Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Abit guru ma r360 i qniec gatki ;) gecube nie wiem. ale pewnie r350. wszakrze te rdzenie nie roznia sie niczym. r360 to poprostu wyselekcjonowane r350 tak aby dzialaly bezawaryjnie na wyrzszych taktowaniach.

1355129[/snapback]

Nie dokladnie ;).

To sa RV350/360 a nie R350/360 :P. Niby brak jednej literki ale to duzy brak ;).

R360 to oznaczenie GPU w R9800XT a R350 to oznaczenie GPU w 9800/PRO wiec jednak ta mala literka jest wazna :).

 

A co do roznicy miedzy RV350 a RV360 to nie polega ona na tylko wyselekcjonowaniu odpowiednich ukladow z serii RV350 ale na roznicy(niewielkiej ale zawsze) w produkcji obydwu GPU. Przy produkcji RV360 zostal wykorzystany material izolacyjny o obniżonej stałej dielektrycznej tzw. low-k :). Dzieki temu mopzna uzyskac wyzsze taktowanie ukladu :). Taka mala roznica ale ma wplyw na uklad jego podkrecalnosc itp. ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

kupilem guru 2 dni temu i jak moglbym nie byc zadowolony :)

 

mam slaby zasilacz Feel 300W ,ale jak narazie niezle sobie radzi z moim przetaktowaniem

 

moj sprzet:

Athlon 2000 xp @ 2600 (2,03 GHz) + Freezone 92 Al-Cu

abit 9550 guru @ 500/317(634?) (podniesione napiecia 1.35, 2.59)

512+256 ddr Kingston

Seagate 30 GB + Samsung 120 GB

CD-RW Teac

karta Lan

karta dzwiekowa (jakis badziew,chyba Mint :P)

FDD :P

LG 17"

 

Napiecia w stresie:

3.26

4.87

12.35

 

Jak narazie wszystko chodzi bez resetow, plynnie,stabilnie

sprzet chodzil troche w 3Dmarku 2001 (bez artow)

gralem kilka godzin w Silent Hunter'a 3 (po ok.godz uslyszalem piszczenie,mimo ze wszystko bylo w normie -wylaczylem Beep alarmy w OCGuru 1.02 i teraz jest cisza :P)

 

Zastanawia mnie tylko,czy ta zasilka to spokojnie wytrzyma,czy za kilka dni szlag wszystko trafi :P) .. narazie nie mam funduszy na zadne czifteki :)

dzieki za odp.

Edytowane przez lookazik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj nam napiecia na jakich pracuje system po o/c. cos Ci slabo mem na karcie poszedl :/ ew. odkrec proca na default i pojedz wyzej z karta. powinna pojsc wyzej. oczywiscie na podniesionych napieciach gpu/mem i zaposc 2k3. Bez wiekszego wysilku powinienes klepnac 3950-4000 !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sa wlasnie napiecia po o/c (chyba ze nie chodzi o overclocking ? :P)

miedzy stress'em a idle nie ma prawie roznicy - moze 0.2 V

zadnych timingow nie zmienialem

a przy wiekszych wartosciach mem pojawialy sie drobne arty

nie bede zmniejszac zegara procesora o 350 MHz ,zeby zyskac 20-30 MHz na pamieciach karty graf.

 

aha,calosc siedzi w asrock'u k7s8x bios P2.60

 

sciagne niedlugo 3dmarka 2k3 to potestuje

w 2k1 mialem wyniki w okolicach 10100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede zmniejszac zegara procesora o 350 MHz ,zeby zyskac 20-30 MHz na pamieciach karty graf.

no przeciez nie na stale :D tylko abys mial porownanie czy dodatkowa moc cos zmieni, odczyty zawieraja czesto bledy wiec mial bys punkt zaczepienia jak wysoko karta Ci pojdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 2k5 nie robilem testow, nie chialo mi sie. uznalem, ze 2k3 bedzie najodpowiedniejszy. z tego co widze to ludzie podaja wyniki tutaj przewaznie w 2k3, i jeszcze sporadycznie w Aqua i 2k1. Wiec w 2k3 mam niejaki pkt. odniesienia i wiem po wyniku czy wynik uzyskany przez kogos to duzo czy malo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszlo bezproblemowo

zadnych artefaktow (no prosze - w 2001 byly)

wynik chyba niezbyt oszalamiajacy,bo 1458

 

Jak bede miec 2k3,to zrobie testy i wtedy porownam,ale narazie nie bede go sciagac,bo to 180 MB.

 

dzieki za zainsteresowanie,

karte polecam wszystkim,ktorzy sie jeszcze wahaja

ja sam planowalem zakup Spphire 9550 256 MB,ale na szczescie trafilem na to forum i wybralem guru :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Śledzę ten temat już od samutkiego początku i jestem w kropce.

