Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Jako iz jestem chyba jedynym posiadaczem XFX-a na tym forum ( choc niewiem ale takie mam wrazenie ) pokaze fotki :

Jutro moze bede mial taka sama :lol: Napisz cos wiecej, jak sie grzeje, jakie wyniki na def? jaka glosnosc tego wentylka? czy zmieniales odrazu paste? Czy to co masz w podpisie to max co wyciagnales?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 : niewiem jak temperatury bo niewiedziec czemu nie mam odczytu temperatury (moze dlatego ze z USA ale nie sadze :/ )

2 :

Pierwszy test.

 

sterowniki Nvidia 71.89

11x166

karta 500/1000 ( stock )

3dmark01 : 12939

3dmark03 : 7276

3dmark05 : 3312

 

Drugi test.

 

sterowniki Nvidia 71.89

11x166

karta 550/1100 ( small OC )

3dmark01 : 13791

3dmark03 : 7961

3dmark05 : 3603

 

Trzeci test.

 

sterowniki Nvidia 71.89

11x200

karta 550/1160 ( OC )

3dmark01 : 15927

3dmark03 : 8403

3dmark05 : 3733

 

Czwarty test.

 

sterowniki Nvidia 71.89

11x200

karta 555/1170 ( OC )

3dmark01 : 16201

3dmark03 : 8487

3dmark05 : 3769

 

na 560 na rdzeniu widzialem arty w markach , ale pamieci chyba pojda jeszcze troche , wiec mysle ze na dniach wyniki delikatnie skocza.Wentylek na moj gust cichy nie jestem jakims maniakiem bezglosnego kompa ale jak jest za glosno to tez wkurza a ten jest taki akurat cichy i nie denerwujacy , pasty nie ruszalem mam ja 5 dni wiec narazie musze sie nacieszyc detalami w grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, karta prezentuje sie dobrze, szeczegolnie jesli chodzi o aspekt cena/jakosc. Na Komputroniku czytalem, ze jakis koles zamontowal sobie na tej karcie regulator obrotow Pentagrama. Czy nie ma problemow z instalacja tego na kartach? Sry za takie banalne pytanie, ale ja nub jestem ;U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, karta prezentuje sie dobrze, szeczegolnie jesli chodzi o aspekt cena/jakosc. Na Komputroniku czytalem, ze jakis koles zamontowal sobie na tej karcie regulator obrotow  Pentagrama. Czy nie ma problemow z instalacja tego na kartach? Sry za takie banalne pytanie, ale ja nub jestem ;U.

1480147[/snapback]

 

no pewnie ze nie ma problemow bo przeciez ten regulator sie podlacza pod wentylek (w tym przypadku od grafy)gdzie dalej pod PLYTE glowna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ze nie ma problemow bo przeciez ten regulator sie podlacza pod wentylek (w tym przypadku od grafy)gdzie dalej pod PLYTE glowna ;)

1480314[/snapback]

No to chyba nie powinno byc problemow ze skreceniem obrotow takiego coolera 6600GT

i pracowaniem w ciszy :>? Sa tu jacys posiadacze Galaxy 6600GT? Nie ma takiegomodelu w wersji AGP lub jakies przejsciowki PCI XPRESS to AGP :CCCCCCC?

Edytowane przez Phantom_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba nie powinno byc problemow ze skreceniem obrotow takiego coolera 6600GT

i pracowaniem w ciszy :>? Sa tu jacys posiadacze Galaxy 6600GT? Nie ma 1480346[/snapback]

nie nie powinno byc :) ale lepiej w 3d nie zmniejszaj bo ARTAMI cie obsypie :) (oczywiscie minimalnie mozesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff, udalo mi sie przedrzec przez caly temat.

wlasnie tez dostalem swoje GALAXY.

niestety jest na pamiatkach 2,0 :(

sa dwa wyjscia DVI, wiec teoria ktora glosi ze karta ktora ma 2xDVI ma tez pamieci 1,6 jest obalona.

karty jeszcze nie podkrecalem.

zmienilem tylko paste na Ceramique

dzis bede zakladal wiatraczek 8cm.

w tym miejscu mam prosbe do Tayu i innych posiadajacych Galaxy.

mozecie mi wytlumaczyc jak najlatwiej zalozyc ten wiatraczek?

