Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

to znaczy ze slowo potok to jest wymysl ati bo tylko oni tak pisza

1399812[/snapback]

nie.

nVidia używała tego do czasu pierwszych FX'ów, później szybko zostało pozmieniane wszystko na stronach internetowych. Teraz dla "bezpieczeństwa" wypisywane są takie oto stwierdzenia.

 

Zaś potok już teraz traci funkcjonalność w przypadku NV43. Również nowe układy ATI ciężko będzie określić mianem X-potokowców

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze slowo potok to jest wymysl ati bo tylko oni tak pisza

1399812[/snapback]

Mniej wiecej. Bo wyglada na to nvidia nie ma standardowych potokow a tego terminu uzywa sie jako ulatwienia zeby bylo wiadomo mniej wiecej jaka karta ma wydajnosc. I 6600 zostal zaklasyfikowany jako osmiopotokowiec bo w wiekszosci przypadkow tak sie zachowuje ale sa i momenty ze zachowuje sie jak czteropotokowiec (4x2).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej. Bo wyglada na to nvidia nie ma standardowych potokow a tego terminu uzywa sie jako ulatwienia zeby bylo wiadomo mniej wiecej jaka karta ma wydajnosc. I 6600 zostal zaklasyfikowany jako osmiopotokowiec bo w wiekszosci przypadkow tak sie zachowuje ale sa i momenty ze zachowuje sie jak czteropotokowiec (4x2).

1399823[/snapback]

dlatego też w przypadku GF 6600 (GT) pojęcie ilości potoków renderujących wymiera (o czym pisał costi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej. Bo wyglada na to nvidia nie ma standardowych potokow a tego terminu uzywa sie jako ulatwienia zeby bylo wiadomo mniej wiecej jaka karta ma wydajnosc. I 6600 zostal zaklasyfikowany jako osmiopotokowiec bo w wiekszosci przypadkow tak sie zachowuje ale sa i momenty ze zachowuje sie jak czteropotokowiec (4x2).

1399823[/snapback]

to w gruncie rzeczy odpowiedzialni za to zamieszanie z potokami są redaktorzy niektórych pism jeden pisze a drugi neguje to co ten pierwszy napisał ale żaden niema pojęcia co narobił wśród konsumentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w gruncie rzeczy odpowiedzialni za to zamieszanie z potokami są redaktorzy niektórych pism jeden pisze a drugi neguje to co ten pierwszy napisał ale żaden niema pojęcia co narobił wśród konsumentów

1399838[/snapback]

Wiesz - osmiopotokowa karta potrafi pokolorowac osiem pikseli w jednym takcie. A jak na stronie nvidii pisze ze potrafi pokolorowac osiem pikseli to wszyscy pisali ze karta ma osiem potokow. Tylko ze karta 4x2 tez potrafi pokolorowac osiem pikseli (ale w single teksturingu juz tylko 4 ) ale tego juz nikt nie sprawdzil czym ten ge force jest.

A w testach na wydajnosc fillrate w single teksturingu wszystkie 6800 zachowuja sie normalnie tylko 6600 zachowuje sie jak 4 potokowa karta. A jak wiadomo tak karta ma 4 ROPy. Tylko ze tak naprawde 1 ROP jest rownoznaczny z jednym potokiem.

Przez dlugi czas 5900 tez byla osmiopotokowcem dopiero potem nvidia przyznala sie ze jednak jest to 4x2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - osmiopotokowa karta potrafi pokolorowac osiem pikseli w jednym takcie. A jak na stronie nvidii pisze ze potrafi pokolorowac osiem pikseli to wszyscy pisali ze karta ma osiem potokow. Tylko ze karta 4x2 tez potrafi pokolorowac osiem pikseli (ale w single teksturingu juz tylko 4 ) ale tego juz nikt nie sprawdzil czym ten ge force jest.

A w testach na wydajnosc fillrate w single teksturingu wszystkie 6800 zachowuja sie normalnie tylko 6600 zachowuje sie jak 4 potokowa karta. A jak wiadomo tak karta ma 4 ROPy. Tylko ze tak naprawde 1 ROP jest rownoznaczny z jednym potokiem.