Nie wiem na co się ostatecznie zdecydować. Póki co mam do wyboru:

1. Abit R9550 Guru (~330 zł)

2. Abit R9550 Guru Turbo (~405 zł)

3. WinFast GX 6200 AGP 128MB, 128 bit 300/550 (~440 zł)

 

Przepraszam, że o to pytam tutaj jednak naprawde nie wiem co mam wybrać. To jaka karta najlepsza potrafię sobie odpowiedzieć sam - GF 6800 GT ale z tych trzech, które wymieniłem to która się najbardziej opłaca?. Nadmienię, że R9550 Guru trudno mi jest dostać w ProLine nie mają, w żadnym sklepie w cz-wie nawet w ofertach nie mają.

Najchętniej po prostu bym wziął zwykłe Guru ale, że nie ma... to trudno, może warto poczekać tylko ile można czekać..., a powiedziałoby się, że jak się ma dzisiaj worek pieniędzy to można mieć wszystko co sie chce, widocznie moje pół worka to za mało :).

 

A co doradzicie - tego GF czy Turbo? GF ma taktowanie 300/500, a Turbo ~475/700 (po podkręceniu oczywiście). Na ile da się podkręcić tego GF'a? czy wogóle się da?, czy może jego standardowe taktowania nie przeszkadzają karcie w byciu bardziej wydajną od Abit'a? (czy jest wogóle?). Może ktoś coś zechce mi doradzić bo nie chcę kupić czegoś z czego nie będę zadowolony.

Edytowane przez ginek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat o Gf6200 tam znajdziesz odpowiedz :D ogolnie rzecz biorac moim osobiste zdanie to: Za 410zl idzie kupic WinFasta 6200AGP, ktorego juz sporo ludzi zmodowalo na 6600 i karta sie niezle kreci... wiadomo ze 6200@6600 to nie jest 9800pro (notabene jak chcesz mozesz poszukac uzywanej w cenie ponizej 500zl), ale wydaje mi sie ze to 6200 jest lepsze niz Abit XTurbo Guru... ktory jest za drogi wedlug mnie, chyba ze znajdziesz zwykle guru, ale ja tez wiem z doswiadczenia ze ciezko dostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno doszedl do mnie R9550 XT  podkrecilem na 470/370(720) i wynik  4417 markow w 03

ladny wynik (masz moze compare?), na jakich sterach jedziesz?? 370 = 740 jesli to nie pomylka to chyba spore arty byly :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie. przeczytaj sobie sest na siriusie ;) btw. timingi slabsze, niz te na ktorych zwykly guru wyrabia: (T1: tak samo, T2: 4266222121, T3: 15) spruboj zrobis test na takich timingach, dziwie sie, ze jeszcze nikt tego ni e zrobil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Czytalem, moje xt spokojnie leci na ustawieniach jak z testu, jednak przy mem = 742 juz sa arty, a przecież nie o to chodzi zeby robic testy gdy karta juz sypie artami. :)

Co do zmian tmingow, to co bedzie jak przegne z ustawieniami? jakie beda objawy i jak to potem odkrecic??

 

ps-sciagal juz ktos oslonke "ABITA" z wiatraczka, bo teraz jedynie w kompie go slysze i jak dla mnie to jest za glosny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak przekrecisz z timingami to Ci zacznie wysypywac poprostu podczas testow, tu dziez jak przesadzisz to odrazu po niacisnieciu SET/OK zaczna Ci paski na ekranie wyskakiwac :) wystarczy restart kompa i timingi wroca do normy, no chyba ze ustawisz w ATT aby startowal z winda z takimi ustawieniami, ale nie polecam ;)

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak przekrecisz z timingami to Ci zacznie wysypywac poprostu podczas testow, tu dziez jak przesadzisz to odrazu po niacisnieciu SET/OK zaczna Ci paski na ekranie wyskakiwac :) wystarczy restart kompa i timingi wroca do normy, no chyba ze ustawisz w ATT aby startowal z winda z takimi ustawieniami, ale nie polecam ;)

1363546[/snapback]

no ja tak zrobiłem,że winda startowała z takimi ustawieniami,to skończyło się na formacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka !!! Długo mnie nie było bo miałem banana za klnięcie na arcanum :D. Zresztą looknijcie do działu gry. Mam pytanko - macie program Power DVD w pudełku ??

Ja mam tylko naklejkę z serialem na kopercie z płytką z guru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko się pytam :P. I tak nie mam napędu DVD. :D

Btw w środę będę miałModecoma 350 gtf :D Ciekawe ile podksoczą mi 3dmarki :D

na sempronie 2k2+ bez podkręcenia (1500mhz) miałem 10000k a z podkręceniem na 1800mhz 12000 !!! :blink: Czy w 3dmarku 01 taki duży wpływ ma proc ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma znaczenie, bo oprocz mocy grafy wynik zalezny jest od reszty sprzetu. Dlatego do testowania grafy lepiej posluzyc sie 03 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dalej ten sam problem.. tak sie zbieralem do kupna tego abita uguru ze teraz kasa jest, checi sa ale karty nie ma i nie wiem gdzie go mozna dostac. Jak by ktos mial namiary na ta karte gdzie mozna ja dorwac to dajcie znac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...