Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

siemka czy ktos juz sciagal radiatory z tej karty? zastanawiam sie czy nie wrzucic tam arctic ceramique choc w sumie ocguru nie pokazuje mi wartosci wiekszych niz 30* druga sprawa wgral juz ktos bios z xt do zwyklego abita watpie zeby to chodzilo ale wkoncu nawet jesli karta ma drugi bios wiec nie powinno nic sie zrabac?

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma na forum xturbo i kreci sie nie wiele wiecej niz nasze wiec troche nie warto.

1301546[/snapback]

Co do wersji xturbo guru to bede ja mial za dwa dni. Chetnie sie wtedy podziele moimi spostrzezeniami. Do tej pory mialem kontakt z ta karta jedynie u znajomego. Napewno duzo lepiej kreca sie pamieci niz w wersji guru. Udalo sie ja bez artow dociagnac do 756 MHz. Niestety rdzenia nie udalo sie puscic nawet na 500 MHz (max.cos ok.480). A z tego co wyczytalem na forum to ktos tez mial wersje xturbo i tez ten rdzen krecil sie gorzej niz w wersji guru. No ale bede mial mozliwosc sam sprawdzic.

A mam pytanie czy ktos uzywal wyjscia tv-out i jaka jest jakosc sygnalu? Bo podobno gecube 9550 extreme rev.21 ma tv-out tragiczny. Jezeli tu by bylo wszystko ok to nastepny plus dla abita.

A co do dziwnych wynikow w 3DMarku03. Ostatnio testowale swoja grafe i nastapil w czasie testow restar zegarow do defaultowych (zadzialal vpu recover) - test jednak doszedl do konca a wynik jaki sie wyswietlil to cos ponad 12000 pkt - hehe.

post-107044-1109637758_thumb.jpg

Edytowane przez Slav123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wersji xturbo guru to bede ja mial za dwa dni. Chetnie sie wtedy podziele moimi spostrzezeniami. Do tej pory mialem kontakt z ta  karta jedynie u znajomego.  Napewno duzo lepiej kreca sie pamieci niz w wersji guru. Udalo sie ja bez artow dociagnac do 756 MHz.  Niestety rdzenia nie udalo sie puscic nawet na 500 MHz (max.cos ok.480). A z tego co wyczytalem na forum to ktos tez mial wersje xturbo i tez ten rdzen krecil sie gorzej niz w wersji guru. No ale bede mial mozliwosc sam sprawdzic.

A mam pytanie czy ktos uzywal wyjscia tv-out i jaka jest jakosc sygnalu? Bo podobno gecube 9550 extreme rev.21 ma tv-out tragiczny. Jezeli tu by bylo wszystko ok to nastepny plus dla abita.

A co do dziwnych wynikow w 3DMarku03. Ostatnio testowale swoja grafe  i nastapil w czasie testow restar zegarow do defaultowych (zadzialal vpu recover) - test jednak doszedl do konca a wynik jaki sie wyswietlil to cos ponad 12000 pkt - hehe. Mam gdzies screena na twardzielu.

1301874[/snapback]

co do tv-out to jest nawet, nawet wczesniej mialem 9200se i tam nie za bardzo szlo ogladac, co do rdzenia w xt moze zasilacz juz nie wyrabial i karta nie dostawala wystarczajaco pradu tak jak u mnie na moim modecomie max mam 480/655 zarzucilem szefa od kumpla i 500/700 bez problemu szlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do rdzenia w xt moze zasilacz juz nie wyrabial i karta nie dostawala wystarczajaco pradu tak jak u mnie na moim modecomie max mam 480/655 zarzucilem  szefa od kumpla i 500/700 bez problemu szlo

1301894[/snapback]

No to u mnie nie powinno byc chyba problemu - mam 360 W Chiefteca. Ale mam teraz grafe Gigabyte 9550 zmodowanego na 9600 XT i za cholere nie moge jej zmusic do pracy na rdzeniu wyzszym niz 415 MHz (pamieci ok kreca sie do 540). Usunalem nawet z radiatora taka dziwna niby to nalepke termoprzewodzaca i przesmarowalem rdzen srebrna pasta. Wszystko jest chlodzone wiatrakiem wyjetym ze starego zasilacza i przystawionego do krawedzi grafy (chlodzi jednoczesnie rdzen i pamieci). Dalej nic. A wczesniej chodzila na kiepskim 300 W zasilaczu Maxpower. I tyle samo z niej mozna bylo wycisnac. Widocznie taki jej urok :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjscie ma swietna jakos, ja puszczam przez s video wiec jest super, nie to co na chinchu.

