Skocz do zawartości
Mayo

Gothic 3

Rekomendowane odpowiedzi

łeeeeee.... chyba wiem czemu gothic chodził mi tak źle :] za chwilę się pozbędę problemu z svchostem i będę mógł grać :] płynnie (na forum piranii cookie monster udostępnił tweaki, dzieki którym na moim rzęchu można grać :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz przyszedł czas na drugi sposób. B-)

UWAGA! OSOBY, KTÓRE NIE CHCĄ KORZYSTAĆ Z BUGÓW LUB UŁATWIEŃ, NIECH NIE CZYTAJĄ DALEJ. (Choć tak naprawdę, to to, o czym napiszę, nie jest niczym wielkim i nikt Was za stosowanie tego nie będzie ścigał.)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
No więc. Może była już o tym mowa, ale nie zaszkodzi przypomnieć. Otóż: wszystkie (prawie) przedmioty w skrzyniach są generowane losowo! To oznacza, że przy każdym ładowaniu gry się zmieniają. (coś w stylu Obka, ale nie do końca). Więc jeśli mamy przed sobą np. metalową skrzynię (tą z bardzo trudnym zamkiem), po prostu robimy quick save'a i jeżeli zawartość nam się nie spodoba, ładujemy. Itemki będą inne.

A teraz ciekawostka. Macie jakieś miejsce, do którego nie możecie się dostać? Jest w dodatku za wysoko? Nie ma problemu! Wystarczy, że skoczycie i w czasie lotu naciśniecie i przytrzymacie klawisz "patrzenia za siebie". Postać będzie się tak długo wznosić, jak długo będziecie trzymać klawisz.

 

Mam nadzieję, że jakoś pomogłem. :lol2:

 

P.S. Dzięki Mayo :lol2:

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś osłabiony jakąś chorobą (od zwierzęcia się zaraziłeś). Musisz wypić specjalną miksturę. Nie pamiętam nazwy, ale buteleczka jest biała i ma niebieski krzyż. :) Albo użyj odpowiedniego zaklęcia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos mi powie czy moj quick save jest na zawsze utracony? pzerz caly dzien grania savevowem tylko poprzez quick save, no i ostatnio wyskoczyl mi w czasie savewowania oslawiony "where is guru?" (k.... w [gluteus maximus]!), no i jak chcem zaladowac tego save to kupa. pasek ladowania staje gdzies na 1/4 dlugosci... czy odzyskam tego save ? bo jak nie to chyba plytka wyleci za okno za chwile....

wersja 1.08 PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.jowood.com/showthread.php?t=127421&page=14 po całym temacie pogrzebaj kolo zrobił tak że na FX 5200 G3 chodzi płynnie + 512 ram i athlon 2800 chyba

Możecie pare tweaków troszkę po "polskiemu" przetłumaczyć ? :D Ściągnąłem te pliki, zainstalowałem i zjebało mi to gre :mur: Własnie instaluje gre od nowa :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie pare tweaków troszkę po "polskiemu" przetłumaczyć ? :D Ściągnąłem te pliki, zainstalowałem i zjebało mi to gre :mur: Własnie instaluje gre od nowa :/

Tez tak mialem to samemu zaczolem modyfikowac i jakims cudem udalo mi sie przyspieszyc gre (nie wiem o ile ale przyspieszenie jest widoczne, tylko doczytki zostaly, ale sa jakby krotsze) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy wodzie jest napisane "leczy słabości"

 

quartzXXI: a pisałem tam w temacie co masz zrobić... wystarczyło poczytać a nie instalować g3 od nowa...

w ge3.ini na samym dole masz parę parametrów (chyba 4) z English - zmieniasz na Polish.

 

w Useroptions.ini - na początku masz 2 English - zmieniasz na Polish...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przy wodzie jest napisane "leczy słabości"

No to chyba gramy w różne gry. Jednakże ja jestem pewien, że gram G3. Przy wodzie jest napisane, że jest to "zwykła woda". Przy miksturze, o której pisałem jest dopisek, że leczy słabości. I na pewno nie chodziło mi o wodę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

caly dzien grania poszedl w d...., jak pisalem niedawno ze gra mi sie sruchowala w czasie quick save'u, nie bylo bata zeby go odzyskac (w moich dokumentach ten plik odpowiedzialny za qucik save zajmowal 0 bajtow:( )

dawno sie tak nie wku...., gram od ostatniego save'u czyli jak napisalem, dzien grania przed