Przez dlugi czas 5900 tez byla osmiopotokowcem dopiero potem nvidia przyznala sie ze jednak jest to 4x2  :wink:

1399850[/snapback]

tylko ze 6800 ma 256bit gdyby 6600 miala 256bit to jak by sie zachowala w fill rate single texturingu tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 6800 ma 256bit gdyby 6600 miala 256bit to jak by sie zachowala w fill rate single texturingu tak z ciekawosci

1399868[/snapback]

Tak samo. Popatrz jeśli to kontroler miałby być ograniczenem to popatrz:

 

GF 6600 ma 2 x 64 bit (2 kontrolery po 64 bity) i zachowuje się w fill rate jak 4x2

GF 6800 GT ma 4 x 64 bity czyli w tym przypadku gdyby miał mieć 8 potoików to jest w pełni wystarczające, jednak on ma 16 potoków i zachowuje się jak 16x1 a nie jak 8x2 - zatem to nie kontroler jest tutaj czynnikiem ograniczającym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze 6800 ma 256bit gdyby 6600 miala 256bit to jak by sie zachowala w fill rate single texturingu tak z ciekawosci

1399868[/snapback]

Wydajnosc fillrate to wydajnosc wypelniania rdzenia karty - przepustowosc pamieci nie ma tu zadnego znaczenia - to zupelnie osobny parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wlasnie mi karta umarla. Mialem ja lekko podkrecona - 550/525 i wszystko bylo ok. Teraz przy wejsciu do jakiejkolwiek aplikacji 3d po ok. sekundzie wyswietlania obrazu 3d nagle czarny ekran monitor sie wylacza a ja moge wcisnac tylko reset(nic innego nie dziala). Chlodzenie normalne, nic nie ruszane, temperaturka tez w normie sterowniki przeinstalowalem ale bez efektu.

Ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wlasnie mi karta umarla. Mialem ja lekko podkrecona - 550/525 i wszystko bylo ok. Teraz przy wejsciu do jakiejkolwiek aplikacji 3d po ok. sekundzie wyswietlania obrazu 3d nagle czarny ekran monitor sie wylacza a ja moge wcisnac tylko reset(nic innego nie dziala). Chlodzenie normalne, nic nie ruszane, temperaturka tez w normie sterowniki przeinstalowalem ale bez efektu.

Ktos ma jakis pomysl co to moze byc?

1400200[/snapback]

Może zasilacz ci nie wyrobił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podnioslem lekko radiator i widzialem ze jest pasta itd ale nie moge zupelnie podniesc radiatora nie ucinajac tych plastikowych kolkow ktore go tam trzymaja. Przedmuchalem karte i slot z kurzu i podlaczylem do innego kabelka zasilajacego. Efekt taki ze juz nie robi mi sie czarny ekran tylko gdzie bym nie wszedl w jakichs aplikacjach 3d - mam jedna klatke na 3 sekundy.

W jaki sposob sprawdzic czy to zasilacz nie wyrabia?

 

EDIT : juz wiem ze to nei problem temperatury - temperatura jest ok.

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać ile rodzajów kart firmy galaxy występuje.

 

O jakich ja wiem :

 

2.0ns Samsungi taktowanie 500/1000

1.6ns Samsungi taktowanie 520/1050

 

Oczywiście chodzi o wersjie AGP. Napiszcie jak sa taktowane z jakimi pamięciami THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać ile rodzajów kart firmy galaxy występuje.

 

O jakich ja wiem  :

 

2.0ns Samsungi taktowanie 500/1000

1.6ns Samsungi taktowanie 520/1050

1400346[/snapback]

Error... wersja 1.6ns ma 525/525, a nie 520/525 jak to napisałeś ^_^. O innych nie słyszałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki chcialem tylko napisac ze juz mi karta dziala :P

 

EDIT:

 

aha - lekko poruszalem radiatorem karty i wydmuchalem z niego kurz i w efekcie w spoczynku mam 38 stopni a mialem 42-43 hehe

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eces powiedz co zrobiłes że zadziałało??

 

A i powiedzcie czy opłaca się podkrecać karte 6600GT Galaxy?? Czy w ten sposób będzie duży przyrost wydajności wzgledem bezawaryjności??

