Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

nowy 7800 bedzie tez mial oszukane jak to mowia potoki

 

Zasadniczy 'kruczek' w nowej specyfikacji G70 to rozróżnienie pomiędzy 'potokami pixeli' a 'potokami renderującymi piksele'. Tych pierwszych GPU ma aż 24, natomiast rzeczywistych potoków renderujących" jest 16, czyli tyle samo co w serii GeForce 6800. Jakie będzie to miało odzwierciedlenie w wydajności, przekonamy się wkrótce na wynikach benchmarków

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...7/strona-1.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jeden problem mi się udało rozwiązac to powstał nastepny. Bo to fakt jeden wynikt z drugiego.

I teraz moja prośba centy jak wiesz coś na ten temat to napisz. Jeden problem pomogłeś mi rozwiązać był banalnie prosty. Teraz następny. Jak sądzisz dlaczego:

Mam zwieche (nic niemoge zrobić) w BF2 demo po jakimś czasie grania i w SA tez po dłuższej chwili?? Czyżby zasilaczowi brakowało tchu?? A może to wina przegrzewania się jakiejś części?? Bo jak zwiększyła się liczba FPS na ponad 25 zaczeły się problemy. A więc jak chłodzenie to chyba tylko na grafie. Bo procek moim zdaniem jest taksamo obciążony jak mam 25fps oraz np. 40fps. Mogę się mylić. Jak tak to prosze mi to mniejwięcej wytłumaczyć i pomóc rozwiązać następny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... może zacznijmy od tego że napiszesz czy fast write wyłączone w biosie płyty głównej, na jakich sterach jedziesz, czy zwiechy wytępują tylko na podkręconej karcie czy też na defaultowym taktowaniu, czy po wymianie karty na GF 6600GT reinstalowałeś system bo ja po przesiadce z FX5900 mimo wyłączenia fast write w biosie też miałem zwiechy, mimo że użyłem driver cleanera to pomógł reinstal systemu.

Z mojej strony to tyle jak ktoś może coś od siebie dorzucić to pomóżcie tweakowcowi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Fast write distabled :D jeszcze tylko niewiem jak wyłączyć to side band jak ktoś mógłby mnie poinformować to może to by pomogło. System po tamtej karcie odnowa robiony. Ale mogłem od tamtego czasu namieszać bo instalowałem ze 2-3 stery. I przecież na tym systemie nie tak dawno BF2 hulał nieźle. Tylko teraz co się zaczoł zwieszać. Grafa na defaultowych tektowaniach czyli 500/900.

Wić winą moim zdaniem może być:

1.Namieszane w windowsie.

2.Zasiłka niewytrzymuje.

3.Jakiś element się mocno zaczoł grzać. Raczej nimożliwe bo grałem ajk było 27 stopni u mnie w pokoju i chodziło a teraz na dzień dzisiejszy mam 22 stopnie i niepowinno przycinać. Ale nigdy nic niewiadomo. Macie jeszcze jakieś pomysły?? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak wincento (aka model3100) wydaje mi sie ze to moze byc np. nietypowa reakcja gry na przegrzewajaca sie karte, sprobuj przy otwartej budzie pograc. Po prostu jak zwiecha wystepuje po jakims czasie (czyli kiedy komp sie juz nagrzeje) to mysle ze to w tym kierunku trzeba szukac winy. Druga sprawa to mimo ze masz chiefteca to moglbys zmierzyc miernikiem napiecia podczas obciazenia. Poza tym moglbys dla pewnosci zrobic jeszcze jeden format i zainstalowac tylko jedne stery (71.84 najlepiej) i zainstaluj od razu system xp sp2 (od razu zintegrowany nie dogrywaj sp2 po instalacji zwyklego xp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

Grałem w troche większe upały i nic niezwieszało. Więc moim zdaniem to w windowsie jest namieszane. I to staje niezawsze w tym samym czasie. Raz stanie po 5minutach gry raz po 30. Więc raczej wina to windows.

Niewykluczam przegrzewania się mobo/grafa lub zasłabego zasilacza.

