została jeszcze stworzona w wersji 64 bitowej. Pomyślałem sobie z początku że ty jakiś GURU w tych sprawach jak zabierasz głos.... Teraz to tylko śmiech mnie ogarnia, bo ty nawet płyty głównej na NForce4 nie masz. A mnie zależy na głosie userów którzy juz co najmniej dzień stracili na szukaniu rozwiązania.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez zbig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze że nigdy nie instalowałeś RAIDU na NForce4. Bo twój opis jest idealny do NForce3. Ja Raida na NForce3 robiłem jesienią 2004 roku i gwarantuję Ci że nic się nie sprawdziło, ponieważ po zrzuceniu Raidu na dyskietkę okazuje się że połowa potrzebnych plików nie została jeszcze stworzona w wersji 64 bitowej. Pomyślałem sobie z początku że ty jakiś GURU w tych sprawach jak zabierasz głos.... Teraz to tylko śmiech mnie ogarnia, bo ty nawet płyty głównej na NForce4 nie masz. A mnie zależy na głosie userów którzy juz co najmniej dzień stracili na szukaniu rozwiązania.

 

Pozdrawiam.

1692316[/snapback]

MASTAHU :mur:

 

Mam A64 3500+ na MSI K8N Platinum nForce4 SLI Strona MSI Polska

 

Poczytaj sobie i się nie odzywaj bo jakimś cudem mam 2xSeagata Sata 160 GB NCQ na RAID 0 uruchomione i chodzi świetnie pod XP x64 Pro.

 

Więc podziękuj lepiej za dobrą radę.

Bo naprawdę koleżko miły jesteś śmieszny. A dlatego, że mnie z deka zdenerwowałes tym swoim tanim gadaniem to więcej Ci pomagać nie mam zamiaru. :angry:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pomeczylem sie 2 tyg na win 64 ale niestety poszedl w odstawke glownie przez brak sterow i aplikacji do karty TV (z tego co wiem jakos sie nikt nie garnie za bardzo do zrobienia czegos z tym problemem),

problemy napotkalem tez przy programikach do montowania obrazow, deamon tool nie dziala a inne nie radza sobie najlepiej z montowaniem zabezpieczonych plyt :/

 

poza tym nie zauwazylem zeby win 64 jakos szybciej dzialal od zwyklego win xp a czasami mialem wrecz odwrotne wrazenie... reasumujac nie widze sensu narazie przesiadac sie na system ktory nie wnosi nic nowego a zdazaja sie jednak konflikty i problemy z niektorymi aplikacjami a po co sobie robic problemy..

 

 

co do Visty to zdecydowanie za wczesnie zeby mozna bylo normalnie z niego kozystac jako jedynego systemu (ale zobaczyc sobie mozna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@quartzXXI na moim windowsie x64 zassanłem go ze stronki microsoftu jest napisane ze dziala tylko z a64 wiec mozesz sobie odpuscic bo wedlug nich na intelu nie hula. Co do kołków do radka znajdziesz na allegro :).

Edytowane przez Gregor1230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...