Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

trzeba jakos topic grzac :D tak na serio to asus wydal limited ed 6600gt na agp, tam sa 1,6ns ramy

http://www.hardware.no/art.php?artikkelid=11373

 

 

http://bestpreis.networld.at

ten link tez ciekawy.. w "suchen" trzeba wpisac 6600 agp i kliknac na "angebote", w porownaniu do pci-x zazwyczaj 20-25E drozej

 

na chinskich stronach znalazlem 6600 non gt na ramach 3.6, ktore poszly im na 680 z 550, napisali rowniez ze w przyszlosci moga pojawic sie non GT na 3.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie popołudniu miałem się udać [serio] po radka w warszawskim "pcservis"gdy postanowiłem jeszcze zerknąć na tweaka.No i się powstrzymałem.Teraz czekam i czajęsię na nowe "papućko",i raczej dobrze zrobiłem.Chociaż jak bym wtedy wiedział ze poczekam do stycznia,hmmm......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6200 ma 4 potoki ale podobno kreci sie na 6600 bez wiekszych problemow(szczerze mowiac to na tamtej recenzji 6600 po podkreceniu bylo zaledie 5-15fps szybsze od kreconego 6200, oba na ramach 4ns)... do tego na roznych stronach jest bardzo duzo teorii ze w 6200 da sie odblokowac 4 potoki(szczegolnie w pierwszych partiach, ale to tylko teorie)... 6200 bedzie jak narazie tylko pci-x :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600 jest wyjątkowo ciekawą proppozycja na którą czekam.ewentualnie gdyby było krucho z kasą nawet 6200 by mi styknął. myslicie ze do grudnia te karty wyjdą na agp? bo takie przedłuzanie nie jest wcale miłe;]

potem jeszcze będzie trzeba poczekac troche az stanieją i brac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poczekal na x700 i dobre sterowniki od nvidii(teraz beta) i ati(podobno cale catalysty przepisuja od nowa bo jest bug w doomie z grafika na default ustawieniach), chinczycy napisali w jakiejs recenzji ze u nich x700 AGP bedzie pod koniec grudnia(a ati napisalo ze wogule nie ma w planach :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojawily sie testy 6600 gt agp. http://www2.hardocp.com/article.html?art=Njg5

Panowie na hardopc porownuja ja z 9800 pro. Zapowiada sie ze bedzie to jedna z najlepszych kart (6600 gt) w tym segmencie cenowym (200$).

Na www.newegg.com juz sa do kupienia. 225$ dobra cena jak na poczatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie pojawily sie testy 6600 gt agp. http://www2.hardocp.com/article.html?art=Njg5

Panowie na hardopc porownuja ja z 9800 pro. Zapowiada sie ze bedzie to jedna z najlepszych kart (6600 gt) w tym segmencie cenowym (200$).

Na www.newegg.com juz sa do kupienia. 225$ dobra cena jak na poczatek.

Troche się zawiodłem na tych testach... tym bardziej, ze na moim kompie wyniki z taką samą kartą byłyby sporo słabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plewny jest ten test - goscie w zaiste naukowy sposob odpalaja ta sama gre na innych ustawieniach dla kazdej karty, po czym porownuja to bezposrednio ze soba i wyciagaja madre wnioski :?

Rzeczywiscie, obiektywne i miarodajne jak diabli... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi: do mnie ten test przemawia - panowie z serwisu natrudzili się by dobrac tak ustawienia by karty generowały podobną ilośc klatek na sekundę. Z tegpo testu łatwo można dowidzie sie np. że 6600GT może wsoczyc na wyższą rozdziałkę i np 4AF i masz dokładnie tą samą wydajnośc ...

 

Może ten test będzie czytelniejszy LINK :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi sie jeszcze w tym tescie Hardocp nie podoba? W niektorych testach jest ustalona gorna granica skali na 60 fps - po czym srednia jest wyciagana na podstawie max i min fps - a max fps zostalo sztucznie ograniczone do 60. Lapiesz o co chodzi?

 

Do tego jeszcze ten ordynarny wtret reklamowy (zolta czcionka) przy tescie SW:Battlefront :?

 

Ten test ktory podales jest IMHO duzo lepszy - wieksza ilosc testowanych kart, wspolne ustawienia dla wszystkich i czytelna prezentacja wynikow, z minimalnym komentarzem redaktora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

6600 Gt da sie podkręcić pewnie do 6800,ale 6800 mozna zmodować na GT

 

6600GT będzie w Plsce nie wcześniej niż za 3 miesiace, a ich cena nie będzie niższa niż 1000-1100 zł więc nie opląca sie moim zdaniem na nie czekać, lepiej kupić dobrą 6800 za 1200 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie zostane przy R9800se@pro za 680 z warszawskiego pcserwis...

 

1200 za grafe to dla mnie zdecydowanie za duzo, szczegolnie ze az takim hardcore'owcem nie jestem :)

A roznice wole wydac na porzadna plyte glowna albo RAM :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cytacik dla rozruszania tematu jako ze sam się przymierzam do tej grafy

 

NVIDIA ogłasza dostępność układów GeForce 6600 GT dla komputerów ze złączem AGP

 

(Poniższa wiadomość jest oficjalną informacją prasową producenta/wydawcy/dystrybutora gry i jako taka nie jest lub nie musi być wyrażeniem opinii i stanowiska redakcji GRY-OnLine.)

 

firma NVIDIA Corporation (notowana na giełdzie Nasdaq pod nazwą NVDA), światowy lider w dziedzinie projektowania procesorów graficznych i procesorów przeznaczonych do obsługi multimediów cyfrowych, potwierdziła w dniu dzisiejszym dostępność kart graficznych wyposażonych w układy NVIDIA® GeForce™ 6600 GT, przeznaczonych do komputerów z magistralą AGP. Karty graficzne z układem GeForce 6600 GT obsługujące magistralę AGP są dostępne już dziś , a w ciągu następnych tygodni znajdą się w ofertach następujących firm:

 

 

 

Albatron Technology, Co., Ltd

 

Anextek Global Inc.

