Skocz do zawartości
pmp

Ati Radeon X850 - Kompendium Wiedzy

Rekomendowane odpowiedzi

Kto się pochwali wynikami ??? :)

Sapphire X850 XT PE - 545 :( / 597,75 :(, lipa :/ brak artefaktów, od razu zwis. nie bawiłem sie długo bo musiałem wrócić do A32 i karty chwilowo odpoczywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jeszcze malo kto ma x850 i platforme PCI-E, na razie wiekszosc wyciska siodme poty z x800, na x850 jeszcze jakis czas trzeba poczekac, choc sam powoli juz mysle o przejsciu na pci-e i x850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, ze odkopuje stary temat, ale chcialbym sie dowiedzie jak glosno pracuje cooler na x850XT ASUSA.

Suszarka. Razem z kartą zamówiłem Silencera 5. Dzisiaj wszystko przyszło. Silencera co prawda też nieco słychać, ale to nic w porównaniu z fabrycznym chłodzeniem asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie chodzi na 594/594... ale nie o tym ;] czasami jak w cos gram slychac cichy pisk - chyba jakies cewki i jednoczesnie fps ostro spada. Mial ktos taki problem? Glut silikonu pomoze? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, to zle sie sklada, ze taka suszarka, bo demontaz coolera niesie ze soba ryzyko niepowodzenia i jest tez rownoznaczny z utrata gwarancji :C. Musialbym w takim razie poszukac jakiegos X800 z cichym chlodzeniem.

Nie przesadzaj. Boxowy Cooler bez problemu można założyć z powrotem (kilka śrubek). I plomb żadnych nie ma. A żeby mieć ciszę, to warto. Zresztą, Silencer ma solidniejsze chłodzenie pamięci, niż ten kawałek blaszki dołączony z kartą. I zakłada się 10 minut. Jak pomyślę ile problemów miałem na GF z założeniem CoolVivy czy AeroCool VM-102 to jeszcze mnie trzęsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie. Mam problem z tym modowaniem. Kupiłem kilka dni temu Sapphire wersję VIVO (PCI-E) z żółtym konektorem (ponoć ważne) i za nic nie mogę odblokować. Poczytałem tutaj. Jednym się udaje, innym nie. Numery seryjne zaczynają się od 18050 więc powinno być ok. Tymczasem nic nie mogę zdziałać. Dzisiaj wgrałem bios Sapphire od 850XT i uzyskałem jedynie wyższe zegary (i problemy z chłodzeniem na fabrycznym coolerze). Nadal 12 potoków. Z XT PE nie próbowałem, bo bym usmażył kartę. Ostatecznie wróciłem do oryginalnego biosu.

Ma ktoś wiadomości na ten temat? Czy można próbować z biosami innych firm, albo z ATI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

@Aju

spróbuj dać z pamięciami 1,6, ja tak zrobiłem z moim x800pro@x800xt i śmigało, najwyżej zrobisz od nowa flasha na standartowy

pzodr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie dzisiaj pobawilam to wsyzlo na to ze nie do konca chce dzilalac z biosem xtpe, wgralem spowrotem bios od xt i ustawilem gpu na 540 i pamieci na 590 i chodzi ok bez artow, przechodzi wszystkie testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

nom a ja sie pochwale, że mam x850xt pe, w oc sie jeszcze nie bawilem, ale karta na zalmanie vf700cu na 12v grzeje sie w stresie do 68* :lol: czy Wy tez tak macie?? referencyjnego nawet nie instalowalem :lol2:

pamiatki az parza.... do ilu mozna podchodzic z temperatura na gpu??

chyba czas o wc pomyslec :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem ostatnio na testy X850XTP od GECUBE, ogolnie fajna karta, ale wyzylowana juz maksymalnie. GPU na std. chlodzeniu max. 580MHz a memki po poluzowaniu timingow 625MHz, natomiast przed nie umialy zrobic 600MHz. Chlodzenie w 3D na 100% takie glosne, ze nie slyszalem jak mnie ktos wolal z drugiego pokoju :lol:

 

Wynikow cudownych na niej nie zrobilem bo kompa do niej mialem z sempem na 754 : 27k 1 w 01, 14 w 03 i okolo 7k w 05.

 

Juz mi ja zabrali i mecze teraz X800GTO na AGP, ale z 128MB i nie modowalna :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...