1301954[/snapback]

A ja puszczam niestety ze swojego Gigabyte na cinchu i to 5 metrowym. I musze przyznac ze jak na taki kabel to jakosc jest i tak calkiem niezla. Zadnych ciapkow i innych przeklaman. Jest troche rozmyty obraz (niewyrazny) ale nie przeszkadza to przy ogladaniu filmow - napisy sa wyrazne. Dopiero jak przyjrzec sie pulpitowi windowsa to np. trudno rozszyfrowac napisy pod ikonkami. Ale i tak nie ma co porownywac z moim starym geforcem 2 MX400 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem ściagnąć radiatory,żeby je poprawnie załozyc,ale trzymaja się jak cholera,może ktos zna jakis sposób?

Aha a wiecie może jak zrobic żeby podwyszone napięcia po restarcie nie wracały do normalnych ustawień?,Load setting on startup

mam zaznaczone i nic nie daje :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby ktoś przeczytać i napisać tu oznaczenia znajdujące się na chipach zaznaczonych na poniższych fotkach?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Fotki pobrane z : http://216.239.59.104/search?q=cache:UjFiG...urbo-Guru&hl=pl

 

Pytanie jest skierowane do posiadaczy wersji Guru i Turbo-Guru

 

Pozdrawiam

T

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest nowy rekordzik :D

 

gpu: 531 | mem: 720 !!!! 3DM 2k3: 4239 !!! [stable, bez artow] screeny wrzoce w czwartek! ale mi sie trafila sztuka :) ttimingi takie jak bobson podal kiedys. Wyajnosc mojej karty wzrosla o dokladnie 100% w porownaniu do trybu default!!!

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chciałem ściagnąć radiatory,żeby je poprawnie załozyc,ale trzymaja się jak cholera,może ktos zna jakis sposób?

Aha a wiecie może jak zrobic żeby podwyszone napięcia po restarcie nie wracały do normalnych ustawień?,Load setting on startup 

mam zaznaczone i nic nie daje :?:

1302526[/snapback]

u mnie po restarcie napiecia trzymaja sie na podwyzszonym poziomie i zawszze zapominam je zmniejszyc co do nowego rekordu mam nadzieje ze uda mi sie go pobic ;) co do ocguru to u mnie aktualnie zajmuje 10mb ale komp chodzi juz od dluzszego czasu wiec moze dlatego Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dostalem abita 9550 guru i zamierzam zacząć podkrecac :) ale boje sie ze cos zjebie... wiem ze najpierw musze przestawic w tryb turbu zeby bylo 300/500 ale co potem ?? czy od razu dokupić jakies dodatkowe chlodzenie czy poczekac. Niech ktos napisze jak to zrobic krok po kroku albo da linka.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie dostalem abita 9550 guru i zamierzam zacząć podkrecac :) ale boje sie ze cos zjebie... wiem ze najpierw musze przestawic w tryb turbu zeby bylo 300/500 ale co potem ?? czy od razu dokupić jakies dodatkowe chlodzenie czy poczekac. Niech ktos napisze jak to zrobic krok po kroku albo da linka.....

1303809[/snapback]

chlopie to chlodzenie spokojnie styka na ta karte odpalasz ati tray tool i tak jedziesz z taktowaniem az pojawia sie arty zmniejszasz i to samo z pamieciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: dzis pisalem do chlopaka z allegro od ktorego kupilem grafe ...moje zwiech spowodowane sa w 99% przez zasilacz.

Prawdopodobnie juz w tym tygodniu bede mial jakiegos revolteca chyba walne jakiegos ktory bedzie mial powyzej 450watt bo juz mowiac delikatnie troche mnie to zaczyna wq... i moze po tym wszystkim bedzie 3dmark zaliczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak: dzis pisalem do chlopaka z allegro od ktorego kupilem grafe ...moje zwiech spowodowane sa w 99% przez zasilacz.

Prawdopodobnie juz w tym tygodniu bede mial jakiegos revolteca chyba walne jakiegos ktory bedzie mial powyzej 450watt bo juz mowiac delikatnie troche mnie to zaczyna wq... i moze po tym wszystkim bedzie 3dmark zaliczony.

1304146[/snapback]

Słysząc że kupiłes karte na allegro odrazu cisnie mi sie na myśl że kupiłeś karte wadliwą i poprostu zrobiono cie w balona...

