Skocz do zawartości
Raul

Abit 9550 Guru/guru Xt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam dalej ten sam problem.. tak sie zbieralem do kupna tego abita uguru ze teraz kasa jest, checi sa ale karty nie ma i nie wiem gdzie go mozna dostac. Jak by ktos mial namiary na ta karte gdzie mozna ja dorwac to dajcie znac.

1369537[/snapback]

Popytaj po sklepach, ostatnio moj kumpel kupowal tu KLIK gosc powiedzial ze nie maja na stanie, ale ze bez problemu sprowadza, kolega zamowil, poczekal 4dni i juz ma karte w domu ;]

 

Kaeres nie kazdy ma konto na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1369670[/snapback]

wszystko ladnie ale:

(....) Chodzi o to ze szukam zwykle uguru a takiego na allegro nie widze.

1369609[/snapback]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwyklego guru na allegro raczej nie ma... juz dawno nie widzialem, a nawet w sklepach internetowych ciezko, na stanie z reguly nie maja, ale jesli jest w ofercie to zamow... dostarcza Ci tak jak napisal Camel moze tydzien poczekasz, przeciez ich tez obowiazuja terminy... najlepiej zadzwon i zapytaj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki juz dzwonie po sklepach i szukam tej karty. Z tego co sie dowiedzialem to kart nie ma u dystrybutora i nie wiadomo kiedy beda wiec pozostaje tylko czekac. XTurbo nie chce bo ta cena jest niefajna a wydajnosc jak by nie patrzecy zblizona do guru. Za to od gecuba to juz wole kupic zwyklego 9550. moze nie bedzie 400/500 ale za to ile taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro widzialem fajne 9600pro mozesz napisac do goscia czy jeszcze ma.... poza allegro chcial 310zl za nie...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46308767

 

Jesli oczywiscie nie przeszkadza Ci krotka gwara i allegro, ale pamieci ma spoko 2,8ns BGA powinno sie podkrecic jak guru albo i lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to wina tego ze jak masz wylaczone ocguru to i napiecia masz na low level, albo omegi cos mieszaja w 2001 :| na innych sterach tez masz ten problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrzyłem. Aha i jeszcze coś np jak gram w simsy to po ok 10 min jest zwis :(. Sprawdzałem w evereście przy wyłączonym ocguru są napięcia 1,34 i 2,56 czyli tak jak w programie. No nic zaraz spróbuję z Omegami 2.5.9.7a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omegi 2.5.97a rulez. Ale jeszcze jedno !!! Gdy 3d marka 03 puszczę od razu 513/716 to mi się wiesza w battle of proxycon gdzie ten gostek wygląda przez okienko. Jeśli puszczę na 500/702 przechodzi bez szwanku. Ale jeśli przejdą wszystkie testy w 2k3 to jak podkręcę na 513/716 to przechodzi. Wygląda na to że karta chyba musi się "rozgrzać".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 3dmarka przechodzi też na dużo wyzszych ustawieniach niż w podpisie ale czy jest sens je podawać jak np.po 3 godzinnej grze w dooma czy far cry nastepuje zwis albo arty.masz ustwienia 513/716 i co z tego jak na nich nie pograsz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam co moze byc powodem slabej podkrecalnosci redzenia a R9550XT ... sredni ludzia ( w tym i mi ) chodzi na 475 ...  A jego tanszy brat chodzi spokojnie  na 500. W czym moze tkwic problem?;/

1381079[/snapback]

normalka, puszczasz wysoko pamieci, rdzeniem treba zjechac w dol bo sie zadzyna dlawic. sprawa znana nie od dzis i wystepuje praktycznie we wszystkich typach kart z memkami DDR. Podejrzewam, ze XT pojdzie 520 na gpu spoko, ale trzeba wtedy z mem zjechac gdzies do 716.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalka, puszczasz wysoko pamieci, rdzeniem treba zjechac w dol bo sie zadzyna dlawic. sprawa znana nie od dzis i wystepuje praktycznie we wszystkich typach kart z memkami DDR. Podejrzewam, ze XT pojdzie 520 na gpu spoko, ale trzeba wtedy z mem zjechac gdzies do 716.

1384231[/snapback]

No niestety, ale karta zwisa nawet przy gpu500 i mem500 (czyli default)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jaki jest wniosek - nie wart kupować xt tylko zwykłe vGuru :D :D. A teraz apel do moda - Szanowny Mechl!ku przykleje ten topic !!! Aha Raul jaką pastą przesmarowałeś GPU ??

Edytowane przez SlayR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiałem się podzielić doświadczeniami po zmianie karty grafiki. Jeszcze niedawno miałem Abita guru o którym pisałem na wcześniejszych stronach tego topicu. Wszystkim tym którzy na chwilę obecną chcieliby kupić Abita Guru Xt za ok 400 złotych odradzam taki zakup. Karty te nie kręcą się lepiej niż zwykłe guru. Poza tym za 400 zeta można kupic na allegro RADEONA 9700 (ja sam tak zrobiłem) przy odrobinie szczęścia można takiego radka wykręcić tak by osiągał ok 6000 pkt w 3Dmarku03 czyli prawie o 50% więcej niż abity. Jeżeli zaś chodzi o abita guru to również jego stosunek ceny do możliwości nie jest już taki jak pod koniec zeszłego roku. Radeony z serii 9700 i 9800 potaniały, pojawiło się również GF 6600 (ok 500 złotych). Takwięc tym wszystkim którzy zastanawiają się nad kupnem abita radzę dobrze się rozejrzeć bo bo za podobne pieniądze można kupić znacznie lepszą kartę.

