Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

wykonalem dzis maly tuning systemu za pomoca programu ntune dla plyt glownych opartych na nforce(wszelakiej maści) i sie sprzet troche ożywił, a mianowicie: 3d01SE - 11790, 3d03 - 4092, 3d05 - 1690, Aqua3 - 30,372, wszystko przy grafie ustawionej 486/796, rdzen troche mnie martwi bo potrafi sie zawiesic juz przy 500/700, czy sa jakies sugestie zeby jednak pokonac bariere 500mhz na rdzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz krecic od razu, ale pamietaj, ze najlepiej jest krecic malymi skokami, a nie od razu walnac plus 200 mhz ;) w sumie ja tak zrobilem, bo jestem niecierpliwy i nic sie nie stalo, ale nie polecam ; D

 

edit: gadalem z pracownikiem sirius.pl. mial kilka pytan odnosnie abita XT. jutro ma sie okazac jego recenzja na siriusie abita XT. Mam nadzieje, ze beda to solidne testy, powiem tylko, ze wstepne testowanie przyniosly mu ponad 4400 pkt. w 2k3 ;)

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znacie juz moze odpowiedz na pytanie co lepiej kupic Guru czy Guru XT turbo? Tzn czy jest dzua roznica w wydajnosci?

1336566[/snapback]

tak jak pisalem wczesniej jutro beda testy XT kolo godziny 20 na sirius.pl ! wtedy sie upewnimy co potrafi XT, bo co potrafi zwykly guru juz wiemy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem Wersje XT z barwkomp:) caly komp bede mial okolo srody to napewno zamieszcze wyniki. Myslalem nad nie XT ale mialem akurat 400zl na karte to zaryzykowalem:) DFI NF3, Semperon 754 2800+, ABIT 9550XT, 1GB Hyniz d43. Bede wojował. Mam nadzieje ze sie nie rozczaruje.

 

Myśle ze 400zl to dobra cena obym sie nie zawiodl:)

Edytowane przez Vengeance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mialem okazje potestować ABIT-a 9550 XTurbo vGuru na sprzecie takim:

Celeron 2,4 bez kręcenia, 512 DDR, płyta MSI +codegen 300W :lol: :mur:

podaje wyniki :D

 

3Dmark2003

default (250/400) - 2336 Marków

turbo (300/500) - 2792 Marków

o/c (350/600) - 3280 Marków

o/c (400/600) - 3537 Marków

o/c (450/600) - 3722 Marków

 

3Dmark2005

default (250/400) - 961 Marków

turbo (300/500) - 1101 Marków

o/c (350/600) - 1255 Marków

o/c (400/600) - 1357 Marków

o/c (450/600) - 1438 Marków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...mialem okazje potestować ABIT-a 9550 XTurbo vGuru na sprzecie takim:

Celeron 2,4 bez kręcenia, 512 DDR, płyta MSI +codegen 300W :lol:  :mur:

podaje wyniki :D

 

3Dmark2003

default (250/400) - 2336 Marków

turbo (300/500) - 2792 Marków

o/c (350/600) - 3280 Marków

o/c (400/600) - 3537 Marków

o/c (450/600) - 3722 Marków

 

3Dmark2005

default (250/400) - 961 Marków

turbo (300/500) - 1101 Marków

o/c (350/600) - 1255 Marków

o/c (400/600) - 1357 Marków

o/c (450/600) - 1438 Marków

1338840[/snapback]

 

a tu prof art :D

Art

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru Xturbo guru vs "zwykle" guru to zastanawia mnie jedno. Jak na razie nie widzialem wynikow ponad 500MHz (a nawet 490) na rdzeniu w wersji XT. W siriusie tez im sie to nie udalo w tescie. Pamiatki lepiej ale co z tym rdzeniem ze tak "malo" sie kreci.

Za to ci ktorzy maja abita guru to osiagajac te ponad 500MHz to zrobili najzwyklej na swiecie podnoszac napiecie w ocguru i krecac ile sie da czy do uzyskania takich zegarow robili cos jeszcze? Bo moze w wersjach Xt nikt sie jeszcze na powaznie nie bawil w podkrecanie.

Na obecna chwile to mam dylemat czy miec wiecej na rdzeniu i tansza karte czy na pamieciach? Bo roznica w MHz (rdzen/ram) jest w miare porownywalna jezeli chodzi o dotychczasowe osiagi obu kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie w tym tescie podane jest ze pamieci sa 2.5ns czyli mozna wyciagnac z nich 800mHz jak to sie przelicza?

1339875[/snapback]

 

1000 / ilosc ns w tym wypadku 2.5 = wychodzi 400MHz czyli efektywne 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, przeszedlem 3dmarka03 z moim ABITEM 9550 XT GURU na ustawieniach 494/810 uzyskujac 4105 punktow, a wiec jeszcze mi troche brakuje do najlepszych, ale przy tych ustawieniach podczas testu nie wskoczyl mi nawet drugi bieg obrotow wentylatora na rdzeniu, aha wie ktos moze jakie napiecia ma na rdzeniu i na pamieciach RADEON 9600 XT??

