Skocz do zawartości
Gość bazyl

GeForce 3 Ti, GeForce 4 Ti

Rekomendowane odpowiedzi

Prubowałem, ale w ogule nierozpoznawało karty i wyświetlała się tylko zakładka AGP... Po prubach reinstalacji sterów 98 odmuwił posłuszeństwa i nie uruchamiał sie... Teraz na świeżym Xp wszystko chodzi nawet nieźle ( i co ważne stabilnie) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z moim gF :/, wlasciwie zaczelo sie to kilka tygodni temu, kiedy zaczely sie pokazywac pionowe pasy w biosie. Karta pojechala do servisu i wrocila, bylo wszystko OK przezz jakies 30 miin. i byl zwis. Zresetowalem systemi sie laduje i przy wyborze uzytkownika gasnie monitor, a przez tryb awaryjny wszystko jest OK. Karte sprawdzalem na innym kompie (MOBO z agp 8x) i wszystko jest ok, robilem format, resetowalem biosa i nic :(, Zna ktos na to lekarstwo czy to przez to ze mam MOBO z AGP 4x, ale wczesniej bylo precziez OK PLIIS. Config pod spodekm

 

 

Duron 1300

ESC K7S5A

Baracuda 80Gb

Creative Ti 4200 64Mb

512 DDRAM Kingstom 400

Lite-ON CD-RW 52x32x52

Chieftec HPC-360-202 DF

Edytowane przez cameron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poznaniak77

Sam sie kiedys zdziwilem jak zamontowalem na BE6II FX 5200.Teoretycznie nie powino dzialac a jednak chula od roku a karta jest AGx4,8

GF 4 Ti koło radka 9700PRO może sobie tylko poleżeć bo nawet wstać radek mu nie da - niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

Mam GF4-4200(64MB) od Gainwarda z taktowaniami 250/256x2(pamiątki 3,5ns). Na karcie został zanontowany Pentagram Freezone-80AL co pozwala na uzyskanie 330mhz na rdzeniu i 598(299x2) na pamięciach które nie są chłodzone niczym.

Wyniki z 3dmarka2001:

11010 @ 250/513

12274@ 330/598

co daje różnice 1264pkt.

Moje pytanie:

Czy po dołożeniu chłodzenia na pamięci bym mógł uzyskać wyzsze(powiedzmy że 700mhz to moje odległe marzenia) taktowania na pamięciach. Pragne dodać ze przejście już choćby na 600mhz powoduje sporadyczne artefakty a po podejściu do 333mhz na rdzeniu karta zaczyna sie, jak to gainward- dusić.

Tak więc moje pytania dot. chłodzenia:

Czy po dołożeniu radiatorów na pamięci będe w stanie jeszcze troche, bez modów, podnosić taktowanie?

Mam takie alu. radiatorki na ramach w R9200, po odklejeniu co zrobić, jak je przymocować- czym(jeżeli mam kupić taśme termoprewodzącą to ja kupie drugi komplet, ale standardowo są przylepione czymś na kształt zwykłej taśmy dwustronnej a ja mam talent do robienia fuck-upów)?

Druga strona laminatu... Ta nad GPU, mam tak troszke zabaweczek których nie można się pozbyć co skutecznie uniemożliwia chłodzenie drugiej strony gpu. Co zrobić żeby móc odprowadzić tę część ciepła(może jakaś pasta na bazie sylikonu albo zwykła termoprzewodząca[nie przewodząca prądu!]) i radiatorek(taki może 4mm wysokości ze starej TNT2M64)?

Pozdrawiam

Artur

PS. Czy jest możliwość zrobienia ołówkowego moda tej karty? Nie jestem wprawiony w lutowaniu więc ołówek jak znalazł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam Twoje pamięci to Eltrontech (czy jakoś tak). Wynik który osiągnąłeś to i tak sukces- te pamiątki są b. słabe- max jaki swego czasu osiągnąłem to o ile dobrze pamiętam 560MHz.

 

Nie wiem, czy obradiatorowanie tych memek coś Ci da- możesz próbować (np cztery kropelki superglue w rogach memki a na środku pasta termoprzewodząca- na to radiator).

 

Nie może być bezpośredniego kontaktu "elementy smd - radiator".

 

Można zastosować radiator na dystansach- tak aby znajdował się np 1mm nad elementami smd. Całą powierzchnię radiatora i miejsce na karcie które zakrywa trzeba posmarować np PASTĄ SILIKONOWĄ BIAŁĄ - jest termoprzewodząca a prądu nie przewodzi. Stosunkowo łatwo też ją w-razie-czego zmyć.

W tym przypadku transport ciepła odbywał się będzie przez pastę- nie jest to rozwiązanie idealne ale zawsze...

 

Jeśli między elementami smd, na środku, jest puste miejsce (tak było w kartach nvidi GF4Ti4X00) to można zrobić to lepiej- w to wolne miejsce wstawiasz kawałek blaszki miedzianej/mosiężnej/aluminiowej wyższej niż najwyższy element smd "w okolicy" i dopiero na nią radiator- dystanse są wtedy zbędne. Całość oczywista zalewasz pastą silikonową (tak jak to wcześniej opisałem). Wtedy transport ciepła odbywa się przez metal i pastę.

 

Montowanie takiego układu w przypadku kart ATI może być kłopotliwe- radiator ten mocowany będzie na tych samych otworach co radiator główny (ale "dla chcącego - nic trudnego").

Szlifowanie GPU i chłodzenie dwustronne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, wg. mnie to pamiątki nie wyrabiają bo się grzeją niemiłosiernie(dotknę paluchem to ciężko przytrzymać dłużej niż 2-3 sekundy), w szlify się nie będe bawił bo znając moje szczęście zdupcze coś <_< I może poprostu sobie pójde i zakupię nowy kpl. niż będe experymentował z super glue.