 

ps. czym zastapic te smieszne gumki na pamieciach?

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Galaxy 6600Gt 525/1050 MHz (od dwóch dni). Pamięci Samsung 2,0 ns - może jakaś nowa rewizja :sad: .

 

Interesuje mnie jej wydajność. CHIP w swoich rankingach podaje wynik 3DMark03 - 8962 :blink: , 3DMark05 - 3561 TU

u mnie wychodzi 3DMark03 - 8106 i 3DMark05 - 3601.

 

No i nie wiem czy w wynikach testów CHIP-a jest błąd czy moja karta lub system niedomaga. Poprzednio używałem R9550XT, ale z tego co się zdążyłem zorientować 8000 pkt. w 3DMark03 dla 6600GT do jednak dobry wynik, 8900 uzyskuje dopiero przy ustawieniach karty 585/1200 MHz <_< ale 3DMark05 to już 3971 pkt. System: Windows XP, nie najmłodszy ale w miarę zadbany - z łatkami, defragmentacją, używaniem DriverCleaner, chroniony przez antywira i zaporę.

 

frankestein jak Twój egzemplarz spisuje się w markach.

 

aaaa no i próbowałem różnych sterów ForceWare 71.25 (dołączone z kartą), 71.84, 71.89 (ciekawe czy dobrze zapamiętałem numerki) i DNA_ForceWare 76.45 ktore zostawilem w systemie. roznice sa minimalne +- 100pkt.

 

aaaaaa1 jeszcze jedno pytanie, ostatnie :D temp. GPU s ok. 50*idle i 68*stres, przy wiatrczku na 5V ok. 50* idle i 77* stres, niepokoi mnie natomiast, ze

karta w okolicach dodatkowego gniazda zsilania mocno sie nagrzewa (parzy, cieplejsza od radiatora na GPU) czy to normalne.

Edytowane przez daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jej wydajność. CHIP w swoich rankingach podaje wynik 3DMark03 - 8962 :blink: , 3DMark05 - 3561 1483838[/snapback]

ja mam swiezutki system przerobiony najnowszym nlitem 1.0 beta1 ale mi sie nie podoba (ta wersja nlite`a i moj system, choc niby swietnie chodzi).

 

wczoraj zarzucilem marka 03 i mam wynik okolo 7800, jednak nie krecilem karty i mam malo ramu ktory w dodatku chodzi na 333

 

stery jakie mam to najnowsze OFICJALNE, czyli nforce 5.10 oraz forceware 71.89.

wyniki z Chipa sa moze na podkreconej karcie albo na jakims athlonie64 4000+ bo raczej niemozliwe zeby ta karta defaultowo na jakims "normalnym" procku miala 9k w `03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis bede zakladal wiatraczek 8cm.

w tym miejscu mam prosbe do Tayu i innych posiadajacych Galaxy.

mozecie mi wytlumaczyc jak najlatwiej zalozyc ten wiatraczek?

 

ps. czym zastapic te smieszne gumki na pamieciach?

 

1483796[/snapback]

odpowie mi ktos????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowie mi ktos????

1484040[/snapback]

np. w ten sposób.

 

1. Zdejmujesz radiator z karty

2. Odkręcasz metalową osłonę radiatora, wykręcasz orginalny wentylatorek

3. Mocujesz wentyl za pośrednictwem tuby-rurki z otworem w metalowej osłonie tak aby połączenie wentyla z osłoną było wiatroszczelne :D

W tym punkcie nie da się przedstawić dokładnej rady bo możliwych dobrych rozwiązań są dziesiątki, musisz rozejrzeć się po domu lub stworzyć z kartonu tubę o kształcie piramidki z kołnieżami które przyklejasz (klej, taśma dwustronnie klejąca, silikon) z jednej strony do wentyla, z drugiej do otworu w osłonie coolera.