 

rada: robcie co jakis czas normalny save, albo koneicznie sciagnijcie patch 1.09 ktory podobno naprawia ten bug z crashowaiem podczas save'owania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nic nie poprawia. Mi się 3 razy gra wywaliła podczas save'owania od momentu zainstalowania tego patcha. <_<

No chyba, że ja mam wyjątkowego pecha. W co zresztą zaczynam wierzyć. Choćby z powodu zapadających się pod ziemię przeciwników podczas walki. :huh: Często z tego powodu nie można wykonać jakiegoś zadania (patrz: te cholerne wilki przy Monterze).

Edytowane przez FrediX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ktos podjalby sie napisania jakiegos przyzwoitego FAQ o optymalizacji Gothica 3, do zamieszczenia w pierwszym poscie tematu?

 

Padalo juz tu sporo linkow i porad, ale dobrze by bylo zgromadzic zawarta tam wiedze w jednym, latwo dostepnym miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad Caleb - Nic dziwnego, gdyż ich tam poprostu nie ma :wink: ; łącznie worków w okolicy młyna jest tylko 10. Zatem nie wina programistów, ale raczej przyzwyczjenia do prostej budowy questów (sam też się na tym łapie :wink: ).

Edytowane przez Jake79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, czy ktos podjalby sie napisania jakiegos przyzwoitego FAQ o optymalizacji Gothica 3, do zamieszczenia w pierwszym poscie tematu?

 

Padalo juz tu sporo linkow i porad, ale dobrze by bylo zgromadzic zawarta tam wiedze w jednym, latwo dostepnym miejscu.

Zatem do dzieła. ;)

 

PS. Ja odpadam. Betrayal at Krondor mnie pochłonął. :blurp:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad Caleb - Nic dziwnego, gdyż ich tam poprostu nie ma :wink: ; łącznie worków w okolicy młyna jest tylko 10. Zatem nie wina programistów, ale raczej przyzwyczjenia do prostej budowy questów (sam też się na tym łapie :wink: ).

Mozliwe - odpuściłem po paru minutach tego "niebezpiczengo qłesta" ale zapamiętałem zdarzenie jako buraka :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
6 (!) workow maja zlodzieje zboza ktorych trzeba wyczyscic. ;)

 

A macie takie bledy w stylu znikajacej tekstury ziemi? Kilka kurczakow mi tam spadlo i jak tekstura znow sie pojawila dostalem dodadkowe xp :D

 

Ja moge sie zajac FAQ z zadaniami jesli bedzie potrzeba ;) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja już sobie zamówiłem odnośnie optymalizacji, patchy itp :lol2:.

 

Tyle, że z zadaniami sprawa ma się tak, że wszystko jest napisane w poradniku od CD-Projektu B)

Edytowane przez Mayo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge sie zajac FAQ z zadaniami jesli bedzie potrzeba ;) :P

Mam więc nadzieję, że wykażesz się własną inicjatywą, bo jak napisał Mayo, wszystko jest w poradniku. :lol2:

No, prawie wszystko. Jest kilka byków odnośnie zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do podkrecania to mozecie juz wrzucic ze dlaludzi z podobnym sprzetem do mojego pomaga zmniana wartosci na nastepujace:

 

Cache.SizeMaterial=21000000Cache.SizeMesh=570000000Cache.SizeSound=18000000Cache.SizeCollisionMesh=16000000Cache.SizeAnimation=30000000Cache.SizeSpeedTree=10000000Render.MeshLoDQuality=NormalRender.AnimationLoDQuality=NormalRender.ImageLoDQuality=NormalLightingType=0PostprocessingAdmin.ActiveEffect=-1

wzrost o ok 10-15 fps + skrocenie doczytek (na oko. Nie sprawdzalem frapsem :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do optymilizacji to gra jest tak zbugowana ze raz po zaladowaniu mialem widocznosc do jakeis 15m wokol siebie(cos jak morrowind na minimal widocznosc) + kontury odleglych budynkow w jednym kolorze...jakby byla wszedzie mgla i to z taka niebeiska poswiata, ale wzrost fps niemazle dwukrotny (frapsem sprawdzalem)

 

gra jest mega bugiem, nawet nie chce myslec jak wygladala wersja 1.00 (startowalem z 1.08)

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...