PS. W zeszłym tygodniu się dorwałem do MX4000(64bit) i powiem wam- karta porażka, możliwości o/c-dobre, zysk wydajności- mizerny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do Was pytanko.

Pare dni temu padła mi grafa: GeForce 3Ti 64MB Gainwarda

Karta była przetaktowana to pewnie się przyczyniło, chociaż nigdy nie była katowana. Działała idealnie.

Ok przejdźmy do konkretoow.

 

Przed śmiercią GeForce dwa razy wywalił krzaka, tzn po uruchomieniu kompa nie wysłał sygnału do monitora (ale co mnie zdziwiło komp nie piszczał). Po restarcie wszystko wstawało normalnie. Takie zachowanie miało miejsce dwukrotnie z odstępem jednodniowym. Po tym incydencie przywroociłem jej fabryczne taktowania - używałem kompa przez kilka godzin. Nastepnego dnia wroociłem sobie z pracy, odpaliłem kompa, pokazał się post grafy, obraz zaczął migotać jakby miał odświerzanie 10Hz i wszystko zwisło.

 

Wyciągnąłem grafe i pierwsze co rzuciło mi się w oczy to napuchnięty kondensator zaraz przy wyjściu monitora:

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcie nie należy do mnie, ale zaznaczyłem na nim w/w kondziora.

 

Jestem ciekaw czy jego wymiana może przywroocić karcie życie? Jakie są Wasze opinie - jestem otwarty na wszystko (z wyjątkiem "kup sobie nową grafe"). Jeśli dysponujecie informacjami to interesuje mnie też koszt ewentualnej wymiany. Ale przedewszystkim chce się dowiedzieć czy to ma jakikolwiek sens :huh: Z goory dzięki B)

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez soultaker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, sam kondesator nie jest raczej drogi. Wymiana, o ile dysponujesz lutownicą i raczej trochę sie znasz na rzeczy, nie powinna przysporzyć kłopotów. Jeśli nie nie znasz się, to w wymienić CI powinni w każdym serwisie elektronicznym. Oczywiście o ile ten kondesator jest winowajcą Twoich problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze wygnali mnie tutaj to ponawiam moj problem :> :

Najpier zapodam konfiguracje:

2000+@2400+ athlon

768 MB ramu(512 kingstony 400 i 256 elixiry 400)

Soltek SL-NV400-64 (nforce 2)

4200TI Pixelview 128/128(ten z blacha na sobie :>)

codegen 300W ( wiem wiem icon_smile3.gif )

Seagate Barracuda 7200.8 200giga

Wypalara LG 52x24x52x

karta TV winfast 2000XP

sieciowka

 

A teraz gdzie tu problem, a problem jest nastepujacy:

Wszyto jest ok poki nie wlacze gry. W windzie moge siedziec, ogladac TVke, grac w FMa 2006 problem pojawia sie przy grach 3D nowej generacji a mianowicie wyglada tak, gdy wchodze do gry(3d) np Dungeon siege II co bylo pierwsza gra z tym problemem, gra dziala pare minut zaczyna sie zacinac a potem wylancza monitor slychac glos z gry ktora tez stanela. Wczesniej wszytko bylo okej na tej samej zasilce, po podlaczeniu 5200 wszytko dziala ok. Sterowniki zmienialem z 6 razy, nowy windows stawialem nic. Po prostu gra sie zacina na pare sekund tak z 2-3 razy a potem zawiecha monitor sie wylancza i tyle. Monitor jest sprawny bo po podmianie na 5200 dziala bez problemu anyone???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze znien na biegu plyte glowna kupisz juz solteka na kt333 za 80 zl na allegro, ja bylem nieszczesliwym posiadaczem tej plyty i moj kuzyn tez, jakie my mielismy przeboje to szkoda pisac u ciebie to jest lajcik, ecs w tym wydaniu to jest najgoeszy shit pod sloncem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

V modding Ti4200? Da sie ołówkiem cos uczynić? moje zdolności w poslugiwaniu się lutownicą są ekhm... male i nie chce mi się spieprzyć dobrej karty. Hm, wyniki w kręceniu: 315/600 pełna stabilność i się tak udaje ją zachować do ponad 325-330 na rdzeniu, ale pamięci nie wyrabiają już nawet przy 605 :cry: Za mało napięcia chyba dostają :wink:

Edytowane przez AKa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem z moim gF :/, wlasciwie zaczelo sie to kilka tygodni temu, kiedy zaczely sie pokazywac pionowe pasy w biosie. Karta pojechala do servisu i wrocila, bylo wszystko OK przezz jakies 30 miin. i byl zwis. Zresetowalem systemi sie laduje i przy wyborze uzytkownika gasnie monitor, a przez tryb awaryjny wszystko jest OK. Karte sprawdzalem na innym kompie (MOBO z agp 8x) i wszystko jest ok, robilem format, resetowalem biosa i nic icon_sad2.gif, Zna ktos na to lekarstwo czy to przez to ze mam MOBO z AGP 4x, ale wczesniej bylo precziez OK PLIIS. Config pod spodem

 

 

Duron 1300

ESC K7S5A

Creative Ti 4200 64Mb AGP x8

512 DDRAM Kingstom 400

Chieftec HPC-360-202 DF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci że miałem kiedyś identyczny problem. I to na 2ch kompach to samo !! :| GeForce4Ti i 9800PRO. Poprostu nagle gasł monitor i nic nie dało się zrobić :| Nie pomagał format itp. PO 3 DNIACH WSZYSTKO WRÓCIŁO DO NORMY :| Do dzisiaj nie potrafię tego wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...