4. Przykręcasz osłonę do radiatora i całość montujesz na karcie

5. Podlanczas wentyl do zasilania i ustawiasz jego obroty na 1000 rpm (no bo ma być cicho)

6. Gotowe - powietrze wtłaczane jest w tubę i dalej zapieprza pod osłoną radiatora pomiędzy żeberkami odprowadzającymi ciepło

 

 

Osobiście (przynajmniej na razie) skręciłem obroty orginalnego wentylka tak, że go nie słychać, i temp. GPU skoczyła tylko o 10* w górę. Dla świętego spokoju dołożę jeszcze wiatrak 80 mm@1000rpm z drugiej stron karty. I myślę, że styknie bo orginalne chłodzenie jest naprawdę wydajne, tylko ciut za głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz jednak juz sobie sam poradzilem.

zdjalem takze ta blaszke (z napisem galaxy) i umiescilem wiatrak bezposrednio na radiatorze.

temp niewiele spadla ale mam bloga cisze a o to mi chodzilo.

w 2d mam 55 zamiast 57 a w stresie 72-74.

mam wentyl arcitca z czujnikiem temperatury wiec o regulacje obr. sie nie martwie :)

 

pierwsze testy po @

karta chodzi na 550/550 i w `03 8200 z hakiem

stery mam teraz XG 76.45

Edytowane przez frankenstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz jednak juz sobie sam poradzilem.

zdjalem takze ta blaszke (z napisem galaxy) i umiescilem wiatrak bezposrednio na radiatorze.

temp niewiele spadla ale mam bloga cisze a o to mi chodzilo.

w 2d mam 55 zamiast 57 a w stresie 72-75.

mam wentyl arcitca z czujnikiem temperatury wiec o regulacje obr. sie nie martwie :)

1484480[/snapback]

oi przyglądaj się tak chłodzonej karcie. miałem taki sam pomysł (a nawet skleiłem dwa wentyle i umieściłem na odsłoniętym radiatorze tj. bez blaszki) ale temp. zdecydowanie wzrosły. zrób lepiej na początku kilkunastominutowy, następnie kilkudziesięcio minutowy i wkońcu kilkugodzinny monitoring temperatury (RivaTuner) - 3DMarku puszczonym w pętli

 

Radiatory działają na zasadzie odprowadzenia ciepła do "zeberek" które tworzą dużą powierzchnię oddającą otoczeniu ciepło. Wymuszenie obiegu powietrza wokoł tych żeberek zdecydowanie cały proces usprawnia. A w TYM radiatorze nie ma możliwości wymuszenia obiegu powietrza wokół żeberek :D po zdjęciu blaszki. Czyli blaszka musi być i albo do blaszki za pomocą powiedzmy kołnierza mocujemy duży i cichy wiatrak albo zmniejszamy prędkość orginalnego wiatraka do poziomu ciszy. Ja wybieram to drugie, dokładam wentyl z drugiej strony karty i zapuszczam Smarka na noc. jutro podam rozkład temperatury :rolleyes:

Edytowane przez daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy ale ja zostawilem zeberka na radiatorze, nie wywalalem ich.

obieg powietrza raczej na nich jest bo wentyl przykrywa cale zeberka a skoro przkrywa to i dmucha na nie :)

 

temp po potrojnej petli marka byl max 74 wiec chyba tez OK.

fakt ze uchylilem troche okno bo akurat troche sobie cwicze ale przeciez na dworze jest cieplo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie przetestowalem swojego Gigabyta 6600GT. Jak narazie No OC, bo czekam na lepsze chlodzenie i wtedy bede cisnal siodme poty :lol:

 

3DMark 2001 - 21296 markow

3DMark 2003 - 8679 markow

3DMark 2005 - 3620 markow

 

Karta w ogole nie kreconal. Zegary to 500/1000 MHz. Reszta w podpisie :D

 

Aha sterowniki to 77.13. Przesiadlem sie z ATI 9800SE@XT 8x1 i mysle ze sie oplacalo :D

Edytowane przez Crusio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy sie dobrze zrozumielismy ale ja zostawilem zeberka na radiatorze, nie wywalalem ich.

obieg powietrza raczej na nich jest bo wentyl przykrywa cale zeberka a skoro przkrywa to i dmucha na nie

 

temp po potrojnej petli marka byl max 74 wiec chyba tez OK.

fakt ze uchylilem troche okno bo akurat troche sobie cwicze ale przeciez na dworze jest cieplo

