Skocz do zawartości
Slayer

Geforce 6600 GT - AGP

Rekomendowane odpowiedzi

Złoty=>A czytałes temat postu? :zonk:NVidia to nie jedyny gracz na rynku.Myslę że powinni zrobic wszystko aby zatrzymać niezdecydowanych klientów.Dlamnie jej nowe karty to zaskoczenie,a raczej ich ceny!

Właśnie o tym piszę. Kto by chciał fx 5700 jak za tą cenę możnaby było dostać 6600? A kto by chciał 5900XT jak w tej cenie byłby 6600GT? Dopóki nie wyprzedadzą fx to raczej nie ma co myśleć o serii 6600 na agp. Gdyby wprowadzili te karty do sprzedaży równolegle, to musieliby jednocześnie drastycznie obniżyć ceny fx, a to nie jest na rękę nv. Lepiej poczekać, a klientów uszczęśliwić później. Budżet można podreperować kontraktami z producentami gotowych kompów (żeby wkładali fx5200 zamiast r9250 :) ). Zauważcie, że firma i tak odzyskała już zaufanie klientów serią 6xxx, bo to dobre karty. To, że nie wszystkie modele są dostępne na agp - to już zmartwienie innych (niech ci, co chcą mieć 6600 kupią płytę z pci-e, a jak nie, to niech biorą fx5700 i nie marudzą - postęp kosztuje :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde rzeczywiście nVidia opanowała rynek... multum wyboru rodziny 6xxx w różnych przedziałach cenowych !! HICIOR !!

 

Czemu Qrwa... ati nic z tym nie robi ?? Wrrrr.... wypuściła 2 nowe propozycje i ?? nic...

 

a nVidia ??

(Ceny OKOŁO... zeby sie nikt nie pluł)

6600GT -750zł

6800LE (Point of View) - 1040zł

6800 (Leadtek, Club3D) - 1300zł

6800 16p (AsusV9990GT) 1500zł

6800 - 256DDR (Asus V999GE) 1800zł

6800GT (wiekszść producentów) - 1950zł

6800Ultra - 2300zł

 

NO DLA KAŻDEGO COŚ JEST !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewnie przy cenie 1000 pln bedzie to bardzo mala konkurencja dla 6800le , z reszta jak juz kolega zauwazyl roznica 200 pln miedzy 6600Gt a 6800 ... to raczej nik chyba nawet nie bedzie bral pod uwage rodziny 6600 no chyba ze NV wykombinuje cos z cenami i karta bedzie w granicach 600 pln to wtedy tak bedzie to absolutny hit cenowy :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieno chłopacy[i złoty też] macie rację,na agp poczekamy-tylko kwestja ile?Moim zdaniem jeszcze parę tygodni[ha parę 1-2]te karty,tzn 6600na agp juz są!!Przecie dawałem linka,a może to nie w tym poscie,ale napisane było november a stronka po niemiecku,ale to już europa.Zresztą zagoglujcie a więcej znajdziecie pod hasłem "6600 agp"niz ja 4 dni temu.Moim zdaniem będzie tak ze za parę dni zobaczymy posta np."6600agp w komputroniku" i nic dodać nic ująć-wszystkie mają mambę,mam i ja!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

milan=>bo zazwyczaj jak pada pytanie o dostępnosć 6600 na agp-to staram się odpisać[bo mnie ta kwestja tez interesuje]i zazwyczaj jak spojżę kto pyta,to się okazuje że ty!!No zobacz tylko post"jaką grafę kupić".Przecie tam tak sobie gawędzilismy przez całą stronę.Milan czy myslisz ze komus będziesię chciało to czytać?Tylko o to mi chodzi,mogę ci obiecać ze jak tylko cos znajdę w cenie700-900zł to napiszę do ciebie na priwa-ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich i...zapodaje kilka linki do pierwszych benchmarków GF6600GT na AGP...

Na pocieszenie chcę dodać że wyniki-o ile sie nie myle-nie różnią sie wiele od tych z wersji na PCI-E...

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...0/478739_6.html

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...0/478739_7.html

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...0/478739_8.html

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate...0/478739_9.html

 

http://www.pconline.com.cn/diy/evalue/evaluate.../478739_10.html

 

Szkoda tylko że tekst jest bodajże po chińsku:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem tu i ówdzie to 6600 dla agp ma sie pojwić w europie (i w polsce chyba tez) już w listopadzie. mnie interesuje 6600/gt ale poczekam z zakupem tej karty do stycznia lub nawet lutego poniewaz wtedy ceny beda najkorzystniejsze. powiedzcie mi tylko jaka roznica jesli chodzi o szyne 128, a 256 bit? jak sie to przeklada w praktyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym 6800LE, jeżeli cena zejdzie do poziomu ok. 9800 PRO. Gwarantowany mod poprawności przynajmniej 12 potoków jest prawie pewny, a i VS mozna odblokować bez żadnego strachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałbym 6800LE, jeżeli cena zejdzie do poziomu ok. 9800 PRO. Gwarantowany mod poprawności przynajmniej 12 potoków jest prawie pewny, a i VS mozna odblokować bez żadnego strachu.