 

Wiem że w piątek czyli jutro przeinstaluje windowsa i zobacze. Jak będzie dalej zwieszało to albo zasilacz albo jest zagorąco grafice. Ale moim zdaniem to jakby zasilcza niewytrzymywał to po 1 wchodził by na najwyższe obroty wiatrak a tak niejest. A jakby było za gorąco to udało by się po jakimś czasie otworzyć windowsa przez wciśniecie ctrl alt delet. A tu nic normalnie jak screen. Jak przeinstaluje windowsa to coś więcej powiem.

 

 

A teraz jak możęcie mnie poinformować jak wyłączyć opcjie side band to z góry bym prosił o podpowiedz. U mnie w biosie tego niema. Może w jakimś programie się da?? :huh:

 

 

P.S Cztm kręcicie grafe?? Sterowniki + coolbit czy może przez rivatuner??

 

THX za podpowiedz :rolleyes:

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz na stale to edytujesz biosa programem NiBiTor

przechodzisz do zakladki boot settings i odznaczasz sb i fw zapisujesz biosa i falsh z poziomu dosa narazie niewiem jak to zrobic w inny sposob

bo nawet w riva tuner mam wygaszona to opcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qlawy----> To znaczy jak podkręce Rivatunerem to musze cały czas mieć włączony ten program?? :blink: A jak wyłącze to powraca do defaultowych ustawień?? :blink:

 

 

Umbrella---> Side band a tego przypadkiem nieda się wyłączyć inaczej niż w biosie karty?? Np. przez rivatuner?? :blink:

 

Qlawy,Umbrella i inni którzy to czytają. Mapiszcie jak macie SB i FW??

Jak macie SB wyłączone to jak to zrobiliście?? Jak się da nieingerując w bios to bardzo prosze o pomoc.

 

Jesli możecie to pomórzcie :mur:

Edytowane przez wincento101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w riva tuner side band akurat mam wygaszone wiec niemoge tego wlaczyc czt tez wylaczyc

moja karta w biosie ma zalaczone side band i fast write i tak ma byc

kidys byly problemy z fast write ale teraz w nowych sterownikach jest to poprawione i niepowinno byc zadnych problemow przez side band i fast write

u mnie wszystkie gierki takie jak GTA SA czy Battlefield 2 nie mialem zadnych resetow czytam innych niespodzianek

na tej karcie przeszlem w calosci takie gry jak HL2,kroniki ridicka,dooma3 wraz z dodatkiem,lock on gralem czesto wiec watpie zeby to byl problem z side bandem albo fast write

a jeszcze jedno wszystkie te gierki gralem na starym chlodzeniu i czesto temp dochodzila a nawet przekraczala 100st

albo masz zwalona karte albo co w systemie

slyszalem ze poprawiono w nowych sterach cos z kt880 ale niewiem jak to ma sie do twojej plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej to niewina karty tylko wina windowsa. Bo ostatnio gierki chodza ok tylko właśnie zaczeły się wieszać. O ile pamiętam to jeszcze tydzień temu na niezmienianym sprzęcie nic pomykałem w BF2 demo ile chciałem i temp nawet byłby wyższe. Więc to raczej wina windowsa. A z tym SB i FW chciałem wiedziec jak inni mają. Ja uważam że gierki mi chodza dobrze na FW distabled musze sprawdzić jeszcze to SB. Teraz wiem że w rivatuner to można zmienić tylko jakbyś mógł jescze napisać. CO pokolei klikać aby się do tego dostać?? Troche dużo tego w rivatuner :D Będę Ci bardzo wdzięczny.

 

 

 

I chciałbym się też dowiedzieć czy jak podkręcę grafe w rivatuner to musze ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ć ten programik przezd grą znaczy jak się uruchomi windows żebym miał podkręconą?? Czy już razem z stertem windowsa będzie podkręcona?? :blink:

Mi się wydaje ta druga opcja bardziej real. Ale po przeczytaniu posta Qlawego odnosze wrażenie że coś źle myśle. Czy mógłby ktoś sprostowac mi tą sprawe??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh niejasno to określilem.....