No tak tylko te żeberka są od góry zasklepione :-| , chociaż u mnie temperatura GPU (orginalny wentylek podpięty do 5V czyli mocno obniżone obroty) podczas godzinej gry w DOOM-a 80* +-3* (odczyt z wykresu RivaTuner - hardware monitoring). czyli generalnie te procesory sie specjalnie nie grzeją :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie te procesory sie specjalnie nie grzeją :D

 

1484886[/snapback]

nic dziwnego

300MHz w wymiarze 0,11 nie moze sie grzac :)

 

najlepszee w tym wszystkim jest to ze 6600GT ma duuuzo chlodniejsze "plecki" niz 9800 i nie podgrzewa mi CPU :)

Edytowane przez frankenstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie WEntyl na 6600Gt Gigabyte zawsze przy pierwszym uruchomieniu udaje wiertarke czy tylko u mnie tak sie zrobilo ze odrazu Zalmana musialem zalozyc A tak apropo temperatury ja mam 43*c w Spoczynku ( po 4 godzinach w Winie) i 55-60max w stresie Wentylator mam puszczony na 5v 1300 RPM I przy tych obrotach jak widac po temperaturach jest zaje...cie wydajny i po co sie meczyc z 80tkami jak dobra 80tka kosztuje 30zl a Zalman kosztuje 90zl jest to troche niepowiem ale spokoj i cisza i ogulem zajebi..a Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Galaxy 6600Gt 525/1050 MHz (od dwóch dni). Pamięci Samsung 2,0 ns - może jakaś nowa rewizja :sad: .

 

Interesuje mnie jej wydajność. CHIP w swoich rankingach podaje wynik 3DMark03 - 8962 :blink: , 3DMark05 - 3561 1483838[/snapback]

Przyczyną jest pewnie lepsza konfiguracje testowa kompa w Chip Labie (tj. szybszy proc, lepsze pamięci ect.) Najlepiej to widać jak się sprawdzi wyniki na standardowym taktowaniu proca i po OC (karta bez zmian oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakupilem Zalmana VF700Cu. Sprawuje sie swietnie :D Puszczony na 5V jest nieslyszalny. W koncu dzis sobie moglem spokojnie zaczac krecic swoja grafe. Rezultaty w podpisie :D Wynik zgloszony juz do HOF. Czekam na godnych przeciwnikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja tego zalmana jest skomplikowana? Sam z checia bym kupil Gainwarda 6600GT, tylko ma kijowe chlodzenie i balbym sie troche zmieniac, zeby czegos nie spierniczyc i gwarancji nie stracic :C.

1488620[/snapback]

Wyraze sie tak Zakladanie tego Wentylatora jest proste jak jeba.ie najgorsze w tym wszystkim jest to ze te cwaniaczki te seryje wiertarki przykleily do GPU i nawet jak sciagniesz go to czeba jeszcze sie brandzlowac zeby zeskrobac klej z rdzenia najlepiej zapalka a puzniej to juz bulka A co do gwarancji to jak nie uwalisz rdzenia to nic sie nie stanie a przy zakladaniu tego Wentyla nieda sie tego zrobic.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta. Juz można nawet ściągnąć :D

 

 

A wracając do tematu 6600GT. TO jak myślicie jakim programem najlepiej podkręcac?? Lepiej przez stery i coolbit czy może rivatuner będzie lepszy?? Widać jakas różnice?? :blink: :?

 

A i jak podkręce to gdzie mam testować czy już mam arty?? I gdzie te arty najczęściej się pojawiają w których momentach np. 3demarka. 3demark03 mówią że jest do 4 liter bo nieraz niewykrywa. Mówią ż najlepszy to 3demark 05 jak wy sądzicie?? :rolleyes: Czym testować i w których momentach przyglądać sie czy nie wyskakują arty?? :? BO trudno dojrzeć 3-4 czarne ktopeczki jak niewiadomo gdzie się można mniej więcei ich spowiedzieć. Może ktoś ma screeny jak wyglądają takie artekakty?? Ułatwiołoby to mi życie :lol:

 

 

THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslisz że na 6600GT niepójdzie?? Jesli możecie to mi pomórzcie z tym @. Macie wyżej napisane co i jak. Jesli możecie to pomórzcie bo niewiem czym lepiej kręcić. I jak rozpoznać do jakiego poziomu moge podkręcić.

Czekam na odpowiedzi i porady.

 

THX za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...