Edytowane przez Yaneck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wyboru Xturbo guru vs "zwykle" guru to zastanawia mnie jedno. Jak na razie nie widzialem wynikow ponad 500MHz (a nawet 490) na rdzeniu w wersji XT. W siriusie tez im sie to nie udalo w tescie. Pamiatki lepiej ale co z tym rdzeniem ze tak "malo" sie kreci.

Za to ci ktorzy maja abita guru to osiagajac te ponad 500MHz to zrobili najzwyklej na swiecie podnoszac napiecie w ocguru i krecac ile sie da czy do uzyskania takich zegarow  robili cos jeszcze?  Bo moze w wersjach Xt nikt sie jeszcze na powaznie nie bawil w podkrecanie.

Na obecna chwile to mam dylemat czy miec wiecej na rdzeniu i tansza karte czy na pamieciach?  Bo roznica w MHz (rdzen/ram)  jest w miare porownywalna jezeli chodzi o dotychczasowe osiagi obu kart.

1339881[/snapback]

Parę postów wyżej napisałem, że mój XT chodzi na 520/740. Niestety wynik w 3Dmarko03 jest nędzny... Ale to może być wine tego, że po zmianie z wysłużonego GF2 nie zrobiłem reinstalki windowsa. Niestety z braku czasu nie mogę narazie pożądnie przetestować tej karty. Ale może przez święta :)

 

A tak btw, to jakie timingi ma wersja nie XT? A na jakich chodzi stabilnie? Jest gdzieś jakieś opracowanie, po co są które timingi, których zmiana coś daje, a które tylko niepotrzebnie katują pamięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojok timingi mozesz wyswietlic sobie np. w everest v.2.00.292, w zakladce ekran/procesor graficzny

1340568[/snapback]

Wiem jak się wyświetla timingi i jak się je zmienia. Chciałem się dowiedzieć jakie timingi ma abit guru (nie XT) i na jakich jeszcze chodzi stabilnie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojok,specjalnie dla ciebie zgrałem biosy z mojej karty,pierwszy to normal,a drugi to turbo guru,

A stabilnie chodzi na timingach "bobsona',a jak masz cierpliwośc,to możesz jeszcze sam pokombinowac,pozdrawiam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE!!! Zakupiłem Radka 9550 Xturbo Guru przestawiłem zworkę na turbo i śmiga jest tylko jeden problem na ustawieniach domyślnych i wszystkich innych w opcji TURBO przy załączeniu OCguru piszczy komputer i temperatura świeci sie na czerwono wyświetla 204 C ale radiatory są zimne wyinstalowałem OCguru i ponownie zainstalowałem i to samo. 3DMark chodzi poprawnie nic się nie dzieje tylko po włączeniu programu komp piszczy i po kilkudziesięciu sekundach restartuje się. Na ustawieniu normal chodziło wszystko ok!! Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE!!! Zakupiłem Radka 9550 Xturbo Guru przestawiłem zworkę na turbo i śmiga jest tylko jeden problem na ustawieniach domyślnych i wszystkich innych w opcji TURBO przy załączeniu OCguru piszczy komputer i temperatura świeci sie na czerwono wyświetla 204 C ale radiatory są zimne wyinstalowałem OCguru i ponownie zainstalowałem i to samo. 3DMark chodzi poprawnie nic się nie dzieje tylko po włączeniu programu komp piszczy i po kilkudziesięciu sekundach restartuje się. Na ustawieniu normal chodziło wszystko ok!! Proszę o pomoc.

1341120[/snapback]

Witam.ściągnij ze strony producenta najnowsza wersje oc guru,i zainstaluj,jak chcesz to na meila ci moge przesłac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie mozna najtaniej teraz kupic guru i guru xt? I czy juz odszliscie do jakiejs konkluzji - co lepsze guru czy guru xt, z postow powyzej szacuje ze z xt dalo by sie wyciagnac cos kolo 520/810 wiec chyba niezle, ale czy to bedzie duzy wzrost wydajnosci i czy warto dokladac te 60 zl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie gdzie mozna najtaniej teraz kupic guru i guru xt? I czy juz odszliscie do jakiejs konkluzji - co lepsze guru czy guru xt, z postow powyzej szacuje ze z xt dalo by sie wyciagnac cos kolo 520/810 wiec chyba niezle, ale czy to bedzie duzy wzrost wydajnosci i czy warto dokladac te 60 zl ?

1341395[/snapback]

 

Teraz to juz nie szukam gdzie tanio tylko gdzie wogole mozna to dostac. W siriusie, proline, pcprojekcie nie maja.

Chyba lepsze jest Xt ale jak w niektorych sklepach roznica w cenie siega prawie 100 to sie wogole nie oplaca brac XT. Natomiast w przypadku np. PCProjektu gdzie Xt jest drozszy o 30 zeta to trzeba brac co jest z pierwszenstwem dla Xt. Przynajmniej takie jest moje zdanie.

