Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

edit:

siwy05 ja swoj wynik osiagnolem na wlasnie na sterach z cd, tj. catalystach 4.9 :) zassaj driver cleanera, odinstaluj stery, reboot, wywal stery ati za pomoca drvcleanera, odinstaluj inny soft do krecenia karty, reboot, zainstaluj stery z cd, zassaj najnowszego OCGuru, nie zmieniaj napiecia AGP bo to i tak nic nie da a moze tylko spiepszyc. w oc guru odchacz alarmy dzwiekowe przewoltowania bo to i tak szit, daj napiecia nia high na gpu i mem no i krec! to tak po krotce, jezeli nie pomoze to masz jakis powazniejszy problem hardwarowy.

1322987[/snapback]

wywalilem wsio co bylo zwiazane z karta, reset instalka sterow, reset, instalka ocguru i ati tray tool no i zaczynam zabawe rdzen poszedl na 500 z drobniutkimi artami :D jedziemy z pamieciami 320 i arty :cry: k.... zara wywale ta karte jade dalej set default clock i... arty :/ wlaczam ati traya jeszcze raz i... arty na default zaczynam kombinowac o co w ty chodzi no i doszedlem do tego ze jak zwieksze napicie na rdzeniu to mam arty na default jak napiecie jest zmniejszone to nie ma tylko teraz pytanie dlaczego tak jest??? :/ zrabany bios? czy moze karta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja jestem ślepy albo nie wiem co :lol: Gdzie ty masz ten plik txt??

Przed chwilą mi obroty wiatraczka spadły do 800 a temperatura wzrosła do 200 !!! :blink:

tutaj macie wpis z loga :

[Log]

LogItem=11

[ErrorRecord]

Status1=2005/03/11, 22:35:55, Video Card Normal

Status2=2005/03/11, 22:36:49, Video Card Normal

Status3=2005/03/12, 10:18:46, Core Temperature Memory Voltage abnormal!, Memory Voltage : 3.26, Core Temperature : 204

Status4=2005/03/12, 10:19:01, Core Temperature Memory Voltage abnormal!, Memory Voltage : 3.26, Core Temperature : 204

Status5=2005/03/12, 10:19:04, Core Temperature Memory Voltage abnormal!, Memory Voltage : 3.26, Core Temperature : 204

Status10=2005/03/12, 10:26:23, Video Card Normal, Core Voltage : 1.34

Status11=2005/03/12, 10:40:44, Video Card Normal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą propozycję dla posiadaczy Abita guru. Chodzi mi mianowicie o to by zamiast podawać rezultaty z Marków przedstawić osiągnięcia karty przed podkręceniem i po podkręceniu w grach. Można posłużyć się frapsem lub czymś podobnym.

Dla każdej gry rozdzielczosć 1024/768 32bit wszystkie detale i efekty na max, spellforce dodatkowo 8x anisotrop. Test dla każdej powinien trwać kilka minut

 

Dla zachęty podam swoje wyniki:

 

Taktowanie karty 250/200 Mhz

- UT 2003: DM-Plunge: 389539ms - Avg: 50.277 - Min: 29 - Max: 90

DM-Inferno: 445530ms - Avg: 32.878 - Min: 15 - Max: 83

- Spellforce: 207490ms - Avg: 7.571 - Min: 2 - Max: 13 <_<

- NFSU: Olympic Square: 173120ms - Avg: 52.750 - Min: 36 - Max: 140

 

Taktowanie karty 505/355 MHz (Marki przechodzi mi bez problemu na rdzeniu 515 ale czasem jakiś drobny art wyskoczy przy dłuższym graniu więc dla gier ustawiłem 505 MHz):

- UT 2003: DM-Plunge: 477026ms - Avg: 74.180 - Min: 35 - Max: 136

DM-Inferno: 370850ms - Avg: 52.833 - Min: 31 - Max: 110

- Spellforce: 337669ms - Avg: 15.041 - Min: 7 - Max: 23

- NFSU: Olympic Square: 72494ms - Avg: 57.067 - Min: 33 - Max: 86

 

Nie mam niestety DOOMA 3 ani HL2. Testy zrobiłem na takich grach jakie miałem. Jak widać dwukrotny wzrost wydajności karta uzyskała tylko na Spellforce. W UT 2003 wzrost o jakieś 50%. A w NFSU wzrost praktycznie żaden. Jak wpadnie mi w łapy jakaś bardziej sprzętożerna gra to postaram się zamieścić wyniki.