 

AOpen America, Inc

 

ASUSTek Computer International

 

BFG Technologies, Inc.

 

Biostar

 

Chaintech Computer Co., Ltd

 

ELSA Japan

 

eVGA.com Corporation

 

Gainward Co. , Ltd

 

Gigabyte Technology Co, Ltd.

 

Galaxy

 

InnoVISION Multimedia Ltd.

 

 

Jaton

 

Leadtek Research, Inc.

 

MSI Computer Corporation

 

PNY Technologies, Inc.

 

Palit Microsystems, Inc.

 

Prolink Computer Inc.

 

Point of View

 

Sparkle Computer Ltd.

 

Sigmacomm

 

Triple D

 

Ennyah Technologies

 

Espco

 

Geminan

 

XFX

 

 

 

Bardzo oczekiwane karty można nabyć już u największych sprzedawców internetowych, takich jak Buy.com (www.buy.com), New Egg (www.newegg.com) i Tiger Direct (www.tigerdirect.com).

 

„Od czasu wydania układu GeForce 6600 GT obsługującego magistralę PCI Express wszyscy oczekują jego wersji AGP – z pewnością społeczność graczy będzie jest zachwycona stosunkiem wydajności tego układu do jego ceny i doceni jego walory grając w takie gry jak Doom3, Far Cry i Half-Life 2.” — powiedział Dan Vivoli, wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w firmie NVIDIA.

 

„Układ GeForce 6600 GT to coś niespotykanego. Kosztuje 199 USD, a oferuje wydajność typową dla kart graficznych w cenie powyżej 300 dolarów i jest w stanie pokonać każdego konkurenta kosztującego mniej niż 300 dolarów.” — napisał Scott Wasson, redaktor naczelny witryny Tech Report (http://www.techreport.com), w recenzji układu GeForce 6600 GT obsługującego magistralę PCI Express. „Myślę, że dla większości z nas wersja układu 6600 GT obsługująca magistralę AGP byłaby perfekcyjnym rozwiązaniem.”

 

Rozszerzający wielokrotnie nagradzaną serię układów GeForce 6 procesor graficzny GeForce 6600 GT jest pierwszym na rynku średniej klasy procesorem GPU obsługującym magistralę AGP oraz standard Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0 i jest wyposażony w superskalarną architekturę, dzięki czemu oferuje niespotykaną wydajność. Tylko procesory GPU firmy NVIDIA oferują technologię NVIDIA UltraShadow™ II, która znacząco przyspiesza działanie nowoczesnych, wykorzystujących zaawansowane algorytmy cieniowania gier, takich jak Doom 3 czy Half Life 2. Układ GeForce 6600 GT oferuje także technologię NVIDIA PureVideo™, będącą połączeniem sprzętu i oprogramowania, która umożliwia uzyskanie obrazu wideo o jakości DVD na komputerze osobistym. Wspierane przez pakiet oprogramowania NVIDIA ForceWare™ i zunifikowaną architekturę sterowników (Unified Driver Architecture, UDA) procesory graficzne GeForce 6600 GT oferują słynną w branży zgodność i niezawodność zapewniające użytkownikom stabilną prace systemu oraz wspaniałe wrażenia wizualne oglądanych plików graficznych.

 

Więcej informacji można uzyskać na stronie : na stronie http://www.nvidia.pl

17 listopada 2004 PC NVIDIA Press Release

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Układ GeForce 6600 GT oferuje także technologię NVIDIA PureVideo™, będącą połączeniem sprzętu i oprogramowania, która umożliwia uzyskanie obrazu wideo o jakości DVD na komputerze osobistym.

Czy ktos mi moze wyjasnic co to marketingowe pustoslowie oznacza w praktyce?

 

Bo mam dziwne wrazenie, ze wciska mi sie gruby kit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6600GT będzie w Plsce nie wcześniej niż za 3 miesiace, a ich cena nie będzie niższa niż 1000-1100 zł więc nie opląca sie moim zdaniem na nie czekać, lepiej kupić dobrą 6800 za 1200 zł

bzdury jezeli na zachodzie karty pojawia sie w ciagu najblizszych tygodniach a nie wykluczone ze juz mozna je kupic to bedzie tylko kwestia dni kiedy te karty pojawia sie w polsce, bo nie ma zadnej przeszkody zeby karty kupic np w anglii i zainstalowac w swoim kompie. Zadna firma nie pozwoli sobie na to zeby miec wielotygodniowe opoznienie w sprzecie takim jak karty graficzne. Bo jesli tak by bylo to bym kupil u hurtownika na zachodzie powiedzmy 50 kart i sprzedal w polsce np. na allegro - poszlyby jak cieple buleczki - zloty interes:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość bachus81

a ile masz "mistrzu" kaski,że chcesz 50 kupować,z drugiej strony ciekawe czy tylko 50 sztuk hurtownik(zagraniczny) by ci sprzedał

 

moze z 3 miesiacami przesadziłem, ale pewne jest że karty będą sie baardzo dobrze sprzedawały, a nie jest tajemnicą,że produkcja DDR 3 jest nadal mizerna co za tym idzie liczba 6600GT moze być zdecydowanie niewystarczająca

 

gdy popyt będzie znacznie większy niz podaż to ceny również będą dość wysokie

 

inna sytuacja jest z 6600GT na PCIE,bo jeszcze niewielu ludzi ma ten standard,popyt jest mały to i ceny niskie ok 860 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...