Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość majkel84

brucek- ten twój wyciągający to 120 ??

 

widze w zasiłce masz AC FAN3 przyczepiony na upartego ? Coś mi sie wydaje, ze on bardziej szkodzi niż pomaga :-P

 

A co do wentylów to o wiele przydatniejsze są wyciągające. Na sieci jest kilka testów to mierzących i przy samych wyciągających osiąga się niższe temperatury niż przy wciągających czy wy. i wc.

 

ja sam mam 3x80mm wciągające i tylko 2x80 (w tym jeden w zaasiłce) wyciągające, ale zamierzam szybko to zmienic (mod zasiłki @ 2xwyciągające 80mm i 120mm w budzie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brucek- ten twój wyciągający to 120 ??

Zalman ZM-F2 92mm

widze w zasiłce masz AC FAN3 przyczepiony na upartego ? Coś mi sie wydaje, ze on bardziej szkodzi niż pomaga

Rozwiązanie tymczasowe. Nie szkodzi a pomaga. Zasilacz mam badziewny bez wentylatora od spodu. Freezer wieje na niego,dość mocno się grzał. W zasilaczu siedzi cichutki YS.Tech, a AC FAN3 przed zasilaczem puszczony jest na 7V i zasysając powietrze tłoczy je do zasiłki. Różnica w temperaturze jest co prawda niewielka, ale to pozwoliło mi na puszczenie wentyla w zasilaczu na wolniejszych obrotach i jest po prostu cisza.

A co do wentylów to o wiele przydatniejsze są wyciągające. Na sieci jest kilka testów to mierzących i przy samych wyciągających osiąga się niższe temperatury niż przy wciągających czy wy. i wc.

Po zamontowaniu wentylatora wciągającego temperatura na procesorze spadła o 4 stopnie a na dyskach o 6 więc nie pisz mi, że przy samym wyciąganiu będzie lepiej.

ja sam mam 3x80mm wciągające i tylko 2x80 (w tym jeden w zaasiłce)

No i tutaj jest źle. Po co Ci tyle nadmuchu? Wystarczy Ci jeden wciągający i powiedzmy dwa wyciągające. Po co tyle hałasu?

 

Przeczytaj sobie to.

Edytowane przez brucek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawione ma w biosie zeby wlaczal sie dopiero przy 30 stopniach. Wiec w razie potrzeby zacznie sie krecic, jednak jak na razie jego maksimum to 27 stopni.

No i dlaczego ma sie krecic, skoro nie musi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Czy Arctic Freezer 4 zajmuje więcej miejsca niz oryginalny wentylator intela?? Mianowicie mam mało miejsca w obudowie. Między oryginalnym wiatrakiem a zasilaczem mam z 1cm a między chipsetem (termaltake tiger 1 http://www.4max.pl/default.asp?g=142&gg=19&produkt=819 ) 0,5 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka postów wyżej jest zdjęcie mojego kompa, looknij jak to wygląda :)

1492984[/snapback]

tylko troche niewyraźnie widać. jakbyś mógł to zobacz ile jest cm od końca wiatraka do płyty głównej. możesz dać jeszcze jedno djęcie tylko żeby było troche wyraźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

czyzbym dostal przeterminowana paste?:) nie moglem jej w ogole rozsmarowac na procku, smuzyla sie wiekszosc zostawala na placu. pokryulem w koncu profcek naprawde cienka warstwa (w niektorych miejscach widzialem napisy) nie wiem o co chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko troche niewyraźnie widać. jakbyś mógł to zobacz ile jest cm od końca wiatraka do płyty głównej. możesz dać jeszcze jedno djęcie tylko żeby było troche wyraźniej.

1493090[/snapback]

niestety lepszego zdjęcia nie dam rady zrobić, co to wiatraka do jak widzisz nachodzi on już na zalmana czyli nad nb jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety lepszego zdjęcia nie dam rady zrobić, co to wiatraka do jak widzisz nachodzi on już na zalmana czyli nad nb jest

1493475[/snapback]

a nie da się go tak zamontować żeby wiatrak był w drugą stronę?? a jak zamontowałeś tego zalmana?? to ja zdejme termaltake i założe zalmana trochę wykrzywię a później ac mi wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mnie temp interesuja. co to za czarny drut i aluminiowa czesc prostopadle do zapinki pod socA. napisz tez z jakiego coolera uzyles zapinki. jakos malo pewnie wyglada ta podstawa tylko na polowie procka :|

1493861[/snapback]

Aluminiowe części to "klocki dociskające" zapineke (Spire Whisper Rock IV).Klocki te zapobiegają ślizganiu(obracaniu) sie zapinki - dlatego cooler nie rusza sie na boki.Czarne druty trzymią te klocki do kupy.Faktycznie podstawka Freezera też mnie przeraziła jak ją zobaczyłem pierwszy raz.Ale po założeniu Coppershima i zapięciu zapinki(która naprawde mocno dociska) konstrukcja zrobiła sie "stabilna".

Podstawa coolera opiera sie w dwóch miejscach o coppershim(góra/przód budy) a swoja tylną/dolną częścią spoczywa na rdzeniu.Dla pewności "nieurwania socketu" podwiesiłem wszystko do zasilacza na sztywno.Kompa juz przemieszczałem z miejsca na miejsce pare razy(w tym w samochodzie) i jak na razie nic sie nie urwało i nie ukruszyło.Mam nadzieje że tak zostanie...

Edytowane przez Kobrowisko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...