Jak by kazdy Xt (a przynajmniej znaczna wiekszosc) chodzil na 520/810 to warto doplacac ale jak widze wyniki 470/740 gdzie zwykle uguru jest czasami wydajniejsze to stwierdzenie duzy wzrost wydajnosci jest mocno przesadzone. Czyli jak Xt jest niewiele drozsza to brac a jak nie to lepiej sobie podarowac i ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> zwykle uguru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PYTANIE!!! Zakupiłem Radka 9550 Xturbo Guru przestawiłem zworkę na turbo i śmiga jest tylko jeden problem na ustawieniach domyślnych i wszystkich innych w opcji TURBO przy załączeniu OCguru piszczy komputer i temperatura świeci sie na czerwono wyświetla 204 C ale radiatory są zimne wyinstalowałem OCguru i ponownie zainstalowałem i to samo. 3DMark chodzi poprawnie nic się nie dzieje tylko po włączeniu programu komp piszczy i po kilkudziesięciu sekundach restartuje się. Na ustawieniu normal chodziło wszystko ok!! Proszę o pomoc.

1341120[/snapback]

Jezeli masz zainstalowanego AtiToola, to go odinstaluj u mnie ten prog sprawial takie problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto moje wyniki:

 

edit: kolejny update

 

aquamark3:

30092 view

3dmark 2001se:

12443 compare

3dmark 03:

4016 compare

3dmark 05:

1495 compare

 

Niestety timingi bobsona nie u kazdego dzialaja, a to zaskakujace bo mam karte bobsona i moze mi ktos wytlumaczyc jakim cudem na tej samej karcie on wyciagnal 510/716, a u mnie z jego timingami przy 700 wali artami! Poza tym przy 510 na rdzeniu ciagle zwisy.

Zeby uzyskac najlepsze timingi trzeba dlugo testowac, a nie ustawic wszystko na 1 mniej:P

Raul te 722 masz bez artefaktow? Bo jakos mi sie nie chce wierzyc... na moich timingach pamiec leci nawet na 780 (wiecej nie probowalem), ale w 3d straszne arty.

Co do rdzenia to jest ewidentnie niedowoltowany B)

Tylko tym softem od abita raczej sie nic nie zdziala.

Jak ktos wpadnie na pomysl jak podniesc napiecie na rdzeniu to bede wdzieczny za info.

Bobson ty cos krecisz :wink:

Przeciez to ta sama karta

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja dodam cos o XT. Nie kupilem zwyklego guru bo akurat tylko XT mieli na sklepie a nie chcialo mi sie czekac.

Karte poleciala 473/716, calosc testow przeprowadzona na sprzecie z syganturki + winda 2000 + caty 4.9 (nie wiem to ma jakies znaczenie jaki system??)

 

Wyniki tryb red:

3dmark 03 -> 2650

Aquamark -> 19,996

 

Po O/C (473/716)

Aquamark -> 29,140

3dmark 01se -> 12136

3dmark 03 -> 3939

3dmark 05 -> 1568

 

Nie wiem co z tym rdzeniem, moze XT tak ma Co do testu na sirius, cos mi sie zdaje ze gosc na tych 742 musial juz miec spore arty...

Ogólnie jestem zadowolony z karty, w końcu przesiadłem się z fx5200 :D

Wynik bedzie pewnie lepszy jak zmienie mobo, bo nawet procka nie mam jak kopnac.

 

Aha powiedzcie mi co robie zle.. wszedzie jak patrze na wyniki z orba to ludzia pokazuje taktowanie Core i Memory clock a u mnie N/A, tak samo z AGP czego to moze byc wina? :-|

np 3dmark 03 -> 3939 -->Compare

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tia, jasne:P

a moze mi powiesz co takiego cudownego z nia robiles ze szla na 510/716?

u mnie idzie , ale po 5 minutach zwis, a na 716 mem arty.

I jaki to ma zwiazek ze mna? :D

 

edit

a z Twoimi timingami to pamiec nawet na 702 wali artefakty

 

 

cóż, moze srodowisko inne i stad te roznice :lol:

 

 

a jak z Ciebie taki mega overlocker to znajdz sposob jak napiecie podniesc :-P

Edytowane przez raf.z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie stawiam piwo dla tego kto wykombinuje jak realnie podniesc napiecie za pomoca ocguru powzej tych 1,34V i 2,58V najlepiej na pamieciach tak do 2,7V

Edytowane przez siwy05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy jesli zdejme radiator z redzenia i przesmaruje go lepsza pasta, to o ile to pomoze? I czy w takim przypadku strace gwarancje? Moj Abit (dzis przyszedl) kreci sie na razie 505/710, nie ingerowalem jeszcze w timingi, wiec pewnie jeszcze cos sie wyciagnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...