1400597[/snapback]

Podkręcasz, sprawiasz, ze się układy bardziej grzeją, co sprawia, że mniej stabilnie pracują. Są oczywiście rozsądne granice i tak Galaxy mozesz podkręcić śmiało do wartości standartowego OC przy 6600GT, czyli 550/560 na standartowym chłodzeniu. Jeżeli masz dobry obieg w obudowie, możesz spróbować wiecej. Odrazu mówię, że pasta na rdzeniu jest beznadziejnie nałożona (przynajmniej u mnie była) i jaj wymiana dała mi aż 6 stopni mniej.

 

Do pytania czy warto... cóżm kilka klatek zawsze to wiecej, mozna tego nie zauważyć, ale gdy pograsz miesiąc na tych ustawieniach i wrócisz do fabrycznych, dopiero mozesz odnieść wrażenie, że z OC było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki chcialem tylko napisac ze juz mi karta dziala :P

 

EDIT:

 

aha - lekko poruszalem radiatorem karty i wydmuchalem z niego kurz i w efekcie w spoczynku mam 38 stopni a mialem 42-43 hehe

1400414[/snapback]

W sumie to ja bym na twoim miejscu się tak nie cieszył, bo to równiez może oznaczać, że masz uszkodzona kartę (poruszanie radiatorem mogło tylko spowodować "dociśniecie" jednego z elementów, co spowodowało, że na razie działa). Co w prawdzie mogłeś miec też sytuację, że z rdzenia było odprowadzane ciepło w zły sposób (moze jakaś przestrzeń), co powodowało zwis. Pytanie tylko dlaczego nie miałeś wcześniej takich akcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat te chlodzonko niepasi na 6600 agp

1400713[/snapback]

dobrze wiedziec ;) bo juz myslalem o kupnie go w przyszlosci ;>

no ale pewno beda inne lepsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mianowicie mam tego gf co w opisie i odkad go wlozylem do kompa zamiast starego gf4 ;p filmy w xvidzie i wszystko co zwiazane z wyswietlaniem filmikow w xvidzie przestaly chodzic , kazdy program momentalnie zajmuje 99% mocy proca i laguje caly sys.

Ktos wie moze ocb ? moze to przez stery ? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie złapałeś czasem jakiegoś wiruska?

Sam kiedyś coś takiego miałem.

1401142[/snapback]

Nie sądze , gdyz problem wystapil zaraz potym jak zmienilem stara karte na gf6600gt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcasz, sprawiasz, ze się układy bardziej grzeją, co sprawia, że mniej stabilnie pracują. Są oczywiście rozsądne granice i tak Galaxy mozesz podkręcić śmiało do wartości standartowego OC przy 6600GT, czyli 550/560 na standartowym chłodzeniu. Jeżeli masz dobry obieg w obudowie, możesz spróbować wiecej. Odrazu mówię, że pasta na rdzeniu jest beznadziejnie nałożona (przynajmniej u mnie była) i jaj wymiana dała mi aż 6 stopni mniej.

 

Do pytania czy warto... cóżm kilka klatek zawsze to wiecej, mozna tego nie zauważyć, ale gdy pograsz miesiąc na tych ustawieniach i wrócisz do fabrycznych, dopiero mozesz odnieść wrażenie, że z OC było lepiej.

1400617[/snapback]

 

Jak zdjołes ten radiator z galaxy?? Uwaliłes kołeczki??

A co do @ to nie mam co łapać ryb przed siecią. Jak przyjdzie to pobawie sie w @ i zobaczymy oczywiście powiedzie się z wami wynikami :razz:

 

A i pytano czy mój zasilacz wystarczy do tej karty?? Nie będzie za słaby??

Mam chifteca 360W 360-202 NON DF

 

Procek to XP a 2600+4 wentyle+1 HDD+ 1 Nagrywarka DVD+ Sb.live 5.1.

 

exces ma podobny zasilacz i cos pisał że mu się waliła grafa przez to. Może to zasiłka wali się?? Inny gostak na innym forum tez czytałem że mu chiftec nie wyrabia przy tej karcie. Jak sadzcie czy to tylko elementy czy żeczywiście ten mój chiftec nie wytrzyma?? Dodam że nie ma sata czyli to jest starsza wersjia a wtedy Chiftec jeszcze przykładał się do zasiłek. Nie to co teraz :mur:

 

Będę wdzięczny za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...