Jeżeli 6600GT na AGP będzie faktycznie sie kształtował w okolicach 1000zł to wątpie czy bedzie to taki "hicior" ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc wszystkim(nowy tutaj)

 

i do rzeczy: nie wydaje mi sie zeby wersja na agp byla jakos znaczaco drozsza, czyli jezeli 6600gt na pci kosztuje teraz 810zl to wersja na agp nie bedzie drozsza niz 850... mam nadzieje a zreszta co ja gadam! Musi tak byc! A co do opoznienia to nie wiem dlaczego tej karty na agp jeszcze u nas nie ma :/ Bo to nie jest tak ze to pany z nvidii 'wpuszczaja' cos do europy albo nie. Mamy (niby) wolny rynek i hurtownia moze bez najmniejszych przeszkod zamowic towar z chin lub tajwanu i po tygodni ten towar jest w hurtowniach w polsce i tydzien pozniej powinien juz byc w sklepach. Ale dlaczego go nie ma to nie potrafie tego pojac... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze każdy ma inne informacaje ... od kilku dni sam zainteresowałe się kartą i info o niej: wiem tyle że w wersji na AGP ma wyjść pod koniec listopada (wersja optymistyczna) lub w grudniu (wersja oficjalna podawana przez nVidię). Cena karty ma być taka sama jak na PCI czyli koło 200$ (wy podajecie EU :? ) Wydajność także nie ulegnie zmianie w stosunku do wersji PCI.

 

Przewaliłem kilka recenzji w necie i wynika z tego że 128bit i 128MB na pokładzie staje się ograniczeniem w 1280x1024 z 4AA+16AF i szczególnie 1600x1200 z 4AA+16AF.

 

W 1024x768 bez AA i AF karta ma wydajność zbliżoną do 6800. Największy wpływ na spadek wydajnośći ma Antyaliasing. Anizo obciąża kartę w niewielkim stopniu. Dla mnie optymalne jest 1280x1024 + 2AA + 8(16)AF a tutaj karta ma wiele do zaoferowania w dowolnym tytule po który sięgniecie :)

 

Na korzyść karty w stosunku do kart ATI przemawia też PS 3.0 oraz stosunkowo mały pobór mocy przez co karta nie grzeje się za bardzo a dzięki temu mamy spory potencjał oc.

 

Pozdrawiam

 

 

PS

 

Jeśli kogoś interesuje wydajność 6600GT względem m.in 9800XT oraz X700XT to polecam: LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie liczyłbym na kartę w najbliższych dniach a już na pewno nie u nas. W necie zrobiło się spore zamieszanie z tą kartą - niektórzy piszą o wersji 256MB - takiej nie ma i raczej na peno nie będzie ponieważ zbyt duży jest koszt użytych pamięci DDR3 aby w tym produkcie sie opłacał. Prawdopodobnie nVidia wyda jeszcze wersję Ultra np. z zegarami 550/1100 czy nawet wyżej.

 

Na razie karta jest w Chinach. Źródło które podajesz w USA twierdzi, że nie mają na stanie w żadnym sklepie tej karty. Na razie nawet wersji PCI-E w Polsce jest jak na lekarstwo a w Komputronkiu wszystkie są zamówione z wyprzedzeniem.

 

Sam chciałbym dostać ją w łapki jak najszybciej, być może będę kombinował ją z Angli dgy już tam się pojawi. Na razie to gdybanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem karta pojawi sie bardzo szybko :)

za 2 tygodnie jush kilka modeli bedzie ;)

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14508

jezeli chodzi o cene.. to patrzcie na link powyzej.. spodziewam sie ze jakies.. niefirmofki *innovison* itp będa za max 699zl :D

gt ok 200-250 zl drozej :/

najciekawsze jest to ze 6600 zawaliscie sie kreci nawet na standardowym chlodzeniu, a w innovisonach jak dalo sie zauwazyc chlodzenie nawet nawet przynajmniej sa chlodzone pamieci :D. Już niemoge sie doczekac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale dlaczego jestes taki przekonany ze beda juz za dwa tygodnie? Wersja pci jest juz chyba od miesiaca (przynajmniej) a na agp ciagle nie ma.

A co do cen to 6600 chodza juz od 560 zl a wersje GT za 810zl. To ceny pcx ale mam nadzieje ze w wypadku agp sie duzo nie zmieni:)

www.computer.istore.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...