Edytowane przez Buraki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowanie na allegro to nie jest chyba najlepszy pomysł.jak dla mnie najlepszym wyjściem jest dozbieranie kaski do radeona 9800pro którego mozna kupic juz za prawie 600zł.a nvidia jak dla mnie odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abit Xt sie wogole nie oplaca jak jego cena wynosi ponad 400 zeta. Zwykle guru (takie wlasnie zamowilem) za niewiele ponad 300 jest w tej chwili chyba jedna z lepszych propozycji jezeli chodzi o nowe karty. Za 250 sa zwykle 9550 ktore sie kreca roznie ale znajac zycie to z kazdym dniem wychodza gorsze karty. Za niewiele (jak dla kogo) wiecej jest guru abita a dopiero pozniej sporo drozej 6600 chyba ze ma ktos mozliwosc kupna 6200 z gwarancja modowalnosci ale to cena takiej zabawki jest niewiele mniejsza od 6600. Kiedys bym bez zastanowienia kupil 6600 ale ze sie czlowiek postarzal i juz mu sie nie chce grac, grac i tylko grac :D to szkoda mi kasy na 6600 a tak to dokladam 100 do kasy ze sprzedanego GF 4200 i mam karte sporo wydajniejsza i z DX9.

Co do uzywanych to po pierwsze ktos muli lubic ganiac po allegro za kartami, po drugie gwarancja a raczej jej brak i po trzecie spora czesc kart byla niezle katowana ale z drugiej strony mozna tanio kupic 9700 czy 9800.

To ze mozna kupic na allegro karty za 400-500 zeta ktore sa o polowe wydajniejsze od abita to wiadomo tylko ze te karty sa tez o polowe drozsze. Chyba ze to wyglada w stylu "mamo daj mi 600 stowek na grafe" to nie ma sie co zastanawiac :wink:

 

Fonzi a dlaczego nvidia odpada? fakt faktem ze FX'y to byla jedna wielka pomylka ale nowe gf to sa naprawde niezle karty i od 6200 do 6600GT to chyba nie ma lepszego odpowiednika u ATI (a szkoda).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą gof, sam niedawno kupiłem guru za 330 z przesyłką i jestem bardzo zadowolony. W końcu mam ponad 4300 w 3dMark 2k3 na ustawieniach (504/702), co uważam za bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę cenę. Sam chciałem się zmieścić w kwocie do 350 zł i uważam że to jest najlepszy zakup za tę cenę. Oczywiście że można dołożyć 100~150 zł i mieć lepszą kartę, ale dokładając tak po te 150 zł doszlibyśmy do 1500 zł, co przecież nie jest naszym zamiarem. Chodzi przecież o to żeby mieć dobrą i tanią kartę, a właśnie za taką uważam 9550 vGuru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest wlasnie odwieczny problem :D zalozmy, ze masz 400 zl na grafike. Juz masz qpowac guru, jako najlepszego w danym przedziale cenowym, ale nagle natrafiasz na topic o 6200, po przeczytaniu ktorego kminisz wszystkimi mowliwymi sposobami dodatkowe 50 zl na karte. Nastepnie myslisz sobie, skoro nie ma zadnej gwarancji, na to ze zmoduje 6200 to moze dorzuce kolejne 100 zl i zakupie 6600? i znowu rozkminka z flotą :D i tak moze byc w kolko ! sry. za OT. Przy okazji podlanczam sie do prosby o przypiecie tematu drogi mechl!ku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz ja powiem cos zlego o guru, karta krecila mi sie do 495/315 dopoki mialem zasilacz modecoma 300W, myslelem ze zasilacz nie wyrabia ale 2dni temu dostalem przesylke z enermaxem 350W, odpalam kompa patrze na napiecia w programie abiteq do mobo a tam istna hustawka na 12V na 5V i 3,3V napiecia w miare rowne :/ wiem ze wskazania programow mozna sobie wsadzic ale nie mam narazie miernika wiec opieram sie na nich przy moim starym modecomie mialem rowniejsze napiecia pobawilem sie prockiem doszedlem do 3,9GHz no i zaczelem sie bawic karta zarzucam ati traya max gpu przychodze po pol godzinki i 483MHz na gpu :( daje recznie wyzej scan artifacts a tam same arty nawet na 495 ktore wczesniej chodzilo bez problemu dobra jade dalej z pamieciami ... 283MHz ... porazka jade recznie wyzej 294MHz i arty jak cholera wku.... mnie ta karta od samego poczatku ale tera juz przegina pale i to ostro inna sprawa jak dalem find max mem to w ocguru mialem co chwile mem voltage abnormal, core temp abnormal itd nastepna sprawa w ocguru mam wylaczone brzeczenie siedze na kompie a tu z glosnikow wyje mi to cholerstwo jakim cudem to cos wyje z glosnikow?? chyba ze mam jakis na plycie o ktorym nie wiem (nie przypominam sobie zebym takie ustrojstwo montowal, wpienilem sie na ta karte maxymalnie mam jej dosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...