Co do zasilacza to nie wiem bo ja mam feela 300w kręconego procka,magistralę i kręcona grafike i nie mam żadnych zwiech i innych rzeczy.czasami tylko spada mi napięcie 3.3v do 3.16 ale nic pozatym.lepiej zanim sie zdecydujesz się na kupno nowej zasiłki wsadz swoją grafike do innego kompa albo pozycz zasilacz bo wg.mnie wina tkwi w wadliwej karcie graficznej.zawsze byłem przeciwko zakupom na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze i abity guru sie dobrze kreca ale zobaczcie co pewien fanatyk podkrecania (a moze mitoman???) napisal na temat gigabyte r9550

"Karta nie jest tak świetna jak by się wydawało. Popełniłem hard-modding i ustawiłem rdzeń na 650 a pamiątki na 730, sprzęt wstał. Szok? Nie, musiał, w końcu po to kupiłem Gigabyta. Odpaliłem 3dmarka 2001 i tu porażka. Zaledwie 16240pkt. Postanowiłem pójść krok dalej. Schłodziłem sprzęt ciekłym azotem bo nabrałem podejżeń że przyczyna może tkwić w niedoskonałości chłodzenia wodnego, podkręcając jednocześnie rdzeń na 720 a pamięć na 800. Wynik w 3dmarku pokazał 18950, dokładnie tyle samo co na niepodkręconym 6800GT którego ma sąsiad. Kartę oceniam na super dobrze podkręcalną, choć osobiście miałem zamiar osiągnąć wyniki uzyskiwane na Radku x800. Może po wymianie pocka na P4EE postaram się jeszcze raz sprawdzić ten fenomen Gigabyta. Dodam na koniec że kartę kręciłem na Athlonie XP 2500@4200 768ramu Gigabyte GA-7vt880."

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słysząc że kupiłes karte na allegro odrazu cisnie mi sie na myśl że kupiłeś karte wadliwą i poprostu zrobiono cie w balona...

Co do zasilacza to nie wiem bo ja mam feela 300w kręconego procka,magistralę i kręcona grafike i nie mam żadnych zwiech i innych rzeczy.czasami tylko spada mi napięcie 3.3v do 3.16 ale nic pozatym.lepiej zanim sie zdecydujesz się na kupno nowej zasiłki wsadz swoją grafike do innego kompa albo pozycz zasilacz bo wg.mnie wina tkwi w wadliwej karcie graficznej.zawsze byłem przeciwko zakupom na allegro

1304210[/snapback]

nie konicznie to jest firma w ktorej troche tego maja... wiec nie mysle zeby mieli na celu oszukiwanie itp...

 

 

Gdzies kiedys slyszalem ze w jakis testach odpinali twarde dyski bo brakowalo tym karta pradu... wiec to calkiem mozliwe... jezeli nie zadziala to gwarancja jest i fakturka rowniez. (ale nie wydaje mi sie zeby to bylo swiadome) ...nie ma co krakac musi dzialac :)

Edytowane przez TatoTurbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba kupię tego abita tylko niwiem którą wersję Turbo czy standart , slyszalem ze obie sie dobrze kreca  :wink:

1304410[/snapback]

przeczytaj topic bedziesz wiedzial ktora wersje :)

 

a tak wogle to proponuje przykleic temat

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi czytac bo ja mu powiem ze Turbo sie nie opłaca !!! Bierz standardowe vGuru ! Widzisz jakie rekordy juz na tym padaja :P Bedzie coraz lepiej jak ktoś tylko wpadnie na pomysł na podniesienie napiecia :D To juz pamieci nieźle pójdą !!

 

 

własnie dostalem abita 9550 guru i zamierzam zacząć podkrecac  ale boje sie ze cos zjebie... wiem ze najpierw musze przestawic w tryb turbu zeby bylo 300/500 ale co potem ?? czy od razu dokupić jakies dodatkowe chlodzenie czy poczekac. Niech ktos napisze jak to zrobic krok po kroku albo da linka.....

 

NIe kupuj chłodzenia tylko zasiłke zmien :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mam tego xturbo guru - jak na razie mizeria - atitool ustawil mi stabilne podkrecenie jedynie na 473 rdzen i 574 pamieci. Mam nadzieje ze to dopiero poczatek bo jeszcze nawet nie zainstalowalem ocguru :D

Na manualu poleciala 475 rdzen i 600 pamiec - wynik w 3dmarku03 - 3786 pkt

Edytowane przez Slav123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...