 

Testy robiłem na sprzęcie jak w podpisie czyli:

Barton 11x200 1.6V WRIV // Abit NF-7 rev2.0 // 2x 256 Kingmax DDR 400 2.5-3-3-7 // Abit 9550 guru stery omega 2.6.05a // WD800JB // Chieftec HPC 420-302

Edytowane przez Buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie podkręcałem ati toolem. Ati toolem zmieniłem tylko timingi :/. Co wy na to ??

1323477[/snapback]

 

No właśnie timingi.jak uzywasz ati tool albo ati tray tools to tak się dzieje.u mnie tez tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a jaki problem to sprawdzic? jezeli nie posiadasz zadnej wady sluchu to bez problemu zauwazysz roznice pomiedzy 4900, 3500 a 800! co do temperatury to dotknij radiatora w okolicy gpu, jezeli sie nie oparzysz to bedziesz mial kolejne potwierdzenie na przeklamania softu. tak jak juz kiedys pisalem nie jest wskazane aby 2 programy czerpaly naraz z jednego czujnika. u mnie np. jak mam odpalone AsusProbe (monit mobo) i odpale everesta, ktory pobiera rowniez dane z czujnikow z plyty glownej probe zaczyna nagle szalec z voltami. z czujnikami na grafice jest zapewne podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wiatrak to jest błąd programu OCguru czy naprawdę tak spadło??

1323902[/snapback]

Błąd odczytu, u mnie tak ze 4 razy sie pokazalo a jade na omegachi nie mam atitoola.

 

 

 

Raul,

masz bląd w podpisie

"UNLOCKED MULTIPILER" B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff A jush myślałem że mi się karta hajcuje :D

1324283[/snapback]

zawsze możesz zczytać dane everestem 2.00.289 beta.on dobrze pokazuje temperaturę na pamięciach na rdzeniu napięcia i prędkość wiatraka i nic się przy tym nie chrzani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z tym troche dziwna sytuacja, ustaw takie jak chcesz, nastepnie w ustawieniach gpu/mem daj load on startup, pozniej w opcjach programu load on startup i zrob reboot. powinno zadzialac. btw. nie mam bledu zadnego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawie napiecie na high, i taktowanie podniose (w tej zakladce zaznaczam load at startup) to po resecie taktowanie jest zmienione, ale napiecie spowrotem na wyjsciowym:(

 

masz blad :D

multiplier

a nie multipiler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz napiecie i taktowania to wylacz program i wlacz jeszcze raz bo jesli windows wymusza zamkniecie go przy zamykaniu nie zapisuja sie wtedy te ustwaienia no jak powie mi ktos o co chodzi z ta moja karta? bo mnie mjuz [ciach!]ica bierze moglem se kupic jakas tansza karte i mialbym takie taktowania badz zblizone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Abita 9550 Guru XT 2,5ns spadla do 399, moze znajdzie sie wreszcie ktos kto przetestuje porzadnie te karte - ::[click]::

 

edit:

 

natrafilem na nowa, ciekawa pozycje wsrod guru, a mianowicie ABIT RX600 Pro-Guru - szkoda tylko, ze na pci-e :/

 

@ u right, drobna literowka ;)

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Cena Abita 9550 Guru XT 2,5ns spadla do 399, moze znajdzie sie wreszcie ktos kto przetestuje porzadnie te karte - ::[click]::

natrafilem na nowa, ciekawa pozycje wsrod guru, a mianowicie 1324826[/snapback]