 

1. Jeżeli chcesz podkręcić grafe tylko "chwilowo" czyli naprzykłąd tylko na czas gry lub testów to nie wyłaczasz RT albo minimalizujesz go do paska zadań

 

2. Jeżeli chcesz podkrecić karte "na stałe" czyli ze wraz ze startem windy chodzi podkręcona to dajesz tam apply at windows startup i wtedy nie ma problemu

 

Ja zawsze robie tak jak w punkcie pierwszym ... poco mam smażyć grafe jak nie gram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak niegrasz to się niesmarzy bo masz trybu 3d tylko 2d a w 2d się niezmieni zmieniasz tylko w 3d :D Musisz troche wsio jaśniej pisać.

Ja tam bym wolał punkt 2.

Podkręcam pierw na maxa do testów żęby zobaczyc ile max osiągne a później zmniejszam taktowania na 20-30-40MHz mniej aby akmrta się tak niekatowała i gram na podkręconej. Wiem że pamięci to an bank skręce na 1GB i tak zostawie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ale niestety jeszcze niezałożony :D

A sygnaturke aktualizowałem to mówie napisze już że mam bo niebędzie mi się chciało jeszcze raz zmieniać :D

 

 

I troche się instalacj boje. Bo wrucić się 2 stronki wstecz i pod koniec jest link podany przez umbrelle a właściwie dwie. Jak gościo spiłował radiatorki i tam widać troche GPU jak pasta rozpłyneła się. I troche się boję bo mam AS5 jak wiadomo przewodzi on prąd i to moja pierwsz zmiana chłodzenia a więc niewiem ile pasty dać aby niewypłynała tak bardzo bo tam blisko są elementy elektroniczne i zęby nieuszkodziło karty. Mógłby ktoś doświadczony mi pomóc?? :unsure: Trochę się boję. Ile mam nałożyć tej pasty może jakies wskazówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież jak niegrasz to się niesmarzy bo masz trybu 3d tylko 2d a w 2d się niezmieni zmieniasz tylko w 3d :D  Musisz troche wsio jaśniej pisać.

Ja tam bym wolał punkt 2.

Podkręcam pierw na maxa do testów żęby zobaczyc ile max osiągne a później zmniejszam taktowania na 20-30-40MHz mniej aby akmrta się tak niekatowała i gram na podkręconej. Wiem że pamięci to an bank skręce na 1GB i tak zostawie :D

1511428[/snapback]

lol.... jak podkrecisz na "na sztywno" to cały czas masz takie samo taktowanie :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi na ile moge podręcić moją karte tak aby jej niemęczyć zbytnio no i tak chciałbym już ją zostawić, a więc na defaulcie chodzi 500/900, oczywiście chłodzenie pozostaje orginalne, karta WinFast 6600GT TDH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze 525/1000 bedzie w pozadku i nawet sie mocno nie spoci , albo nawet wcale , ale to musisz u siebie posprawdzac jesli na takich ustawieniach bedzie lepiej a temp drastycznie nie wzrosnie oraz nie bedzie artow to albo tak zostaw albo podjedz troszke wyzej , kazde OC jest sprawa indywidualna i nikt na takie pytanie nie jest w stanie konkretnie odpowiedziec , troche samodzielnosci nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak stery 77.72 ściągnięte :D Od nowa sys i stery będą siedziały :D

 

A co do podkręcania. To ja wybiore jeden z deuch sposobów.

 

1. Będę kręcił karte tylko na czas gry. Znaczy chce grać w gre to podkręcam i gram. RT minimaluzuje.

2. Jak karta kręci się powiedzmy na 570/1200. A ja mam default na 500/900 TO kręce karte na 550/1100 Albo na 525/1000 i sobie gram :D Na lekko przekręconej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było tak pięknie to i u mnie zaczeły się zwiechy w grach. Wczoraj walczyłem pół dnia, przewaliłem różne stery i dalej to samo. Ale coś mnie tkneło wyciągnołem SB Live włączyłem dziwiękówkę na mobo najnowsze sterowniki Realteka i problem zniknął. Karta aktualnie śmiga 580/1090 i jak narazie wszystko gra. Mam tylko nadzieję że już na dłużej.

 

P.S.

Mam prośbę do posiadaczy GF Leadteka.

Czy ktoś mam możliwość umieszczenia na ftp obrazu płytki ze sterownikami bo mi się rozleciała w napędzie. Pierwszy raz miałem taki przypadek chyba była pęknięta a ja nie zauważyłem.

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...