Ta cena już dawno była na takim poziomie :-P

 

BTW: RAUL- kolejny błąd w podpisie- napisałeś "over 100% overclocked" a masz tylko 533/714 czy jakoś tak, a 100% byś miał dopiero przy 500/800 także z deczka przesadziłeś (niby te niecałe 100MHz na pamięciach ale jednak) :lol:

czyli ewentyalnie napisz GPU "over 100% overclocked" a mem "almost 100% overclocked"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wiatrak to jest błąd programu OCguru czy naprawdę tak spadło??

1323902[/snapback]

To jest błąd programu. Ocguru pracuje niepoprawnie jak jest zainstalowany ATITool i niewazne czy nim krecisz. Sama obecnosc ATiToola powoduje błedne wskazania OCguru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystalem z ati tray tools, wszystko bylo git i nic nie wariowalo, a czuniki sprawdzalem w everescie i nic sie nie sralo, czasami ejdynie mnie wkurzalo, jak ogladalem filmy to wlaczalem prog by wiatrak cicho lazil, i czasami niewiadomo czemu wyla alarm i ustepowal sam, w programie nic sie nie dzialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tera z innej beczki widzial ktos zmodowany bios do tej karty?

1325202[/snapback]

ja mam zamiar zmodyfikowac bios tak aby w trybie xt karta byla wykrywana normalnie jako 9550 bo z takiej rodziny przeciez pochodzi. a wszystko na celu, aby ORB wykrywal ja w poprawny sposob i kwalifikowal do grupy 9550 a nie 9600 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zamiar zmodyfikowac bios tak aby w trybie xt karta byla wykrywana normalnie jako 9550 bo z takiej rodziny przeciez pochodzi. a wszystko na celu, aby ORB wykrywal ja w poprawny sposob i kwalifikowal do grupy 9550 a nie 9600 !

1325806[/snapback]

ja zawsze w orbach pisze ze top jest guru w trybie turbo tylko nie wiem czy ktos w to wierzy jak ktos ma zgrany bios w trybie normal niech zarzuci go na siwy05@o2.pl bo ja narazie nie mam dyskietek a zgrany mam tylko z trybu turbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisac to sobie mozesz, ale chodzi o wyszukiwarke i porownanie osiagow dla danej rodziny w ktorych i tak bedziesz uwzgledniony jako 9600 co jest przeciez nieprawda. ten mod nie bedzie wyjatkowo trudny ;) jak znajde troche czasu to sie tym zajme. Btw. szkoda ze na orbie sa debile, ktorzy daja rekordy uzyskane np. na takich sterach DNA :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena Abita 9550 Guru XT 2,5ns spadla do 399, moze znajdzie sie wreszcie ktos kto przetestuje porzadnie te karte

Na PCProjekcie wersja XT jest teraz za 380 zł :) Natomiast 'zwykła' wersja guru jast tam za 350 zł. Czyli różnica w cenie jest w końcu na sensownym poziomie. W takim razie chyba sprawię sobie ją, tym bardziej, że nigdzie w Krakowie nie mogę znaleść wersji Guru - w PCProjekcie nie mają i nie wiedzą kiedy dostaną... (wie ktoś gdzie można ją dostać za rozsądną cenę w Krakowie?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena xt jest teraz naprawde atrakcyjna, ale niestety nikt jeszcze nie przetetstowal dobrze tej karty. teoretycznie powinna pojsc ona wyzej. TatoTurbo osiagnal na niej GPU: 486 MHZ | MEM: 760 MHZ |AquaMark3: 28.857 co jest wynikiem slabszym od tych, ktore osiagamy na zwyklym guru. Do poki ktos nie przetesuje dokladnie XT nie warto dokladac do niej nawet grosza ! ps. jezeli ktos posiada XT na terenie Kielc moge ją przetestowac !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...